FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Nasze gusta niekoniecznie reprezentowane są przez zestaw cotygodniowych notowań LP3... Może mamy nasze własne?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
oetam
Posty: 95
Rejestracja: czw paź 01, 2009 5:18 pm

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: oetam »

Robinson pisze:Może się nie znam, ale te nagrody są powiązane głównie z sukcesami wykonawców na liście forumowej, więc skąd niby miałaby się wziąć Kayah?
To są Foroderyki!
Trochę luzu.
Bo Kayah była najlepsza (obok Kulki) w tamtym roku! i Green Day. I wydaje mi się, że mają wielu zwolenników na tym forum, ale widać nie w gronie tworzących nominacje.
Wysłałem głosy, ale nie we wszystkich kategoriach. Kategoria wokalistka artystka jest śmiechowa :lol: Zagłosowałem na Melue, bo lubię jej kilka starych piosenek.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Miszon »

Jak dla mnie kategoria artystka niePL jest w miarę mocna. Czego nie można powiedzieć o kategorii artysta PL. No, ale to nie nasza wina.
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5924
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: mateusz15 »

Taak, Artysta PL jest dość ubogi. Chociaż ja wiem na kogo zagłosuję. Musze się pozastanawiać nad kategoriami zamkniętymi. A właśnie, jeżeli ktoś uważa, że niedoceniony jest jego ulubiony podmiot artystyczny, to może wyrazić swoją sympatię do niego, właśnie, w kategoriach zamkniętych.
I patrząc na miniony rok, to chyba nikt w tym roku nie ma szans dorównać wyczynom Lao Che. :wink:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Miszon »

Raczej w otwartych. W zamkniętych jak sama nazwa mówi - wyboru nie mamy poza to, co widać 8) .
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: krzysiek83 »

oetam pisze:Bo Kayah była najlepsza (obok Kulki) w tamtym roku! i Green Day. I wydaje mi się, że mają wielu zwolenników na tym forum, ale widać nie w gronie tworzących nominacje.
Skoro wiesz lepiej to pokaż mi te sukcesy na Forumowej i Forumowej Płyt, które mówiłyby, że osiągnęli więcej od nominowanych :D
oetam pisze:Wysłałem głosy, ale nie we wszystkich kategoriach. Kategoria wokalistka artystka jest śmiechowa :lol: Zagłosowałem na Melue, bo lubię jej kilka starych piosenek.
Taki gust mają Forowicze. Nikt niczego z kapelusza nie wyciągnął. Moim zdaniem S.Wilson jest najlepszym solistą w ubiegłym roku, tylko co to ma do zbiorowego gustu Forum (mimo, że są tu osoby i jego ceniące)?
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Tomekk »

Co do Kayah, to ja bardzo bym chciał, żeby była nominowana.
ale obiektywnie patrząc niewiele osiągnęła na forumowej, tak jak napisał Krzysiek :wink:
ale może dlatego, że szybko wypadła z LP3 :) w płytach też nie była w najlepszej 10-tce roku, więc problem sam się rozwiązał
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: ku3a »

czasem to ręce opadają jak się czyta niektóre rzeczy na forum :-/.
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: ku3a »

jeszcze pytanie, bo tego nie ustaliliśmy - czy w kategorii na teksty można głosować tylko na to, co było na LP3 czy na wszystkie utwory wydane w tym roku?
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: abd3mz »

jeżeli coś nie jest zakazane to jest dozwolone. ;-)
w tamtym roku też to nie było określone, więc spływały głosy także na utwory których na LP3 nie było.
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Aro »

Przyznam się że tez ne kapuje dlaczego FORUMOWA PŁYTA ROKU 2009 nie została nominowana. Skoro nominuje się utwory które rzadziły w zeszłym roku na forum , to trzeba byc konsekwentnym i nominowac Forumowa Płyte Roku bez wzgledu czy album ma 3 czy 333 lat.
Mysle że mógłbym sie podpisać pod tym co napisał Robinson :
Robinson pisze:Może się nie znam, ale te nagrody są powiązane głównie z sukcesami wykonawców na liście forumowej . To są Foroderyki!
A tadzio rozpoczynający wątek napisał :
tadzio3 pisze:....Zaczynamy nasz coroczny plebiscyt, czyli FORODERYKI 2009 - Nagrody Muzyczne forum.lp3.pl .....Nominacje zostały wybrane na podstawie wyników z podsumowania roku na forowej liście piosenek jak i płyt.
Wiem ze to tylko zabawa, i choć zagłosuje, to jednak sprawa dla mnie nie jest jasna. :)
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: neon.ka »

Szkoda, że taka atmosfera się zrobiła wokół tegorocznych nagród... :(
***
Postaram się odpowiedzieć na ile dam radę...
kajman pisze:Wiem, napisałem tylko tyle, ale po prostu się załamałem. Uważam, że ograniczenie płyt do roku 2009 to nieporozumienie.
posprawdzałam i odkąd jest kategoria dotycząca najlepszej płyty, zawsze nominowane były tylko płyty z danego roku. Nawet jeśli pomiędzy nimi w podsumowaniu były płyty z większą liczbą punktów, ale z lat wcześniejszych. I nikt nie miał żadnych pretensji do tego...
kajman pisze:A dlaczego nie utworów?
ja bym to wytłumaczyła w ten sposób, że w kategorii utworów brane są pod uwagę tylko te, które są w zestawie do głosowania, natomiast przy płytach jest całkowita dowolność. Dlatego utwory, bez względu na to, z którego roku pochodzą, są traktowane jako te z danego roku. Często są też sytuacje, że pomimo, że płyta jest z roku wcześniejszego, to single wychodzą dopiero w kolejnym. Choć to akurat nie tyczy się 'This I Love', o które pytasz.
kajman pisze:Nie pamiętam, więc przy okazji zapytam: czy Joy Division było nominowane? A jeżeli nie to czy dlatego, że było za stare czy że nie miało odpowiedniej ilości punktów?
nie było nominowane - z powodu zbyt małej liczby punktów. Gdyby miał ich dostatecznie dużo myślę, że byłby nominowany. Ale dla mnie jest jasne, że w piosenkach bierze udział wszystko, co Trójka zdecydowała się dodać w danym roku.
[Przy okazji tak sobie teraz pomyślałam - trochę poniewczasie ;-) - że może dobrze byłoby brać też pod uwagę średnią punktów, jaką zdobywają poszczególne piosenki na forumowej, łatwiej byłoby wtedy wychwycić te, które cieszyły się dużym poparciem ale nie zawsze zdążyły to pokazać. Może to jest do przedyskutowania?...]
kajman pisze:I jeszcze jedno. Byłbym w stanie zrozumieć, gdyby to była płyta istniejąca na tym forum wcześniej. Ale nie wiem czy ktokolwiek tutaj o niej słyszał. Pierwszy raz zagłosowano na nią w 2009 roku.
tu o tyle sie z Tobą zgodzę, że skoro zostało zdecydowane [nie tylko w tym roku], że kategoria debiutów dotyczy wykonawców pojawiających się na Liście po raz pierwszy nawet, jeśli oni tworzą już od wielu lat [chociaż ja akurat byłam temu w tym roku przeciwna, bo moim zdaniem powinno to dotyczyć faktycznych debiutantów. No ale skoro zostało do nazwy nominacji dodane określenie, że to debiut na LP3, to już jest dla mnie ok], to w takim razie może i powinno to dotyczyć także płyt. Ale ja do końca nie wiem, bo akurat temat płyt jest mi trochę odleglejszy niż piosenek.
kajman pisze:No i dodatek: jeżeli już zdecydowano, że lista płyt nie będzie dotyczyła tylko płyt absolutnie świeżych, to Foroderyki powinny to honorować i w nominacjach powinno się znaleźć także Powstanie Warszawskie.
to w takim razie ta płyta powinna być też nominowana już w zeszłym roku, bo również miała bardzo dużo punktów. A i w takim razie w zeszłym roku powinno być nominowane DM z płytą 'Songs of Faith and Devotion Live' - a w sumie i w tym roku można powiedzieć, że wiele im nie zabrakło, bo byli 9 płytą wśród zagranicznych. A jeśli 'Powstanie Warszawskie' i w tym roku dostałoby się na punktowane miejsce, to wtedy miałoby być nominowane i w przyszłym roku? I tak w nieskończoność? to też raczej nie ma sensu.
kajman pisze:Przepraszam za użycie słowa machlojka, ale po prostu bardzo mocno mnie to kopnęło.
mimo wszystko szkoda, że go użyłeś. Zwłaszcza, że mogłeś najpierw napisać do kogokolwiek z nas z zapytaniem dlaczego sprawa wygląda tak, a nie inaczej, i dopiero po uzyskanej odpowiedzi - jeśli tak byś uznał - ocenić to jako machlojki...
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: neon.ka »

oetam pisze:Kategoria wokalistka artystka jest śmiechowa :lol: Zagłosowałem na Melue, bo lubię jej kilka starych piosenek.
No niestety nie poradzimy nic na to, że takie wokalistki rządziły w tamtym roku na Liście, zarówno LP3 - jeśli chodzi o zestaw - jak i Forumowej...
ku3a pisze:jeszcze pytanie, bo tego nie ustaliliśmy - czy w kategorii na teksty można głosować tylko na to, co było na LP3 czy na wszystkie utwory wydane w tym roku?
Ja już trochę się obawiam cokolwiek pisać... :roll: :wink: [Z jednej strony uważam, że tylko na to, co było na LP3, ale z drugiej - i chyba bardziej się do tego przychylam - na wszystko, co wyszło w zeszłym roku].
I jeszcze właściwie pomyślałam - w związku z tym, co się w tym roku tu w naszych nagrodach dzieje - że trzeba by pewne rzeczy ustalić nie tylko w gronie Akademików, którzy co roku w większej części są różni/inni, ale w gronie wszystkich zainteresowanych, żeby już nad pewnymi ustaleniami nie trzeba było się głowić za każdym razem. Żeby może stworzyć jakiś regulamin, który wszelkie wątpliwości będzie rozwiewał...
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: krzysiek83 »

ku3a pisze:jeszcze pytanie, bo tego nie ustaliliśmy - czy w kategorii na teksty można głosować tylko na to, co było na LP3 czy na wszystkie utwory wydane w tym roku?
Uważam, że jako kategorię otwartą nie obowiązują jej jakiekolwiek ograniczenia.Ja mam największy problem z tekstem zagranicznym jako analfabeta językowy :oops:
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: ku3a »

neon.ka pisze:
kajman pisze:Przepraszam za użycie słowa machlojka, ale po prostu bardzo mocno mnie to kopnęło.
mimo wszystko szkoda, że go użyłeś. Zwłaszcza, że mogłeś najpierw napisać do kogokolwiek z nas z zapytaniem dlaczego sprawa wygląda tak, a nie inaczej, i dopiero po uzyskanej odpowiedzi - jeśli tak byś uznał - ocenić to jako machlojki...
a najlepiej zawsze 2 razy przed wysłaniem pomyśleć...
i w tej sytuacji to ja bym osobiście przed napisaniem czegokolwiek najpierw sprawdził jak było w poprzednich latach... :roll:
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: kajman »

ku3a pisze:1. a najlepiej zawsze 2 razy przed wysłaniem pomyśleć...
2. i w tej sytuacji to ja bym osobiście przed napisaniem czegokolwiek najpierw sprawdził jak było w poprzednich latach... :roll:
1. Masz rację powinienem pomyśleć i napisać totalna granda, bo to dla mnie czymś takim jest.
2. Czy w zeszłym roku przy nominacjach była informacja, że zdyskwalifikowano Depeche Mode za przekroczenie terminu ważności? Przyznam się, że mogłem nie zwrócić na to uwagi, że tej płyty brakuje, tak jak początkowo nie zwróciłem uwagi na brak Powstania.
Poza tym oznacza to tylko że już w zeszłym roku była piekielna niekonsekwencja.
Teraz takie pytanie. Jeżeli płyta wyszłaby 31 grudnia 2008 roku to też nie miałaby szans na nominowanie w tym roku? W zeszłym na pewno by nie miała, więc byłaby to jawna dyskryminacja. I z drugiej strony co by było, jeżeli pierwsza płyta z 2009 roku zajęłaby 32 miejsce? Czy pierwsze 31 byłoby pominięte?
Teraz drugie pytanie. Czy gdyby jedynym textem zgłoszonym przez 3 lub więcej osób byłaby Pieśń kronika Grechuty, to wygrałaby ona top textów?
Aha i jeszcze jedno. Jest to totalna niekonsekwencja - Foroderyki sobie, a top płyt sobie. No ale ja uważam za złe rozwiązanie top płyt, w którym pojawiają się stare albumy.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Miszon »

kajmanie powiem ci, że czasem to tak mnie denerwujesz, że normalnie ciężko to zdzierżyć :evil: . Ja rozumiem, że żyłeś przez wiele lat w świecie, w którym wszystko było obwarowane regulaminami, ale naprawdę moim zdaniem to jednak lekka przesada, że nawet w najniewinniejszej zabawie odnajdujesz jakieś "luki logiczne", z powodu których trzeba pisać niemalże jakieś ustawy, które ustalą wszelkie zasady, bo w przeciwnym wypadku tak marudzisz, że głowa boli.
I jeszcze jakieś teksty o machlojkach czy wielkich grandach...

Weź może sobie coś policz na uspokojenie czy coś... :STOP: .

To tylko zabawa, a przez sianie takiego zamieszania odbierasz mi radość z uczestniczenia w niej. Jeszcze trochę i ogłoszę tutaj, że rezygnuje z udziału czy coś... :evil:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Yacy »

bardzo chciałem się tu nie odzywać... ale Twoje słowa:
Miszon pisze:To tylko zabawa,
gdzieś już słyszałem... I to nie tylko przy okazji TWC2009, ale również Stelmi tak powiedział o zabawie Płyty lat 2000-2009... A jednak i przy TWC i przy "płytach dekady" wielu forumowiczów miało sporo wątpliwości... także Ty. Zabawa zabawą, ale ...

i żeby nie było: ja osobiście ustalenia Akademii przyjmuję jako ostateczne!

bo ... to TYLKO zabawa ;-)
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: kajman »

Miszon pisze:To tylko zabawa, a przez sianie takiego zamieszania odbierasz mi radość z uczestniczenia w niej. Jeszcze trochę i ogłoszę tutaj, że rezygnuje z udziału czy coś... :evil:
Ja już straciłem chęć i to nie tylko na ten rok. Zagłosowałem jednak w dwóch kategoriach otwartych i trzeciej, ale to już awansem na kolejne Foroderyki.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Miszon »

No Yacy, ale co innego jak coś organizuje PR3, a co innego LP3. ze tak powiem inny kaliber. Poza tym - marudzeń o TW też nie czytałem w większości. A marudzenia o Stelmiego wynikają z tego, że jest powód, w sytuacji jak mówi o dekadzie lat XXI wieku.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: tadzio3 »

Może i ja zabiorę głos (inaczej - napisze coś :wink: )
Kajmanie, za dużo emocji. Jakkolwiek to zabrzmi to tylko zabawa :wink:
A cała rzecz polega na tym, że może nie do końca zostały wyjaśnione kryteria jakimi się kierowaliśmy. Z resztą sam się nad tym tak głęboko nie zastanawiałem, bo nie było potrzeby. Same nominacje są często nie po mojej myśli, ale mi to nie przeszkadza. Mimo, że brałem udział w komponowaniu nominacji, to my, którzy to robiliśmy za mocno nie ingerowaliśmy w ich skład. Zostały one wybrane na podstawie pkt w forowych piosenek i płyt, z tym że płyty za 1 miejsce 10 pkt, a w piosenkach za pierwsze 30 pkt, ale to chyba jest zrozumiałe - popularność obu zestawień jest nieporównywalna.
I tak to wszystko wyszło. Potem tylko kosmetyczne zmiany i wyszło jak wyszło.
SGM ze swoją płytą był usunięty od razu jako ten z 2008 roku. Nie pisaliśmy chyba takich jasnych wytycznych, ale na zdrowy rozum to można wytłumaczyć tak. To jest nagroda forowiczów dla najlepszych z 2009 roku na podstawie forowych list, więc trzeba było usunąć te, które były przed 2009 rokiem. Wyjątkiem są utwory z LP3, bo jak by nie patrzeć jest to Forum Listy Przebojów Programu Trzeciego i ona decyduje o tych piosenkach, które pochodzą sprzed 2009 roku, bo były na LP3. "This I Love" jest takowym, chociaż w tym przypadku ten utwór nie załapał się do nominowanej piątki, ale go wstawiliśmy właśnie na rzecz wielkiej popularności na Forum i tego, ze to w końcu było na LP3, w przeciwieństwie do SGM. i to jest ta subtelna różnica. Znacznie większy sprzeciw byłby gdybyśmy tego utworu nie brali pod uwagę, albo nie zrobili wyjątku i nie wstawili do nominowanych. Takich wyjątków było niewiele i ich nie nadużywaliśmy.
To może za rok zrezygnujemy z nominacji... Szkoda nerwów i nieporozumień :roll:

I tak na marginesie (osobiście) uważam, że nominacja dla SGM nie przyniosłaby jej zwycięstwa. Fan(atyk)ów tej płyty jest stosunkowo niewiele jak na liczbę osób to forum
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: kajman »

tadzio3 pisze:1. SGM ze swoją płytą był usunięty od razu jako ten z 2008 roku.
2. Nie pisaliśmy chyba takich jasnych wytycznych, ale na zdrowy rozum to można wytłumaczyć tak. To jest nagroda forowiczów dla najlepszych z 2009 roku na podstawie forowych list, więc trzeba było usunąć te, które były przed 2009 rokiem.
3. "This I Love" jest takowym, chociaż w tym przypadku ten utwór nie załapał się do nominowanej piątki, ale go wstawiliśmy właśnie na rzecz wielkiej popularności na Forum i tego, ze to w końcu było na LP3, Znacznie większy sprzeciw byłby gdybyśmy tego utworu nie brali pod uwagę, albo nie zrobili wyjątku i nie wstawili do nominowanych. Takich wyjątków było niewiele i ich nie nadużywaliśmy.
4. było na LP3, w przeciwieństwie do SGM. i to jest ta subtelna różnica.
5. I tak na marginesie (osobiście) uważam, że nominacja dla SGM nie przyniosłaby jej zwycięstwa. Fan(atyk)ów tej płyty jest stosunkowo niewiele jak na liczbę osób to forum
1. To może w kwestii formalnej napiszę, że album pochodzi z roku 2007.
2. I tu jest to, co dla mnie jest ewidentną niekonsekwencją. Albo się przyjmuje jako wyznacznik forumową listę płyt, albo się przyjmuje inne kryteria. A jeżeli forumową, to z całym dobrodziejstwem inwentarza. Niestety na forumową możemy zgłaszać też płyty starsze i to moim zdaniem jest błąd, który owocuje takimi kontrowersyjnymi decyzjami.
No i jeszcze jedna sprawa, abstrahując od tych nieszczęśnych Goryli. Takie stawianie wyraźnej cezury sprawia, że pewne płyty są z założenia dyskryminowane. Płyta z grudnia jednego roku nie ma szans uzbierać odpowiedniej ilości punktów, a w następnym nie jest brana pod uwagę. To coś nie w porządku.
3. Tym razem już o zupełnie innym aspekcie nominacji. W tym, że nominowane są utwory, które zdobyły największą ilość głosów, też tkwi pewien haczyk. Tutaj w dużym stopniu układ nie jest wytyczną naszych gustów, co więcej niekoniecznie też gustów głosujących na LP3. Teoretycznie największe szanse mają utwory długo przebywające w zestawie do głosowania, na przykład zalegiwacze poczekalni albo takie, które bardzo długo czekały na debiut. Oczywiście że z drugiej strony średnia też by nie była dobrym rozwiązaniem, ale może jakieś kompromisowe rozwiązanie. Wtedy nie byłoby problemu z naginaniem regulaminu do Gunsów.
4. Tutaj nie można porownywać. Bo po pierwsze gdyby utwór SGM był na liście, to pewnie i tak płyta by się nie załapała. Po drugie utworów z Idmena i Octahedronu nie było też na liście.
5. Oczywiście, że nie liczę na sukces Goryli i chodzi mi tylko o nominację. A płyta być może zostanie płytą wszechczasów na naszym forum, bo do Gospel brakuje jej tylko 156 punktów. Podejrzewam także, że u osób u których zwyciężyłaby w głosowaniu załapałaby się na podium dla płyt tego wieku.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9274
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Martyr »

tadzio3 pisze:KATEGORIE OTWARTE:
- NAJLEPSZY POLSKI ARTYSTA KONCERTOWY
- NAJLEPSZY ZAGRANICZNY ARTYSTA KONCERTOWY
rozumiem że określenie "artysta koncertowy" oznacza wykonwce śpiewającego solo jak i zespół muzyczny składający sie z artystów?

[nie pytam po to żeby sie czepiać tylko chciałabym sie upewnić czy można też zagłosować na kapele :) ]
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: tadzio3 »

Oczywiście można na wszelkie konfiguracje (artysta, artystka, zespół, duet, trio...) głosować
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: krzysiek83 »

Nawet na orkiestry ;)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2009 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Yacy »

to ja poza konkursem:
MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. BOHATERÓW WRZEŚNIA 1939 r. w IŁAWIE /skład 1987-1992/
[skład jest bardzo zmienny, więc doprecyzowałem :mrgreen: ]
ODPOWIEDZ