PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Nasze gusta niekoniecznie reprezentowane są przez zestaw cotygodniowych notowań LP3... Może mamy nasze własne?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

pawel76
Posty: 439
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 6:11 pm

PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: pawel76 »

Ponieważ nie znam dobrze angielskiego,postanowiłem stworzyć ranking polskich piosenek z głupim tesktem.Możecieteż dawać swoje propozycje,też piosenek angielskich.Sąw moim rankingu piosenki,które były na liście i są piosenki,które na liście nie były.1.DOMOWE MELODIE-GRAŻKA(WIADOMO DLACZEGO)
2.big cyc-dramat fryzjerski(jak można się chwalić łupieżem)
3.atrakcyjny kazimierz-jako mąż i nie mąż (ofacecie,który był sprawcą ciaż wielu kobiet)
4.maryla rodowicziróżowe czuby-dentysta sadysta(odentyście)
5.krzysztof krawczyk-bojesteś ty (jak można mieć elektryczny smak)
6.kult-dziewczyna bez zęba naprzedzie(odziewczynie,która nie miała jednego zęba)
7.strachy na lachy-dzień dobry ,kocham cię(jak możnaposmarować kimś chleb) Więcej piosenek z głupim tekstem chyba nie było.Piszcie swoje propozycje.
gżegoż

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: gżegoż »

pawel76 pisze:Więcej piosenek z głupim tekstem chyba nie było
Na pewno? To chyba nie słyszałeś o tym zespole :wink: Ja szczerze mówiąc też o nim niewiele wiedziałem, ale jak niedawno (po raz któryś z kolei) upominano się o wyniki jego topu, to z ciekawości postanowiłem sprawdzić, co to za grupa, która budzi tak wielkie emocje i zaciekawienie. No i... w niektórych przypadkach pierwszą reakcją był śmiech, ale zaraz potem przychodziła refleksja, że wbrew pozorom to wcale nie jest śmieszne :?

PS: Bardzo proszę, byś starał się pisać zgodnie z regułami ortografii i interpunkcji (np. rozdzielać wyrazy spacją), bo naprawdę trudno czyta się Twoje posty (a szkoda, bo pomysły masz całkiem ciekawe).

pawel76 pisze:Ponieważ nie znam dobrze angielskiego
:wink: zdążyliśmy się zorientować :wink: http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?f=8&t=9333
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: miszony »

Widzę że pawel 76 nie odpuszcza- jak nie drzwiami to oknem :D
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: Miszon »

pawel76 pisze:1.DOMOWE MELODIE-GRAŻKA(WIADOMO DLACZEGO)
Jak dla kogo wiadomo. Dla mnie ten tekst nie jest głupi. nie jest też mądry, a ogólnie jest raczej przeciętny, nie wyróżnia się w żadną stronę.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: kajman »

pawel76 pisze:4.maryla rodowicziróżowe czuby-dentysta sadysta(odentyście)
5.krzysztof krawczyk-bojesteś ty (jak można mieć elektryczny smak)
6.kult-dziewczyna bez zęba naprzedzie(odziewczynie,która nie miała jednego zęba)
7.strachy na lachy-dzień dobry ,kocham cię(jak możnaposmarować kimś chleb) Więcej piosenek z głupim tekstem chyba nie było.Piszcie swoje propozycje.
4 & 6. Dobrze, że wyjaśniłeś, bo nie wiedziałbym o czym są piosenki, a z tytułu nijak tego wywnioskować nie można.
5 & 7. Ojtu ojtam. Podobnych rzeczy jest pełno. Ot dwa pierwsze z brzegu przykłady
Nakręcane usta obejmują mnie (Rebublika, Sexy doll; nota bene dowiedziałem się dzięki temu postowi, że wersje tego utworu nagrały (chronologicznie) Ania oraz Gaba)
Chcąc mnie ochronić zamknął mnie w dłoni (Kayah, Fleciki)
A jeżeli te texty uważasz za głupie to co sądzisz o Misiach puszystych (Szewc zabija szewca bumtarara bumtarara) lub o Welcome to Zangaro (Welcome to Zangaro 16 razy zaśpiewane)?.
Edit: Grażka Grażką ale Las tego zespołu to ma dopiero głupi text (Sypiam z pięknym borsukiem, co mnie wozi na sobie; Kroję siebie w plasterki i wyjadam palcami; W planach dziś odwiedziny u króla czerwonych mrówek, borsuk zrobi kolację, najemy się borówek). To dopiero jest głupota, a ja jestem jeszcze głupszy bo uwielbiam ten utwór.
Awatar użytkownika
mowgli
Posty: 216
Rejestracja: sob mar 23, 2013 11:21 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997 F

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: mowgli »

Niektórzy wykonawcy mają ulubione związki frazeologiczne, których nałogowo używają w swoich tekstach.
Najlepszym przykładem jest Beata Kozidrak i wyrażenie "oczu blask". Artystka widzi go dosłownie u każdego. Począwszy od spitego kapelmistrza w "Nie ma wody na pustyni" po swój obiekt westchnień w utworze "Myśli i słowa".
Kasia Kowalska z kolei bardzo często zastanawia się nad zasobem sił, u siebie bądź innych. Czasem je traci, czasem jej brak a niekiedy ma ich dużo.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: Neo01 »

Po pierwsze chciałbym napisać, że kompletnie nie zgadzam się z przykładami podanymi przez autora wątku (słyszałeś kolego kiedyś o przenośni? Tak, powietrze może mieć elektryczny smak, a osobą można posmarować chleb, no tak w przenośni, po prostu zjeść ją całą...).

A teraz chciałbym podać kilka swoich przykładów.
Myślę że mistrzynią jest w tej kategorii wspomniana w poprzednim poście pani Beata - nominacje ode mnie w kategorii "najgłupszy tekst" otrzymują na początek 3 utwory grupy Bajm:
1. O kuli-porywaczce: Wybacz mi ojcze, unosi mnie ten prąd / Za chwilę będę daleko, daleko stąd, jak najdalej stąd / Różowa kula porwała mnie i spójrz / Nie mogę nawet Ci podać ręki, cóż inna jestem już ("Różowa kula")
2. Z kategorii - tylko dla dorosłych: Pomóż mi, pomóż / Niech spadnie z nieba złoty deszcz / Oooo, pomóż / Mój Boże któryś jest ("Modlitwa o złoty deszcz")
3. I mój ulubiony, nazwałem go "Odą komarzycy" - Kiedy się stanę plamą na ścianie / Nie myśl o mnie źle / Życie to tylko chwila, kochanie / Nie zatrzymasz jej ("Plama na ścianie")

Pozostańmy jeszcze w latach 80-tych. Największy hit zespołu Kombi ma bądź co bądź dziwny refren w stosunku do tego, o czym mówi zwrotka, a ostatnie 2 wersy to mistrzostwo grafomańskiej poetyki:
4. "Słodkiego miłego życia" - Słodkiego, miłego życia / Bez chłodu, głodu i bicia / Słodkiego, miłego życia / Jest tyle gór do zdobycia

Skoro jesteśmy przy grafomanii. Zgadniecie kto napisał ten tekst?
5. Dałaś mi cały świat, choć nie byłem tego wart/ Każda noc, każdy sen, tak do bólu rani mnie / Płoną w nas gorzkie łzy, nie odkupi ich już nikt/ W biegu dni traci sens to, co najpiękniejsze jest
To nie Gosia Andrzejewicz. To Jan Panasewicz, zwany też Januszem i utwór (bardzo dobry muzycznie zresztą) "Na granicy" oczywiście Lady Pank.

6. To jeszcze zespół z kat. alt rocka, który popełnił dość dziwny tzw. pokrywacz:
Na samym dnie / Pomiędzy niebem a piekłem / Spotkamy się, sam nie wiem gdzie / Deszczową nocą, miasto o tym wie / Zniewala mnie
I tak w kółko - "miasto o tym wie, zniewala mnie, miasto o tym wie, nie oszukam cię" - ale o so chozi?
Chodzi o "Syna miasta" i T.Love, a więc nominację otrzymuje pan Munio.

7. Żeby nie było że się nie czepiam swoich - przykład tekstu absolutnie o niczym (jak przyznała autorka) - jeden z moich ulubionych utworów zespołu Hey - "Ho": Obrastam w siłę, bronię się/ Nie złoszczę się, nie złoszczę się/ Lubię chleb,więc sobie zjem/I po brzuchu się poklepię.

8. Jak się domyślacie na całym świecie powstaje mnóstwo niezrozumiałych, słabych czy grafomańskich tekstów, pewnie jednak nie wszyscy wiedzą, że dotyczy to także jednego z największych hiciorów wszech czasów - pewnie się domyślicie...
(druga zwrotka, bo zawsze chciałem zacząć od środka)
Hello, hello, hello, hello, how low? / Przy zgaszonych światłach jest bezpieczniej / Przyszliśmy - no to nas zabawiajcie / Czuję się zaraźliwie głupio/ Przyszliśmy - no to nas zabawiajcie / Mulat, albinos, komar, moje libido
Jeśli jeszcze nie wiadomo - spieszę z pomocą: "Smells like teen spirit" i szalony poeta Kurt Kobain.

9. Tutaj może kontrowersyjny przykład, fajny kawałek, ale wystąpił chyba jakby przerost formy nad treścią"
Nad fioletowo-słoną rzeką / Rozpinam purpurowy most / Powietrze eksploduje tęczą / I dźwięczą ostrza srebrnych kos - to pierwsze 4 wersy "Obracam w placach złoty pieniądz" Perfectu - fajny kawałek, ale o czym? :know:

10. Na koniec tylko fragment tekstu, który poza tym jest bardzo dobry (sam kawałek jeszcze lepszy) - oto część 2. zwrotki niedawnego nr 1 na LP3:
Rankiem gdy wypadło mi oko z głowy/ A nie stać mnie na oko nowe / Okradacie ten kraj bez żadnego pojęcia / Stoję przed klawiszem do zdjęcia.
Tak to chyba jest, jak piszącemu nagle zabraknie weny. No cóż, raz lepiej, raz gorzej, panie Kazimierzu (oczywiście Kult i "Prosto").

Wyszło mi top 10. (uprzedzam głosy dot. Roguca, przeanalizowałem kilka najbardziej niezrozumiałych potencjalnie txtów i nie znalazłem nic ciekawego :P ).

Jak sie okazało w tym zestawieniu znalazły się 2 utwory z mojego TWC i 3-4 inne, które bardzo lubię. Tak więc nie zawsze tekst decyduje o wartości utworu, a czasem też jak jest taki zagmatwany, to może mieć swoją wartość.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: kajman »

Podejrzewam, że mało kto się z nim zgadza, mam nadzieję, że dało się zauważyć, że ja też. Ale ogólnie głupi text to jest pojęcie w znacznym stopniu subiektywne. Podejrzewam, że są texty, które prawie każdemu wydadzą się głupie, może znajdą się takie, które prawie każdemu wydadzą się mądre, ale w większości texty dla jednych mądre innemu wydadzą się głupie, te dla pewnych osób dobre dla innych wydadzą się złe. Akurat text Perfectu uważam za znakomity, a ten wstęp świetnie buduje nastrój, który będzie potrzebny w piosence później. Niesamowity, klimatyczny, lekko surrealistyczny utwór. Text Modlitwy też uważam za ciekawy (a ja ogolnie jestem krytyczny wobec textów).
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: Tomekk »

"Ho" jest głupim tekstem? Gdzieś czytałem, że dotyczy aborcji.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: Neo01 »

@kajman - ad. Perfect - może i ten txt ma jakieś znaczenie, ale jak dla mnie to jest czysty surrealizm, którego nie rozumiem, może nie jest głupi ten txt, ale na pewno niezrozumiały (w związku z tym pytanie, czy można go odbierać na poważnie) - a utwór jak napisałem bardzo lubię, to nie ma nic do rzeczy :)
ad. Bajm - mnie chodziło tu głównie o samo sformułowanie, zresztą nie ja pierwszy dostrzegłem dziwne konotacje tego tytułu

@Hey - Kaśka zaprzeczyła. Powiedziała że każdy może szukać tam czego chce, a ona nic na ten temat nie powie :)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: kajman »

Ja uwielbiam surrealistyczne texty. Do moich ulubionych należą:
Tam po lewo studnia stoi pośród gruszy i orzechów. Tam hoduję tłustą świnię, tam nakłonię cię do grzechu. Wilki wyją do księżyca, w studni płynie złota woda. Ty się cofasz, wahasz, złotej wody ci nie szkoda... (Swobodny Dżordż - FNS).
Jestem szpiegiem argentyńskim, wznoszę się na pisuarze, mam padaczkę w teledysku, żeby było dużo iskier (Zazgrzytam zębami - Kobranocka)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: Neo01 »

Kobranocka ciekawa, muszę poznać :)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: kajman »

Cała pierwsza płyta to Michorzewski w znakomitej formie.
pawel76
Posty: 439
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 6:11 pm

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: pawel76 »

Oto piosenki,które maja te same tytuły,ale są spiewane przez różnych wykonawców.Piosenki,tebyłynalp3i nie było ich naliście.1.ONE-U2
2.ONE-METALLICA
U2byłnalp3,Metallica(niewiem czy ztym utorem była na liście),aleobydwa utwory sa zawsze w topie wszechczasów
3.IT'S MY LIFE-TALK TALK (Było na liście)
4.IT'SMYLIFE-NO DOUBT(Było na liście)
5.IT'S MYLIFE-DR.ALBAN(NIE BYŁO NALP3.)
6.EURYTCHMICS-SWEET DREams(Byłonalp3.)
7.labouche(tensam tytuł) (Nie byłonalp3.)
8.DAVID BOWIE-LET'S DANCE(Był nalp3.)
9.CHRIS REA-LET'S DANCE(j.w.)
Zpolskich utworów to: GOLDEN LIFE-WSZYSTKO,TO CO MAM(Było nalp3.) ZIYO(taki sam tytuł)(j.w.) ZIYO-IKAR(BYŁnalp3.)IRA-IKAR(j.w.)Proszę o wasze propozycje piosenek z takim samym tytułem śpiewanych rzez różnych wykonawców.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: konwicki1980 »

Myślężetegoużytkownikanależyzablokowaćzanimnarobiszkódwinnychtematach.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: kajman »

pawel76 pisze:1. Piosenki,tebyłynalp3i nie było ich naliście.
2. propozycje piosenek z takim samym tytułem śpiewanych rzez różnych wykonawców.
Dzięki, teraz już wiem, że tebyłynalp3i to nie jest to samo co naliście.
2. Zgubiłeś zmiękczenie. Tam powinna być rzeź.
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: uzi »

tak, piosenki o tych samych tytułach mają takie głupie teksty..
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: Yacy »

mam błogosławieństwo od JacKa, że mogę zrobić to co uważam za stosowane, bo akurat w tym dziale mogę, ale ...
no właśnie to ale.
6 stycznia (czyli 11 dni temu) wysłałem pw do pawel76 i do dziś nie dostałem odpowiedzi.
postów w swoich tematach też nie zauważa, więc brak odzewu na pw mnie nie dziwi.
a z drugiej strony blokować temat, który jak widzę (ku mojemu zdumieniu) wywołał jakieś-tam zainteresowanie? (Ho! głupim tekstem :roll:).
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: kajman »

A najgłupsze w nich jest to, że chociaż tytuł mają taki sam, to ich słowa się różnią. To jest w ogóle jakiś skandal.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: Robinson »

Yacy pisze:6 stycznia (czyli 11 dni temu) wysłałem pw do pawel76 i do dziś nie dostałem odpowiedzi.
Ja wysłałem mu wiadomość 10 miesięcy temu i do dziś leży mi w skrzynce jako "oczekująca na odbiór".
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: Neo01 »

No mnie ten temat podpasował, a inspiracją stało się słynne już "rolowanie blanta na bekstejdżu" i podobny mini-ranking gdzieś w tv.
A co do autora wątku, to - mówię poważnie - może to być osoba chora, tak że nie spieszył bym się tak z ferowaniem wyroku. Wiadomo już że nie ma z nim żadnego kontaktu i pewnie już nie będzie. Trudno, w życiu bywa i tak.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: Miszon »

Tomekk pisze:"Ho" jest głupim tekstem? Gdzieś czytałem, że dotyczy aborcji.
Mi się zawsze kojarzyło raczej z traceniem cnoty (dosłownej lub metaforycznej).
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: Tomekk »

Miszon pisze:Mi się zawsze kojarzyło raczej z traceniem cnoty
No to już nie wiem, dlaczego uznałeś ten tekst za głupi :P
gżegoż

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: gżegoż »

Tomekk pisze:"Ho" jest głupim tekstem? Gdzieś czytałem, że dotyczy aborcji.
Jakoś się do tej pory nie zastanawiałem nad tym tekstem, no ale... bez przesady. Niby w którym miejscu?
Tego dnia czystość została pogrzebana, razem z nią legł wstyd.
Tego dnia upadł duch, wygięła się do wewnątrz bezpowrotnie elipsa ma.

Ref.
Obrastam w siłę bronię się.
Nie złoszczę się, nie złoszczę się.
Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię.

Wczoraj zdołałam powrócić do łona matki,pamięć wraca dziś.
Co w niej jest? Czego nie mam ja? Pełnia człowieczeństwa wiele kosztuje mnie.
Miszon pisze:Mi się zawsze kojarzyło raczej z traceniem cnoty (dosłownej lub metaforycznej).
No to już zdecydowanie prędzej i to chyba byłaby najtrafniejsza interpretacja pierwszej zwrotki.
A przy okazji, to klepanie się po brzuchu chyba nie zawszy musi się kojarzyć z ciążą? :roll: Może po prostu z dobrym jedzeniem i lenistwem, na co prędzej wskazywałby tekst? :wink:
pawel76 pisze:Proszę o wasze propozycje piosenek z takim samym tytułem śpiewanych rzez różnych wykonawców
Najświeższy przykład to I Belong To You (Lenny Kravitz i Caro Emerald), a trochę wcześniejszy - Brand New Day (Sting i Kodaline).
pawel76 pisze:3.IT'S MY LIFE-TALK TALK (Było na liście)
4.IT'SMYLIFE-NO DOUBT(Było na liście)
A to akurat jest ten sam utwór 8)

Ponowne PS
gżegoż pisze:PS Bardzo proszę, byś starał się pisać zgodnie z regułami ortografii i interpunkcji (np. rozdzielać wyrazy spacją), bo naprawdę trudno czyta się Twoje posty (a szkoda, bo pomysły masz całkiem ciekawe).
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: ku3a »

uzi pisze:tak, piosenki o tych samych tytułach mają takie głupie teksty..
widać oryginały miały takie głupie teksty, że inne zespoły postanowiły napisać do tych utworów kompletnie nowe słowa (zresztą muzykę też).
ODPOWIEDZ