Chyba łatwa zagadka czylo o pechowcu (?)

Tu posprawdzamy swoją wiedzę na temat Listy Przebojów Trójki — za prawidłowe odpowiedzi nie obiecujemy jednak dżinsów, singielków ani innych gadżetów!
kajman
Posty: 64159
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Chyba łatwa zagadka czylo o pechowcu (?)

Post autor: kajman »

Jak wykonawca umieścił najwięcej piosenek na Liście Przebojów Trójki (łącznie z poczekalnią) nie dochodząc do pierwszego miejsca?
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

bez poczekalnii

Voo Voo 21
Kombi 18
Simply Red 16
Basia 15
Björk 15
Celine Dion 15
Lenny Kravitz 14
Lionel Richie 14
Róże Europy | 13
ToTo | 12
Grzegorz Turnau | 12
Janet Jackson | 12
Joe Cocker | 12
Chris Rea | 11
Tori Amos | 11
Rod Stewart | 11
Sade | 11
Robert Gawliński | 11
Placebo | 11
Prince | 11
Stanisław Sojka | 10
Tears For Fears | 10
Def Leppard | 10
Mark Knopfler | 10

z poczekalnia

Voo Voo | 30 a nawet 31
Bo Bóg dokopie
Bukiet myśli
Cudnie
Cudnie '99
Czajnik
Czas pomyka
Dwójnia
F-1
F-1 (2006)
Fa
Faz
Faza
Faza III
Front Torowania Przejść
Jak gdyby nigdy nic
Jutro obudzę się
Łeboskłon
Małe Wu Wu
Możesz zabrać mi połowę
Nabroiło się
Nie muszę musieć
Niemowa
Papierosy i gin
Papierosy i gin (2006)
Posypałka
Rapa tapa to ja
Riders On The Storm
Wizyta IV
Zatoka spokojnych głów
Zbiera mi się
Zejdź ze mnie

Simply Red | 26
Kombi | 26
Chris Rea | 24
Prince | 21
ToTo | 21
Lenny Kravitz | 20
Lionel Richie | 20
Joe Cocker | 20
Celine Dion | 19
Basia | 19
Stanisław Sojka | 18
Robert Gawliński | 17
Janet Jackson | 17
Grzegorz Turnau | 17
Björk | 16
Sheryl Crow | 16
Tori Amos | 16
Róże Europy | 15
Oasis | 15
Placebo | 13
Sade | 13
Rod Stewart | 13
The Moody Blues | 13
Tears For Fears | 12
Simple Minds | 12
Annie Lennox | 12
Closterkeller | 12
Def Leppard | 12
Gary Moore | 12
2+1 | 11
Seal | 11
Radiohead | 11
Paul McCartney | 11
Mark Knopfler | 11
New Order | 11
The Waterboys | 11
Tracy Chapman | 11
Mietek Szcześniak | 10
Mike And The Mechanics | 10
Robert Plant | 10
Rezerwat | 10
Smashing Pumpkins | 10
Bee Gees | 10
Garbage | 10
Gloria Estefan | 10
Lisa Stansfield | 10
Manic Street Preachers | 10
Kapitan Nemo | 10
Kasia Nosowska | 10
Kate Bush | 10

sporzadzone na szybko wiec moze byc tu jakis maly bledzik
Ostatnio zmieniony ndz lis 12, 2006 1:29 am przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Roze Europy byly na pierwszym z "Jedwabiem". I to 5 razy.
Wiem, ze z Edyta Bartosiewicz, ale jednak to oni ;-), Edyta tylko w chorkach.
kajman
Posty: 64159
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

No cóż, niewątpliwie masz rację. Ja doliczyłem się 35 Voo Voo, ale faktycznie 4 były z innymi wykonawcami (przy czym, o ile kojarzę, jedno lub dwa z nich podawane były w różnych źródłach jako nagrania z Voo Voo lub bez Voo Voo).
kajman
Posty: 64159
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

ku3a pisze:Roze Europy byly na pierwszym z "Jedwabiem". I to 5 razy.
Wiem, ze z Edyta Bartosiewicz, ale jednak to oni ;-), Edyta tylko w chorkach.
Mam wrażenie, że Piotr za wykonawcę uważa tylko wykonawcę samodzielnego, w większych zestawach traktuje jako zestaw.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

ku3a pisze:Roze Europy byly na pierwszym z "Jedwabiem". I to 5 razy.
Wiem, ze z Edyta Bartosiewicz, ale jednak to oni ;-), Edyta tylko w chorkach.
ano byli, ale jako, ze z wymieniona w nazwie Edyta, dlatego zostali potraktowani jako inni wykonawcy. Prawidlowo czy nie, to jak sam wiesz, ze ilu uczestnikow forum tyle bedzie zdan na ten temat. Musialem przyjac jakies kryterium.

Jesli zas chodzi o Voo Voo jak pisze Kajman (i ma oczywiscie racje) sprawa wyglada podobnie. Mozna pod to podciagnac rozne konfiguracje. Ja przyjalem zapis nazw. Zreszta jak napisalem moga byc male bledy bo zrobilem to w 5 minut bez sprawdzania.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

kajman pisze:Mam wrażenie, że Piotr za wykonawcę uważa tylko wykonawcę samodzielnego, w większych zestawach traktuje jako zestaw.
Takie wlasnie przyjalem kryteria i wcale nie twierdze, ze tak jest dobrze. Trwaja prace nad zmiana tego wszystkiego. Pierwsze zmiany juz niebawem. Ciekawe czy ktos cos zauwazy.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

kajman pisze:... ale faktycznie 4 były z innymi wykonawcami (przy czym, o ile kojarzę, jedno lub dwa z nich podawane były w różnych źródłach jako nagrania z Voo Voo lub bez Voo Voo).
Tak to niestety jest, ze raz pisza tak, innym razem tak, a weryfikacja tego trwa bardzo dlugo.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Swoją drogą to zawsze mnie ciekawiło dlaczego piosenka "Jedwab" na liście była opisywana,że wykonują ją Róże Europy i Edyta Bartosiewicz. Być może to była świadoma polityka wytwórni, aby wypromować Edytę, bo trzeba przyznać, że do 1994 roku, czyli do wydania "Snu" nie była ona szerzej znana z własnych piosenek tylko właśnie z tych chórków w "Jedwabiu" i z "Moja i Twoja Nadzieja", jeszcze pamiętam ją z "Seek and destroy" - Acid Drinkers.
Równocześnie np. Kayah też często pojawiała się w różnych piosenkach w chórkach i jakoś jako wykonawca niebyła wymieniana np. "Mówię ci, że..."(ta piosenka akurat w innych czasach trochę)
kajman
Posty: 64159
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Gary pisze:Swoją drogą to zawsze mnie ciekawiło dlaczego piosenka "Jedwab" na liście była opisywana,że wykonują ją Róże Europy i Edyta Bartosiewicz. Być może to była świadoma polityka wytwórni, aby wypromować Edytę, bo trzeba przyznać, że do 1994 roku, czyli do wydania "Snu" nie była ona szerzej znana z własnych piosenek tylko właśnie z tych chórków w "Jedwabiu" i z "Moja i Twoja Nadzieja", jeszcze pamiętam ją z "Seek and destroy" - Acid Drinkers.
Równocześnie np. Kayah też często pojawiała się w różnych piosenkach w chórkach i jakoś jako wykonawca niebyła wymieniana np. "Mówię ci, że..."(ta piosenka akurat w innych czasach trochę)
Przyznam się, że też mnie to często zaskakuje. Zdarza się, że współwykonawca jest podawany tylko u Marka, a czasem wszędzie tylko nie u Marka. Ale widać taki to już urok listy.
leszekno
Posty: 929
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leszekno »

Jeśli się zastanawiamy nad kryteriamy zaliczenia utworów poszczególnym wykonawcom, to nigdy nie dojdziemy do jednakowych wniosków. Trudno jednak mówić, że np. "Jedwab" to nie utwór Róż Europy, skoro pochodzi z ich płyty "Poganie! Kochaj i obrażaj".
Możemy się jedynie zastanawiać, czy można go również zaliczyć do wszelkich statystyk Edycie Bartosiewicz, jako, że wystapiła jedynie gościnnie na płycie Róż Europy.

Generalnie jednym z kryteriów może być fakt, z płyty którego wykonawcy utwór pochodzi.
kajman
Posty: 64159
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

leszekno pisze:Jeśli się zastanawiamy nad kryteriamy zaliczenia utworów poszczególnym wykonawcom, to nigdy nie dojdziemy do jednakowych wniosków. Trudno jednak mówić, że np. "Jedwab" to nie utwór Róż Europy, skoro pochodzi z ich płyty "Poganie! Kochaj i obrażaj".
Możemy się jedynie zastanawiać, czy można go również zaliczyć do wszelkich statystyk Edycie Bartosiewicz, jako, że wystapiła jedynie gościnnie na płycie Róż Europy.
Generalnie jednym z kryteriów może być fakt, z płyty którego wykonawcy utwór pochodzi.
To kryterium usunęło by sporo wykonawców z podliczeń. I trudno tu znaleźć jedyne sprawiedliwe kryterium. Ja przyjmuję osobę za wykonawcę, jeżeli w jakimkolwiek z dostępnych mi źródeł jako takowy się pojawił. Przy okazi nasunęło mi to pomysł zadania jeszcze jednego pytania. Pewna piosenka przy pierwszym pojawieniu się na liście na wydruku z internetu pojawiła się jako duet, na kolejnych firmował ją już tylko jeden wykonawca. Jaka to piosenka?
P.S. Przepraszam, że uprawiam prywatę, ale czy dotarł do Ciebie mój list z pytaniem/prośbą?
leszekno
Posty: 929
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leszekno »

Do Kajmana.
Jeżeli pytanie było skierowane do mnie, to niestety, nie dotarł do mnie Twój list z pytaniem. Jeśli możesz to prześlij jeszcze raz.
kajman
Posty: 64159
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

leszekno pisze:Do Kajmana.
Jeżeli pytanie było skierowane do mnie, to niestety, nie dotarł do mnie Twój list z pytaniem. Jeśli możesz to prześlij jeszcze raz.
Widocznie nie potrafię tutaj pisać listów, więc napiszę tutaj. Poinformowano mnie, że być może posiadasz listę przeboków Jedynki Niedźwieckiego i Fabiańskiego z 1981 r. Choruję na nią od kilkunastu lat, bo zginęła podczas przeprowadzki. Jeżeli masz i byłbyś w stanie udostępnić, to byłbym wdzięczny.
leszekno
Posty: 929
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leszekno »

Niestety, nie posiadam tych notowań.
Mam natomiast komplet notowań Radiowej Listy Przebojów Programu I, którą prowadził Bogdan Fabiański (choć nie cały czas). Była to niejako kontynuacja tamtej listy, a nadawana była od kwietnia 1982 do marca 1985. Nie wiem, czy byłbyś nią zainteresowany.
kajman
Posty: 64159
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

leszekno pisze:Niestety, nie posiadam tych notowań.
Mam natomiast komplet notowań Radiowej Listy Przebojów Programu I, którą prowadził Bogdan Fabiański (choć nie cały czas). Była to niejako kontynuacja tamtej listy, a nadawana była od kwietnia 1982 do marca 1985. Nie wiem, czy byłbyś nią zainteresowany.
Szkoda. Listą Fabiańskiego nie, bo odbiegała poziomem od swojej poprzedniczki i listy Trójki.
ODPOWIEDZ