FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Nasze gusta niekoniecznie reprezentowane są przez zestaw cotygodniowych notowań LP3... Może mamy nasze własne?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

****************************** FORODERYKI 2 0 1 3 ******************************

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Nagrody Muzyczne forum LP3 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

To już chyba ostatnie z podsumowań ubiegłego roku na naszym forum...
Trochę się wszystko przeciągnęło, wielu z nas miało mnóstwo innych zajęć i dlatego dopiero teraz ruszamy z tym tematem. Ale już jest! :D
I pora zaczynać.

W tym roku zaszczyt uczestniczenia w obradach Akademii mieli: adr, ku3a, konwicki1980, lady, wwas i piszący te słowa! 8) Jak zwykle po burzliwej wymianie poglądów zdołaliśmy dojść do kompromisu. I postanowiliśmy (mimo kilku ciekawym propozycjom) niczego nie zmieniać poza nazwą jednej z otwartych kategorii z "Największe Rozczarowanie" na "Największe Rozczarowanie Muzyczne".

Były też inne propozycje ale może o nich podyskutujemy po zakończeniu zabawy, bowiem na pewno niektóre z nich warte są zauważenia.

Choćby sposób głosowania były różne propozycje, jednakże pozostaliśmy przy poprzedniej wersji, a więc w kategoriach zamkniętych można oddać maksymalnie dwa głosy (punktowane w ten sposób, że za pierwsze miejsce są 3, a za drugie 1 pkt.) z tymże należy wskazać jedną propozycję nominowaną (można też obie) przez Akademię i jedną własną :idea: (przy wskazaniu tylko jednej, własnej propozycji głos będzie nieważny)! :STOP:
Przy dwóch głosach o ile kolejność nie będzie podana 3 punkty dostanie propozycja zapisana w pierwszej kolejności.
W kategoriach otwartych oddajemy jeden głos.
Przy zgłaszaniu swoich propozycji należy kierować się tym, aby dotyczyły one roku 2013 (powstały w 2013 lub pod koniec 2012 roku, a "zaistniały" na naszym forum dopiero w 2013 roku).

Głosy oddajemy na adres: yedraz@wp.pl lub na moją PW. Każdorazowe doliczenie głosów będę potwierdzał! :arrow: Gdyby ktoś mimo zagłosowania nie otrzymał potwierdzenia proszę o ponowny kontakt! Jako że nie mogę znać wszystkich Waszych maili :wink: każdy głos tą drogą powinien być podpisany nickiem z forum! (inaczej nie będę mógł go uwzględnić)

Głosowanie potrwa do 21 kwietnia, do godziny 21-szej. Wyniki postaram się przedstawić dnia następnego... lub jeszcze następnego! :lol:
Zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naszym plebiscycie. :D

A teraz chyba najciekawszy punkt programu, lista nominowanych piosenek, płyt, artystów, zespołów... itd.
Przy niektórych mieliśmy sporo kontrowersji gdyż albo dani wykonawcy za mało stworzyli w ubiegłym roku albo ich działalność miała miejsce jeszcze rok wcześniej! Jednak sami to wszystko ocenicie najlepiej i mam nadzieję dokonacie jedynie słusznych wyborów. :mrgreen:

* NAJLEPSZY POLSKI UTWÓR *
Dawid Podsiadło - NIEZNAJOMY
Edyta Bartosiewicz - ROZBITKOWIE
Kult - PROSTO
Riverside - THE DEPTH OF SELF-DELUSION
T.Love - LUCY PHERE
Waglewski Fisz Emade - OJCIEC


* NAJLEPSZY ZAGRANICZNY UTWÓR *
Arctic Monkeys - DO I WANNA KNOW?
Black Sabbath - GOD IS DEAD?
Daft Punk feat. Pharrell Williams - GET LUCKY
Depeche Mode - HEAVEN
Stereophonics - GRAFFITI ON THE TRAIN
Sting - PRACTICAL ARRANGEMENT


* NAJLEPSZA POLSKA PŁYTA *
Kult - PROSTO
Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - W ZAMYŚLONEJ KRAINIE
Riverside - SHRINE OF NEW GENERATION SLAVES
T.Love - OLD IS GOLD
Voo Voo - NOWA PŁYTA
Waglewski Fisz Emade - MATKA, SYN, BÓG


* NAJLEPSZA ZAGRANICZNA PŁYTA *
Black Sabbath - 13
David Bowie - THE NEXT DAY
Depeche Mode - DELTA MACHINE
Editors - THE WEIGHT OF YOUR LOVE
Nick Cave & the Bad Seeds - PUSH THE SKY AWAY
Queens of the Stone Age - ...LIKE CLOCKWORK
Stereophonics - GRAFFITI ON THE TRAIN


* NAJLEPSZA POLSKA ARTYSTKA *
Ania Rusowicz
Anita Lipnicka
Edyta Bartosiewicz
Kasia Abramczyk
Katarzyna Nosowska
Novika


* NAJLEPSZA ZAGRANICZNA ARTYSTKA *
Birdy
Dido
Katie Melua
Lisa Gerrard
Tarja Turunen
Zaz


* NAJLEPSZY POLSKI ARTYSTA *
Dawid Podsiadło
Marek Jackowski
Mirosław Czyżykiewicz
Muniek Staszczyk
Tomasz Makowiecki
Wojciech Waglewski


* NAJLEPSZY ZAGRANICZNY ARTYSTA *
David Bowie
Jaromir Nohavica
Nick Cave
Rodriguez
Steven Wilson
Sting


* NAJLEPSZA POLSKA GRUPA *
Kult
Lao Che
Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane
Riverside
Strachy na Lachy
Voo Voo


* NAJLEPSZA ZAGRANICZNA GRUPA *
Alice in Chains
Arctic Monkeys
Black Sabbath
Daft Punk
Deep Purple
Depeche Mode
Stereophonics


* POLSKI DEBIUT/PRZEŁOM *
Bokka
Daddy's Cash
Dawid Podsiadło
Domowe Melodie
Kamp!
Lilly Hates Roses


* ZAGRANICZNY DEBIUT/PRZEŁOM *
Agnes Obel
Asaf Avidan
Ed Sheeran
Foals
Rodriguez
Tom Odell


* DUET/WSPÓŁPRACA ROKU *
2Cellos & Elton John - OH, WELL
Czesław Śpiewa i Mela Koteluk - BACZYŃSKI - PIEŚŃ O SZCZĘŚCIU
David Lynch & Lykke Li - I'M WAITING HERE
John Lee Hooker jr & Daddy's Cash - THAT'S WHAT THE BLUES IS ALL ABOUT
Marek Jackowski i Anna Maria Jopek - DESZCZ
Paul McCartney, Dave Grohl, Krist Novoselic & Pat Smear - CUT ME SOME SLACK
Simon Collins & Phil Collins - THE BIG BANG


* NAJLEPSZY COVER *
Aga Zaryan - MY BABY JUST CARES FOR ME
L.Stadt - COME AWAY MELINDA
Martyna Jakubowicz - DUŻA ŻÓŁTA TAKSÓWKA
Muniek Staszczyk - PORT
Natalia Natu Przybysz - MAYBE


Kategorie Otwarte:
- NAJLEPSZY POLSKI ARTYSTA KONCERTOWY
- NAJLEPSZY ZAGRANICZNY ARTYSTA KONCERTOWY
- NAJLEPSZY POLSKI TELEDYSK/WIDEOKLIP
- NAJLEPSZY ZAGRANICZNY TELEDYSK/WIDEOKLIP
- NAJLEPSZY POLSKI TEKST/SŁOWA PIOSENKI
- NAJLEPSZY ZAGRANICZNY TEKST/SŁOWA PIOSENKI
- NAJWIĘKSZE WYDARZENIE MUZYCZNE
- NAJWIĘKSZE ROZCZAROWANIE MUZYCZNE
- NAGRODA SPECJALNA FORUM.LP3.PL
Ostatnio zmieniony ndz kwie 27, 2014 11:54 pm przez Sundrajta, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Yacy »

w tamtym roku wypisałem sobie głosy, ale zaciąłem się pod koniec. miałem dokończyć i ... nie zdążyłem :-(
to w tym roku już wysłałem.
pierwszy?

pozdrawiam Akademię :-)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

Zgadza się jesteś pierwszy. :D
Dobrze że w tym roku nie czekałeś i po prostu od razu wysłałeś swoje głosy!

A Riverside poprawione w tytule piosenki (to dla Piotra). :wink:
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: miszony »

Dzięki Sundrajta o przypomnieniu na głównym forum o Foroderykach. Niedługo prześlę swoje propozycje
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: konwicki1980 »

Jest jeszcze jedna kwestia do wyjaśnienia.
Otóż utwór Deszcz w zasadzie nie jest kowerem. W sumie dopiero dziś się o tym upewniłem.
Autorem tekstu jest Konstanty Ildefons Gałczyński, natomiast autorami muzyki są, tak jak podane na płycie
Marek Jackowski i Neil Black:
http://www.universalmusic.pl/katalog.id_7942
Ponieważ K.I.G. nie był wokalistą ani muzykiem, trudno uznać, że to kower tegoż poety. :wink:

Jak ktoś nie wierzy, to proszę porównać sobie wersję z muzyką Szpilmana:
https://www.youtube.com/watch?v=pzQ_kJTFQQY
https://www.youtube.com/watch?v=HEr-teiajlA
https://www.youtube.com/watch?v=yEGW07OkU6A

Podobieństwo linii melodycznej do któregokolwiek z poprzednich wykonań jest po prostu żadne. Półkower to jest lub remake co najwyżej. Ponieważ jednak spóźniłem się nieco z moimi wątpliwościami, na utwór ten w kategorii kower można oczywiście głosować.
Sam jestem w sumie winien tego, że nie sprawdziłem, a nawet poparłem tę propozycję. :oops:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Miszon »

Trochę mnie zaskoczył jeden brak w polskich piosenkach, a może nie brak tylko podmiana, ale OK, sam zagłosuję inaczej.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

W związku z wątpliwościami, które tak wyraźnie przedstawił nam konwicki1980 zmuszony jestem wykreślić utwór "Deszcz" w wykonaniu Marka Jackowskiego (w duecie z Anną Marią Jopek) z kategorii Najlepszy Cover. :(
Osoby, które już oddały na nią głos zostaną o tym oddzielnie poinformowane i będą mogły dokonać korekty w swoim wyborze! :idea:

Za wynikłe z tego powodu komplikacje przepraszam w imieniu swoim i Akademii ale tak to jest gdy coś się robi w pośpiechu i dokładnie nie sprawdzi wszystkich danych dotyczących nagrań biorących udział w tejże zabawie. No ale w końcu nie jesteśmy profesjonalistami (przynajmnie nie wszyscy) :wink: chociaż staramy się sumiennie wykonywać nasze obowiązki o czym właśnie świadczy skrupulatność Akademika konwicki1980, który ten błąd odnalazł. :!:
Obyśmy już więcej nie mieli podobnych nieścisłości.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Miszon »

Nie dostałem potwierdzenia oddania głosu? (głosowałem w sobotę koło południa)
gżegoż

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: gżegoż »

Poddaję pod rozwagę to, co zaproponowałem kilka miesięcy temu, by przez aklamację przyznać danco28 symboliczną NAGRODĘ SPECJALNĄ FORUM.LP3.PL. Uzasadnienie przedstawiłem w tamtym poście, więc tu nie będę go powtarzał.

Proszę także o doprecyzowanie tego punktu:
Sundrajta pisze:postanowiliśmy niczego nie zmieniać poza nazwą jednej z otwartych kategorii z "Największe Rozczarowanie" na "Największe Rozczarowanie Muzyczne"
Czy to tylko zmiana nazwy kategorii, czy oznacza, że można wskazywać tylko rozczarowania stricte muzyczne (typu czyjś nieudany koncert, słaba płyta, brak obiecywanego wydawnictwa etc.), a nie sprawy związane z listą lub życiem forumowym?

Czy po tej zmianie dopuszczalne byłyby takie głosy, jak np. w zeszłym roku:
stagnacja na LP3 / polityka dodawania piosenek do zestawu do głosowania
FOXDgate / FOXD i jego klony
promocja Artura Andrusa na LP3
Sukcesy Adele na LP3
i 2 lata temu:
dominacja na LP3 utworu Gotye
poziom i styl wypowiedzi niektórych uczestników naszego "forumowego świata"
:?:
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: konwicki1980 »

Nie jestem rzecznikiem całej Akademii, ale wypowiem swoje zdanie

AD 1. Pomysł w sumie dobry, ale nie wiem, co to znaczy przyznać przez aklamację? Kogo tu brać pod uwagę przy głosowaniu? Wszystkich forowiczów? Wszystkich głosujących? Nic nie przeszkadza, by po prostu głosować na danco28.
AD 2. Logiczne wydaje się, że zmiana nazwy kategorii wiąże się ze zmianą meritum. Ponieważ FOXD z muzyką nie jest związany, głos na niego nie będzie liczony (o ile ktoś chciałby głosować).
Na kwestie muzyczno-listowe jak najbardziej można wskazywać, ale na pewno nie tak jak ktoś, kto w koszmarliście na miejscu pierwszym (zerowym) umieszcza non stop osoby odpowiedzialne za zestaw do głosowania na LP3. :STOP:

Nie wiem, co na to inni akademicy.

PS Mogłem się spodziewać, że gżegoż akurat zajmie się tą kategorią. :wink:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

Mam nadzieję, że wypowiedź konwickiego jest w miarę autorytatywna i wyjaśnia wątpliwości gżegoża? :idea:
Rzeczywiście przyznawanie nagrody przez aklamację jest trochę trudne do zrealizowania. A właśnie przez to, że sam pomysł został tutaj nagłośniony, przysporzy mu paru głosów i możliwe będzie zwycięstwo w zwyczajnym głosowaniu!
Bo myślę że taką decyzję (o aklamacji) mogła chyba podjąć jedynie sama Akademia ale prostu nikomu w trakcie obradowania nad nominacjami nie przyszło to do głowy! :shock:

Także w kwestii zmiany nazwy kategorii "Największe Rozczarowanie Muzyczne" uważam, że konwicki1980 wyraził się bardzo precyzyjnie, tak że sam już nie mam nic do dodania! Chyba w jakiś naturalny sposób Piotrek staje się jednak rzecznikiem prasowym naszej Akademii? :wink:

Byłem przekonany że wszystkim wysłałem potwierdzenia udziału w głosowaniu ale faktycznie mogłem coś przeoczyć! :oops:
Zwłaszcza że na początku nie spodziewałem się aż tylu głosów! A tymczasem już padła pierwsza dziesiątka, zatem muszę się sprężyć i brać do swojej roboty. :lol:
Aha, jeżeli ktoś nadal nie dostał takiego potwierdzenia, proszę się tutaj o nie upominać!
gżegoż

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: gżegoż »

Chyba moje intencje co do symbolicznego upamiętnienia naszego Kolegi przy okazji tego plebiscytu nie zostały w pełni zrozumiane, więc postaram się doprecyzować.

Definicja aklamacji mówi:
Aklamacja (z łaciny acclamatio), powszechna zgoda, jednomyślne, bez głosowania, przyjęcie lub odrzucenie przez określone gremium jakiejś uchwały, wniosku, kandydatury albo zatwierdzenie istniejących władz organizacji lub instytucji na następną kadencję. W tym przypadku aklamacja zastępuje głosowanie. Propozycję w formie wniosku lub uchwały składa przewodniczący lub uczestnik zebrania, gdy zgromadzeni są przekonani o ogólnej zgodzie. Przewodniczący oznajmia wówczas, że została ona zaakceptowana przez aklamację.
W praktyce wychodziłoby na to, że wszystkie osoby biorące udział w głosowaniu na Foroderyki poparłyby ten wniosek. Podkreślałem już wcześniej, że ta nagroda miałaby wymiar wyłącznie symboliczny (tak jak symboliczny wymiar ma np. pośmiertne przyznawanie komuś najwyższych odznaczeń państwowych lub honorowych obywatelstw miast). Jeżeli komuś z głosujących ta inicjatywa się nie podoba, to musiałby wyraźnie zaznaczyć, że jej nie popiera i się pod tym wnioskiem nie podpisuje. Wtedy z aklamacji nic by nie było, bo takie są jej zasady... W moim zamyśle przyjęcie takiej "uchwały" w zasadzie wykluczałoby głosowanie na danco28 w "normalnym" głosowaniu, bo - jak to ująłem w październiku - ta "supernagroda" swoim symbolicznym "zasięgiem" nie obejmowałaby tylko roku 2013 (którego dotyczy plebiscyt), ale wszystkie lata, przez które Daniel był związany z forum.
A głosowanie na bieżącą edycję Foroderyków nie ma wymiaru symbolicznego, tylko realny. Tak więc (znów przywołam swoje słowa z października):
Gdyby miał okazać się zwycięzcą w "normalnym" głosowaniu, to z jednej strony mogłoby to wyglądać trochę dziwnie, że "zwykłym" laureatem została osoba, której już z nami nie ma, a z drugiej można byłoby odnieść wrażenie, iż to wszystko, co zrobił dla forum i jego użytkowników, zostało docenione dopiero po jego śmierci :|
(bo wcześniej dostał tylko po jednym głosie rok i dwa lata temu).

Zdaję sobie sprawę, że to jest bardzo delikatna sprawa, więc może niepotrzebnie w ogóle powracałem do tamtego swojego spontanicznego pomysłu :| Żałuję, że nie mogłem o nim przypomnieć w trakcie prac Akademii, bo teraz, gdy sporo osób już zagłosowało, może to być przysłowiowa musztarda po obiedzie :(
Ostatnio zmieniony śr kwie 09, 2014 12:52 am przez gżegoż, łącznie zmieniany 1 raz.
gżegoż

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: gżegoż »

Co do drugiej sprawy, to nie chciałbym, abyście myśleli, że "Muzyczne rozczarowanie roku" jest dla mnie najważniejszą kategorią :lol: Ale skoro są wątpliwości, to przecież można zapytać :wink:
Sundrajta pisze:Mam nadzieję, że wypowiedź konwickiego jest w miarę autorytatywna i wyjaśnia wątpliwości gżegoża?
W pewnym sensie tak, ale nie do końca. Jak zrozumiałem, to np. tego typu głosy, jakie pojawiały się rok temu (lub jeszcze wcześniej)
promocja Artura Andrusa na LP3
Sukcesy Adele na LP3
dominacja na LP3 utworu Gotye
byłyby dopuszczalne, a takie
FOXDgate / FOXD i jego klony
poziom i styl wypowiedzi niektórych uczestników naszego "forumowego świata"
nie.

Ale co z takimi, które ogólnie wiążą się z LP3, ale nie dotyczą konkretnych wykonawców, tylko szerszych zjawisk, jak np. ubiegłoroczni zwycięzcy:
stagnacja na LP3 / polityka dodawania piosenek do zestawu do głosowania
:?:
Odpowiedź konwickiego 1980:
konwicki1980 pisze:Na kwestie muzyczno-listowe jak najbardziej można wskazywać, ale na pewno nie tak jak ktoś, kto w koszmarliście na miejscu pierwszym (zerowym) umieszcza non stop osoby odpowiedzialne za zestaw do głosowania na LP3
wskazywałaby na to, że... zarówno można je wskazywać, jak i nie można :mrgreen: Bo z jednej strony to są kwestie muzyczno-listowe, ale z drugiej określenie polityka dodawania piosenek do zestawu do głosowania obciąża właśnie te osoby, o których co tydzień wspomina ten jeden użytkownik :wink:

To dość ważne, bo od tamtego czasu niewiele (o ile cokolwiek) się pod tymi względami zmieniło, więc skoro rok temu zwyciężyły w tak zdecydowany sposób, to i teraz w tych zjawiskach można upatrywać faworytów w tej wstydliwej kategorii :know:

PS
konwicki1980 pisze:PS Mogłem się spodziewać, że gżegoż akurat zajmie się tą kategorią. :wink:
Dlaczego? Ja naprawdę jestem postrzegany na forum jako specjalista od rozczarowań? :lol: :wink:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Miszon »

temat jest trudny, ale o ile pamiętam ja głosowałem na danco28 jeszcze jak żył, także w sumie przychyliłbym się di wniosku.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: ku3a »

głosowanie trwa, kategorie i nominacje są jakie są.
zachęcamy do głosowania.
dziękuję.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: barb42 »

gżegoż pisze:Chyba moje intencje co do symbolicznego upamiętnienia naszego Kolegi przy okazji tego plebiscytu nie zostały w pełni zrozumiane, więc postaram się doprecyzować.
Zrozumiałam i poparłam wniosek.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Yacy »

mi się instytucja aklamacji nigdy nie podobała, w kontekście Daniela również.
wg mnie lepsze, ważniejsze, wartościowsze, etc. jest to, że mogę sam bez żadnego przymusu oddać na Niego swój głos. nie symbolicznie, nie pod naciskiem, a NAPRAWDĘ. co zresztą zrobiłem.
oczywiście skutkuje to tym, że nie każdy odda na Niego głos. oznaczać to będzie ni mniej ni więcej, że aklamacja nie byłaby taka oczywista.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

Myślę, że sprawa aklamacji nagrody specjalnej dla Daniela jest już w praktyce rozstrzygnięta. :idea:
Bowiem głosowanie się toczy i teraz nawet nie ma kiedy dokonywać zmian i pytać forowiczów czy zgadzają się na takie rozwiązanie. No coż nie zawsze zdążamy z właściwymi decyzjami. A fakt, że śmierć naszego kolegi znacznie przysporzy mu głosów w tymże głosowaniu jest raczej niezaprzeczalny! I nie sądzę, że przez to ta nagroda będzie mniej wartościowa. Przecież patrząc choćby na muzyczny świat, jak bardzo wzrasta sprzedaż płyt tych muzyków, którzy zmarli (szczególnie w tragicznych okolicznościach). Są to prawidła wolnego rynku i my też im w jakiś tam sposób podlegamy. :?
Aha, mam takie pytanie czy ktoś zna kogoś bliskiego dla danco28, by w razie wskazania go jako zwycięzcy nagrody specjalnej, przekazać tej osobie informację o tym fakcie??
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: temik3 »

Miszon pisze:Nie dostałem potwierdzenia oddania głosu? (głosowałem w sobotę koło południa)
Ja też nie.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

Podejrzewam lub przynajmniej mam taką nadzieję, że chcielibyście poznać cząstkowe wyniki Foroderyków? Oczywiście na razie nie zdradzę Wam wykonawców, którzy wygrywają ale w niektórych kwestiach mogę uchylić rąbka tajemnicy! :wink:
Na pięć dni przed końcem głosowania wzięło w nim udział już 20 osób, to jest chyba niezły wynik. :know:
We wszystkich kategoriach zamkniętych podium należy do propozycji nominowanych. Najwyższe pozycje tych spoza tej listy, to dwa razy piąte!
W pięciu przypadkach (na 14 kategorii) lider ma już bardzo wyraźną ponad dziesięcio punktową przewagę. W pozostałych walka jest jeszcze dosyć wyrównana!
Najbardziej wyrównana walka jest w trzech polskich i dwóch zagranicznych kategoriach. :idea: I to w tych dwóch z samego początku listy. :shock:
Za to z dziewięciu kategorii otwartych w dwóch wszystkie propozycje mają po jednym głosie, w pięciu co najwyżej jeden lub dwa utwory mają dwa głosy. No ale w dwóch zwycięzca jest już prawie pewien bo ma bardzo wyraźną przewagę (w jednej dostał nawet ponad 10 głosów).
To na razie tyle z ciekawostek, które mogłem ujawnić. :D
No chyba że macie jeszcze jakieś pytania, to proszę bardzo! Odpowiem na każde, poza takimi, które ujawnią zbyt wiele szczegółów Waszego głosowania. :mrgreen:
gżegoż

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: gżegoż »

Sundrajta pisze:Za to z dziewięciu kategorii otwartych w dwóch wszystkie propozycje mają po jednym głosie, w pięciu co najwyżej jeden lub dwa utwory mają dwa głosy. No ale w dwóch zwycięzca jest już prawie pewien bo ma bardzo wyraźną przewagę (w jednej dostał nawet ponad 10 głosów)
Chyba nietrudno się domyślić, o którą kategorię chodzi. Teraz sobie uświadomiłem, że pomysł z przyznaniem tej specjalnej supernagrody przez aklamację był bardzo dobry także z innego (oprócz tych, które wcześniej wymieniałem) powodu. Gdy zastanawiam się nad swoimi głosami, to wydaje mi się, że w obliczu tego, co się stało, wręcz nie wypada wskazywać tutaj kogoś innego (bo mogłoby to wyglądać tak, jakby się nie chciało oddać hołdu zmarłemu koledze). Ale co wtedy, gdy się uzna, że inni też mogliby zasłużyć na to wyróżnienie za ostatni rok? Ma się im z góry odmawiać głosu tylko dlatego, że wciąż są wśród nas? :| Bardzo trudny to dylemat i przyznam, że nie wiem, jak go rozwiązać. Domyślam się, że inni też się z nim zmagają(li). Na szczęście jest jeszcze kilka dni na zastanowienie...
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

No tak ja przyznaję, że zwyczajnie zapomniałem o tej śmierci... :shock:
I nawet zagłosowałem inaczej przy nagrodzie specjalnej!
Człowiek w swoim życiu pędzi i nie ma czasu zastanowić się nad przemijającym czasem. Dopiero teraz w czasie świąt Wielkiej Nocy mamy odrobinę czasu na zadumę, zatrzymanie się na chwilę, przemyślenie swojego życia...

A jak piszesz, że w tym roku przez normalny tok tej nagrody nie docenimy kogoś innego? To jednak wierzę, że co się odwlecze, to nie uciecze.
I ci którzy zasługują na nasze uznanie wcześniej czy później się o tym dowiedzą! 8) I też mam nadzieję, że inni wartościowi ludzie tak szybko nas nie opuszczą, wszak prawie w każdym z nas tkwi ogromna wola istnienia. :idea:
Chociaż nikt z nas nie zna swego przeznaczenia...
gżegoż

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: gżegoż »

Polecam poczytać, by zobaczyć, jak bardzo Forumowe nominacje różnią się od wyborów dziennikarzy muzycznych Onetu:

Najlepsi 2013: Artysta, Płyta, Piosenka i Teledysk Roku
(Na zdjęciu "wprowadzającym" jest min. Kajman :lol:)

Artysta Roku - Polska
1. Donatan
2. Dawid Podsiadło
3. Domowe Melodie
4. Kuba Ziołek
5. Tymon Tymański
6. Ewa Farna
7. Iza Lach
8. Margaret
9. Kamil Bednarek
10. Dawid Kawiatkowski

Artysta Roku - Świat
1. David Bowie
2. Macklemore & Ryan Lewis
3. Lorde
4. Miley Cyrus
5. Pharell Williams
6. One Direction
7. Robin Thicke
8. Daft Punk
9. James Blake
10. Disclosure

Płyta Roku - Polska
1. Dawid Podsiadło – "Comfort and Happiness"
2. Rebeka – "Hellada"
3. Beneficjenci Splendoru – "Bóg, Honor, Mam talent"
4. Ewa Farna - "Winna(?)"
5. Bokka - "Bokka"
6. Tomek Makowiecki – "Moizm"
7. Stara Rzeka – "Cień chmury nad ukrytym polem"
8. Świetliki – "Sromota"
9. Sorry Boys – "Vulcano"
10. Fox - "Fox"

Płyta Roku - Świat
1. Arctic Monkeys – "AM"
2. Arcade Fire – "Reflektor"
3. Queens of the Stone Age - "…Like Clockwork"
4. The Knife – "Shaking The Habitual"
5. David Bowie – "The Next Day"
6. Justin Timberlake – "The 20/20 Experience Part 1"
7. Primal Scream - "More Light"
8. Lorde - "Pure Heroine"
9. Nick Cave & The Bad Seeds – "Push The Sky Away"
10. Moderat - "II"

Piosenka Roku - Polska

1. Donatan i Cleo - "My Słowianie"
2. Dawid Podsiadło - "Nieznajomy"
3. Domowe Melodie – "Grażka"
4. Małpa – "Skała"
5. Piersi – "Bałkanica"
6. Kult – "Układ zamknięty"
7. Bokka – "Town of Strangers"
8. Misia FF – "Mózg"
9. Rebeka – "Stars"
10. Sorry Boys – "Phoenix"

Piosenka Roku – Świat
1. Arcade Fire – "Reflektor"
2. Daft Punk – "Get Lucky"
3. Rudimental feat. Ella Eyre – "Waiting All Night"
4. Macklemore & Ryan Lewis– "Can't Hold Us"
5. Robin Thicke - "Blurred Lines"
6. Lorde – "Royals"
7. Pearl Jam – "Sirens"
8. Eminem – "Berzerk"
9. Moby feat. Wayne Coyne – "The Perfect Life"
10. John Newman – "Love Me Again"

Teledysk Roku - Polska
1. Donatan – "My Słowianie"
2. Mar­ga­ret – "Thank You Very Much"
3. Behemoth - "Blow Your Trumpets Gabriel"
4. Mikromusic – "Takiego chłopaka"
5. Dr Misio – "Dziewczyny"
6. Hey – "Co tam?"
7. Beneficjenci Splendoru – "Simlock"
8. Dawid Podsiadło – "Trójkąty i kwadraty"
9. Kamp! – "Melt"
10. Natalia Przybysz – "Niebieski"

Teledysk Roku - Świat
1. Robin Thicke – "Blurred Lines"
2. Janelle Monae feat. Erykah Badu – "Queen"
3. David Bowie – "The Next Day"
4. Miley Cyrus – "Wrecking Ball"
5. Justin Timberake – "Mirrors"
6. Macklemore & Ryan Lewis – "Can't Hold Us"
7. Rudimental feat. Ella Eyre - "Waiting All Night"
8. Yo La Tengo – "Ohm"
9. Arcade Fire – "The Afterlife"
10. Gessafelstain – "Pursuit"

Ciekawsze uzasadnienia :wink:
Domowe Melodie to fenomen, który do dziś trudno zrozumieć. Jak zespół, który w pidżamach nagrywał piosenki w zagraconym pokoju, zaczął wyprzedawać koncerty w salach mieszczących 1000 osób i okupować pierwsze miejsce listy przebojów radiowej Trójki? I to bez wsparcia jakiejkolwiek wytwórni czy popularności zdobytej dzięki udziałowi w talent show. Gdyby nie głęboko pozytywny i "kochany" charakter piosenek tria, można by pomyśleć, że Domowe Melodie zawarły pakt z diabłem! To niesamowite uczucie śledzić rozwój ich kariery i zastanawiać się: co wydarzy się dalej? Mamy nadzieję, że dużo dobrego.
Nasz wywiad z Justyną Chowaniak z Domowych Melodii w styczniu 2013 zapowiadaliśmy słowami "Wróżymy im wielki sukces w tym roku". Cieszymy się, że sprawdziliśmy się w roli wróżki. "Grażka" znalazła się na pierwszym miejscu listy Przebojów Trójki, a zespół z wypełnionych po brzegi klubów dla 200 osób, trafił do takich mieszczących 1000 osób. Miejsca dla zachwyconych zespołem osób i tak brakowało. Czym ujmuje "Grażka" i inne piosenki Domowych Melodii? "Życie jest najpiękniejszym i najciekawszym darem jaki człowiekowi mógł się trafić. To może banalne, ale kurczę, tak właśnie jest. Samo się wydarza - czasami wiec nie trzeba wstawać z tego fotela. Czasem jest to spotkanie z drugim człowiekiem, czasem strata i ból, są momenty, gdy życie dzieje się we śnie i takie, kiedy jest przypomnieniem zapachu z dzieciństwa. Życie samo przynosi nam historie - musimy tylko potrafić je dostrzec" – opowiadała nam artystka we wspomnianym na początku wywiadzie.
Jeszcze takie moje spostrzeżenie, odnoszące się już bezpośrednio do Foroderyków :wink: Wychodzi mi na to, że najmocniej obsadzoną kategorią jest (oprócz Polskiego Przeboju Roku) * DUET/WSPÓŁPRACA ROKU * :shock: Moje prywatne nominacje wyglądałyby tak:

Baaba i Gabriela - METALOWCY
John Forte & Sunsay - WINDSONG
Marek Jackowski i Anna Maria Jopek - DESZCZ
Męskie Granie 2013 (Nosowska i O.S.T.R.) - JUTRO JEST DZIŚ
Robin Thicke & Pharrell Williams - BLURRED LINES
Western Disco feat. Lura - THE SUN
(i może jeszcze jeden pozatrójkowy hit).

Tylko jedna nominacja pokrywa się z tymi zgłoszonymi przez Akademię :twisted:
Widać więc, że to był bardzo dobry rok dla duetów i "współpracowników". :)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

gżegoż pisze:Polecam poczytać, by zobaczyć, jak bardzo Forumowe nominacje różnią się od wyborów dziennikarzy muzycznych Onetu:

Najlepsi 2013: Artysta, Płyta, Piosenka i Teledysk Roku
(Na zdjęciu "wprowadzającym" jest min. Kajman :lol:)
No cóż co kraj, to obyczaj inny! :?
Ale to chyba nie ten Kajman? :wink:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

Przypominam że już jutro o godzinie dwudziestej pierwszej kończy się głosowanie na Foroderyki! :shock:
Do tej pory swój głos oddały 23 osoby.
ODPOWIEDZ