Zagadka - wersje koncertowe na liście Trójki

Tu posprawdzamy swoją wiedzę na temat Listy Przebojów Trójki — za prawidłowe odpowiedzi nie obiecujemy jednak dżinsów, singielków ani innych gadżetów!
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Zagadka - wersje koncertowe na liście Trójki

Post autor: JC »

Mam taką zagadkę, czy wiecie jakie piosenki pojawiły się na liście, które były w oficjalnych wersjach koncertowych. Chodzi np. o piosenkę Tiny Turner i Davida Bowiego pt. Tonight w wersji koncertowej, która pojawiła się na liscie w 1989 r., a nie w 1984 r. Nie chodzi np. o Elżbietę Mielczarek i np. piosenkę "Wielkie koło", która na liście pojawiła się w wersji studyjnej a na płycie w koncertowej. Reasumując, chodzi o te piosenki, które pojawiły się na liscie tylko w wersjach koncertowych.
leszekno
Posty: 929
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leszekno »

Tak na szybko, z pamięci mogę wymienić:
51 - TSA /w wersji z płyty "Live"/
Chodzą ludzie - TSA /w wersji z płyty "Live"/
Trzy zapałki - TSA /z tego samego koncertu co płyta "Live", ale utówr nie zmieścił się na płycie/ dwa razy gośił na liście w tej samej wersji, w 1982 r. i chyba w 1997? (nie mam przy sobie ściągi)
Znowu radio - Lombard /w wesrji z płyty "Live"/
Jej głos po tamtej stronie - Lombard /w wersji z płyty "Koncert"/
Like Jesus To A Child - George Michael /w swoim pierwszym podejściu na liście w wersji z koncertu z okazji wręczania nagród MTV w Berlinie/
Lucciola - Maanam /chyba w 1999 r. w wersji z koncertu w "Trójce"/
Wehikuł czasu - to byłby cud - Dżem w Operze /w wersji z płyty "Dżem w Operze"/
Na razie tyle, bo piszę z pracy....
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Chyba jeszcze "Jolene" - The White Stripes
Nirvana - The Man who sold the world" i "All apologies" z płyty "Unplugged in New York"
"Tears in heaven" i "Layla" - Eric Clapton z płyty Unplugged
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

leszekno pisze:Tak na szybko, z pamięci mogę wymienić:
51 - TSA /w wersji z płyty "Live"/
Chodzą ludzie - TSA /w wersji z płyty "Live"/
Trzy zapałki - TSA /z tego samego koncertu co płyta "Live", ale utówr nie zmieścił się na płycie/ dwa razy gośił na liście w tej samej wersji, w 1982 r. i chyba w 1997? (nie mam przy sobie ściągi)
Znowu radio - Lombard /w wesrji z płyty "Live"/
Jej głos po tamtej stronie - Lombard /w wersji z płyty "Koncert"/
Like Jesus To A Child - George Michael /w swoim pierwszym podejściu na liście w wersji z koncertu z okazji wręczania nagród MTV w Berlinie/
Lucciola - Maanam /chyba w 1999 r. w wersji z koncertu w "Trójce"/
Wehikuł czasu - to byłby cud - Dżem w Operze /w wersji z płyty "Dżem w Operze"/
Na razie tyle, bo piszę z pracy....
"Znowu radio" na liście gościło z wersją koncertową?
Myślałem, ze to była wersja studyjna - taka jak np. na płycie z piosnekami z Listy z roku 1983, ale nie wiem...... nie będę się wymądrzał, nie mogłem tego pamiętać.
A z tą koncertową wersją "Jej głos po tamtej stronie" też mnie zaskoczyłeś Leszku.
Nie odchodząc od tematu, ktoś pamięta jak było z "Diamentową kulą", bo była wersja LIVE i była wersja studyjna z LP "Śmierć dyskotece". Fakt, że koncertowa miała więcej poweru i zdecydowanie była lepsza niż wersja studyjna, ale nie pamiętam która pojawiła się na liscie.
leszekno
Posty: 929
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leszekno »

Znowu radio - Lombardu na 100% było w wersji koncertowej, z płyty "Live".
Diamentowa kula natomiast gościła w wersji studyjnej, z płyty "Śmierć dyskotece". Podobnie utwory "Ostatni taniec" i "Bye Bye Jimi" mimo, że są dziś doskonale znane w wersjach z płyty "Live", na liście gościły w wersjach studyjnych (radiowych). (Studyjna wersja "Ostatni taniec" ukazała się jako bonus na reedycji CD płyty "Anatomia", natomiast studyjny "Bye Bye Jimi" jako bonus na reedycji CD płyty "Szara maść")

Przy okazji jescze utwór "Anka" Lomabrdu gościł na liście w wersji live z płyty "Koncert przeżyj to sam - 20 lat".
Spod chmury kapelusza - Czesław Niemen (w swoim pierwszym podejściu na liście w 1996 r., ale nie wiem z jakiego koncertu).
Jodyna - TSA'99 (w wersji z płyty "TSA w Trójce - Koncert Akustyczny)
Wpadka - TSA'99 (w wersji z płyty "TSA w Trójce - Koncert Akustyczny)
cdn...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

leszekno pisze:Tak na szybko, z pamięci mogę wymienić:
51 - TSA /w wersji z płyty "Live"/
Chodzą ludzie - TSA /w wersji z płyty "Live"/

.............wycięto co by nie zadługo cytować....................

Wehikuł czasu - to byłby cud - Dżem w Operze /w wersji z płyty "Dżem w Operze"/
Na razie tyle, bo piszę z pracy....

..................................................


Znowu radio - Lombardu na 100% było w wersji koncertowej, z płyty "Live".
Diamentowa kula natomiast gościła w wersji studyjnej, z płyty "Śmierć dyskotece".

.............wycięto co by nie zadługo cytować ....................

Jodyna - TSA'99 (w wersji z płyty "TSA w Trójce - Koncert Akustyczny)
Wpadka - TSA'99 (w wersji z płyty "TSA w Trójce - Koncert Akustyczny)
cdn...
To jest LESZEK Z POZNANIA uczestnik pierwszego zlotu. O wersje koncertowe też "zahaczyliśmy" na zlocie. Oj świetnie się gadało przy muzyce i przy browarku o muzyce, liście, ciekawostkach itp. Leszek oczywiście wyraził chęć przyjazdu na drugi zlot na 25-lecie listy. Może JC wpadniesz ?? Szkoda, że nie mogłeś ostatnim razem. FANATYK z Dębicy też się szykuje.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Proszę! Jakie cudowne perełki można wyczytać na łamach tego forum... gratuluję Leszkowi świetnej pamięci! Nagród póki co nie mamy... ,,dzinksuf'' tyż!
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Do wyżej wymienionych utworów dodam Jolene - The White Stripes
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

JaceK pisze:Proszę! Jakie cudowne perełki można wyczytać na łamach tego forum... gratuluję Leszkowi świetnej pamięci! Nagród póki co nie mamy... ,,dzinksuf'' tyż!
w tym "poki co" pokladamy nadzieje ;-)
ODPOWIEDZ