ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

„Ojciec założyciel„ Listy, jej twórca i wieloletni główny Prezenter. Pomysłodawca Topu Wszech Czasów. Przez ostatnie trzy dekady (z drobnymi przerwami) jest cotygodniowym gościem w naszych domach...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

Czy redaktor Niedźwiecki powinien/nie powinien wracać dp Programu III/LPP3?

Czas głosowania minął śr lis 04, 2009 9:38 am

1. Nie, w ogole nie powinien wracać do Trójki.
6
16%
2. Tak, powinien wrócić do Trójki i ponownie zostać prowadzącym Listę.
10
26%
3. Tak, powinien wrócić do Programu III. ale Listę powinien nadal prowadzić redaktor Baron.
10
26%
4. Tak, powinien wrócic do Programu III i prowadzić Listę co dwa tygodnie, na zmianę z red. Baronem.
8
21%
5. Tak, powinien wrócić do Trójki, a Listę powinien co tydzień prowadzić duet Niedźwiedź-Balonik.
4
11%
6. Nie wiem/nie mam zdania w tej sprawie.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 38

pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: pbd2 »

... i za jakiś czas ściągnęła z powrotem Pana Marka do Trójki? Co wtedy powinno sie stać z Listą? Na razie jest kryzys i radio nie ma pieniędzy, a Pan Marek ma kontrakt z RZP, ale kryzysy i kontrakty nie są wieczne, za to pani Jethon może rozgościć się w gabinecie dyrektora Trójki na dłużej, w końcu realnej alternatywy dla rządów PO przez najbliższe lata nie widać, więc p. Skowroński raczej nie wróci...

Tak prawdę mówiąc, jakoś nie moge się przekonac do Markowych programów w RZP. Niby te same pomysły, niby ten sam głos, na LPMN nawet dźwięki te same, "Look of Love" itp., ale to jednak nie to samo... Nie to radio, nie ta atmosfera, nie to otoczenie, nastrój rozmywany przez nachalne przerywniki i reklamy... No i Lista nie ta. Przy najlepszych chęciach Prowadzącego i próbach reanimacji ducha "niedźwiedziej" LP3 w Złotych Przebojach, to nigdy nie bedzie to samo. LPMN dobiła właśnie do 88 notowania, Lista Trójki do 1446, ale nawet nie to jest powodem, dla którego pozostałem przy LP3.
LPMN nie ma tej magii, tej tradycji, całej tej otoczki, którą przez lata nasiąkała LP3. Można ściągnąć do siebie Niedźwiedzia, dżingle, zasady głosowania, nawet ilość piosenek w topie i poczekalni, ale legendy się nie przeniesie do innego radia. Bo Lista Trójki, choć już bez Niedźwiedzia, wciąż pozostaje tą właśnie jedyną i niepowtarzalną Listą Przebojów Programu Trzeciego. Bo przy całym szacunku dla tego, co Pan Marek teraz robi, ja 88 notowania MOJEJ LISTY z Niedźwiedziem wysłuchałem 26 lat temu jako uczeń pierwszej klasy podstawówki, a ostatnio wysłuchałem 1446 notowania tej samej MOJEJ LISTY z Balonikiem. LPMN nie ma i nigdy pewnie nie bedzie miała tego "czegoś", co tworzy narastająca przez lata legenda romantycznych początków, tysiące ludzi słuchających audycji od 10, 15, 20 i wiecej lat, maile od słuchaczy informujących, że w ich rodzinie regularnie słucha LP3 już drugie (a czasem trzecie) pokolenie, podsumowania kolejnych jubileuszy, będące dla wielu ludzi muzyczna ilustracją całego ich życia, kojące serce i duszę przekonanie, że jest na świecie coś stałego i niezmiennego, że mogą się zmieniać ustroje i padać imperia, odchodzić w zaświaty i wstepować na tron papieże, wymieniać prezydenci i rządy, dyrektorzy i zarządy, że nawet załozyciel i prowadzący może odejść i oddać prowadzenie komu innemu, że wszystko wokół może się zmieniać, powstawać i znikać, a pod koniec tygodnia wieczorem zawsze było, jest i będzie kolejne notowanie Listy Przebojów Programu Trzeciego. Że cały swiat może przewracac się do góry nogami, a Lista trwa i trwać bedzie.
Największe zasługi ma tu oczywiście Marek Niedźwiecki. Na zdrowy rozum powinienem więc życzyć mu jak najszybszego powrotu do Trójki, zakończenia emisji "udającej" dawna Listę Trójki LPMN i powrotu do naszej Listy.
Ale tu właśnie mam wątpliwości. O ile bowiem wiele bym dał, żeby usłyszeć znowu w trójce Markomanię czy piątkowa Tonację z Panem Markiem, o tyle co do Listy to... Jakoś tak nie mam pewności, czy wyszłoby to na dobre i Markowi, i audycji. Dwa lata temu, zaraz po odejściu Niedźwieckiego do RZP pewnie bym krzyczał "ja chcę do Marka", czy raczej "ja chcę Marka z powrotem na LP3", ale dziś, po dwóch latach Listy Balonikowej raczej nie chciałbym kolejnej zmiany.
Ostatni okres udowodnił bowiem, że po pierwsze jest możliwa Lista Trójki bez Marka, po drugie - wcale nie musi byc gorsza, niż ta Markowa. Ba, myslę, że niekiedy bywa nawet lepsza!
Przypomnijmy sobie tak na spokojnie ostatnie lata Niedźwieckiego na Liście. Coraz mniej nowości, coraz mniej zmian w podstawowym topie, coraz więcej piosenek miesiącami siedzących w poczekalni i nigdy nie wchodzących do topu. Coraz mniejsze zaangażowanie prowadzącego, smutny głos, wyraźny brak zainteresowania tym, o czym mówi (jakby go nie interesowało, co jest na Liście i na którym miejscu, odkąd gust słuchaczy zaczął sie rozmijać z jego gustem - dość charakterystyczny jest przypadek wycofania przez jednego z "zastepowych" piosenki z zestawu do głosowania - Niedźwiedź jej nie przywrócił, mimo ze na pewno znaleźli sie słuchacze, którzy to zauważyli i donieśli, brak reakcji, który byłby nie do pomyślenia 20 lat wcześniej). Efekt był taki, że gdy czasem zdarzyło sie notowanie, w którym Redaktor przypominał samego siebie z początków Listy, słuchacze snuli domysły, że Pan Marek chyba coś wypił albo wypalił, bo taki wesoły. Ten "zjazd" nastroju Marka zaczął sie chyba od chwili śmierci Barbary "Baśki" Głuszczak niedługo po 1000 notowaniu... Do tego dochodziło pewne zamknięcie się na głosy słuchaczy, coraz trudniej było przekonać redakcję (czyli de facto Marka N.) do wrzucenia czegoś do zestawu do głosowania. A gdy w wywiadzie dla "Dziennika" na początku 2007 roku Niedźwiecki wypalił ni z gruchy, ni z pietruchy, że "może 25-lecie to jest okazja, żeby któregoś dnia powiedzieć, że od jutra nie ma Listy", mozna było naprawdę zacząć się bać, że pewnego dnia Ojciec Założyciel naprawdę zechce zamordowac swoje dziecko.
Jak na tym tle wygląda Lista Barona? Zwraca uwage zdecydowanie wyższa liczba nowości, ciekawe i niespodziewane skoki w zestawieniu podstawowym, zdecydowanie lepiej wietrzona poczekalnia i zestaw do głosowania. Balonik prowadzi program z zaangażowaniem przypominającym raczej Marka z dawnych czasów, niż to, co działo się na Liście tuż przed jego odejściem do RZP. I rzecz chyba najważniejsza: Panu Piotrowi udało się UTRZYMAĆ NIEPOWTARZALNY KLIMAT AUDYCJI, klimat, którego nie da sie podrobić. Audycja, dla której ucieczka prowadzącego miała byc równoznaczna z zakończeniem emisji paradoksalnie zyskała na zmianie stałego prezentera! Oczywiście zupełnie inna sprawa to poziom muzyczny, który zawsze mógłby być wyższy, ale to chyba też sprawa ogólnego poziomu produkcji muzycznej na świecie, z którą ostatnio różnie bywa :( Tu zresztą ma pole do popisu "głos ludu" - już niejeden dobry, a przeoczony przez redakcję utwór znalazł sie w zestawie do głosowania dzieki czujności słuchaczy.
I jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz. Nie wiem, z czego to wynika, być może z tego, że Baron jest od Niedźwieckiego młodszy o prawie dekadę, ale doskonale daje się wyczuć, że nastepaca Pana Marka lepiej czuje relacje pomiędzy medium a słuchaczem w dobie internetu, gdy odbiorca w o wiele większym stopniu bywa partnerem dla nadawcy, niz to było kiedyś. W każdym razie udział "czynnika społecznego" (równiez w postaci częstych wizyt uczestników tego forum) na LP3 chyba nigdy nie był tak silny, jak teraz. No, może było tak mniej więcej do połowy lat 90-tych, niestety później można było odnieść wrażenie, że i różni "Kaziowie", i zwykli słuchacze liczą się coraz mniej. Tutaj redaktor Baron wprowadził nową jakość i póki co wychodzi to Liście tylko na dobre.
Powrót Marka Niedźwieckiego na LP3 wiązałby sie, niestety, z koniecznością odebrania jej Balonikowi. Mam wrażenie, że obaj panowie czuliby sie głupio. Ja już nie mówię o tym, jak musiał sie czuc Pan Piotr, gdy pani Jethon zaczęła mówić o tym, że "lista Niedźwieckiego miała swój klimat" i że "zrobi wszystko, żeby wrócił on na korytarze Trójki". Jak wieczny druh zastępowy? Jak prowadzący Listę bez klimatu?
Panu Markowi zawsze bedę wdzięczny za to co grał i jak i co do mnie mówił w Trójce, jako słuchacz nigdy nie zapomnę, kto stworzył i przez pierwsze 25 lat prowadził Listę Trójki i komu zawdzięczam wszystkie te piękne wspomnienia i wzruszenia. Zawsze bedę pamietał siebie siedmioletniego, jak siedzę na dywanie w pokoju z jakimiś zabawkami, a z głośnika płynie Lista z głosem Niedźwiedzia. Ale tez jestem tak samo wdzięczny red. Baronowi za to, że uratował LP3 w najtrudniejszym momencie jej istnienia i tchnął w nią nowego ducha. Myślę, że nie powinno sie mu po tym wszystkim tak po prostu odbierać Listy w wypadku ewentualnego powrotu p. Niedźwieckiego do Trójki.
Reasumując: Niedźwiedź w PRIII jak najbardziej, Markomania czy piątkowa Tonacja - tak, pani Magdo, pani pierwszej to powiem! ALE LISTA NIECH LEPIEJ POZOSTANIE BALONIKOWA...

PS A może Pan Marek i tak już by nie chciał wracać do Listy???
Ostatnio zmieniony śr paź 21, 2009 9:51 am przez pbd2, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: abd3mz »

cieszę się, że nadal słuchasz Listy. [chyba kiedyś pisałeś, że już nie zamierzasz.]
ja tu jestem młodziakiem jeśli chodzi o słuchanie Listy, więc nie do końca się czuję uprawniony do wygłaszania swojego zdania publicznie, ale je mam.
właściwie to myślę, że dobrze byłoby wydrukować Twój post i przekazać Niedźwiedziowi... Nie, nie chcę się nad Nim znęcać, ale wtedy byłaby jasność, jeśli chodzi o poglądy wielu słuchaczy...
jakby banalnie to nie zabrzmiało radio to ludzie. ba! żeby mogło być Radio to potrzebni są Ludzie. a w ZP ich niestety nie ma. Radiowcami nie są, bo trudno kogoś kto przeczyta info z wikipedii, zażartuje i kliknie 'play' nazwać radiowcem.
Atmosfera Radia to coś trudnego do opisania, ale na pewno oprócz wiedzy czy inteligencji składa się na nią charyzma, poczucie humoru czy rodzinny klimat w zespole. tego się nie da przenieść.
nie słucham LPMN. próbowałem wielokrotnie, ale nie dałem...
to dla mnie, jako osoby która coraz więcej ma z radiem wspólnego, ogromna nauka. bo w życiu trzeba robić to, co się kocha.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: tadzio3 »

Świetny post pbd2, tyle ciekawych kwestii poruszyłeś, że nawet nie wiem co tu wybrać
pbd2 pisze:Tak prawdę mówiąc, jakoś nie moge się przekonac do Markowych programów w RZP
Mam podobnie. Niby to samo, a jednak jakoś inaczej. Dobrze to opisałeś.
Jeżeli chodzi o powrót Marka do Trójki to jak najbardziej. I rzeczywiście pojawiła by się dziwna sprawa kto ma prowadzić listę - z jednej strony Balonikowi już głupio było by odbierać listy, z drugiej ponad 25 lat prowadzenia Niedźwiedzia i on miałby nie prowadzić ponownie? Moim zdaniem mogli by sie podzielić na dwóch :) W jednym tygodniu Balonik, w drugim Niedźwiedź. To jakaś sprawiedliwośc by była i nawet ciekawie by wyszło, nie nudziło by się zarówno nam jak i redaktorom. Może wszystko by szło sprawniej, kiedy byłoby dwóch opiekunów.
Zgadzam się z pbd2, że Marek w ostatnich latach coraz mniej się angażował w listę, był jakby obok niej, prowadził od niechcenia, ale w Złotych Przebojach trochę się ożywił.
Reasumując, myślę jednak że Marek raczej nie wróci do Trójki, prędzej wybierze się na emeryturę i nie będzie takiego "problemu" w Trójce.
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: pbd2 »

Nie, ja nigdy w życiu nie deklarowałem, że nie będę słuchał Listy!!! Wręcz przeciwnie - i na tym forum, i na forum Trójki krzyczałem rozpaczliwie, że Lista musi trwać, pisałem maile do kandydatów na prowadzących, dzwoniłem do radia, żeby oni tam słyszeli jeszcze jeden głos więcej za listą, żeby wiedzieli, że ludzie chcą kontynuacji! I słucham Balonikowej od początku, od niezwykłego 1331 notowania. Wymiana co tydzień? Hm, ciekawy pomysł... A może duecik? Zdaje się, że były pomysły na duet Baron-Łukawski w 2007 roku...

PS. Przeglądam notowanie LPMMN i mam dziwne wrażenie, że utwory ulubionych wykonawców Prowadzącego są tam wyjątkowo długo w porównaniu z innymi piosenkami. Słuchacze mają ten sam gust co Pan Marek, czy chcą mu zrobić przyjemność?
Gdyby takie wyniki były za Marka na LP3, to podejrzewam, że słuchacze pisaliby oburzone posty na forum, że Lista jest ustawiana...
Ostatnio zmieniony śr paź 21, 2009 9:54 am przez pbd2, łącznie zmieniany 1 raz.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: Robinson »

Bardzo ciekawy głos.
pbd2, może wyedytowałbyś swój pierwszy post i dodał ankietę?
Może wtedy dowiedzielibyśmy się jak wygląda nastawienie ogółu forowiczów do powrotu Marka.
Miałbym taki pomysł na temat: "Czy Niedźwiedź powinien powrócić do Trójki/LP3?"
I takie odpowiedzi:
- Nie
- Do Trójki tak, ale nie do LP3
- Powinien wrócić do LP3 i samodzielnie prowadzić LP3
- Powinien wrócić do LP3 i prowadzić listę w duecie z Balonikiem
- Powinien wrócić do LP3 i prowadzić listę na zmianę z Balonikiem.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: Miszon »

Bardzo ciekawa wypowiedź! I muszę przyznać, że w wielu miejscach niezwykle celne przemyślenia. POmysł Listy na zmianę Baron/NIedźwiedź ciekawy.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: Robinson »

Gdyby ktoś nie zauważył, to informuję, że pojawiła się ankieta. :)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: tadzio3 »

Ja oczywiście zagłosowałem na zaproponowana przeze mnie opcję numer 4. Kolejnym plusem oprócz tych wymienionych wcześniej było by to, że nie było by problemu przy zastępstwach. Jeden i drugi był by zarówno pełnoprawnym prowadzącym listę (obu sie to nalezy przy założeniu powrotu Niedźwidzia), jak i etatowym druhem zastępowym, kiedy ktoś wziął by sobie urlop.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: abd3mz »

mam nadzieję, że wprowadzenie ankiety nie zabije dyskusji.
przyznam, że jako człowiek, który przez jakiś czas uczył się jak poprawnie zadawać pytania w ankietach, sondach itp. nie bardzo rozumiem użycie słowa "powinien" w tym pytaniu.

a ja trochę inaczej odpowiem.
1. Nie, w ogole nie powinien wracać do Trójki.
najbardziej realna opcja to ta, że Niedźwiedź do Trójki nie wróci i jej dałbym 40%
3. Tak, powinien wrócić do Programu III. ale Listę powinien nadal prowadzić redaktor Baron.
ta jest dla mnie na drugim miejscu. 30%
2. Tak, powinien wrócić do Trójki i ponownie zostać prowadzącym Listę.
choć to wydaje misie dość mało prawdopodobne to tej opcji dam aż 20%
4. Tak, powinien wrócic do Programu III i prowadzić Listę co dwa tygodnie, na zmianę z red. Baronem.
bardzo dziwnie czułbym się słuchając takiej Listy... 8%
5. Tak, powinien wrócić do Trójki, a Listę powinien co tydzień prowadzić duet Niedźwiedź-Balonik.
krótko: 2%.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: Robinson »

Ja wybieram opcję 3.
Miło byłoby usłyszeć Niedźwiedzia ponownie w PR III, ale byłoby to krzywdzące dla Balonika, gdyby musiał ustąpić pola Markowi w LP3, mimo tak znakomitego prowadzenia Listy przez P.Barona.
Z tym że jeżeli Marek lepiej czuje się w RZP, to niech jednak zostanie tam, gdzie jest mu lepiej.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: neon.ka »

Robinson pisze:Z tym że jeżeli Marek lepiej czuje się w RZP, to niech jednak zostanie tam, gdzie jest mu lepiej.
nie sądzę, by tam mu było lepiej i by się tam lepiej czuł...

wybrałam opcję 4.
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3254
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: Arkano »

Lista na zmianę. Ale to zbyt piękne, żeby było prawdziwe.

Ja wciąż nie do końca potrafę "przyjąć" Piotra Barona jako stałego prowadzącego Listę. Przyzwyczaiłem się, zaakceptowałem i tyle. Nie mówię, że coś robi źle. Po prostu brakuje mi szczypty czegoś nieokreślonego, co sprawiłoby, że Lista z nim jest niezwykła. Marek Niedźwiecki umiał mnie utrzymać przy audycji przez 20 lat. Ja tej siły w Piotrze Baronie nie czuję.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: Miszon »

Oczywiście, ankieta jest błędnie sformułowana, bo główne pytanie brzmieć powinno nie "czy powinien", tylko "jeśli wróci, to..." (a wtedy pierwszy punkt, że nie wróci, albo w ogóle nie powinien wracać).
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: krzysiek83 »

Nie mam co tu komentować.
Pbd2 ujął w tym poście moje odczucia i myśli w tym temacie i prawie całkowicie się z jego postem identyfikuję. Mądre przemyślenia.
Awatar użytkownika
lampart
Posty: 534
Rejestracja: pn cze 29, 2009 7:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Rotterdam

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: lampart »

Pozwolę sobie zabrać głos, jako osoba, która została z p. Markiem, a LP3 słuchająca nieregularnie. Podczas naszego czerwcowego spotkania w pewnym momencie spytał: "Powiedzcie mi, kto będzie prowadził listę jak wrócę do Trójki?" Było to powiedziane z przymrużeniem oka, ale dało do myślenia...
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: tadzio3 »

lampart pisze: "Powiedzcie mi, kto będzie prowadził listę jak wrócę do Trójki?"
Naprawdę tak spytał? :) Nawet jeżeli w żartach to podoba mi się to pytanie 8)
PS. A ktoś odpowiedział na tak postawione pytanie?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: Yacy »

a jak padła odpowiedź ?

EDIT:
tak długo wysyłałem posta, że tadzio3 mnie uprzedził ;-)
Awatar użytkownika
lampart
Posty: 534
Rejestracja: pn cze 29, 2009 7:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Rotterdam

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: lampart »

Ja rzuciłem, zupełnie spontanicznie, że na zmianę ;)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: Yacy »

ależ Ciebie trzeba ciągnąć za język :-P

I jaka była reakcja?

pees: w ankiecie wskazałem właśnie taką odpowiedź [4]... Chociaż tak do końca nie jestem przekonany, ale prowadzenie we dwóch to już zupełnie odpada...
Awatar użytkownika
lampart
Posty: 534
Rejestracja: pn cze 29, 2009 7:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Rotterdam

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: lampart »

Pan Marek jest nieodgadniony... Przede wszystkim potwierdził, że rozmowy z M. Jethon się toczą.. Moje odczucia są jednak takie, że z jednej strony on woli już więcej spokoju, jaki daje praca w mniejszej, mniej popularnej rozgłośni, a z drugiej strony jego stosunek do RZP jest taki... żeby nie przesadzić z określeniem.... dość luźny... ;) Sam nie wiem. Osobiście obstawiam, że PanMarek nie wróci do Trójki.
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: pbd2 »

Hmm, to znaczy, że rozmowy trwały cztery miesiące temu. Czy trwają obecnie, nie wiadomo.
Z panem Markiem jest ten problem, że postawił słuchaczy w sytuacji konfliktu lojalnosci. Szczegolnie słuchaczy LP3. Czy odejście od LP3 na rzecz LPMN, bo tam jest Marek, to porzucenie audycji, której się było wiernym, czy odwrotnie - audycja tak naprawdę przeniosła się z Markiem do Złotych (a mam wrażenie, że Złote próbuja to wmówic opinii (w internecie nieraz można się spotkać z określeniem "Marek Niedźwiecki kontynuuje swoją listę w RZP", Marek zabrał ze sobą podkład muzyczny i dżingle), a obecna LP3 to inny program pod tą samą nazwą? Ale co w takim razie z brakiem ciągłości historycznej u Marka i jej zachowaniem u Piotra?
Ja się nie dziwię, że p. Marek ma luźny stosunek do RZP. Ciekawe, na ile lat ma tam kontrakt? No i jeszcxze jedno pytanie: przypuścmy, że wraca, przypuśćmy, że Baron w gescie lojalności wobec przyjaciela i mistrza oddaje mu LP3 z powrotem. Co z chwilą odejścia MN na emeryturę? W tej chwili jakoś już jesteśmy oswojeni z myślą, że prezenterzy nie sa wieczni, i jeśli chcemy utrzymania LP3, to bedą musieli się zmieniac, może co 25 - 30 lat, ale jednak, biologia przecież jest nieubłagana. Pogodzenie się z odejściem p. Marka w jakims sensie jest też pogodzeniem się z myślą,że za nie wiem ile- pięć, pietnaście, może dwadzieścia lat - p. Piotr też odejdzie i Listę będzie musiał przejąć ktos inny. Jeśli teraz Niedźwiedź by wrócił, to okazałoby się, że Lista Barona to było tylko jedno długie zastepstwo i bez Misia jednak nie ma Listy. I co? Rok 2020, dobijamy do 2000 notowań, Niedźwiedź udaje się do gawry w Sudetach na zasłużony odpoczynek i koniec LP3??? Ja nie chcę!!! Poza tym mam wrażenie, że obecna Lista RZP bardziej p. Marka angażuje, niż LP3, bo ma większy wpływ na propozycje do głosowania, niz to było w Trójce, gdzie jednak nie tylko on wybierał muzykę, a i słuchacze głosowali nie zawsze tak, jak by sobie tego zyczył Marek. Zresztą porównajmy sobie Kayah - gdzie jest "Skała" w Trójce, a gdzie ma Liście Marka N., nie mówiąc już o "wykopaliskach" typu ToTo czy Eagles. W Trójce z "dinozaurów" szanse obecnie mają już właściwie tylko U2, Guns'N'Roses, Depeche Mode i może jeszcze The Rolling Stones, gdyby coś nagrali. I tyle. Taki np. Bon Jovi już od lat spisuje się kiepsko, ostatni wielki przebój mieli na LP3 w 2000 roku.
Arkano, to prawda, Niedźwiecki był wyjatkowy, ale... nie później, niż 5 lat temu. Posłuchaj sobie dostepnych w sieci nagrań notowań z roku 1988 i 2006 na przykład. Rok 1988 - to był ten prawdziwy, niesamowity Pan Marek! Pod koniec pracy w trojce na Liście był juz tylko cieniem tamtego Marka, dużo lepszy był w Markomanii, gdzie grał swoją i tylko swoją muzykę. Słuchacze nigdy nie bedą głosować na LP3 "pod Marka" (tym bardziej, że część trójkowiczów się na niego obraziła i w ogole nie chce jego powrotu do stacji), a on nigdy nie polubi dzisiejszej muzyki tak bardzo, jak kocha lata 70 czy 80. Co zrobimy, jesli wróci i znów sie zniechęci do LP3? Bo jakoś nie będzie wypadało naciskać, żeby jednak znów oddał Listę Baronowi...
Ale programy autorskie, z "Markowym graniem" jak najbardziej, i mam nadzieję, że jeszcze tego doczekamy. Nie mogę ścierpieć tych reklam w czasie ZSN, one kompletnie rozbijają Markowy nastrój!!! I nie wierzę, że tak wybitny radiowiec tego nie zauważa...
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: abd3mz »

i kolejny świetny post.
pbd2 pisze:(w internecie nieraz można się spotkać z określeniem "Marek Niedźwiecki kontynuuje swoją listę w RZP", Marek zabrał ze sobą podkład muzyczny i dżingle)
ale sygnału premiery nie zabrał.
pbd2 pisze:Ale programy autorskie, z "Markowym graniem" jak najbardziej, i mam nadzieję, że jeszcze tego doczekamy. Nie mogę ścierpieć tych reklam w czasie ZSN, one kompletnie rozbijają Markowy nastrój!!! I nie wierzę, że tak wybitny radiowiec tego nie zauważa...
tu pod każdym znakiem, pod każdym przecinkiem się podpisuję...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: Yacy »

abd3mz pisze:ale sygnału premiery nie zabrał.
bo sygnał premiery - nawet jeśli Pan Marek go "wymyślił, czego ja nie wiem - nie jest/był powiązany tylko i wyłącznie z lp3. Bardzo często - kiedyś zdecydowanie częściej - ten sygnał pojawia sie w zd3. Ja ten sygnał najbardziej kojarzę z popołudniową zd3 z końcówki lat 80-tych, gdzie miała swe pierwsze odtworzenia większość utworów pojawiających się w Trójce. Tak przynajmniej mi sie wydaje i tak to pamiętam ;-)
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: neon.ka »

pbd2 pisze:Zresztą porównajmy sobie Kayah - gdzie jest "Skała" w Trójce, a gdzie ma Liście Marka N., nie mówiąc już o "wykopaliskach" typu ToTo czy Eagles. W Trójce z "dinozaurów" szanse obecnie mają już właściwie tylko U2, Guns'N'Roses, Depeche Mode i może jeszcze The Rolling Stones, gdyby coś nagrali. I tyle. Taki np. Bon Jovi już od lat spisuje się kiepsko, ostatni wielki przebój mieli na LP3 w 2000 roku.
to zależy na ile by się promowało te utwory - czytaj: czy w ogóle byłyby grane w Trójce. moim zdaniem ilość odtworzeń ma jednak znaczenie bardzo duże. i, odbiegając troszeczkę od tematu, zupełnie nie rozumiem obecnego podejścia do utworów z zestawu do głosowania - po co wrzucać tam jakikolwiek utwór [no a zwłaszcza mniej znanego wykonawcy], skoro się potem w ogóle tego nie prezentuje? chodzi tylko o wypełnienie czymkolwiek odpowiedniej liczby pozycji? :roll: :?
Awatar użytkownika
tsch
Posty: 2560
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 7:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANKIETA+DYSKUSJA!!! A gdyby tak pani Jethon dopięła swego...

Post autor: tsch »

Do okolic przełomu 2007/2008 wybrałbym opcję nr 2, ale od co najmniej półtora roku jestem zdecydowany na opcję nr 3.

Niedźwiedź wraca do Trójki i zostaje przyznana mu Lista - po wszystkim, co słyszało się o jego odejściu z Programu III byłoby to niesłychane świństwo w stosunku do Balonika.
Niedźwiedź prowadzi Listę na zmianę z Balonikiem - jakakolwiek ciągłość audycji zostaje zachwiana, a może wręcz zburzona.
Listę co tydzień prowadzi duet Niedźwiedź-Balonik - podoba mi się to rozwiązanie, ale nie jestem pewien, czy na dłuższą metę. Przy okazji przestają istnieć zastępstwa - jeśli nie ma jednego, to Listę prowadzi drugi i nikt inny nie ma szans się wykazać.

Takie jest moje zdanie.
ODPOWIEDZ