Zabawa 1 z 33 nr 1 - ustalenia

Nasze gusta niekoniecznie reprezentowane są przez zestaw cotygodniowych notowań LP3... Może mamy nasze własne?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Zabawa 1 z 33 nr 1 - ustalenia

Post autor: Yacy »

Wpadł mi do głowy pomysł.
I jak to bywa z pomysłami nie chciał mi wypaść ;-)
Jeśli byliby chętni to można się pobawić.

Ale może jest za dużo różnych topów, rankingów, itp.
Może to za wcześnie na taki, w sumie podobny plebiscyt, jakie miały miejsce przy okazji 1500 notowań czy 30 lat LP3?
Może to po prostu bez sensu, bo i tak wygra utwór x lub y?
Może przydałby się jakiś inny plebiscyt dotyczący np. wykonawców?
Chociaż są na Forum osoby, które nie miały okazji brać udziału w tamtych wyborach, więc ...
Jeśli jednak nie teraz, to może kiedyś...
Na razie tylko pytam.

24 kwietnia 2015 roku miną 33 lata LP3.Od dziś to dokładnie osiem miesięcy.
Najpierw myślałem, żeby ograniczyć wybór do lat kalendarzowych, ale może jednak od 24.04 do 23.04? Kiedyś takie podsumowania prezentował Piotr, więc taki przedział czasowy nie jest odkrywczy.

O co chodzi?
Jakiś czas temu prowadziłem "Moja 30 trzydziestu lat LP3" jeszcze wcześniej był wybór "Forumowego Utworu 1500 notowań LP3".
Wybór w jednym i w drugim przypadku tego jednego utworu był w jakiś sposób ograniczony. Teraz proponuję zabawę bez zbytniego ograniczania się do zestawu konkretnych utworów. No ale oczywiście jakieś ograniczenia będą...
1. Wybieramy jeden najlepszy/najpopularniejszy/po prostu "naj" utwór z każdego roku kalendarzowego lub roku działalności Listy.
2. Z tych trzydziestu trzech nr 1 wybieramy ten jeden jedyny!

Wszystkie dane do tej zabawy będę brał ze strony lp3.pl.

Tyle.
Jest sporo czasu, ale fajne byłoby skończyć do 24. kwietnia, który w roku 2015 przypada w piątek :-)

Zostało nieco więcej niż 33 tygodnie!

Jeśli zostałoby to przyklepane, to proponuję, że ja co piątek pisałbym posta, chociaż raczej byłbym za tym żeby zakładać nowy wątek z kolejnym rocznikiem. I może nawet wklejałbym listę utworów z których wybieralibyśmy nr 1. Byłyby to wszystkie utwory, które debiutowały na Liście albo w roku kalendarzowym albo między 24.04 a 23.04 roku następnego. Byłyby powiedzmy 4 tygodnie na oddawanie głosu na dany rok. Gdybym wkleił 5 września pierwszą porcję, to jednak mimo wszystko niestety byłoby nieco mało czasu... Bo dobrze by było mieć jakiś miesiąc na wybór z tych trzydziestu trzech nr 1. W takim razie pierwsze siedem tur musiałyby być po 2 lata, potem pojedynczo i zostaje miesiąc na głosowanie 1 z 33 nr 1.

No to sobie popisałem, a teraz popytam.

1. Bawimy się w wybór "1 z 33 nr 1"?

a. tak,
b. nie.

Jeśli ktoś odpowie "nie", to już nie musi odpowiadać na kolejne pytania, bo i tak nie będę brał pod uwagę tych odpowiedzi. Ewentualnie może napisać czemu nie.
Jeśli odpowiadacie "tak" to proszę odpowiedzieć na poniższe pytania. Nie wszystkie są obowiązkowe, ale byłoby miło mieć komplet. ;-)

2. Wybieramy z utworów, które debiutowały na LP3:

a. w roku kalendarzowym
(wtedy utwory z roku 2015 nie będą brane pod uwagę),
b. pomiędzy 24.04 a 23.04 roku następnego,
(wtedy nie będą brane pod uwagę utwory, które zadebiutują po 27.02.2015, bo musi być miesiąc na głosy z ostatniego roku plus miesiąc na wybór z 33 nr 1).

3. Głosujemy na utwory, które pojawiły się:

a. w top20,
b. w bieżącym topie (czyli zależnie od panujących aktualnie zasad top20, top30, top40),
c. w całym zestawieniu, łącznie z poczekalnią.

4. Metoda głosowania poszczególnych roczników:

a. każdy wybiera jeden utwór.
tylko tu byłby problem z określeniem kolejnego kryterium w przypadku remisu. kto odda na ten punkt głos niech poda propozycję kolejnego kryterium ;-),
b. każdy wybiera "10" i układa w kolejności od 1 do 10 i punktujemy tak jak w przypadku liczenia Forumowej. Kryteria w przypadku remisu takie jak przy liczeniu Forumowej,
c. szeregujemy po 20/30/50 utworów od 1 do n, tak jak w MOJEJ 30. (proszę wskazać wartość "n").

5. Metoda głosowania na 1 z 33 nr 1:

a. każdy wybiera jeden utwór.
tylko tu byłby problem z określeniem kolejnego kryterium w przypadku remisu. kto odda na ten punkt głos niech poda propozycję kolejnego kryterium ;-),
b. każdy wybiera "10" i układa w kolejności od 1 do 10 i punktujemy tak jak w przypadku liczenia Forumowej. Kryteria w przypadku remisu takie jak przy liczeniu Forumowej,
c. szeregujemy wszystkie trzydzieści trzy utwory od 1 do 33, tak jak w MOJEJ 30.

6. Sposób głosowania:

a. na Forum,
b. na pw,
c. jak kto chce.

7. Cały plebiscyt robimy:

a. w jednym wątku,
b. w osobnych wątkach dla każdego rocznika.

8. Utwory do danego rocznika:

a. znajdę sobie na lp3.pl,
b. chciałbym mieć wklejone na Forum.

9. Wolne wnioski. :-)
(punkt nieobowiązkowy ;-) ale nie wiem czy wyczerpałem wszystkie wątpliwości (np. czy cztery tygodnie na głosowanie to dużo czy mało, więc ten punkt może się przydać.)

Czekam na Wasze odpowiedzi do piątku 29.08.2014 roku do godziny 20:00.
I tu proponuję wariant mieszany: na Forum lub do mnie na pw.
głosy można edytować do samej 20:00, bo dopiero wtedy je podliczę :-)

Jeśli punkt 1. b. będzie miał więcej głosów od pkt 2. a. to kolejnych punktów nie będę rozpatrywał.
W przypadku remisów w punktach 2-8 pozwolę sobie mieć decydujący głos, dlatego moje odpowiedzi pojawią się w tym wątku po godzinie 20:00 w piątek.
Z tym, że nie będą doliczone do wyników, a jedynie będą przesądzały przy ewentualnym remisie.
Inaczej mówiąc moje głosy nie mogą powodować remisów ;-) mogą je tylko rozwiązywać. Ja już mam swoje odpowiedzi, więc Wasze głosy nie wpłyną na moje decyzje.

no to ... sprawdzam! :-P
mariusz72
Posty: 1165
Rejestracja: pt maja 14, 2010 9:07 pm
Lokalizacja: okolica Krakowa

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: mariusz72 »

Ktoś musi zacząć więc:

1. a
2. a
3. c
4. b
5. b
6. a
7. a
8. b
9. Super pomysł Yacy.
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: miszony »

Ja jako drugi więc Yacy na twoją prośbę moje odp.:
1.a
2.a
3.c
4.b
5.a / chociaż tu mam mieszane uczucia ale może być też b/
6.a
7.a
8.b
9. Na razie nie mam wniosków i pomysł , tak jak poprzednikowi, podoba mi się. Jestem też ciekaw opinii innych użytkowników
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19618
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: jollyroger72 »

Załapałem się na pudło :wink:

1. a
2. b
3. b
4. b
5. c (ew. b)
6. a
7. b
8. b
9. może zakończyć to nieco później niż 24.04.2015, ale wziąć pod uwagę wszystkie utwory, które zadebiutują do tej właśnie daty?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: Yacy »

przypominam, że przy oddaniu głosu na 4a. i 5a. prosiłbym o dodatkowe kryterium przy remisowym wyniku.
nie chciałem wyrzucać tego punktu, bo to Forowicze maja zdecydować nie ja, no ale przy trzech czy czterech utworach, które dostaną taka samą liczbę głosów może być mały problem :-P

a tak ogólnie to cieszę się, że są chętni. :-)
jollyroger72 pisze:może zakończyć to nieco później niż 24.04.2015
mówisz, że tak? w sumie coś w tym jest, bo sam narzekam, że podsumowanie roku ukazuje się na antenie przed ostatnim notowaniem LP3... ;-)
jeśli byłoby więcej głosów za takim rozwiązaniem, to koniec byłby np. 24 czerwca.
Kubak25
Posty: 586
Rejestracja: pn sty 02, 2012 1:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: Kubak25 »

1. a
2. b
3. a
4. b
5. b
6. a
7. a
8. b
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: Yacy »

jollyroger72 pisze:9. może zakończyć to nieco później niż 24.04.2015, ale wziąć pod uwagę wszystkie utwory, które zadebiutują do tej właśnie daty?
i jeszcze jedno. gdyby miały być kalendarzowe to numerów 1 byłoby 34 :-)
Tomekk
Posty: 10728
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: Tomekk »

Genialny pomysł :D
Mam nadzieję, że wypali.

1. a)
2. a)
3. c)
4. b)
5. c)
6. b)
7. a)
8. b) 8)

9) cztery tygodnie (już po wakacjach) to idealny czas na głosowanie :D
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: ku3a »

1. Bawimy się w wybór "1 z 33 nr 1"?
a. tak :-)

2. Wybieramy z utworów, które debiutowały na LP3:
wszystko mi jedno

3. Głosujemy na utwory, które pojawiły się:
b. w bieżącym topie (czyli zależnie od panujących aktualnie zasad top20, top30, top40),

4. Metoda głosowania poszczególnych roczników:
a. każdy wybiera jeden utwór.
tylko tu byłby problem z określeniem kolejnego kryterium w przypadku remisu. kto odda na ten punkt głos niech poda propozycję kolejnego kryterium ;-),
b. każdy wybiera "10" i układa w kolejności od 1 do 10 i punktujemy tak jak w przypadku liczenia Forumowej. Kryteria w przypadku remisu takie jak przy liczeniu Forumowej,

a lub b. Jeśli koniecznie trzeba wybrać 1, a nie policzyć po 1/2 punktu, to wybieram a.
kryterium - kolejność utworów taka, w jakiej dobijały do ostatecznego wyniku punktowego (czyli premiowanie tych, którzy szybko głosują, a nie premiowanie tych, którzy zwlekają do ostatniej chwili).

5. Metoda głosowania na 1 z 33 nr 1:
a. każdy wybiera jeden utwór.
tylko tu byłby problem z określeniem kolejnego kryterium w przypadku remisu. kto odda na ten punkt głos niech poda propozycję kolejnego kryterium ;-),
b. każdy wybiera "10" i układa w kolejności od 1 do 10 i punktujemy tak jak w przypadku liczenia Forumowej. Kryteria w przypadku remisu takie jak przy liczeniu Forumowej,

a lub b. Jeśli koniecznie trzeba wybrać 1, a nie policzyć po 1/2 punktu, to wybieram a.
kryterium - kolejność utworów taka, w jakiej dobijały do ostatecznego wyniku punktowego (czyli premiowanie tych, którzy szybko głosują, a nie premiowanie tych, którzy zwlekają do ostatniej chwili).

6. Sposób głosowania:
b. na pw,
Zdecydowanie!

7. Cały plebiscyt robimy:
a. w jednym wątku,
Zdecydowanie.

8. Utwory do danego rocznika:
b. chciałbym mieć wklejone na Forum.

9. Wolne wnioski. :-)
Wolałbym, żeby zakończenie było wtedy, kiedy wielka feta, czyli 24.04.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: kajman »

1. a
2. b
Oczywiste dla mnie, bo tylko tak będzie względnie sprawiedliwie.
3. c
4. c50 (bo czym więcej tym większe są szanse sensownego wyboru).
5. c
6. c
7. b (ze wględów praktycznych, żeby nam się wątek zanadto nie rozrósł)
8. b (chociaż jak trzeba to znajdę).

9.
a. W punkcie 2 zabrakło mi wariantu top30 (czyli 82-83 z poczekalnią, potem top30).
b.
Yacy pisze:Jeśli punkt 1. b. będzie miał więcej głosów od pkt 2. a. to kolejnych punktów nie będę rozpatrywał.
Oprotestowuję na wszelki wypadek. Uważam, że nawet jeżeli 90% będzie przeciw to i tak warto go zrobić.
c. jestem za:
jollyroger72 pisze:może zakończyć to nieco później niż 24.04.2015, ale wziąć pod uwagę wszystkie utwory, które zadebiutują do tej właśnie daty?
a dokładniej sporo później, bo najpierw trzeba kilku tygodni na ostatni okres (proponuję mniej niż 4, bo to dobrze znane nam utwory) i potem jeszcze czas na ustawienie top33 (jeżeli ten wariant przejdzie, ale też mniej, bo już wcześniej można sobie ustawić top32, a potem tylko wstawić gdzieś najnowszy utwór).
Ostatnio zmieniony pt sie 29, 2014 11:42 pm przez kajman, łącznie zmieniany 1 raz.
gżegoż

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: gżegoż »

1. a
2. a
3. a
4. b
5. c
6. b
7. b
8. b
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6627
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: 4989341 »

extra pomysł
1. a. tak
2. a. w roku kalendarzowym
3. a. w top20
4. b. każdy wybiera "10" i układa w kolejności od 1 do 10
5. b. każdy wybiera "10" i układa w kolejności od 1 do 10
6. b. na pw
7. b. w osobnych wątkach dla każdego rocznika.
8. b. chciałbym mieć wklejone na Forum. / ewentualnie a
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: ku3a »

Yacy pisze:9. Wolne wnioski. :-)
(punkt nieobowiązkowy ;-) ale nie wiem czy wyczerpałem wszystkie wątpliwości (np. czy cztery tygodnie na głosowanie to dużo czy mało, więc ten punkt może się przydać.)
przeoczyłem jeszcze to.
jak dla mnie czas na głosowanie, to co najwyżej 2 tygodnie (z wyjątkiem może okolic Bożego Narodzenia), bo nad czym tu myśleć w przypadku tych piosenek...

i niestety proponuję zmienić głosowanie tutaj teraz na tajne...:
kajman pisze:3. Zagłosuję w ostatniej chwili na a lub c, bo wariant b uważam za totalnie nie do przyjęcia, więc jeżeli będzie prowadził, to będę głosował na ten, który ma szansę go nie dopuścić.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: kajman »

ku3a pisze:czas na głosowanie, to co najwyżej 2 tygodnie (z wyjątkiem może okolic Bożego Narodzenia), bo nad czym tu myśleć w przypadku tych piosenek...
Młodsi słuchacze mogą nie kojarzyć starszych utworów i mogą chcieć je przesłuchać.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2463
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: wwas »

1. a
2. b
3. nie mam zdania (pewnie w praktyce i tak będą dominować utwory z czołówki)
4. wybrałbym a, ale ponieważ żadne rozsądne kryterium nie przychodzi mi na myśl, niech będzie b, może jakoś dam radę ;)
5. c
6. nie mam zdania
7. a
8. a (ale jeżeli będą wklejone, nie obrażę się)
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: barb42 »

1. a
2. b
3. b
4. b
5. b
6. b
7. a
8. b (bardzo proszę)
9. Świetny pomysł Yacy.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5189
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: konwicki1980 »

1. b :wink:
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: kamil_snk »

1. a
2. b, jeśli nie będzie to problemem dla prowadzącego (czyli jeśli łatwiej będzie znaleźć "zestaw do głosowania" wg lat, to niech będzie opcja a)
3. b
4. b
5. c
6. c (właściwie a też jest dobrą opcją, ale jak ktoś chce ukryć swoje głosy, to nie będę mu zabraniał)
7. b (większy porządek)
8. b (choć w przypadku wyboru głosowania na poszczególne lata kalendarzowe znalezienie chyba nie jest problemem)
9. Moje (drobne) uwagi?
- chciałbym, aby w przypadku głosowania na lata działalności (choć kalendarzowe też, ale trochę mniej) uwzględnić wszystkie utwory do 25.04, a jednocześnie nie rozciągać za bardzo plebiscytu, a w związku z tym:
- proponowałbym skrócenie ostatniej (ostatnich) tury głosowania. Zakładam, że w notowaniu z 17 kwietnia nie będzie nadzwyczajnej liczby nowości, więc de facto 99% zestawu na 33. rok działalności Listy będziemy znać już tydzień wcześniej. Będą to nowe utwory, odpada więc argument kajmana (przytoczony co prawda do innego przykładu) o konieczności przesłuchania sobie całego zestawu przez młodych słuchaczy. Te dodatkowe 2-3 utwory myślę można będzie jakoś szybko sobie wstawić do uprzednio przygotowanego już zestawu. Więc ostatnia tura mogłaby trwać krócej. Z tym, że fajnie by było, żeby każdy miał swój zestaw głosów już przygotowany, i w ostatnie dni tylko dodał te 2-3 utwory, które będą nowościami 17 kwietnia i wysłał głosy.
- podobnie można zrobić z wyborem numeru 1 spośród numerów 1 poszczególnych lat. Miesiąc czasu to wg mnie za długo, w sytuacji, kiedy większość zestawu jest znana już wcześniej.

Dobra, zapędziłem się. Chciałbym, żeby uwzględnić wszystkie utwory, a jednocześnie skończyć dokładnie 24 kwietnia. Tak się jednak zapewne nie da; nie chciałbym forsować mojego pomysłu na siłę, aby zrobić końcówkę na szybko, jednocześnie zabierając możliwość głosowania osobom, które nie mają możliwości, by niemal codziennie poświecić chwilę czasu na forum (a tego wymagałaby końcówka wg mojego pomysłu). Ale gorąco popieram skrócenie ostatniej (ostatnich) tur głosowania, jak i czasu na wybór numeru 1 spośród numerów 1 poszczególnych lat, tak by mogło wziąć udział jak najwięcej nowych utworów, a jednocześnie nie przeciągać w czasie wyników. Co do dokładnych terminów ciężko mi się wypowiadać, ale myślę że możemy nad tym dyskutować już w czasie trwania głosowania.

Oczywiście nawet jeśli nie przejdzie żadna z moich propozycji, to i tak uważam całą zabawę za świetny pomysł i chętnie wezmę w niej udział :)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: Yacy »

ku3a pisze:9. Wolne wnioski. :-)
Wolałbym, żeby zakończenie było wtedy, kiedy wielka feta, czyli 24.04.
feta... no ok. spróbujemy to zrobić tak, abyśmy się wyrobili... zresztą kajman i kamil_snk już nad tym popracowali ;-)
ku3a pisze:kryterium - kolejność utworów taka, w jakiej dobijały do ostatecznego wyniku punktowego (czyli premiowanie tych, którzy szybko głosują, a nie premiowanie tych, którzy zwlekają do ostatniej chwili).
mi pasuje. :-) zobaczymy jakie będa inne propozycje :-)
kajman pisze:Zagłosuję w ostatniej chwili na a lub c
nie sadziłem, że moje dobre serce zostanie wykorzystane w taki sposób...
ku3a pisze:i niestety proponuję zmienić głosowanie tutaj teraz na tajne...:
jest możliwość pisania do mnie na pw. i nie bedę się chwalił ile głosów już dostałem i ile jeszcze dostanę...
kajman pisze:a. W punkcie 2 zabrakło mi wariantu top30 (czyli 82-83 z poczekalnią, potem top30).
w sumie faktycznie mógłby się pojawić, tym bardziej, że kiedyś sam podjąłem próbe takiego liczenia podsumowania. na ale teraz już niestety, tym bardziej, że jakoś czuję, że nie byłoby wielu zwolenników.
konwicki1980 pisze:1. b :wink:
dzięki! :-)
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: kajman »

Yacy pisze:nie sadziłem, że moje dobre serce zostanie wykorzystane w taki sposób...
W moim odczuciu fakt, że na liście były takie (sorry że tak powiem) idiotyzmy to nie oznacza, że my musimy je powtarzać, a nawet w moim odczuciu nie powinniśmy. Jeżeli przyjmiemy wersję kalendarzową to do 8.09 będziemy wybierali z 40 utworów, a już 0d 15 tylko z 30. Jak dla mnie to ostra paranoja. Dlatego tylko z decyzją się wstrzymuję.
Yacy pisze:kiedyś sam podjąłem próbe takiego liczenia podsumowania
Dla mnie od dawien dawna wszystkie podstawowe podsumowania opierają się na top30.
Yacy pisze:nie byłoby wielu zwolenników
Jeden byłby na pewno chociaż zdaję sobie sprawę, że wspierałoby to praktycznie wersję 3b.
I jeszcze jedna rzecz do uściślenia
Yacy pisze:Byłyby to wszystkie utwory, które debiutowały na Liście albo w roku kalendarzowym albo między 24.04 a 23.04 roku następnego.
W przypadku wariantów 3a lub 3b chodziłoby o utwory, które debiutowały w tym czasie w top20 bądź głównym zestawieniu czy o te, które pojawiły się w danym czasokresie także w poczekalniach?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: Yacy »

kajman pisze:W przypadku wariantów 3a lub 3b chodziłoby o utwory, które debiutowały w tym czasie w top20 bądź głównym zestawieniu czy o te, które pojawiły się w danym czasokresie także w poczekalniach?
jesli będziemy wybierać z top20 chodzi o debiuty w top20, podobnie z bieżącym topem. chyba, że wybór padnie na wszystko z poczekalnią to będą brane pod uwagę debiuty w poczekalni.
wydawało mi się to naturalne. ale pewnie dla Ciebie takie nie jest?

tak czy inaczej w grze będą wszystkie utwory z danego zakresu, który określimy. :-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: Miszon »

pytanie:
wybieramy ulubiony numer, czy największy wg nas przebój?
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: kajman »

Ja się tylko chciałem upewnić.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: Yacy »

Miszon pisze:pytanie:
wybieramy ulubiony numer, czy największy wg nas przebój?
nie potrafię odpowiedzieć na tak trudne pytanie.
chyba, że tak:
Yacy pisze:Wybieramy jeden najlepszy/najpopularniejszy/po prostu "naj" utwór
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 1 z 33 nr 1

Post autor: Miszon »

ok, czyli raczej jakiś przebój.
ODPOWIEDZ