RSS Marka

„Ojciec założyciel„ Listy, jej twórca i wieloletni główny Prezenter. Pomysłodawca Topu Wszech Czasów. Przez ostatnie trzy dekady (z drobnymi przerwami) jest cotygodniowym gościem w naszych domach...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

look^^
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 23, 2007 12:09 pm
Lokalizacja: PL
Kontakt:

RSS Marka

Post autor: look^^ »

Dzień dobry,
na początku chciałem się przywitać, jestem tu nowy, dołączyłem do społeczności parę dni temu i mam nadzieję pobyć tu chwilę:-)

Oprócz tego chciałem dać znać, że właśnie pojawił się feed RSS bloga Marka.

pozdrawiam serdecznie.
look^
j64
Posty: 176
Rejestracja: pt sie 03, 2007 2:39 pm
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: j64 »

świetne zdjęcia. Pan Marek się ładnie odbija w szybie na tle "Aborygenów I".
Oprawiałam parę takich prac.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Co to jest RSS ?
:-/
Apprentice
Posty: 23
Rejestracja: sob lip 28, 2007 9:55 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Apprentice »

Właśnie cóż to look masz na myśli z tym RSS. To ma być strona Niedźwiedzia czy coś innego. Jakoś tak tajemniczo ....
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

E tam... tajemniczo? Wystarczy po-googlać i odszukać właściwe informacje o RSS. a jest tego całkiem sporo i to w naszym rodzimym języku.

Na skróty, żeby się nie wymądrzać powiem tak: nie musisz wchodzić na strony Marka N. żeby wiedzieć co nowego przybyło w jego treściach. Albo Twoja ulubiona przeglądarka (opera, firefox), albo specjalnie pobrany z sieci i zainstalowany czytnik RSS sam sprawdzi co nowego jest w takim RSS, poinformuje Cię o nowych treściach, poda skrót informacji, poda link do reszty niusa, etc. Wszystko zależy od zawartości kanału RSS (fizycznie -- to najzwyklejszy plik XML) i od konfiguracji Twojego ulubionego ,,wjuwera'' RSS.

Jeszcze krócej: pożyteczna rzecz!
Apprentice
Posty: 23
Rejestracja: sob lip 28, 2007 9:55 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Apprentice »

Dzięki za info. Świat internetu od strony technicznej to nie jest moja za silna strona. A teraz zrobiło się mniej tajemniczo. Dzięki.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Apprentice pisze:Dzięki za info. Świat internetu od strony technicznej to nie jest moja za silna strona. A teraz zrobiło się mniej tajemniczo. Dzięki.
Ze mną podobnie + dwie lewe rece

;-)
ODPOWIEDZ