PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Nasze gusta niekoniecznie reprezentowane są przez zestaw cotygodniowych notowań LP3... Może mamy nasze własne?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: adameria »

To co jedni będą uważali za głupotę, inni za wielką, awangardową i bezkompromisową sztukę.
Czy to "Różową kulę" czy też "Dzień dobry, kocham Cię" uważam za jedne z najlepszych utworów, również w warstwie
literackiej obu tych wykonawców.
Zatem czy coś jest głupotą czy nie - to jest kwestia gustu,
przykładowo dla mnie megaidiotyczny jest cały peformans (teksty, występy, okładki płyt, cała otoczka) Behemotha - i co teraz...
A skoro to jest kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje, to proponuję (z wielu względów :wink: )
zamknąć ten wątek, a jego Założyciela upomnieć za brak poszanowania podstawowych zasad n-etykiety.
BotAksieniepiszeabSOLutNiE!!!
Pozdrawiam Wszystkich!
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: LLucky »

Yacy pisze: blokować temat, który jak widzę (ku mojemu zdumieniu) wywołał jakieś-tam zainteresowanie?
"Pani w obuwniczym miała taki ruch, że aż się jej buty rozeszły..." ;)

Moim zdaniem zablokować. Pro publico bono.
I zmienić tytuł wątku na: "Piekło tekstowe". :D

"- A co na to NATO?
- NATO na to nic!"
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: piotr1990 »

A dlaczego zamykać temat? Jak ktoś chce się wypowiedzieć jakie jego zdaniem są głupie teksty to dlaczego ma tego nie zrobić? To jest kwestia gustu i tyle. Ja tam na pewno nie mam zamiaru czuć się urażony jak ktoś skrytykuje utwór który lubię.
A o gustach się jak najbardziej dyskutuje bo gdyby tak było, to żadna dyskusja nie miałaby sensu.
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: Tomekk »

gżegoż pisze:Jakoś się do tej pory nie zastanawiałem nad tym tekstem, no ale... bez przesady. Niby w którym miejscu?
Nie jest to oczywiście moja interpretacja, tylko gdzieś przeczytałem taką informację. Nie pamiętam już dokładnie gdzie dlatego nie mam dowodów na potwierdzenie moich tez.

Jeśli mam wskazać jakiś fragment, to chociażby ten -

"Wczoraj zdołałam powrócić do łona matki, pamięć wraca dziś.
Co w niej jest? Czego nie mam ja? Pełnia człowieczeństwa wiele kosztuje mnie."
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: miszony »

Nie blokujcie pawla76, jego " zlepkowe wypowiedzi " zawsze czytam z zainteresowaniem. Przynajmniej coś zabawnego dzieje się na tym forum
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: konwicki1980 »

piotr1990 pisze:A dlaczego zamykać temat?
Może wyraziłem się nieprecyzyjnie. Nie chodzi o zamykanie tematu, ale zablokowanie kogoś, kto nie umie pisać i ma wszystko w d.... Podobny temat znam już z innego forum, poza tym sam założyłem temat z najgorszymi utworami. POPROSTUCHODZIOTOBYNIEPISAĆWIELKIMILITERAMIBEZSPACJI.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: jollyroger72 »

WABUYNJAFMAM.

A tak może być :?: :lol:
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: kajman »

LLucky pisze:"Pani w obuwniczym miała taki ruch, że aż się jej buty rozeszły..." ;)
Przypomnieli sobie stary dowcip i go zaśpiewali. Nota bene pierwszy polski śpiewany dowcip to chyba Rodowicz zaprezentowała.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: adameria »

piotr1990 pisze:A o gustach się jak najbardziej dyskutuje bo gdyby tak było, to żadna dyskusja nie miałaby sensu.
...ale, ale... ale wyczułeś przekorę w moim poście?
jollyroger72 pisze:WABUYNJAFMAM.
(-:AjżetWeimUs :ynawc:
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: piotr1990 »

adameria pisze:...ale, ale... ale wyczułeś przekorę w moim poście?
Chyba nie... raczej potraktowałem serio...
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: LLucky »

piotr1990 pisze:A dlaczego zamykać temat? Jak ktoś chce się wypowiedzieć jakie jego zdaniem są głupie teksty to dlaczego ma tego nie zrobić?
Jeśli dobrze rozumiem to nie chodzi o treść, tylko o formę, w jakiej pisze pawel76. Moim zdaniem wprowadza ona bałagan, a zablokowanie wątku byłoby prostym sposobem na "posprzątanie". Oczywiście nie jest to jedyny sposób. Innym mogłoby być na przykład ręczne poprawianie wpisów przez moderatorów tak, by były one czytelne, oraz przenoszenie jego wypowiedzi na różne tematy do odpowiednich wątków.
To zresztą bardziej ogólna uwaga i dotyczyć może nie tylko tej sytuacji. Wprawdzie na tym forum sami dość dobrze dbamy o porządek, ale na wielu innych forach na tym właśnie polega praca moderatorów. Oczywiście jest ona skodyfikowana stosownym regulaminem, by uniknąć niejasności.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: Miszon »

Tomekk pisze:
Miszon pisze:Mi się zawsze kojarzyło raczej z traceniem cnoty
No to już nie wiem, dlaczego uznałeś ten tekst za głupi :P
Ja uznałem?
(swoją drogą: tam zdaje się nie ma "elipsa", tylko "ipsa")
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: ku3a »

LLucky pisze:Oczywiście nie jest to jedyny sposób. Innym mogłoby być na przykład ręczne poprawianie wpisów przez moderatorów tak, by były one czytelne, oraz przenoszenie jego wypowiedzi na różne tematy do odpowiednich wątków.
tyłek podcierać też?
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: Neo01 »

Możnaby zamknąć ten temat? Wpisy są coraz bardziej żenujące.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: Yacy »

nie wiem co Ty widzisz żenującego np. w ostatnim wpisie?
ja nic takiego nie widzę, być może dlatego że się zgadzam z ku3ą!
i może jeszcze dopiszę: jaka akcja taka reakcja...

ja nie czuję się mimo wszystko władny, aby zamknąć ten temat.
zawsze jednak można zgłosić post i takie zgłoszenie trafi do JacKa.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: Neo01 »

No wiesz? OK, widocznie mamy inne poczucie żenady. Mnie to żenuje i to bardzo. To forum chyba nie jest po to żeby toczyć dyskusje na tym poziomie.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: PIEKŁO TEKSTOWE

Post autor: LLucky »

ku3a pisze:
LLucky pisze:Oczywiście nie jest to jedyny sposób. Innym mogłoby być na przykład ręczne poprawianie wpisów przez moderatorów tak, by były one czytelne, oraz przenoszenie jego wypowiedzi na różne tematy do odpowiednich wątków.
tyłek podcierać też?
... i właśnie dlatego napisałem, żeby zablokować - to może nie jest dobre rozwiązanie, ale najlepsze ze złych. Przynajmniej na tym forum.

I gdybym nie znał ku3y osobiście, to mógłbym uznać ten komentarz za żenujący - ale całe szczęście znam. Wyluzujcie.
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: PIOSENKI Z GŁUPIM TEKSTEM

Post autor: EVENo »

Widzę, że początki tego tematu były trudne i bardzo ciężko przez nie przebrnąć, więc po prostu wrzucę swoje propozycje nie zważając na ewentualne powtórki. Poza tym byłem założycielem podobnego tematu na innym forum :)

System Of A Down - Vicinity Of Obscenity
Mój osobisty numer 1. Nie tylko tekst składający się przede wszystkim na słowo "Banana" potwierdza, że ta piosenka w zamierzeniu jest nonsensem, ale także sama muzyka, która za pierwszym razem doprowadziła mnie do śmiechu. Z jakiegoś powodu nadałbym tej piosence tytuł "Taylor Swift". Tak bardzo jest bezsensowna.

Oasis - Supersonic
Piosenka, która na pierwszy rzut oka (ucha?) wydaje się obrazować jakąś złożoną sytuację z życia kogoś, tak naprawdę jest bełkotem napisanym na kolanie. Dosłownie. Oasis na pół godziny przed nagraniem singla dowiedziało się, że aby spełnić warunki kontraktu potrzebują B-Side'a, więc Noel usiadł w kącie i napisał utwór "Supersonic". Panowie zagrali go jeden, jedyny raz i w tej formie pojawił się na płycie. Koniec końców, to on został ich debiutanckim singlem.

T.Love - To nie jest miłość
Opener płyty Prymityw wita nas krzykliwym "CZADUUUUUUU" i właściwie jest to jedyny przekaz, jaki ta piosenka ma nam do zaoferowania. Muniek wspominał w "Teraz Rock", że chęć grania tego typu numerów była powodem odejścia Benedka z zespołu, zaś "To nie jest miłość" powstało na bazie utworu "Nabrani", który również jest punkowym kawałkiem, stworzonym wyłącznie po to, aby na koncertach było głośno.

happysad - Ten Dzień
Ten dzień, to tylko chwila. Klaśnięcie w dłonie. Żywot motyla. Zamknięcie powiek. Jednosylabowy wyraz. Połowa słowa, człowiek.
To cały tekst. Serio.

Mela Koteluk - Pobite gary
Z całym szacunkiem do Koteluk i jej fanów, ale trzeba być mistrzem świata, żeby nie parsknąć śmiechem w momencie "Mary czary, płoną flary"

Pogodno - Orkiestra
Klasyka.

The Trashmen - Surfin' Bird
Myślę, że jeśli mielibyśmy prowadzić jakiś plebiscyt, TO byłby numer 1. Myślę, że nawet bez głosowania możemy nazwać ją "Najgłupszą piosenką wszech czasów" :)
ODPOWIEDZ