Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: słoik »

jollyroger72 pisze:
słoik pisze:Swoją drogą użyłem wczoraj zakazanego słowa na "k", tyle że ze spacją, a nie zostałem za to ukarany.
I co z tego wynika :?:
Zrobiłem mniej więcej to samo co kajman, a potraktowano mnie inaczej.

Nie zgadzam się z uzi. Może pod względem moralnym ma rację, ale przecież forum to inicjatywa prywatna, administracja ma prawo robić co jej się żywnie podoba i nie ma obowiązku z niczego się tłumaczyć.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19577
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: jollyroger72 »

słoik pisze:Zrobiłem mniej więcej to samo co kajman, a potraktowano mnie inaczej.
Czyli co? Należysz do tej samej opcji politycznej co Administracja tego forum?
słoik pisze:Nie zgadzam się z uzi.
A ja się z Nią zgadzam w 100 procentach. I warte podkreślenia jest to, by zwracać uwagę na gramatykę i ortografię, o czym pisze uzi. To też świadczy o poziomie intelektualnym zarejestrowanych tu osób. I nawet nie chodzi tu o nas, osoby zarejestrowane. Tylko o gości. W myśl zasady - jak cię widzą, tak cię piszą - co czytają, tak nas postrzegają.
słoik pisze:(...) ale przecież forum to inicjatywa prywatna, administracja ma prawo robić co jej się żywnie podoba (...)
Ogólnie może i masz tu trochę racji, ale z tym słowem "żywnie" to grubo przesadziłeś.
słoik pisze:(...) nie ma obowiązku z niczego się tłumaczyć.
Ale dobre wychowanie wymaga chociaż jasnych i przejrzystych informacji. Co dostaliśmy:
Kpina z forowiczów. Przykre to.
Po co Administratorowi forum, jeśli odstraszy od siebie forowiczów :?:

Więcej chyba w tym wątku nie będę się wypowiadał. Szkoda nerwów.
Howgh!
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze:Po co Administratorowi forum, jeśli odstraszy od siebie forowiczów :?:
Wydaje mi się, że kiedyś napisał coś w tym rodzaju, że forum powstało jako dodatek do archiwum.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11816
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: adameria »

Tak jest, zróbmy rebelię i rozwalmy to forum od środka.
Może wtedy nawet Ronio wróci? 8)
Będzie miał temat na prace naukowe...

Opcja polityczna - groźnie zabrzmiało.

Przykre to, że nie dostrzegam nigdzie dobrej woli.
Jak to śpiewał wieszcz Janerka - wygodnie jest nie wiedzieć.
Jednak chyba wychodzę i ograniczę się do głosowań, zlotów
i innych rzeczywiście przyjemniejszych rzeczy.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: LLucky »

Nie doczytałem wczorajszego wątku do końca i nie czuję się kompetentny, więc chętnie wypowiem się w temacie. ;)
Po pierwsze: jak pięknie my wszyscy się nawzajem nie rozumiemy! :lol:
Po drugie: wczorajsza akcja była próbą zaradzenia jednemu problemowi, która spowodowała powstanie kilku nowych (a przynajmniej taka jest moja prywatna opinia, która nie ma na celu urażenia kogokolwiek, potwierdzona paroma obiektywnymi spostrzeżeniami, ale nie zamierzam nikogo przekonywać, że mam rację).
Po trzecie: wyjściowy problem polega na tym, że mało jest ciekawych i oryginalnych komentarzy podczas Listy - skoro zabranianie narzekania pod groźbą banicji nie poprawiło sytuacji, to pomyślmy wspólnie, co zrobić, by było lepiej. kajman zaproponował, żeby zabronić bezokoliczników i przysłówków. ;) Czekam na inne ciekawe pomysły. :D
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: FOXD »

LLucky pisze:..... skoro zabranianie narzekania pod groźbą banicji nie poprawiło sytuacji, to pomyślmy wspólnie, co zrobić, by było lepiej.
Przede wszystkim administracja przekroczyła pewne dopuszczalne granice, a moim zdaniem zamyka moim zdaniem drogę do poszukiwania jakichś innych rozwiązań. Mleko się rozlało, więc albo admini szanują innych i pokażą, że potrafią uderzyć się w pierś za ten błąd, albo pójdą w zaparte i zostaną sami, z tym "ich" forum.
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: seblit »

A tak w ogóle to zakaz marudzenia i używania wiadomych słów obowiązuje cały czas czy już nie i od następnego notowania wróci normalność?
Awatar użytkownika
Emilia
Posty: 4315
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Jesieni 2008

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: Emilia »

Primo: nie rozumiem tego, co jest podstawą obecnej konfliktowej sytuacji, czyli stwierdzenie, że ostatnio jest mnóstwo narzekania i miauczenia. Narzekaliśmy zawsze, na Green Day, na "Fool's Day" itd. Ja osobiście nie zauważyłam jakiejś szczególnie ostrej krytyki w wypowiedziach forowiczów, ale być może mam spaczoną percepcję. Poza tym poziom listy się obniżył, to i więcej marudzenia, bo się pamięta jak kiedyś było dobrze. Zresztą z tym forum nie jest tak źle jak niektórzy twierdzą, naprawdę. Jeszcze nikt się nie wyzywa od ch.... etc.

Secundo: gdyby administracja przedstawiła swój pomysł w innym tonie, to i nasza reakcja byłaby inna. A tak co mamy w wyniku intencji podniesienia poziomu wypowiedzi - kolejną niepotrzebną wymianę "razów". I to dopiero obniża jakość forum, bo zrobiło się z lekka nieprzyjemnie.

Tertio: tak naprawdę ta nasza dyskusyjka nie ma żadnego sensu - jedni drugich i tak nie zrozumieją.
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: kajman »

LLucky pisze:kajman zaproponował, żeby zabronić bezokoliczników i przysłówków. ;)
Ja bym tego nie określił jako propozycję.
FOXD pisze:Przede wszystkim administracja przekroczyła pewne dopuszczalne granice
Administracja przekroczyła pewne normy i nie liczyła się ze sporą częścią aktywnych forumowiczów, ale patrząc na regulamin (który nie jest przeze mnie podejrzewany o to, że jest stworzony przez naczalstwo) nie przekroczyła granic.
seblit pisze:A tak w ogóle to zakaz marudzenia i używania wiadomych słów obowiązuje cały czas czy już nie i od następnego notowania wróci normalność?
Zakaz marudzenia był jednorazowy, przynajmniej tak został sformułowany.
Emilia pisze:Poza tym poziom listy się obniżył
W ciągu ostatniego półrocza moim zdaniem tak, ale jest znacznie lepiej niż jakieś dwa lata temu. Ale to chwilowe fluktuacje i uważam, że ogólnie lista trzyma poziom. Za 20 lat pewnie spora część z nas napisze: Ale świetne kawałki były 1000 notowań temu. Chyba to leży w naturze większości ludzi, że gloryfikuje się przeszłość.
Emilia pisze:tak naprawdę ta nasza dyskusyjka nie ma żadnego sensu - jedni drugich i tak nie zrozumieją.
Nie wiem jak inni, ale ja rozumiem tych drugich tylko się z nimi nie zgadzam.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19577
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze:
jollyroger72 pisze:Po co Administratorowi forum, jeśli odstraszy od siebie forowiczów :?:
Wydaje mi się, że kiedyś napisał coś w tym rodzaju, że forum powstało jako dodatek do archiwum.
A my jesteśmy dodatkiem do dodatku?
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: ADDY »

jollyroger72 pisze:
kajman pisze:
jollyroger72 pisze:Po co Administratorowi forum, jeśli odstraszy od siebie forowiczów :?:
Wydaje mi się, że kiedyś napisał coś w tym rodzaju, że forum powstało jako dodatek do archiwum.
A my jesteśmy dodatkiem do dodatku?
Widział ktoś film Moon? ;-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: Miszon »

Heh, a mnie się podobało. To był całkiem ciekawy happening ze strony administracji, na który pozytywnie (w sensie: dołączając się do happeningu, w ten czy inny sposób, potępiając, negując, popierając, etc.) zareagowali forowicze. :-D

A sam wątek też czytało się milej.

Aczkolwiek ze swej strony raczej nie zauważyłem różnicy. W sensie własnego pisania. CHociaż mało pisałem bo ponad połowę Listy byłem poza kompem, ale pisałem tak jak zawsze, czyli nie musiałem nic zmieniać raczej.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: Piotr »

kajman pisze:Administracja przekroczyła pewne normy i nie liczyła się ze sporą częścią aktywnych forumowiczów, ale patrząc na regulamin (który nie jest przeze mnie podejrzewany o to, że jest stworzony przez naczalstwo) nie przekroczyła granic.
No właśnie.

Jak widać na przykładzie tegoż wątku, na forum panuje cenzura, bany, cenzura, bany i jeszcze raz cenzura i bany. Wszystkie Wasze posty zostały przez nas czyli przez "naczalstwo" czy też "administracje" ocenzurowane, zmienione tak aby były po naszej myśli, aby nas wychwalały pod niebiosa, a ich autorzy dostali tzw bany, nieprawdaż?

Wystarczyło, aby tylko raz zastosować regulamin w życiu tego forum, a zrobiliście wrzawę jakby wszystkich Was chcieli pozamykać na kilka lat lub przypalali ogniem. A przecież własnie ten regulamin istnieje od samego początku, nie myśmy go wymyślili bo to są ogolnoświatowe normy i tak jest na innych forach.

Regulamin istnieje, wszyscy go akceptują w zdecydowanej większości nie przeczytawszy go uprzednio - bo i po co - i prawie wszyscy mają go w szanownym poważaniu. Ok, wina leży również po naszej stronie bo pozwalaliśmy na to, aby falandyzować ten krotki kanon postępowania na forum, bo w końcu jest to w pewnym stopniu zabawa, a jak powszechnie wiadomo zabawa powinna się zawsze "udawać" pod każdym względem, aby tu ponownie wrócić i znów poszaleć.

Ale kochani uczestnicy niniejszego forum te szaleństwa niestety zaczynają już przekraczać te nagięte do tej pory granice. Zwróćcie uprzejmie swoja uwagę na fakt iluż to co piątek "nowych" się tu pojawia i ilu pozostaje? Ilu "gości” czyta Wasze wpisy? A wiecie, że wsród tych gości są też ludzie z Trójki? I czego się dowiadują czytając Wasze wpisy? Właściwie każdy utwór to gniot - ba dobrze jest jak nie ma przy nim stwierdzenia superhipergniot -, koszmar, beznadzieja, dno i tak można jeszcze trochę sformułowań wyliczyć. No i po co ma się tu nowy produkować i pisać, że akurat jemu to się ten utwór podoba skoro dziesięciu innych jest na nie używając wcześniej wymienionych i górnolotnych sformułowań.

Nie chodzi o to, aby nie krytykować, aby nie wyrażać swoich negatywnych odczuć względem wykonawcy, utworu, płyty ale nie w ten sposób. Osobiście mam wiele zastrzeżeń co do nowości pojawiających się w zestawie do głosowania, utworów na liście, samych ruchów na liście etc. Mało tego, w niektórych sytuacjach zgadzam się w 100% z Kajmanem, że jakiś utwór to jest właśnie "gniot", ale jeśli nie mam nic ciekawego i konstruktywnego do przekazania to siedzę cicho. Dlaczego nie można napisać, że utwór Y to chyba najgorszy w historii Listy, czy też od kiedy sięgam pamięcią, Jest gorszy nawet od wszystkiego co stworzyły "Młode Tłoki” lub coś w ten deseń? Wykonawca miał tysiąc razy lepsze utwory w swojej historii.

Nie tłumaczcie się, że nie ma czasu na wymyślanie komentarzy, bo to nie jest prawdą. Wystarczy poczytać co pisze najsłynniejszy Słoik w Polsce. Tu niedopwiedzenie, tu metafora, tu porównanie, tu humorystycznie choć i jemu jak ma prawdopodobnie gorszy dzień zdarzy się dorównać do poziomu innych.
Każdemu może się przecież przydarzyć raz na jakiś czas wypadek przy pracy. W końcu jesteśmy tylko ludźmi, a nie świętymi za życia, ale bez przegięć panie i panowie.

A co do forum, do jego poziomu i postrzegania przez innych? Brnie już w błocie po kolana i z każdym notowaniem wpada głębiej. Liczba aktywnych uczestników systematycznie spada zamiast rosnąć, ma znacznie niższe notowania w Trójce niż inne inicjatywy w tym profile facebookowe.

Domagacie się naszego ustosunkowania sie do zarzutów. Szkoda, że nie jesteście tacy mocni w pisaniu listów i maili do Trójki, że takie Waszym zdaniem "badziewie" promuje w radiu i na Liście bo być może to zmieniłoby cokolwiek również i na forum. Ok, Wasze prawo.

To co wydarzyło się w ubiegły piątek było zapowiedzianą próbą wymuszenia stosowania się do regulaminu przez jedno notowanie, przez dosłownie trzy godziny, aby w komentarzach było tak jak dawniej czyli i chwalenie i negowanie ale z klasą. Niestety nie udało się. Dlaczego? Bo większość ze "starej gwardii" już tu nie zagląda, nie pisze, albo przywita się i znika. Wiemy za to, że nie znacie regulaminu i w związku z tym próbę jego stosowania uważacie wyłącznie za zło wcielone, cenzurę, widzimisię naczalstwa, ograniczanie praw obywatelskich, że jest to dobra okazja, aby się wyżyć na Administracji czyli również i na Jacku założycielu forum, który ze swojej kieszeni opłaca i domenę, i serwer aby to forum mogło działać, byście nie musieli oglądać wszędobylskich reklam jak to ma miejsce na innych forach.

I na koniec chyba najważniejszy wniosek. Mamy świadomość, że nie warto nic robić ani dla ratowania oblicza forum, ani podejmować innych inicjatyw, bo wszystko spotka się z Waszym niezadowoleniem, uznacie, że jest to kolejna próba wymuszania na Was czegokolwiek, czegoś niepotrzebnego Wam do szczęścia.
A może jednak się mylimy i wyciągamy zbyt daleko idące wnioski?

Dla dociekliwych: możecie "gniotować" na ile tylko macie ochotę, podpisy jak na tę chwilę nie wracają ze względu na reklamy się w nich znajdujące, a podpis FOXD'a, przez którego podobno podpisy zostały usunięte brzmi tak:
Nie biorę udziału w żadnych forumowych podsumowaniach i innych plebiscytach

Od 12 kwietnia 2013 na forum obowiązuje CENZURA!!! Strzeżcie się. Koniec wolności słowa!!!

Wszystkiego lepszego wszystkim i każdemu z osobna.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: słoik »

Piotr pisze:Nie tłumaczcie się, że nie ma czasu na wymyślanie komentarzy, bo to nie jest prawdą. Wystarczy poczytać co pisze najsłynniejszy Słoik w Polsce. Tu niedopwiedzenie, tu metafora, tu porównanie, tu humorystycznie choć i jemu jak ma prawdopodobnie gorszy dzień zdarzy się dorównać do poziomu innych.
Każdemu może się przecież przydarzyć raz na jakiś czas wypadek przy pracy. W końcu jesteśmy tylko ludźmi, a nie świętymi za życia, ale bez przegięć panie i panowie.
Uprzejmie proszę o niepodpieranie się moją osobą w działaniach, których nie popieram. Powoływanie się na moje posty może sprawiać wrażenie, że w jakimś zakresie firmuję happening i antagonizuje mnie z pozostałymi forowiczami. Tymczasem nigdy nie używałem opcji "przyjaciel" i "wróg" i nadal mam takie plany. Życzyłbym też sobie, by nikt nie chciał ich używać w stosunku do mnie.
Może też zbytnio to rozpamiętuję, ale przypominam, że za posta, który zawierał niedopowiedziane (bo przecież nie nazwałem Cię Cyrankiewiczem), metaforyczne (bo przecież forum to nie Poznań), humorystyczne (bo przecież dostałem kilka lajków) porównanie otrzymałem od Ciebie ostrzeżenie, mimo że, Bóg mi świadkiem, nie miałem gorszego dnia, a nawet, śmiem przypuszczać, byłem w wyśmienitej formie.
Tyle co do mnie, mam sporo przemyśleń co do pozostałej treści obwieszczenia powyżej, ale raczej zachowam je dla siebie.

Naprawdę sprawia mi przykrość pojawiające się co i rusz stawianie mnie w opozycji do FOXDa, ja niczemu nie jestem winny
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: Piotr »

No jak możesz firmować skoro dostałeś ostrzeżenie. To się przecież wyklucza. A ostrzeżenie padło, bo tak to przewiduje regulamin.

Oświadczam, że "Słoik” nie ma z administracją nic wspólnego i jest w stosunku do niej w opozycji.
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: kajman »

Piotr pisze:przecież własnie ten regulamin istnieje od samego początku, nie myśmy go wymyślili bo to są ogolnoświatowe normy
Zgadza się, ale nie sądzę, że ogolnoświatowe normy i obyczaje są takie, że administracja nie liczy się kompletnie z forumowiczami. Przynajmniej ze sporą częścią tych aktywnych.
Piotr pisze:Regulamin istnieje, wszyscy go akceptują w zdecydowanej większości nie przeczytawszy go uprzednio
Czy czytali czy nie to nikt nie przewiduje, że będzie interpretowany przez administrację w taki sposób.
Piotr pisze:I czego się dowiadują czytając Wasze wpisy? Właściwie każdy utwór to gniot - ba dobrze jest jak nie ma przy nim stwierdzenia superhipergniot -, koszmar, beznadzieja, dno i tak można jeszcze trochę sformułowań wyliczyć.
I przy właściwie każdym są opinie pozytywne, okrzyki radości, określenia rewelacja, znakomite lub inne w tym rodzaju.
Piotr pisze:Dlaczego nie można napisać, że utwór Y to chyba najgorszy w historii Listy, czy też od kiedy sięgam pamięcią, Jest gorszy nawet od wszystkiego co stworzyły "Młode Tłoki” lub coś w ten deseń?
Młodych Tłoków nigdy na liście nie było. Zresztą kilku innych wykonawców również. Moim zdaniem bardzo dobrze.
A jeżeli chodzi o mnie, to od zawsze najgorszym utworem w historii listy jest Ja wiedziałem. Metalowcy mogą być co najwyżej najgorszą piosenką.
Piotr pisze:Nie tłumaczcie się, że nie ma czasu na wymyślanie komentarzy, bo to nie jest prawdą.
Może słoik pisze i czyta szybciej niż ja (to pierwsze prawie na pewno). Być może także słoik podchodzi z większym dystansem do listy, ja się emocjonuję i wyrażam swoje emocje. Ale nie tylko komentuję wartość utworów, piszę także inne posty. I myślę, że sporo osób pisze arabeski boczne.
Piotr pisze:Bo większość ze "starej gwardii" już tu nie zagląda, nie pisze, albo przywita się i znika.
I oczywiście to wina poziomu komentarzy? Może niektórych to razi, ale podejrzewam, że sporo osób odwiedza to forum rzadziej z innych powodów.
Piotr pisze:Wiemy za to, że nie znacie regulaminu i w związku z tym próbę jego stosowania uważacie wyłącznie za zło wcielone, cenzurę, widzimisię naczalstwa, ograniczanie praw obywatelskich
Tutaj trzy sprawy:
1. Przynajmniej część z tu piszących uważa, że regulamin powinien być stosowany rozsądnie.
2. Regulamin w takiej formie jakiej jest pozwala na bardzo wiele, bo poza tym co napisałeś to szykanowanie niektórych osób i złośliwość administracji. Ale to co uczyniliście to niewątpliwie tylko ograniczanie praw i cenzura, spowodowana Waszym punktem widzenia.
3. Ludzie chcąc się cieszyć z LP3 i dzielić się z innymi tą radością. żeby móc to robić, muszą zaakceptować regulamin, jaki by nie był. Ale nie znaczy to, że jego postanowienia mogą im się wydawać niesprawiedliwe.
Piotr pisze:Jacku założycielu forum, który ze swojej kieszeni opłaca i domenę, i serwer aby to forum mogło działać
Sorry, ale jest to chwyt poniżej pasa. Z chęcią dołożę skromną cegiełkę do finansowania tego forum. Co więcej chętnie otworzę wątek, w którym będzie o tym można porozmawiać.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: Miszon »

Ja wychowałem się na innym forum niż to i tam po prostu posty typu "ależ to gniot" (ale też "ale fajne") i nic więcej były kasowane. Bez żadnych ostrzeżeń. Po prostu jako niespełniające pewnych norm. W razie wielokrotnej recydywy taki osobnik był pouczany, żeby pisał coś z większym sensem, a następnie jeśli to nie poskutkowało - dostawał ostrzeżenie.

Tutaj przez lata tolerowano sytuację de fecto nagminnego przekraczania regulaminu - taka jednak jest prawda. A w końcu doszło do tego, o czym pisze Piotr: ludzie uznali, że to jest normą i przy próbie przywrócenia do porządku podnieśli larum, że faszyzm.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: Piotr »

kajman pisze:Tutaj trzy sprawy:
1. Przynajmniej część z tu piszących uważa, że regulamin powinien być stosowany rozsądnie.
Do tej pory nie byl wcale stosowany, a jak raz zostal zastosowany to zrobiliscie afere
kajman pisze:2. Regulamin w takiej formie jakiej jest pozwala na bardzo wiele, bo poza tym co napisałeś to szykanowanie niektórych osób i złośliwość administracji. Ale to co uczyniliście to niewątpliwie tylko ograniczanie praw i cenzura, spowodowana Waszym punktem widzenia.
To miej pretensje do calego swiata i tych co wymyslili ten regulamin i nie wyzywaj sie na nas. Jakbys mogI przytoczyc tu troche dowodow na szykanowanie i cezure wylaczajac ostatni piatek bo to juz napisane bylo wiele razy. Ile razy dostales bana?
kajman pisze:3. Ludzie chcąc się cieszyć z LP3 i dzielić się z innymi tą radością. żeby móc to robić, muszą zaakceptować regulamin, jaki by nie był. Ale nie znaczy to, że jego postanowienia mogą im się wydawać niesprawiedliwe.
Czegos tu nie potrafie zrozumiec. Czy pisanie, ze to jest gniot i to jest gniot i tamten tez, to to jest wlasnie wyrazanie radosci? Ie razy mamy powtarzac, ze jak chcecie narzekac to narzekajcie, ale robcie to z klasa. Czy za wiele wymagamy?
kajman pisze:Sorry, ale jest to chwyt poniżej pasa. Z chęcią dołożę skromną cegiełkę do finansowania tego forum. Co więcej chętnie otworzę wątek, w którym będzie o tym można porozmawiać.
To juz tez czytalem na tym forum i jakos nikt nie pociagnal tematu. Zapal to macie wielki i szybko niestety gasnie tak jakos po dwudziestej drugiej
kajman pisze:Czy czytali czy nie to nikt nie przewiduje, że będzie interpretowany przez administrację w taki sposób.
Czyli prawo moge zinterpretowac tak: polamie komus kosci i moge miec nadzieje, ze mnie puszcza wolno bo zinterpretuja prawo na moja korzysc i przymkna oczy na to co zrobilem?
Podobno jestes nauczycielem. To napisz mi prosze czy mlokos, ktory ci nawymysla przy calej gromadzie pozostalych i za ich aprobata moze liczyc, ze nie poniesie zadnych konsekwencji i jeszcze go za to pochwalisz?

Spojrzcie chociaz raz krytycznym okiem na samych siebie.
My nie bedziemy juz wprowadzac zadnych zmian na forum, nic nie bedziemy sugerowac bo naprawde nie warto. Cokolwiek bysmy chcieli zrobic to i tak oberwiemy. Taki jest wlasnie wniosek koncowy.
Amen.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: konwicki1980 »

Ja się tak w ogóle zastanawiam, czemu słuchają Trójki osoby, u których np. Koszmarlista składa się z 17 utworów? Może lepiej wrzucić Radio Eska? Ja słucham w zasadzie głównie elektroniki w stylu lat 80., więc gdybym przyjął taką formułę, to 95 proc. utworów mi nie pasujących mógłbym tam wcisnąć. Niestety, to fakt, że poziom komentarzy z onetu tutaj się czasami zdarza, no i ostatnie "wydarzenia" raczej tu nie pomogą. Na przykład fani Ani Dąbrowskiej, gdyby chcieli zapisać się tutaj i przeczytaliby komentarze kajmana, mogliby zrezygnować z pisania, by "nie kopać się z koniem". O gustach się w zasadzie podobno nie dyskutuje, a na pewno w taki sposób, że "to jest gniot, bo ja tak uważam i nikomu nic do tego". W ten sposób to można pamiętnik pisać, a nie uprawiać interakcję z innymi.
Awatar użytkownika
mefiu
Posty: 856
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 10:55 am

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: mefiu »

konwicki1980 pisze:Na przykład fani Ani Dąbrowskiej, gdyby chcieli zapisać się tutaj i przeczytaliby komentarze kajmana, mogliby zrezygnować z pisania, by "nie kopać się z koniem".
fani a-ha mogą coś na ten temat powiedzieć, z tego co pamiętam jeden nie wytrzymał i doszło do wielopostowej wymiany zdań :D
gżegoż

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: gżegoż »

mefiu pisze:
konwicki1980 pisze:Na przykład fani Ani Dąbrowskiej, gdyby chcieli zapisać się tutaj i przeczytaliby komentarze kajmana, mogliby zrezygnować z pisania, by "nie kopać się z koniem".
fani a-ha mogą coś na ten temat powiedzieć, z tego co pamiętam jeden nie wytrzymał i doszło do wielopostowej wymiany zdań :D
Mógłbyś podać odnośnik do tamtej dyskusji? Chętnie bym poczytał :)

A w ogóle to bardzo dobrze, że Rzecznik Administratora zabrał głos. Niewątpliwie było to bardzo potrzebne.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: FOXD »

Tym razem coś wtrącę głównie pod kątem owego regulaminu. Tak po prawdzie, to jest on bardzo ogólnikowy i śmiem twierdzić, iż wielu nie potrafi go właściwie zinterpretować. Wielu, z uwagi na ową ogólnikowość, jest w stanie podciągnąć pod jego zapisy praktycznie wszytko, w zależności od interpretacji danej kwestii. Tłumaczenie ze strony administracji, że taka forma/treść regulaminu, to niby wymóg ogólnoświatowy, jest moim zdaniem pójściem na łatwiznę. Zakładając forum, czy jakiekolwiek inne przedsięwzięcie o charakterze społecznościowym, powszechnie dostępnym, warto czasem popracować nad bardziej szczegółowymi regułami/zasadami, by uniknąć niedomówień.
Podsumowując, na bazie obecnego regulaminu, o ile zmiana reguł w dowolnej chwili (a więc zakaz negacji) jest z punktu widzenia litery prawa do wytłumaczenia i usprawiedliwienia, to z innych względów (moralnych, estetycznych itp) napewno nie. Druga kwestia, to doraźne filtrowanie jakiegoś określenia (np. "gniot" ) i uzasadnianie, że jest to wulgaryzm czy też inna "ohyda", która dotyka innych użytkowników jest wyraźnym nadużyciem zapisów obecnego regulaminu. Idąc tą drogą, należałoby założyć filtr na wszystkie określenia (negatywne i pozytywne), które dotykają kogokolwiek na forum.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: słoik »

Piotr pisze:
kajman pisze:Sorry, ale jest to chwyt poniżej pasa. Z chęcią dołożę skromną cegiełkę do finansowania tego forum. Co więcej chętnie otworzę wątek, w którym będzie o tym można porozmawiać.
To juz tez czytalem na tym forum i jakos nikt nie pociagnal tematu. Zapal to macie wielki i szybko niestety gasnie tak jakos po dwudziestej drugiej
Też byłem tym tematem zainteresowany i żałowałem, że administracja nie pociągnęła tego tematu, bo akurat bez jej inicjatywy w tym przedmiocie nie da się wiele zrobić. Dajcie tylko zielone światło, a zapewniam, że znajdzie się wielu, którzy chętniej zapłacą za działanie forum niż za abonament rtv, bez zawarowywania sobie prawa do decydowania o czymkolwiek na forum w związku z tymi datkami. Zrzuciłem się na o wiele mniej interesującego mnie sebastosa, gdzie byłem zarejestrowany od kilku miesięcy i pojawiałem się w bardzo ograniczonym zakresie, z tym większą rozkoszą dołożyłbym cegiełkę na funkcjonowanie forum.lp3.pl.
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: uzi »

1) "Akceptujesz zakaz publikowania wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem lub naruszającym cudze prawa autorskie i dobra osobiste." - od kiedy słowo "koszmar" jest obrazą, oszczerstwem, niezgodne z polskim prawem lub naruszające cudze prawa autorskie i dobra osobiste?
2) "Wyrażasz zgodę na to, że „Lista Przebojów Programu Trzeciego” może w każdej chwili usunąć, zmienić, przenieść lub zamknąć każdy twój temat, post." - tu powinno być dopowiedziane, że może to zrobić w momencie kiedy nie zastosujesz się do określonych norm. jak założę wątek z propozycją nowej zabawy to możecie go bezpodstawnie usunąć? jak napiszę, że mi się podoba utwór, który nie podoba się administratorowi to też możecie go usunąć? hm, w sumie po co pytam, przecież widać, że usuwacie bezpodstawnie słowo, które Wam się nie podoba... ale to bardzo nie fair.

zakazywanie umieszczania treści obraźliwych, usuwanie ich i karanie za publikację to zwykła netykieta. to nie jest szczególnie sformułowany regulamin naszego forum. zasady postępowania TUTAJ powinny być konkretnie określone i wyjaśnione co dokładnie za co grozi. oczywiście, muszą się powoływać na netykietę, trzeba się jej trzymać, ale nie powinny też przekraczać granic rozsądku i subiektywizmu.

słoik napisał, że admini mogą robić co chcą i nie muszą się z tego tłumaczyć. niestety, ale wymyślanie zasad w trakcie gry jest wielce nie w porządku. jak byście się poczuli, gdyby po roku pracy szef poinformował Was, że macie się ubierać na zielono, bo inne kolory mu się nie podobają? absurdalny przykład, ale zakazywanie używania słowa, które nie przekracza żadnych granic przyzwoitości, a tylko nie jest lubiane przez adminów to równie absurdalne posunięcie. jak już nas przyjęliście do swojego forum to liczcie się z naszym zdaniem. a jak chcieliście mieć tu tylko pozytywne opinie to trzeba było nazwać tę inicjatywę "Forum Chwalenia Wszystkiego Co Dotyczy Listy Przebojów Programu Trzeciego".

nie zgodzę się ze słowami kajmana, że patrząc na ten przytoczony przez Piotra regulamin nie zostały przekroczone granice. zostały, bo nikt nikogo nie obraził i nie zachował się niemoralnie, a mimo to zostały wystosowane kary.

Piotrze, co z tego, że czytają nas ludzie z Trójki? czy my kogoś z Trójki urażamy pisaniem, że bardzo nie podoba nam się piosenka? a czy im się wszystkie podobają? ludzie z Trójki mogą zarówno chwalić i namawiać do głosowania jak i sugerować, że coś jest słabe i już jest za długo, a my jesteśmy jakimś gorszym gatunkiem i mamy prawa ograniczone do połowy? podludzie czy jak?

regulamin istnieje od zawsze, okej. jest jaki jest i to nie regulamin, ale okej. powinno się do niego stosować zawsze, okej. ale raczej się do niego stosowaliście, chyba, że przegapiłam jakieś nieukarane obelgi. nie wymyślajcie, że oburzamy się za nagłe rozpoczęcie stosowania zasad. oburzamy się za nagłe wprowadzanie nowej, bezsensownej zasady.

dlaczego, Piotrze, piszesz, że nie będziecie wprowadzać zmian? wprowadzajcie, jestem za, wszyscy będą za, o ile tylko będą nam służyły a nie przeszkadzały w wyrażaniu zdania.

a jeżeli jeszcze ktoś twierdzi, że dziwi się po co tej listy słuchają ludzie, którym tyle piosenek się nie podoba i lepiej przerzućmy się na inne radio, lepiej żeby pomyślał czy sam nie chce się przerzucić na radio, które opiera się tylko na piosenkach, a atmosfera, styl prowadzenia, kontakt słuchacze-prowadzący, ciekawostki i inne rozrywki nie mają znaczenia. wiele już padło zdań, że nie słuchamy LP3 wyłącznie dla muzyki, ale z racji wielu walorów. naprawdę trzeba to tłuc tyle razy?...
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Komentarze do "Komentarzy do bieżących notowań"

Post autor: kajman »

Piotr pisze:To miej pretensje do calego swiata i tych co wymyslili ten regulamin i nie wyzywaj sie na nas.
Ja nie mam do Was pretensji o wymyślenie regulaminu tylko o zastosowanie w (moim zdaniem) nierozważny sposób.
Piotr pisze:Jakbys mogI przytoczyc tu troche dowodow na szykanowanie i cezure wylaczajac ostatni piatek bo to juz napisane bylo wiele razy. Ile razy dostales bana?
Czy ja napisałem, że było szykanowanie? Nie, napisałem tylko, że regulamin na to zezwala (i pewnie na wiele gorsze rzeczy).
I czemużbym miał wyłączać ostatni piątek, skoro odpowiadam na Twój post, który go dotyczy?
Piotr pisze:Czy pisanie, ze to jest gniot i to jest gniot i tamten tez, to to jest wlasnie wyrazanie radosci?
Tak, kiedy się cieszę, że spada. A to, że cieszy mnie lista niekoniecznie znaczy, że cieszyć mnie muszą wszystkie piosenki.
Piotr pisze:To juz tez czytalem na tym forum i jakos nikt nie pociagnal tematu.
Daj mi link do tego wątku, to albo go pociągnę albo otworzę nowy. Tylko wtedy prosiłbym o dokładne liczby dotyczące kosztów.
Piotr pisze:To napisz mi prosze czy mlokos, ktory ci nawymysla przy calej gromadzie pozostalych i za ich aprobata moze liczyc, ze nie poniesie zadnych konsekwencji i jeszcze go za to pochwalisz?
Akurat jeżeli chodzi o złośliwe komentarze dotyczące osób to tutaj nie możesz mi nic zarzucić. A akurat w tamtym wątku nikt nikogo nie obraża, jeżeli już to dzieje się to w innych wątkach, ale jakoś administracja się tym zbytnio nie przejmuje.
konwicki1980 pisze:Ja się tak w ogóle zastanawiam, czemu słuchają Trójki osoby, u których np. Koszmarlista składa się z 17 utworów? Może lepiej wrzucić Radio Eska?
Na Esce moja koszmarlista składałaby się z 47 utworów.
konwicki1980 pisze:"to jest gniot, bo ja tak uważam i nikomu nic do tego"
Ależ mogę uzasadnić dlaczego uważam to za gniot, ale podczas komentowania listy nie mam na to czasu. Zresztą czasami komentuję, co mi się w utworze nie podoba lub (chyba czynię to częściej) podoba. Przy tej piosence Ani zwracałem uwagę na wyjątkowo mnie wkurzające akcentowanie ostatnich sylab.
mefiu pisze:fani a-ha mogą coś na ten temat powiedzieć, z tego co pamiętam jeden nie wytrzymał i doszło do wielopostowej wymiany zdań :D
Zgadza się. Przy czym ja prezentowałem subiektywną opinię, a on usiłował udowodnić, że to obiektywnie dobry zespół i o to chyba najwięcej słów poleciało. I tyle, bo nie chcę pisać więcej.
FOXD pisze:Idąc tą drogą, należałoby założyć filtr na wszystkie określenia (negatywne i pozytywne), które dotykają kogokolwiek na forum.
Tak, jeżeli negatywne to pozytywne też, bo mnie może razić, że ktoś się wypowiada pozytywnie na przykład o nowszym z nagrań DM.
Miszon pisze:Tutaj przez lata tolerowano sytuację de fecto nagminnego przekraczania regulaminu
Tutaj nikt nie przekraczał żadnego regulaminu.
Co do tamtego forum to czy też były tam wątki funkcjonujące na zasadzie czatu?
uzi pisze:jak założę wątek z propozycją nowej zabawy to możecie go bezpodstawnie usunąć?
Według regulaminu tak i nie będzie to bezpodstawne, bo według niego administracja ma prawa znacznie większe niż jakikolwiek władca absolutny tylko że dotyczące rzeczywistości wirtualnej. Na szczęście z nich (poza nieszczęsnym piątkiem) prawie nigdy nie korzystała.
uzi pisze:niestety, ale wymyślanie zasad w trakcie gry jest wielce nie w porządku.
Co innego to co jest nie w porządku, a co innego to, do czego mają uprawnienia. Działali w granicach uprawnień, a czy to było w porządku, etyczne itd to już inna sprawa.
uzi pisze:przegapiłam jakieś nieukarane obelgi
Przegapiłaś. Ale to stara sprawa, wyjaśniona pozytywnie i nie warto już do niej wracać.
uzi pisze:a jeżeli jeszcze ktoś twierdzi, że dziwi się po co tej listy słuchają ludzie, którym tyle piosenek się nie podoba i lepiej przerzućmy się na inne radio, lepiej żeby pomyślał czy sam nie chce się przerzucić na radio, które opiera się tylko na piosenkach, a atmosfera, styl prowadzenia, kontakt słuchacze-prowadzący, ciekawostki i inne rozrywki nie mają znaczenia.
Poza tym ja słucham listy (i z tego co wiem, nie tylko ja) na zasadzie wyjątkowo interesujących zawodów sportowych; zresztą też o tym pisałem.
ODPOWIEDZ