o topach i NL (propozycja)

Nasze gusta niekoniecznie reprezentowane są przez zestaw cotygodniowych notowań LP3... Może mamy nasze własne?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

o topach i NL (propozycja)

Post autor: kajman »

Jakiś czas temu przyszedł mi do głowy pewien pomysł mający na celu połączenie pozornie sprzecznych rzeczy czyli wydłużeniu i skróceniu czasu. Pewnie nie wszystkim przypadnie do gustu, ale stanowi jakiś kompromis. Dotyczy głownie naszych topów, ale po części także i NL.
Z jednej strony coraz częściej się zdarza, że niektóre osoby nie wyrabiają się na czas z przesłuchaniami do topów i nie głosują lub głosują wybiórczo. Z drugiej strony średni czas topu się wydłuża (i do tego NL są prowadzone znacznie rzadziej niż kiedyś). Moja propozycja w związku z tym wygląda następująco:
1. Wydłużamy czas topów powiedzmy o 50% (proste, krótkie topy około 40 dni), topy wykonawców z bardzo bogatą dyskografią może nawet do 3 miesięcy). To powinno pozwolić każdemu wyrobić się na czas z topem.
2. Prowadzimy dwa topy jednocześnie. Tutaj trzeba byłoby parę rzeczy ustalić (terminy rozpoczęć, przerwy między topami, zasady ustalania kolejności i pewnie coś jeszcze), ale to wstępna propozycja. Poza tym przy tak wydłużonym czasie można jeden top puścić już w fazie pucharowe NL.
3. Jeżeli podejmiemy decyzję o topach powtórnych to będą miały one okres trwania znacznie dłuższy i nie będą wiązane z topami aktualnymi i NL.
Pewnie najbardziej niezadowoleni będą ci, którzy mają mało czasu i chcą brać udział w każdym topie. Ale nawet im może to dać pewien luz w gospodarowaniu czasem.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: o topach i NL (propozycja)

Post autor: Geephard »

Mi się pomysł Kajmana bardzo podoba, ale chyba tylko mi, bo jakoś nikt nic nie pisze. A przydałaby się taka porządna debata, żeby w przyszłości nie było tak, że rusza plebiscyt i w jego trakcie dyskutuje się o zasadach :)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: o topach i NL (propozycja)

Post autor: Sundrajta »

No ja także byłbym za! Ponieważ lubię tego rodzaju podsumowania jak Topy konkretnego wykonawcy ale dotąd nie miałem zwyczajnie na czasu. Choćby ostatni Top Black Sabbathów, przy takiej bogatej dyskografii nawet się nie brałem do odsłuchiwania, bo wiedziałem że zwyczajnie nie wyrobię. A bardzo ich lubię i na pewno chętnie bym ich przeboje uszeregował. 8)
Teraz znowuż zacząłem słuchanie propozycji do Naszej Listy XIII i widzę, że ten zestaw zajmie mi trochę czasu gdyż nie jestem aż tak zorganizowany, by usiąść i wysłuchać choćby połowy za jednym zamachem. A zatem reasumując, ta "oferta" jest skierowana do takich osób jak ja, którzy potrzebują więcej czasu by wszystko ogarnąć... :shock:
ODPOWIEDZ