Piosenki kojarzące się z Panem Markiem

Nasze gusta niekoniecznie reprezentowane są przez zestaw cotygodniowych notowań LP3... Może mamy nasze własne?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Z Panem Markiem kojarzy mi sie takze szereg wspanialych wykonawcow, ktorych wlasciwie mozna bylo uslyszec tylko w jego audycji, ktorych usilnie staral sie wypromowac, a pozostaly przebojami tylko w audycjach Pana Marka. Ja pamietam
Cry Before Dawn - Witness for the world
David Broza - Chileno boys
Karla Bonoff - New world
Shona Laing - The mercy of love
Toni Childs - Heaven's gate
no i oczywiscie Kenny Loggins, Dan Fogelberg, Donald Fagen i wielu, wielu innych.....
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Gary pisze: oczywiście "Hotel California" to jeden z jego utworów wszech czasów (podobnie jak mój :wink: ), ale jego utworem wszech czasów "forever" jest jak wiadomo "Stairway to Heaven" - Led Zeppelin
Najlepszy spośród trójki topu trójkowego. Niestety nie miał szczęścia do pierwszego miejsca. Chyba pan Marek bylby zadowolony, gdyby ten utwor w koncu po latach znalazl sie na szczycie.
keti
Posty: 15
Rejestracja: pt lis 17, 2006 10:03 am

Post autor: keti »

Bird of paradise Snowy White'a
ale juz nie pamietam czemu, sto lat temu to było



a najbardziej to taka piosenka
która podczas którejs listy takze sto lat temu
w studiu ktos spiewał piosenke grajac przy tym na gitarze

a pierwsze słowa piosenki brzmiały: "W Szadku sie ja urodziłem, jaki piekny Szadek...", czy tak jakos....



ja przepraszam czy jest tu jakas powitalnia?
bo nie moge znaleźc

czytam forum od dawna, i tak mi sie zbierało zbierało zeby napisac
a teraz sie ulało... razem ze łzami

listy słucham od pierwszego notowania, miałam 10 lat a liste mi nagrywała mama na magnetofonie szpulowym, bo jeszcze sama nie umiałam
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9272
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

keti pisze:ja przepraszam czy jest tu jakas powitalnia?
bo nie moge znaleźc
chyba nie ma ale witamy serdecznie :)
keti pisze:a najbardziej to taka piosenka
która podczas którejs listy takze sto lat temu
w studiu ktos spiewał piosenke grajac przy tym na gitarze
a pierwsze słowa piosenki brzmiały: "W Szadku sie ja urodziłem, jaki piekny Szadek...", czy tak jakos....
piękne wspomnienia, ja niestety tego nie pamiętam...
keti
Posty: 15
Rejestracja: pt lis 17, 2006 10:03 am

Post autor: keti »

ja to na szpulowym magnetofonie powinnam jeszcze miec
chyba w weekend bede przeszukiwac to moje archiwum :wink:


była jeszcze jedna piosenka spiewana chyba przez te sama osobe, tez o Marku, o Szadku, o liscie
tej nie nagrałam, to naprawde było strasznie dawno... chyba 100- notowanie
moze kto to pamieta
ta pierwsza była jeszcze lepsza, ale niestety nie pamietam nic
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

keti pisze:ja to na szpulowym magnetofonie powinnam jeszcze miec
chyba w weekend bede przeszukiwac to moje archiwum :wink:
jesli masz jeszcze nagrane takie rzeczy to znaczy, ze jestes w posiadaniu bezcennych skarbow! Czy jest mozliwosc, zebys stworzyla z tego wersje cyfrowa i jakos upublicznila??
keti
Posty: 15
Rejestracja: pt lis 17, 2006 10:03 am

Post autor: keti »

ku3a pisze:
keti pisze:ja to na szpulowym magnetofonie powinnam jeszcze miec
chyba w weekend bede przeszukiwac to moje archiwum :wink:
jesli masz jeszcze nagrane takie rzeczy to znaczy, ze jestes w posiadaniu bezcennych skarbow! Czy jest mozliwosc, zebys stworzyla z tego wersje cyfrowa i jakos upublicznila??
udostepnic to ja bardzo chetnie, ale ja nie mam zielonego pojecia jak zrobic wersje nawet kasetowa, z tej szpuli, nie mowiec o cyfrowej

musze przeszkuac te tasmy, a jest tego troche bo magnetofon jest czteroscieżkowy - i jeszcze dziala!
a potem... moze jest ktos z Trójmiasta kto sie na tym zna
bo ja jestem blondynka, ja umiem sprzet właczyc i wyłaczyc :roll:
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9272
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

keti pisze:udostepnic to ja bardzo chetnie, ale ja nie mam zielonego pojecia jak zrobic wersje nawet kasetowa, z tej szpuli, nie mowiec o cyfrowej

musze przeszkuac te tasmy, a jest tego troche bo magnetofon jest czteroscieżkowy - i jeszcze dziala!
a potem... moze jest ktos z Trójmiasta kto sie na tym zna
bo ja jestem blondynka, ja umiem sprzet właczyc i wyłaczyc :roll:
mieszkam dosyć blisko Trójmiasta, ale też nie mam bladego pojęcia o takich przeróbkach....
hmmm ale pogrzebałam w necie i oto co znalazłam:
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/619086_ ... na_cd.html
pod numerem 5 piszą o magnetofonach szpulowych. Ta firma mieści się chyba w Gdynii, a Ty chyba tam mieszkasz? Być może więc uda Ci się coś z tym zrobić. Powodzenia! Trzymam kciuki :) Jak się uda to daj nam znać..
keti
Posty: 15
Rejestracja: pt lis 17, 2006 10:03 am

Post autor: keti »

no to po problemie
teraz tylko musze to wszystko znaleźć
Awatar użytkownika
Bodeczek
Posty: 1017
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bodeczek »

Czy jest ktoś zainteresowany spisem piosenek, o których Pan Marek pisze w swoich książkach o liście?
Kiedyś dokonałem takiego wypisu (zawiera tylko te rzeczy, które nie były na liście) z obu książek. Mam to w formie zeszytowej, ale można to przecież przepisać :lol:
Nie wiem tylko czy mam to przepisywać?
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9272
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

Myśle że takie zestawienie będzie bardzo mile widziane przez forumowiczów.. Ja jestem za.

Co do piosenek które mi przychodzą na myśl, jest ich wiele ale te co od zawsze z Panem Markiem mi się kojarzą to "Hotel California" The Eagles i "Stairway To Heaven" Led Zeppelin. No i "Again" Archive... poznany dzięki Niemu
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Martyr pisze:(...) "Hotel California" The Eagles(...)
Nie ma takiego tworu jak The Eagles. Jest "Eagles". Prosba, abyscie to sobie zakodowali.

Obrazek
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

keti pisze:udostepnic to ja bardzo chetnie, ale ja nie mam zielonego pojecia jak zrobic wersje nawet kasetowa, z tej szpuli, nie mowiec o cyfrowej
Myślę, że na tym forum jest co najmniej kilka osób gotowych przejechać pół Polski tylko po to, żeby pomóc Ci skopiować te taśmy na komputer. :)
Awatar użytkownika
Garnek
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 02, 2007 12:23 am
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Garnek »

To dzięki Panu Markowi mogłem usłyszeć w Topie:
PINK FLOYD - High Hopes
DIRE STRAITS - Brothers in Arms
LED ZEPPELIN - Stairway to Heaven
bez których niewyobrażam sobie obecnie dnia, a także
MONTY PYTHON - Always Look on the Bright Side of Life, który podnosi mnie na duchu w ciężkich chwilach
ponadto
ARCHIVE - Again
Men At Work - Land Down Under
oraz ABC - The look of love,którego poszukiwałem baaardzo długo w czeluściach internetu, ale remix LP3 według mnie jest lepszy
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Dla mnie są takie 2 piosenki:
1. Yes - Soon as soon
Końcowy fragment Gates of delirium wielokrotnie w muzyce ciszy.
2. Jon & Vangelis - I'll find my way home
Pierwsze miejsce w pierwszym wydaniu LP3.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Piotr pisze:
Martyr pisze:(...) "Hotel California" The Eagles(...)
Nie ma takiego tworu jak The Eagles. Jest "Eagles". Prosba, abyscie to sobie zakodowali.
Jak to niema takiego zespoły jak The Eagles??? To gramatyka angielska się zmieniła?

Jak się uczyłem angielskiego kiedyś to mówili że przed rzeczownikiem określonym pisze się THE a słowo orły to chyba prawie na pewno :) rzeczownik.
I dlatego The Eagles
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

specjalnie Ci wkleilem okladke plyty. A co do tego przedimka the, pamietaj, ze sa wyjatki.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Ja też mogę coś wstawić:

Obrazek

I tu też jest na oficjalnej płycie jest też bez THE samo Rolling Stones
A na oficjalne stronie zespołu na osi czasu w kwietniu 1962 jest napisane tak:
Mick Jagger, Keith Richards and Brian Jones set out to form the best blues band in Britain. Brian Jones coins the band's name - The Rolling Stones, a homage to the Muddy Waters song .


Przypomina, że to jest oficjalna strona a zdjęcie to oficjalna okładka płyty.
A znowu na tej samej stronie jest też napisane tylko Rolling Stones bez THE.
No, ale to historia jest ważniejsza a nie to jak ktoś sobie gdzieś napisze w innym miejscu na tej stronie. Oni piszą bez the żeby było krócej szybciej i wygodniej, ale oficjalna nazwa jest The Rolling Stones.

The Eagles nie ma na swojej oficjalnej stronie historii zespołu (albo ja nie wiem gdzie szukać). Nie twierdzę, że zespół nie może nazywać się Eagles. Ale nie ma nigdzie tego zapisanego a na płytach może nie piszą The bo im bardziej pasuje to wyglądu całej okładki.


EDIT:
Znalazłem tylko, że THE nie pisze się przed nazwami własnymi ale orzeł to chyba nie nazwa własna. Bo wtedy też przy The Rolling Stones nie mogłoby być THE. Nazwa własna to tak myślę, że Led Zeppelin, Deep Purple czy Black Sabbath
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Przy okazji poszukiwań dopatrzyłem się oto takiej rzeczy:
na oficjalnej stronie zespołu (niech będzie, że nie napisze ani z the anie bez the, więc będzie po polsku) ORŁY płyta ta "Hotel California" kosztuje $12.99 a w na stronie http://www.vivid.pl/muzyka/10251177,hot ... ornia.html
47,90
dziś dolar to 2.7619 zł
2.7619 * 12.99 = 35.877081

47.90 - 35.8771 = 12.022919 zł taka różnica w cenie to nie byle co.
Wiem, wiem, że teraz mogę sobie policzyć koszty wysyłki z zagranicy, ale ja tylko o samej cenie produktu.
herMMan
Posty: 1527
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 10:32 pm
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Post autor: herMMan »

Wiele piosenek kojarzy mi się z Markiem Niedżwieckim ale szczególnie jedna mnie dręczy. Tak, tak DRĘCZY dlatego, że nigdy nie poznałem jej prawdziwego tytułu ani wykonawcy. Być może nie usłyszałem. Zawsze przy jej prezentacji w Markomanii lub W Tonacji Trójki mówił: "wyjątek z opery nastolatków"(?). Może Piotr lub ktoś inny wie o jaki utwór chodzi. W refrenie śpiewają dzieci. Gdyby jednak były kłopoty, to mam to na taśmie.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Post autor: jotem3 »

HERMMAN pisze:Wiele piosenek kojarzy mi się z Markiem Niedżwieckim ale szczególnie jedna mnie dręczy. Tak, tak DRĘCZY dlatego, że nigdy nie poznałem jej prawdziwego tytułu ani wykonawcy. Być może nie usłyszałem. Zawsze przy jej prezentacji w Markomanii lub W Tonacji Trójki mówił: "wyjątek z opery nastolatków"(?). Może Piotr lub ktoś inny wie o jaki utwór chodzi. W refrenie śpiewają dzieci. Gdyby jednak były kłopoty, to mam to na taśmie.
Keith West - Excerpt from a teenage opera (Grocer Jack)
http://rapidshare.com/files/47024158/Ke ... pera__.mp3
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Post autor: jotem3 »

Darek pisze:Chi Mi Enyo Morricone -
pewnej przepięknej nocy Marek puścił tą piosenkę/melodię z dźwiękiem burzy i deszczu w tle, czytając do tego wiersze....nigdy nie zapomnę tej audycji ....
właśnie wsłuchuję się w tą audycję ... piękne wiersze Haliny Poświatowskiej cudnie przeczytane przez Marka, wspaniale dobrana muzyka .....
i tutaj ten Morricone z burzą wyjętą z Riders On The Storm ...
cudnie jest wspominać, cudnie jest mieć co wspominać ...
Chi Mai & Riders On The Storm
herMMan
Posty: 1527
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 10:32 pm
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Post autor: herMMan »

jotem3 pisze:Keith West - Excerpt from a teenage opera (Grocer Jack)
Suuuper! Dzięki Jacku! No teraz to już można włączyć do topu Markowych piosenek utwór "zdemaskowany" :D
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

jotem3 pisze: cudnie jest wspominać, cudnie jest mieć co wspominać ...
a mógłbyś udostępnić tę audycję? nie słyszałem jej ale dużo słyszałem o niej :-) Dziękuję
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

dominik_fi pisze:The Eagles nie ma na swojej oficjalnej stronie historii zespołu (albo ja nie wiem gdzie szukać). Nie twierdzę, że zespół nie może nazywać się Eagles. Ale nie ma nigdzie tego zapisanego a na płytach może nie piszą The bo im bardziej pasuje to wyglądu całej okładki.
No jeszcze sa katalogi, w ktorych czarno na bialym pisze jak sie pisze nazwe orlow.
A generalnie jest tak (juz to chyba gdzies na tym forum pisalem), ze jesli podajemy wykonawce i nazwe utworu to robimy to tak:
EAGLES - Hotel California
a jesli bedziemy cos opisywac, to w kontekscie zdania bedziemy uzywac:
the Eagles
ale to dotyczy tylko jezyka angielskiego bo w polskim opisie bedzie juz: zespol Eagles.
Takie to zawilosci ma ten jezyk z 18 czasami.
ODPOWIEDZ