COROCZNY (Gdański) TOP MUZY ZAGRANICZNEJ

Nasze gusta niekoniecznie reprezentowane są przez zestaw cotygodniowych notowań LP3... Może mamy nasze własne?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

COROCZNY (Gdański) TOP MUZY ZAGRANICZNEJ

Post autor: adamDD »

Po raz kolejny (od kilku lat) wklejam nasz paczkowy (Gdański) muzyczny TOP.
W nasze muzyczne podsumowanie roku bawimy się nieprzerwanie od 1992r. TOP 2011 był naszym TOP-em nr 21. Głosowało w tym roku, rekordowo dużo bo 19 osób (rok temu 15) w sumie, aż na 107 piosenek.
Nr ONE zgodnie z przewidywaniami, czyli Linkin Park, a na 2 Florence & The Machine. Na te 2 piosenki głosowało najwięcej bo po 15 osób.
Super miłym zaskoczeniem jest 4 miejsce Stereophonics. Genialny kawałek i gdyby wyszedł trochę wcześniej (a nie pod koniec roku), to pewnie byłby na pudle, a tak nie wszyscy zdążyli się z nim osłuchać… A po za tym bardzo mnie też cieszy 10 miejsce Kaiser Chiefs (świetny numer) i równie wysokie miejsce moich faworytów w tym roku czyli Infadels, Noel Gallagher.
W 30 jest trochę nagrań znanych z LP3, ale nie tylko bo też sporo muzy lansowanej przez Eska Rock czy Rebel TV, albo Radio Gdańsk.

W każdym razie jak co roku świetnie się bawiliśmy, słuchając naszej listy, komentując wyniki i tańcząc przy wielu nagraniach… No a już przy TOP 10 bawili się prawie wszyscy z ponad 20 osób, które były na podsumowaniu…
No a ja miałem oczywiście wielką przyjemność najpierw przy przeliczaniu wyników (jest z tym sporo zabawy, bo wszyscy głosują na 30 piosenek, a punktacja jest za 1-50 pkt, 2-45 pkt 3-40 pkt…itd. 29-2 pkt, 30-1 pkt), a potem przy ich prezentacji od 21 do 2 rana…. Fajnie być raz w roku trochę jak Marek Niedźwiecki…

TOP 2012

01. 441 Linkin Park - Burn It Down
02. 416 Florence & The Machine - No Light No Light
03. 399 Linkin Park - Lost In The Echo
04. 353 Stereophonics - In a Moment
05. 344 Gossip - Move In The Right Direction
06. 341 Muse - Madness
07. 304 Garbage - Blood For Poppies
08. 284 Lana Del Rey - Summertime Sadness
09. 263 Placebo - B3
10. 250 Kaiser Chiefs - Listen To Your Head

11. 231 Coldplay - Charlie Brown
12. 224 Infadels - From Out of the Black Sky
13. 220 Noel Gallagher - Everybody's on the run
14. 206 Coldplay - Princess of China
15. 202 Metallica - When a Blind Man Cries
16. 188 Ultravox - Live
17. 182 Adele - Skyfall
18. 173 Jane's Addiction - Underground
19. 166 Dead Can Dance - Opium
20. 162 The Black Keys - Lonely Boy

21. 161 M83 - Midnight City
22. 160 Green Day - Kill the DJ
23. 157 Florence & The Machine - Spectrum
24. 157 Coldplay - Hurts like Heaven
25. 153 Soulsavers (feat. Dave Gahan)- Longest day
26. 147 Dead Can Dance - Amnesia
27. 140 New Order - Hellbent
28. 139 Gossip - Perfect World
29. 134 Kasabian- Man of simple Pleasures
30. 132 Kosheen - Get A New One
kajman
Posty: 64231
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: COROCZNY (Gdański) TOP MUZY ZAGRANICZNEJ

Post autor: kajman »

Jak dla mnie totalna załamka. W czołowce roi się od koszmarów, a w top6 tylko Florencja nim nie jest. Potem jest już lepiej, ale to i tak nie zmyje przykrego wrażenia z czołówki.
adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: COROCZNY (Gdański) TOP MUZY ZAGRANICZNEJ

Post autor: adamDD »

No cóż…. W podobnym stylu mógłbym ocenić to co dzieje się na LP3 od dobrych kilku lat.
Ale takie są gusta słuchaczy Listy Trójki (choć na szczęście w codziennych audycjach w Trójce leci dużo innej, mnie smutnej muzy) i z nimi nie dyskutuję….

Już jakiś czas temu zauważyłem, ze nasze gusta bardzo się różnią i wcale mnie nie dziwi Twój komentarz. Fajnie, że cokolwiek napisałeś…
A co TOP 6, to rozumiem, że może się nie podobać się Linkin Park, czy Muse (genialny koncert w Łodzi), ale Stereophonics naprawdę wywali świetny numer…
A dodam, że w głosowaniu brali udział głównie 40-latkowie (wychowani na starych pięknych klimatach LP3), ale też kilkoro nastolatków (dzieci znajomych), których właśnie kręci nowa muza (nie zawsze Trójkowa) jak Linkin Park, Muse, Placebo czy Green Day…

Dla mnie i moich znajomych ten Nasz coroczny TOP (od 20 lat) to Najwspanialsza Lista Świata i przy okazji żadnych innych radiowych List, Topów czy Podsumowań nie przeżywamy tylu emocji i nie mamy tak świetnej zabawy…
Bardzo polecam odsłuchanie jakieś własnego ulubionego Top-u np. (wszechczasów w 3) w grupie znajomych, wspólne przeżywanie emocji związanych z tym TOP-em, a do tego zabawę (taneczną), jesli muza i towarzystwo będzie w takim klimacie...

Nie zapomnę jak 7 lat temu kiedy z moją żoną ogłosiliśmy jednej z naszych znajomych, która bawi się z nami w TOP od 1998r., że zostaniemy rodzicami (po raz pierwszy) to jej pierwszą reakcją było pełne obaw pytanie (zamiast gratulacji)…
„ czy TOP w tym roku będzie ?”…. nieźle się wtedy uśmialiśmy….

Pozdrawiam…
kajman
Posty: 64231
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: COROCZNY (Gdański) TOP MUZY ZAGRANICZNEJ

Post autor: kajman »

adamDD pisze:1. No cóż…. W podobnym stylu mógłbym ocenić to co dzieje się na LP3 od dobrych kilku lat.
2. Ale takie są gusta słuchaczy Listy Trójki (choć na szczęście w codziennych audycjach w Trójce leci dużo innej, mnie smutnej muzy) i z nimi nie dyskutuję….
3. A co TOP 6, to rozumiem, że może się nie podobać się Linkin Park, czy Muse (genialny koncert w Łodzi), ale Stereophonics naprawdę wywali świetny numer…
4. których właśnie kręci nowa muza (nie zawsze Trójkowa) jak Linkin Park, Muse, Placebo czy Green Day…
1. Dla mnie muzycznie to LP3 ostatnio muzycznie oceniam bardzo wysoko, zdecydowanie wyżej niż w l. 90-tych, gdzie muzycznie dla mnie bardzo niewiele było.
2. Taki jest mój gust i niekoniecznie zgadza się ze słuchaczami zgadzam. A lubię nie tylko smutną muzę. Do moich ulubionych gatunków należy jedna z najradośniejszych czyli bosa nova. No i chyba różnimy się w odczuciach, co to jest smutna muza.
3. Z trzech ostatnich nagrań StPh to tylko Violins and tambourines uważam za niezłe. Wczoraj słuchałem Indian summer i totalna załamka.
4. Mnie też kręci nowa muza tylko nieco inna niż Twoich znajomych.
adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: COROCZNY (Gdański) TOP MUZY ZAGRANICZNEJ

Post autor: adamDD »

No to podrzucam wyniki naszego Gdańskiego TOP-u 2013. Głosowało 20 osób (rekord) na 112 piosenek.
To była lista nr 22 (pierwsza w 1992r..) Śmiejemy się że nasz TOP jest starszy od Trójkowego Top-u wszechczasów…

Pierwsza Trójka i 4 miejsce nieźle odjechały reszcie. Bez niespodzianek czyli DM na
pierwszym, sporo bo ponad 60 pkt nad Stereophonics, ale po 18 osobach to jeszcze Graffiti prowadziło i różnie mogło być…
W 10 bez niespodzianek (no może One Republic zaskoczył tym 9 miejscem) czyli Muse, Editors i Linkin Park…
Cieszą mnie dość wysokie miejsca Garego Numana. Za to Placebo pod kreską, czyli dość niziutko. Najfajniej bawiliśmy się przy One Republic i Johnie Newmanie (powinien być wyżej).
Nowe U-2 poza 30-tką (32), podobnie jak Cold Play- Atlas (44). Przegrali nawet z Bon Jovi…
Jak zwykle super się bawiliśmy na liście, tańcząc od 9 do 2 w nocy… a ja miałem wielką przyjemność przedstawiać wyniki listy… nawet zaczęliśmy ją jinglem z LP3…


01. 537 pkt Depeche Mode - Soothe My Soul
02. 474 pkt Stereophonics - Graffiti on the Train
03. 464 pkt Depeche Mode - Should Be Higher
04. 396 pkt Muse - Supremacy
05. 325 pkt Linkin Park - Castle Of Glass
06. 314 pkt Daft Punk - Get Lucky
07. 302 pkt Editors - Sugar
08. 295 pkt Muse - Panic Station
09. 240 pkt One Republic - Counting Stars
10. 239 pkt. Depeche Mode- Heaven

11. 221 pkt. Gary Numan - I Am Dust
12. 218 pkt. Arctic Monkeys - Do I Wanna Know
13. 207 pkt. Placebo - Too Many Friends
14. 202 pkt. Hurts - Miracle
15. 192 pkt. Editors - A Ton of Love
16. 186 pkt. Imagine Dragons - Radioactive
17. 185 pkt. Placebo - Loud Like Love
18. 183 pkt. John Newman - Love Me Again
19. 174 pkt. Gary Numan - Love Hurt Bleed
20. 171 pkt. Dido - End Of Night

21. 163 pkt. Dead Can Dance - Children of the Sun
22. 154 pkt. Kosheen - Addict
23. 152 pkt. Stereophonics-We Share The Same Sun
24. 150 pkt. Linkin Park & Steve Aoki - A Light That Never Comes
25. 146 pkt. White Lies - Getting Even
26. 138 pkt. Royksopp - Running To The Sea
27. 137 pkt. Mesh - Born to Lie
28. 137 pkt. Muse - Follow Me
29. 135 pkt. Bon Jovi - Because We Can
30. 133 pkt. Stereophonics - Indian Summer
No jak porównałem sobie Ten Top do podsumowania rocznego Trójki, to tylko 7 wspólnych piosenek. Ultravox i Metallica były u nas w TOP 20 za 2012r.
Black Sabath wylądował u nas na 48, a Alice in Chains jeszcze niżej…a na uwielbiane przez słuchaczy Trójki smutasy ala Sting i David Bowie nikt nawet nie zagłosował…

A swoją drogą skoro Trójeczka gra Daft Punk (muza środka), to czemu olewa np. One Republic i Hurts.
Akurat ten Hurts to koszmarek, ale popowy One Republic wywalił całkiem fajny nr (niegorszy niż Daft Punk)… no ale zespół lansują stacje komercyjne… i nieważne że nagrali fajny numer….Trójeczka z zasady olała…

No ale skoro taki Daft Punk (nie przepadam) tak dobrze sobie poradził na liście, to może jednak wśród słuchaczy jest zapotrzebowanie na muzykę środka, a nie tylko rockowe brzmienia, polskie niedoróbki czy smuty….
No a Hurts (nie lubie ich, ale chodzi o zasady) kiedyś na Trójce miał przebój (Wonderful Life), a teraz nawet nie wrzuca się go do zestawu do głosowania….. za to lansuje go Eska Rock… jakiś paradoks…
Za to Madonna bez względu na to jakie nagra „diho” (ostatnia płyta) jest lansowana…
… trochę to nie fer…

Pozdrawiam adam z Gdańska
ODPOWIEDZ