Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: ku3a »

Gary pisze:a swoją drogą to Kuba pytałeś czemu nie dodali tej Oceany?
prawdę mówiąc, to już nie pamiętam czy pytałem ;-).
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: TomaszBr »

ku3a pisze:
Miszon pisze:kilku forowiczom, także o rockowym guście, kawałek Oceany się podobał
8) :mrgreen:
to Kuba ma rockowy gust? ;)
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Aro »

Gary pisze:a swoją drogą to Kuba pytałeś czemu nie dodali tej Oceany?
jednak dobrze mieć zestaw, chomik pamięta i mi podpowiada, że ta Oceana była w zestawie tylko z regałowym
'Sunshine Everyday", który nota bene znajduje się na albumie My House.
Natomiast na potrzeby Euro przerobiła go na popowe "Endless Summer" . :wink:
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

jeśli nie było przeszkód żadnych to uważam to za wielki błąd, bo ja też dałem się ponieść temu
O o o o o
O o o o o
Yeah ah ah ah ah
Yeah ah ah ah ah
Endless Summer
:-D :mrgreen:

(mimo, że na liście się u mnie nie pojawiła. Nie pomyślałem o tym :know: )
Aro pisze:jednak dobrze mieć zestaw, chomik pamięta i mi podpowiada, że ta Oceana była w zestawie tylko z regałowym
'Sunshine Everyday", który nota bene znajduje się na albumie My House.
Natomiast na potrzeby Euro przerobiła go na popowe "Endless Summer"
yyy, to nie "to" jednak co auto przeróbka. Skoro Stinga już 3 raz w auto przeróbce dodają, to Oceanę też mogli :wink:
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Aro »

Gary pisze:yyy, to nie "to" jednak co auto przeróbka. Skoro Stinga już 3 raz w auto przeróbce dodają, to Oceanę też mogli :wink:
wygląda na to, że z Endless się zgapili, więc w ramach naprawienia błędu tuż po Euro dodali do zestawu wersję-matkę. :lol:
kajman
Posty: 64173
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

TomaszBr pisze:
ku3a pisze:
Miszon pisze:kilku forowiczom, także o rockowym guście, kawałek Oceany się podobał
8) :mrgreen:
to Kuba ma rockowy gust? ;)
Kiedyś miał i jeszcze resztki mu zostały. :wink:
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: bear »

TomaszBr pisze:to Kuba ma rockowy gust?
jeszcze nie zszedł całkowicie na Psy.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11816
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: adameria »

Odnośnie hymnów i "hymnów" na Euro to Hymnu też nie dodali... choć był o innej dyscyplinie sportu. Ale dobrze, że go nie dodali, bo nie byłoby pewnie tego, co było gdyby go dodali, a tak to we mnie samym hymny dwa, bo jeszcze uwielbiam jak edit Gotuje z ciasteczkowym przez 2 minuty. Fenomenu Oceany nie rozumiem, ale pewnie dlatego, że nie latam i nie pływam i lato się skończyło. Jarzębiny też nie jadam.
BeautifulDay
Posty: 67
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 4:33 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: BeautifulDay »

Witam!
Będę się starał zwięźle, ale to raczej będzie długaśny post.

1. Do Kajmana: Już wielokrotnie czytając Twoje posty na tym forum odnosiłem swoiste wrażenie i owo wrażenie potwierdza się w pierwszym poście, który napisałeś w tym temacie. Otóż - najpierw wysnuwasz jakąś tezę, a potem próbując ją udowodnić sam ją obalasz. Ja tak to widzę, bo najpierw piszesz, że do zestawu dodawane są propozycje zasłużonych dla Trójki wykonawców a potem sam podsuwasz mi kontrargumenty udowadniając, że jednak tak nie jest. I nie pisz że bywa, bo jeśli na codzień da się wyliczyć kilka propozycji to ja bym raczej powiedział, że to notoryczne zjawisko.
Piszesz, że jest jakaś logika, a na koniec podajesz przykład Rihanny udowadniający, że tej logiki nie ma, bo niby w czym nowe utwory Rihanny są gorsze od tych sprzed siedmniu lat. To samo choćby z Jennifer Lopez, a jak zaczynałem słuchać LP3 to nawet była z jednym kawałkiem w pierwszej trójce.
kajman pisze: ambitniejszej części mainstreamu.
I to jest bardzo ważne zdanie. Bo powiedz mi kto i w oparciu o jakie kryteria ma ocenić co jest ambitniejszą częścią mainstreamu a co nie. Zawsze rozbijemy się o stary jak świat i niepodważalny argument, że o gustach się nie dyskutuje. Nikt nie ma monopolu na rację w takiej kwestii. Piszesz, i to dość kategorycznie, że nowy Linkin Park na nie i uzasadniasz, że słuchacze Trójki się od nich odwracają. Ja jestem słuchaczem Trójki i uważam, że Linkin Park na tak i gdyby pojawił się w zestawie zapewne bym głosował. W tym momencie wchodzimy na grunt jałowej (chyba nie muszę rozwijać dlaczego jałowej) dyskusji o gustach. Stąd mój pomysł na kompromis. Dajmy szansę tym kilkunastu ogólnopolskim hiciorom i nowym propozycjom od wszystkich wykonawców, którzy mieli jakieś utwory w TOP 10 przez jakiś czas. Oczywiście zawsze coś się ominie, ale czym innym jest przypadkowe pominięcie, a czym innym notoryczne.
kajman pisze: Szczególnie preferowani są wykonawcy dla Trójki (i LP3) zasłużeni, o ile drastycznie nie obniżyli poziomu.
Czy uważasz, że np "Chłopak z mokrą głową" Lady Pank to drastyczne obniżenie poziomu w porównaniu z tekstem "Z dachu dla jaj oglądaj kraj, najlepiej gdy przychodzi maj."? Wiem, sam wchodzę na grunt jałowej dyskusji, bo gdybyś tak uważał to masz do tego pełne prawo. Podaję taki przykład bo co do Twojego zdania, które zacytowałem też uważam, że tak powinno być, ale tak nie jest. Znów brak logiki, znów ciężki orzech do zgryzienia: "co to znaczy drastyczne obniżenie poziomu?". Bo dla mnie tak by było gdyby np Lady Pank przeszli na disco polo.
Twoja próba charakterystyki profilu Trójki w dużej mierze potwierdza (przynajmniej w moich oczach) moja opinię, że to profil pod hasłem "Rada Starszych proponuje".
kajman pisze: I poniżej tej granicy były PSY
Nie "były", tylko "był", bo to nie jest nazwa odnosząca się do zwierzaków, czy policji, ale do pseudonimu wykonawcy w wersji przełożonej na nasz alfabet. Czyta się to chyba jakoś (i tu będzie nieudolnie) "Psajjoo". I nie zgadniesz gdzie o tym słyszałem! :D
gżegoż pisze: ad.4.: Uważam jednak, że jak już coś powinno mieć szlaban na dostawanie się do zestawu do głosowania, to powinny to być właśnie tego typu twory jak Przyjaciele Karpia, Przyjaciele Trójki, Banjo Proszę etc.
Odniosę się do całej wypowiedzi, która zaczęła się tym co zacytowałem. Uważam, że trochę przesadzasz z tym kto jest profesjonalistą a kto nie. Na tej zasadzie to trzebaby chyba było sprawdzać CV każdego przed ewentualnym dołączeniem do zestawu. Sprawdzić na co ma papiery, jakie osiągnięcia itd. Dla mnie za profesjonalistę powinno się uznać każdego kto coś wydał i zdobył jakieś grono odbiorców. I tu oczywiście znowu możemy toczyć jałową dyskusję kto jest lepszym profesjonalistą a kto gorszym. Taki np Norbi jest dziennikarzem radiowym a nie wokalistą, ale płytę wydał, odbiorców zdobył i to moim zdaniem daje mu prawo startu w zabawie pt. "Lista Przebojów".
Zgodnie z tą zasadą chyba jedynym okołotrójkowym utworem nieprofesjonalnym są Karpie, które bądźmy szczerzy są "najmniej szkodliwe".

Dalsza część o tym, że jak już oni to wszyscy inni przypomniała mi zdanie (nie pamiętam kto to powiedział i jak dokładnie brzmiało, więc tylko sparafrazuję) że jak się podało rękę zbrodniarzowi to już do końca życia każdemu innemu trzeba podać, bo nie ma nikogo gorszego. Już nie przesadzajmy - nie róbmy z Przyjaciół Karpia tych przysłowiowych "zbrodniarzy".

Znów słówko do Kajmana już bez cytowania. Już nie przesadzaj z tym Bukartykiem, czy Zamachowskim z Grupą MoCarta, że to wykonawcy z kręgu Trójki. Czy to Trójki wina, że żadna inna stacja ich nie gra? Ja np Bukartyka pierwszy raz słyszałem lata temu w Muzycznej Jedynce a nie w Trójce. A jak w latach 90-tych TVP realizowała praktycznie każdy polski teledysk tzn, że wszystkie polskie utwory z tego czasu to utwory z kręgu TVP? Zamachowski czy Bukartyk wydali płyty, były utwory promujące i weszły do zestawu - proste.

Dalsze posty to właśnie (nie obrażając nikogo) taka jałowa dyskusja o tym co jest lepsze a co nie i co jest komercją a co nie.
Kajman, a jak Nirvana zawojowała świat albumem "Nevermind" to nie była komercyjna? W pewnym sensie tak, bo odniosła komercyjny sukces. Czasem coś takiego może się wydarzyć wbrew intencjom wykonawców.

Dla mnie komercha to utwór schematyczny, obojętnie jaki, byle powtarzał sprawdzone elementy, bo masa to kupi. Nidgy nie uznam żadnego utworu za komercyjny tylko dlatego, że jest na topie w 6 krajach.
kajman pisze:1. A kim my jesteśmy? Grupą stu kilkudziesięciu osób mniej lub bardziej aktywnie się tu wypowiadających z gustem jednak nieco odbiegającym od przeciętnego słuchacza rozgłośni. Dlaczego nasze zdanie ma być takie ważne?
2. A ja uważam, że nagrań niesinglowych jest w Trójce zdecydowanie za mało. Redaktorzy po przesłuchaniu płyt wybierać utwory ich zdaniem najwartościowszego, a nie kierować się gustem producentów, których celem jest sukces komercyjny, a nie artystyczny. Wiele wspaniałych utworów zostaje w ten sposób przeoczonych.
1. Zdanie forumowiczów ma być ważne ponieważ są to osoby, którym chce się dodatkowo dyskutowac o audycji, którym zależy na tej audycji. Uważam, że radio i redaktorzy są dla słuchaczy a nie na odwrót i jeżeli słuchacze chcą aktywnie uczestniczyć w tworzeniu zestawu to powinni mieć taką możliwość. Jeśli to forum jest oficjalne i jego adres podawany jest podczas audycji to powinno to być miejsce gdzie każdy kto chce coś zaproponować do zestawu może to zrobić i taki głos powinien być brany pod uwagę. A jeśli jest kilka głosów w sprawie jakiegoś utworu to wręcz powinno być obowiązkiem dodanie go do zestawu. To byłaby moim zdaniem sytuacja wręcz idealna: wystarczy Ci to co jest w zestawie i w pełni zdajesz się na redaktorów? OK. Czegoś Ci brakuje? Zarejestruj się na forum i napisz w przeznaczonym do tego miejscu.
I to jest tak naprawdę ta kwestia mentalności tworzenia zestawu, o której chciałem wspomnieć w pierwszym poście ale zostawiłem na później.
Ja już wcześniej pisałem, że warto byłoby założyć konketny wątek i wyróżnić go wołami, w którym forumowicze podawaliby swoje propozycje do zestawu. Oczywiście przy ścisłych zasadach porządkujących, np post to jedynie tytuł i wykonawca + ewentualnie link do youtube. Zero dodatkowych dyskusji i regularne przenoszenie/kasowanie postów zakłucających porządek.
Ktoś kto regularnie widuje się z redaktorami powinien im wiercić dziurę w brzuchu żeby zwracali uwagę na ten temat.

Swoją drogą (tyle zlotów forum było) tak się zastanawiam czy ktoś kiedykolwiek próbował w oczy powiedzieć redaktorom czego mu brakuje w zestawie i że widzi w nim brak logiki, a jeśli tak to jaka była reakcja?

2. Uważam, że dodawanie utworów niesinglowych jest niesprawiedliwe i bez sensu ponieważ nigdy wszystkich nie zadowolimy. Zawsze znajdzie się ktoś kto by wolał inny utwór z płyty itd. Dlatego kompromisem jest zdanie się na promujących album. Już nie przesadzajmy - jeżeli jakiś wykonawca nagrywa płytę i wypuszcza singla, to chyba po to żeby zachęcić do kupna całego albumu, więc najgorszego utworu nie wybierze. A jeżeli Ty, ja, czy ktokolwiek z redaktorów zna dany album i ma jakieś swoje prywatne perełki, to czy to naprawdę takie ważne czy biorą one udział w zabawie pt. "Lista Przebojów"? Oczywiście można coś dorzucić kiedy wszystkie single z danego albumu już poszły, ale to raczej w sytuacji kiedy sam zespół powie "wybierzcie coś i dorzućcie do zestawu." Natomiast kiedy redaktorzy bawią się w wybieranie singli np. z płyty Adele to już jest dla mnie trochę głupie.
animag pisze:Na pewno pamiętasz boys band "New Kids on The Block" - wg mnie dramatyczna chała, ale... spróbowano i dodano do zestawu i...niestety ale dali radę.
Też chciałem poruszyć tę kwestię, tylko tutaj nasuwa się caly szereg wątpliwości, bo przecież to były inne czasy, nie było zestawu jako takiego, bo nie było głosowania przez internet i mogło być tak ( z tym utworem lub z innymi) że Trójka swoje w kwestii grania, promowania, a słuchacze swoje w kwestii głosów. Wtedy chyba było najlepiej, bo zestaw był praktycznie nieograniczony (może jedynie tak, że z niesinglowych utworów wchodziły tylko te zaaprobowane w Trójce). Można było głosować na to co proponuje Trójka + na to co wymyślą słuchacze.
Z drugiej strony można mieć wątpliwości czy aby na pewno tak było, bo np patrząc na notowania z 1996 roku utwory Spice Girls były a Backstreet Boys już nie (jak dla mnie zespoły z dokładnie tej samej półki). Pytanie czy to faktycznie słuchacze nie głosowali na BSB czy ewentualne głosy na nich nie były brane pod uwagę.
Jakiś czas temu w "LP Trójce" Marek Niedźwiecki zapowiadając duet Kylie Minoque i Nicka Cave'a powiedział mniej więcej: "W tamtym czasie usilnie staraliśmy się Państwa bronić przed twórczością Kylie Minoque, no ale jak już nagrała taki utwór to nie mieliśmy wyjścia. Najbardziej mnie powaliło słowo "bronić". Normalnie: JA - bezbronna owieczka; Kylie Minoque - "Diablo III"; Trójka - Ksiądz Natanek. :D

A czy dzisiaj elektronicznie naprawdę nie dałoby się stworzyć opcji dodawania własnych propozycji przy głosowaniu? Albo nawet dodawania zamiast głosów. Jak widzę ten restrykcyjny i nieraz dziwaczny zapis to odpowiedź nasuwa się sama, bo przecież automatyzacja, ale i tak można dać słuchaczom opcję dopisania swoich propozycji przy głosowaniu i BRAĆ TO POD UWAGĘ.
kajman pisze: Co do Oceany i Red Box to jednak decydowała tutaj moim zdaniem przede wszystkim różnica poziomu tych nagrań. RB nawet w tej wersji brzmiało jednak co najmniej przyzwoicie.
Bez urazy Kajman, nie bierz tego osobiście, ale to jest dla mnie jeden z przykładów wypowiedzi jałowej, niepotrzebnej. I na tym przykładzie ja odpowiadam, i to całkiem serio, a nie hipotetycznie, Oceana w porównaniu z Red Box brzmi nieźle. To taka "śpiewajka" ale w sam raz na EURO. I tu kłania się niekonsekwencja, bo albo gramy wszystkie utwory promujące imprezy sportowe, albo żadnego. Chyba, że jesteśmy stacją profilową. Ale jeśli Trójka jest stacją profilową, to moim zdaniem jest to profil "Rada Starszych wybiera."
Złoty środek w tej konkretnej sytuacji? Oba w zestawie.
jollyroger72 pisze:Co? Oceana nie pasowała w tym momencie do Trójki? To dlaczego niedługo potem dodano do zestawu inną jej piosenkę? To przejaw totalnej ignorancji i słuchaczy, i Euro 2012, i samych artystów :evil:
Jak dla mnie to przejaw niekonsekwencji i braku logiki. Nie wiem jak Wy, ale ja Oceanę po raz pierwszy słyszałem chyba właśnie w Trójce. To było bodajrze "Cry Cry". Najwyraźniej "Rada Starszych" tamten konkretny utwór zaaprobowała.
Z tym "Sunshine Everyday" to chcieli się chyba zreflektować za brak "Endless Summer". Ale i tak znów pokazali, że mają swój świat.
Gary pisze:Wiecie, sporo teraz obwarowań prawnych, właścicielem utworu była UEFA, nie wiem może mieli oficjalnego partnera, który miał wyłączność na ten utwór?
Nie żartuj ;) Inne stacje grały to Trójka nie mogła? Mieliby wypuszczać singiel, którego stacje radiowe nie mogłyby grać?
Owszem, są takie sytuacje, ale to raczej wygląda tak, że oficjalna premiera jest w danej stacji i potem powiedzmy przez tydzień tylko ta stacja ma prawo emitować utwór.
bear pisze:
TomaszBr pisze:to Kuba ma rockowy gust?
jeszcze nie zszedł całkowicie na Psy.
Gdybyś napisał "PSY" to zabrzmiałoby dwuznacznie :D

Uffff.... skończyłem ;)
Pozdrawiam.
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: temik3 »

W jednej kwestii w 1000% poprę kajmana. Zdecydowanie wolę, aby do zestawu wybierane były utwory niesinglowe, ale oczywiście na tej zasadzie, że są lepsze od singla. Jednym z przykładów jest dodanie na LPMN Wspinaczki Lady Pank, która zrobiła tam spory zamęt, a w Trójce w zestawie "był" Wenus Mars i nic nie wskórał. Takie przykłady można mnożyć i Trójka wielokrotnie to robiła z bardzo dobrym skutkiem dla Listy.
W większości Twoich pozostałych wypowiedzi poniekąd się zgadzam, z tym że co by było gdyby wszystkie utwory dodawano do zestawu. ŚMIETNIK!
Owszem jestem za większą ilością nowych utworów, które mogły by skruszyć beton na Liście i więcej nowości można byłoby na niej ujrzeć, ale musiałoby to odbyć się jak napisał kajman kosztem krótszego przebywania w zestawie utworów szorujących doły notowania (nieprzebijających się np. po 10 tygodniach do powiedzmy Szczęśliwej 20).
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

do tego potrzeba by było zatrudnić więcej ludzi. Swoją drogą dziwne, że taka instytucja jak LP3 nie dorobiła się sztabu ludzi, który tylko koło tego chodzi. :) (money, money, money) Gdyby był sztab ludzi to można by bylo emailami glosować. I to byłoby najlepsze.
BeautifulDay pisze:Nie żartuj ;) Inne stacje grały to Trójka nie mogła? Mieliby wypuszczać singiel, którego stacje radiowe nie mogłyby grać?
Owszem, są takie sytuacje, ale to raczej wygląda tak, że oficjalna premiera jest w danej stacji i potem powiedzmy przez tydzień tylko ta stacja ma prawo emitować utwór.
Nie słucham innych stacji radiowych, ale skoro twierdzisz, że wszystkie stacje to grały to sam sobie odpowiadasz. I ja zaczynam rozumieć dlaczego trójka nie grała. Skoro wszędzie grali to do znudzenia, to Trójka zastosowała odmienną taktykę. Bo nie wszyscy wpadli w piłkoszał ;)
BeautifulDay
Posty: 67
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 4:33 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: BeautifulDay »

temik3 pisze:Zdecydowanie wolę, aby do zestawu wybierane były utwory niesinglowe, ale oczywiście na tej zasadzie, że są lepsze od singla.
Ale to jest sytuacja patowa, bo kto i na jakiej podstawie będzie oceniał co jest lepsze a co nie? Dodawanie singli to kompromis. Zresztą mi utwory niesinglowe nie przeszkadzają, byle były oprócz, a nie zamiast. Zawsze można zaczekać aż wszystkie single z danej płyty przeleca i dodać swoją propozycję.
Okres pobytu w zestawie do 10 tygodni też moznaby skrócić.
Gary pisze:1. do tego potrzeba by było zatrudnić więcej ludzi. Swoją drogą dziwne, że taka instytucja jak LP3 nie dorobiła się sztabu ludzi, który tylko koło tego chodzi. :) (money, money, money) Gdyby był sztab ludzi to można by bylo emailami glosować. I to byłoby najlepsze.

2. I ja zaczynam rozumieć dlaczego trójka nie grała. Skoro wszędzie grali to do znudzenia, to Trójka zastosowała odmienną taktykę. Bo nie wszyscy wpadli w piłkoszał ;)
1. Po co sztab? Nie prościej byłoby brać pod uwagę propozycje forumowiczów?
2. Co do Oceany to daj spokój. Gotye też wszyscy grali no i co? A "Someone Like You" w wersji koncertowej to Trójka ewidentnie zmałpowała z komercyjnych stacji. Odpowiesz, że te utwory są lepsze? Ja będę się upierał, że to jałowy argument, bo w kwestii gustów nie ma jednej racji.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

Sorry, ale przykład Gotye to strzał kulą w płot. Gotye to red. Niedźwiecki przytargał do Polski zanim to się stało modne w Polsce i nie tylko w Polsce.
BeautifulDay
Posty: 67
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 4:33 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: BeautifulDay »

Wiem o tym. I wiedziałem jak pisałem mojego posta. Podałem ten przykład, ponieważ Twoja wypowiedź brzmi jakby Trójka miała koniecznie nie grać tego co grają wszystkie stacje. Czyli jak Gotye stał się popularny w rozgłośniach komercyjnych to Trójka powinna zacząć żałować, że go w ogóle grali i już więcej nie dorzucać żadnych singli. Głupie by to było prawda?

PS: Oceanę grały wszystkie stacje, ale nie do znudzenia, tak normalnie - jako jedną z wielu.
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: seblit »

BeautifulDay pisze: Zdanie forumowiczów ma być ważne ponieważ są to osoby, którym chce się dodatkowo dyskutowac o audycji, którym zależy na tej audycji. Uważam, że radio i redaktorzy są dla słuchaczy a nie na odwrót i jeżeli słuchacze chcą aktywnie uczestniczyć w tworzeniu zestawu to powinni mieć taką możliwość. Jeśli to forum jest oficjalne i jego adres podawany jest podczas audycji to powinno to być miejsce gdzie każdy kto chce coś zaproponować do zestawu może to zrobić i taki głos powinien być brany pod uwagę. A jeśli jest kilka głosów w sprawie jakiegoś utworu to wręcz powinno być obowiązkiem dodanie go do zestawu.
To powinno się wydrukować wołami i przyczepić w widocznym miejscu w siedzibie Trójki.
BeautifulDay pisze: A czy dzisiaj elektronicznie naprawdę nie dałoby się stworzyć opcji dodawania własnych propozycji przy głosowaniu? Albo nawet dodawania zamiast głosów. (...) i tak można dać słuchaczom opcję dopisania swoich propozycji przy głosowaniu i BRAĆ TO POD UWAGĘ.
No, właśnie.

A tak poza tym, kiedyś była dyskusja na temat Feel'a i ktoś (nie pamiętam kto) sugerował, że wywalono go z zestawu gdy był w notowaniu. To w ogóle prawda?
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8801
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: VILKI »

ja również jestem zdania że utwory niesinglowe powinny być dorzucane do zestawu. przecież dzięki temu mieliśmy okazje poznać utwory do których nie byłoby szans wogole dotrzeć w latach osiemdziesiątych. fakt! jedynie możnaby je jednak dodawać ciut później (chociażby po 3 lub 4 singlu) by nie dochodziło do takich sytuacji jak z adele czy stingiem .... UTWORY NIESINGLOWE TO BYŁA KIEDYŚ PEREŁKA TEJ AUDYCJI PRZECIEŻ! Scorpions chociażby ...
BeautifulDay
Posty: 67
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 4:33 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: BeautifulDay »

seblit pisze:
BeautifulDay pisze: Zdanie forumowiczów ma być ważne ponieważ są to osoby, którym chce się dodatkowo dyskutowac o audycji, którym zależy na tej audycji. Uważam, że radio i redaktorzy są dla słuchaczy a nie na odwrót i jeżeli słuchacze chcą aktywnie uczestniczyć w tworzeniu zestawu to powinni mieć taką możliwość. Jeśli to forum jest oficjalne i jego adres podawany jest podczas audycji to powinno to być miejsce gdzie każdy kto chce coś zaproponować do zestawu może to zrobić i taki głos powinien być brany pod uwagę. A jeśli jest kilka głosów w sprawie jakiegoś utworu to wręcz powinno być obowiązkiem dodanie go do zestawu.
To powinno się wydrukować wołami i przyczepić w widocznym miejscu w siedzibie Trójki.
Dziękuję za komplement. Jeśli większa liczba osób się ze mną zgadza to ja jestem jak najbardziej za tym żeby ten temat tudzież jego fragmenty dotarły do prowadzących Listę. Tylko żeby to była jakaś konkretna liczba aktywnych na forum osób, bo ja jestem jeden i jednak niezbyt aktywny, to nie wiem czy z moim zdaniem by się liczono.
W skrócie:
po pierwsze: podpunkt piąty mojego pierwszego posta w tym temacie (może bez fragmentu o niesinglowych kawałkach - niech już będą).
po drugie: pomysł założenia wątku z propozycjami (pisałem szerzej w długaśnym poście powyżej).
po trzecie: nic kosztem innych propozycji, w tym przypadku od przybytku głowa nie boli.

Co do Feel'a, wiem na pewno że był w notowaniu raz w czwartej dziesiątce, ale czy go wyrzucono to nie wiem.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

Feel był 1 tydzień w 1338 notowaniu (zlotowym) - usunięty po 1342 notowaniu
kajman
Posty: 64173
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

Mam nadzieję, że mi wyjdzie krócej.
BeautifulDay pisze:1. Do Kajmana: Już wielokrotnie czytając Twoje posty na tym forum odnosiłem swoiste wrażenie i owo wrażenie potwierdza się w pierwszym poście, który napisałeś w tym temacie. Otóż - najpierw wysnuwasz jakąś tezę, a potem próbując ją udowodnić sam ją obalasz. Ja tak to widzę, bo najpierw piszesz, że do zestawu dodawane są propozycje zasłużonych dla Trójki wykonawców a potem sam podsuwasz mi kontrargumenty udowadniając, że jednak tak nie jest. I nie pisz że bywa, bo jeśli na codzień da się wyliczyć kilka propozycji to ja bym raczej powiedział, że to notoryczne zjawisko.
2. Piszesz, że jest jakaś logika, a na koniec podajesz przykład Rihanny udowadniający, że tej logiki nie ma, bo niby w czym nowe utwory Rihanny są gorsze od tych sprzed siedmniu lat. To samo choćby z Jennifer Lopez, a jak zaczynałem słuchać LP3 to nawet była z jednym kawałkiem w pierwszej trójce.
3. Bo powiedz mi kto i w oparciu o jakie kryteria ma ocenić co jest ambitniejszą częścią mainstreamu a co nie.
4. Piszesz, i to dość kategorycznie, że nowy Linkin Park na nie i uzasadniasz, że słuchacze Trójki się od nich odwracają. Ja jestem słuchaczem Trójki i uważam, że Linkin Park na tak i gdyby pojawił się w zestawie zapewne bym głosował.
5. Czy uważasz, że np "Chłopak z mokrą głową" Lady Pank to drastyczne obniżenie poziomu w porównaniu z tekstem "Z dachu dla jaj oglądaj kraj, najlepiej gdy przychodzi maj."?
6. Twoja próba charakterystyki profilu Trójki w dużej mierze potwierdza (przynajmniej w moich oczach) moja opinię, że to profil pod hasłem "Rada Starszych proponuje".
kajman pisze: I poniżej tej granicy były PSY
7. Nie "były", tylko "był", bo to nie jest nazwa odnosząca się do zwierzaków, czy policji, ale do pseudonimu wykonawcy w wersji przełożonej na nasz alfabet.
8. Znów słówko do Kajmana już bez cytowania. Już nie przesadzaj z tym Bukartykiem, czy Zamachowskim z Grupą MoCarta, że to wykonawcy z kręgu Trójki. Czy to Trójki wina, że żadna inna stacja ich nie gra?
9. Dalsze posty to właśnie (nie obrażając nikogo) taka jałowa dyskusja o tym co jest lepsze a co nie i co jest komercją a co nie.
Kajman, a jak Nirvana zawojowała świat albumem "Nevermind" to nie była komercyjna? W pewnym sensie tak, bo odniosła komercyjny sukces. Czasem coś takiego może się wydarzyć wbrew intencjom wykonawców.
Dla mnie komercha to utwór schematyczny, obojętnie jaki, byle powtarzał sprawdzone elementy, bo masa to kupi. Nidgy nie uznam żadnego utworu za komercyjny tylko dlatego, że jest na topie w 6 krajach.
kajman pisze:11. A kim my jesteśmy? Grupą stu kilkudziesięciu osób mniej lub bardziej aktywnie się tu wypowiadających z gustem jednak nieco odbiegającym od przeciętnego słuchacza rozgłośni. Dlaczego nasze zdanie ma być takie ważne?
12. A ja uważam, że nagrań niesinglowych jest w Trójce zdecydowanie za mało. Redaktorzy po przesłuchaniu płyt wybierać utwory ich zdaniem najwartościowszego, a nie kierować się gustem producentów, których celem jest sukces komercyjny, a nie artystyczny. Wiele wspaniałych utworów zostaje w ten sposób przeoczonych.
11. Zdanie forumowiczów ma być ważne ponieważ są to osoby, którym chce się dodatkowo dyskutowac o audycji, którym zależy na tej audycji. Uważam, że radio i redaktorzy są dla słuchaczy a nie na odwrót i jeżeli słuchacze chcą aktywnie uczestniczyć w tworzeniu zestawu to powinni mieć taką możliwość.
12. Uważam, że dodawanie utworów niesinglowych jest niesprawiedliwe i bez sensu ponieważ nigdy wszystkich nie zadowolimy.
13. Już nie przesadzajmy - jeżeli jakiś wykonawca nagrywa płytę i wypuszcza singla, to chyba po to żeby zachęcić do kupna całego albumu, więc najgorszego utworu nie wybierze.
14. Można było głosować na to co proponuje Trójka + na to co wymyślą słuchacze.
Z drugiej strony można mieć wątpliwości czy aby na pewno tak było, bo np patrząc na notowania z 1996 roku utwory Spice Girls były a Backstreet Boys już nie (jak dla mnie zespoły z dokładnie tej samej półki).
bear pisze:
TomaszBr pisze:to Kuba ma rockowy gust?
jeszcze nie zszedł całkowicie na Psy.
15. Gdybyś napisał "PSY" to zabrzmiałoby dwuznacznie :D
1. Ja tymi przykładami nie próbowałem uzasadniać żadnej tezy tylko pokazać, że nie traktuję dziennikarzy bezkrytycznie i zauważam, że czasem są niekonsekwentni. Ale ogólnie zgadzam się z ich postępowaniem i podoba mi się profil Trójki.
2. Po pierwsze przyklad Rihanny podałem w odpowiedzi na Twoją wypowiedź na jej temat, po drugie uważam, że Rihanna osiągnęła to, o czym piszesz w p. 7, chociaż zdarzają się jej całkiem przyzwoite utwory.
3. Redaktorzy układający zestaw na podstawie swoich subiektywnych odczuć. Pracują w Trójce sporo lat i myślę, że mają wyczucie, co przeciętny słuchacz Trójki lubi, a co nie, poza tym czują muzykę, która w Trójce jest grana.
4. Wystarczy porównać osiągnięcia pierwszych utworów Linkin z tymi z ostatnich lat. A dziennikarze Trójki wybierali i tak z ich twórczości najciekawsze (ich i moim zdaniem kąski), a na pewno nagrania najbliższe gustom trójkowiczów. Wydaje mi się, że ostatni ich utwór nie wszedł nawet do poczekalni (ale nie mam pewności), ale na pewno ich dwa ostatnie nagrania na liście dotarły do miejsc 25 i 48. Czyli jednak jest coraz gorzej.
5. Nie znam utworu (to singiel z płyty Symfonicznie?). Textów nie oceniam, bo ich nie rozumiem albo nie zwracam uwagi. Ale co do tego, to akurat (z pewnych przyczyn) go analizowałem i wcale nie jestem pewien jego wymowy. Może było to przypadkowo, ale słowa wskazują na poetykę snu. Muzycznie jest to z kolei bardzo ciekawy utwór.
6. Na odwrót. Rada starszych dopasowuje się do profilu Trojki.
7. Doskonale to wiem. Świadomie piszę w ten sposób, zresztą uwielbiam takie zabawy.
8. Gdzie ja napisałem coś o Zamachowskim? Pisałem o artystach związanych z Trójką przez prowadzenie audycji lub coś w tym rodzaju.
9. Zgadza się, że zdarza się, że artysta niekomercyjny osiąga komercyjny sukces. Ale w większości przypadków raczej osiągają to ci, dla których ten sukces jest głównym celem. I zgadzam się, że komercją należy określić utwór pisany przede wszystkim o osiągnięciu popularności.
11. Nie zaprzeczam, że jesteśmy aktywni, ale jesteśmy kroplami w morzu słuchaczy Trójki, z których na pewno część dzwoni lub wysyła maile. A co do aktywnego tworzenia zestawu to moim zdaniem nie jest to takie proste, ale to zbyt szeroki temat na ten post.
12. A singlami wszystkich zadowolimy? Co więcej, ograniczamy poznanie muzyki, bo single to mają także gdzie indziej.
13. Jeżeli jakiś wykonawca nagrywa płytę i producent wybiera singla to chce, żeby był najprostszy i najłatwiejszy do zapamiętania. Więc na pewno nie wybiera tych najlepszych, najbardziej pozakręcanych i najambitniejszych, bo tym zachęci co najwyżej koneserów, a nie masową publiczność.
14. Można było głosować na to co proponuje Trójka i na nic więcej. Jeżeli był w Trójce jakiś redaktor, któremu podeszły Spicetki to je grał i ludzie głosowali. Jeżeli żaden nie grał BB lub np BBB to i głosów na to nie mogło być.
15. Akurat zainteresowani i tak wiedzą o co chodzi i moim zdaniem zdecydowanie o tych PSY-ach było mowa.
BeautifulDay
Posty: 67
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 4:33 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: BeautifulDay »

kajman pisze: 1. Redaktorzy układający zestaw na podstawie swoich subiektywnych odczuć. Pracują w Trójce sporo lat i myślę, że mają wyczucie, co przeciętny słuchacz Trójki lubi, a co nie, poza tym czują muzykę, która w Trójce jest grana.
2. Wystarczy porównać osiągnięcia pierwszych utworów Linkin z tymi z ostatnich lat. A dziennikarze Trójki wybierali i tak z ich twórczości najciekawsze (ich i moim zdaniem kąski), a na pewno nagrania najbliższe gustom trójkowiczów. Wydaje mi się, że ostatni ich utwór nie wszedł nawet do poczekalni (ale nie mam pewności), ale na pewno ich dwa ostatnie nagrania na liście dotarły do miejsc 25 i 48. Czyli jednak jest coraz gorzej.
3. Nie znam utworu (to singiel z płyty Symfonicznie?).
4. Na odwrót. Rada starszych dopasowuje się do profilu Trojki.
5. Gdzie ja napisałem coś o Zamachowskim? Pisałem o artystach związanych z Trójką przez prowadzenie audycji
6. Nie zaprzeczam, że jesteśmy aktywni, ale jesteśmy kroplami w morzu słuchaczy Trójki, z których na pewno część dzwoni lub wysyła maile. A co do aktywnego tworzenia zestawu to moim zdaniem nie jest to takie proste, ale to zbyt szeroki temat na ten post.
7. A singlami wszystkich zadowolimy? Co więcej, ograniczamy poznanie muzyki, bo single to mają także gdzie indziej.
8. Jeżeli jakiś wykonawca nagrywa płytę i producent wybiera singla to chce, żeby był najprostszy i najłatwiejszy do zapamiętania. Więc na pewno nie wybiera tych najlepszych, najbardziej pozakręcanych i najambitniejszych, bo tym zachęci co najwyżej koneserów, a nie masową publiczność.
1. Czyli potwierdzasz moją tezę, że jest to profil "Rada Starszych proponuje", a co gorsza jeszcze piszesz otwarcie, że subiektywnie cenzoruje. Naprawdę chcesz być postrzegany jako bezbronna owieczka, lub ciemna masa, którą trzeba kierować bo sama nie jest w stanie zdecydować co lubi i nie jest w stanie się obronić przed zalewem szkodliwej komerchy? Wiem, że to co piszę brzmi dość radykalnie, ale uważam, że kwestie subiektywnych odczuć i wyczucia popartego stażem pracy powinno się zostawić na audycje autorskie, gdzie rzeczywiście dany redaktor ma swoich odbiorców i mniej więcej wie jak trafić w ich gusta. Lista Przebojów jest dla wszystkich i tu powinno się oprócz tego co piszesz dodawać do zestawu to o co proszą słuchacze. Zresztą odnośnie tego typowania co słuchaczom Trójki może się podobać, jest multum przykładów (z Hurts na czele) kiedy bagatelizują zespół, którego właśnie słuchacze zapewne oczekiwali sądząc po sukcesie poprzedniego singla. Jak nie lubię teorii spiskowych, tak w przypadku Hurts sam mam wrażenie że nic nie dodali bo się bali, że będzie sukces. A na przykładzie Duck Sauce mam wrażenie jakby uznali "o nie drogie dzieci - więcej plebejskich utworów nie będzie, bo nam znowu na Liście nabroicie".
2. No widzisz, moim zdaniem każdy wykonawca, który trochę pobył w TOP 10 (a jak dotarł do szczytu to tym bardziej) powinien mieć dożywotni wstęp do zestawu z każdą propozycją (no chyba, że nagra coś obscenicznego, wulgarnego ect). To jest to o czym piszę w poprzednim punkcie - słuchacze mają swój rozum i sami ocenią, jeśli faktycznie taki słaby to nie wejdzie na Listę i po sprawie. Tendencja spadkowa wykonawcy nie jest żadnym argumentem, bo są wykonawcy, którzy nie umieścili ani jednego utworu w podstawowej trzydziestce (albo jakiś pojedynczy na moment) a mimo to są konsekwentnie dodawani do zestawu. I to ma być to wyczucie co słuchacz Trójki lubi a co nie?
3. http://www.youtube.com/watch?v=u9qakZceLgE
To studyjny utwór dodany bonusowo do płyty "Symfonicznie" i jednocześnie singiel promujący tę płytę. Taki chyba kawałek na jubileusz, który jak na ironię Trójka z hukiem transmitowała :D Trudno się dziwić, że nie znasz, bo chyba żadna ogólnopolska stacja tego nie gra. Liczyłem na Trójkę, no to się doczekałem ;)
4. Czyli "Rada Starszych cenzoruje i ewentualnie typuje". Rada Starszych dopasowuje się do profilu Trójki, który to profil jest czymś w rodzaju "Rada Starszych proponuje". Czyli sami do siebie się dopasowują - ja tak to widzę.
5. Ech ;) Zorientowałem się że o Zamachowskim nie pisałeś, ale ktoś pisał tylko nie w tym temacie i jakoś tak z rozpędu go dorzuciłem i już mi się później nie chciało poprawiać. Wiedziałem, że mi to wypomnisz ;) No a jeżeli Andrus wydał płytę i gdzieś ta płyta się zaznaczyła to chyba ma prawo pojawić się w propozycjach do LIsty Przebojów. A Bukartyk prowadził jakąś audycję w Trójce? Bo nie wiem. Uważam, że ich trzeba zostawić w spokoju, bo jednak są wykonawcami, którzy wydali płyty. To już prędzej Cuby de Zoo bym się czepiał.
6. Co do aktywnego tworzenia zestawu, czemu uważasz, że to trudne. A właśnie że rozwiń - po to między innymi zakładałem ten wątek. Może ja jestem idealistą, ale ja to widzę tak:
Jak napisze, lub zadzwoni "Pan Stefan z Bytomia" i wymieni jakąś jedną piosenkę to ja się nie dziwię, że redaktorzy nie zwrócą na to uwagi bo im przepadnie. A o tym forum dowiedziałem się słuchając LP3, co tydzień jest podawany adres, praktycznie co tydzień są jakieś odniesienia do forum. Jak się odbywa zlot forumowy to ma konkretny wpływ na wygląd notowania jako audycji. Grupa użytkowniów tego forum to jedyna grupa osób, które regularnie zaznaczają swoją obecność. Reszta wiadomości to (nie uwłaczając nikomu oczywiście) wiadomości typu "Pan Zdzisław pisze, że z żoną Anną obchodzą piątą rocznicę ślubu słuchając Listy". I właśnie tutaj powinno się założyć temat, gdzie ludzie mogliby dodawać swoje propozycje do zestawu (juz wyżej o tym pisałem). Można dodać odnośnik do takiego wątku na głównej stronie Listy i wtedy "Pan Stefan z Bytomia" może zamiast pisać maila zarejestruje się na forum i napisze tu. Wszystko byłoby w jednym miejscu, uporządkowane i przejrzyste, podane redaktorom na tacy. Tylko tutaj wszystko zależy od ich dobrej woli czy śledziliby taki wątek i brali pod uwagę propozycje słuchaczy. Tak, wiem o historii z propozycjami na płycie, ale czy to znaczy, że trzeba się poddawać?
7. No już nie przesadzajmy, to nie lata 90-te, dostęp jest dziś znacznie szerszy. Zresztą niech już te utwory niesinglowe sobie będą i nawet się w pełni zdaję na gust redaktorów Trójki, ale nie zamiast, tylko oprócz singli. I najlepiej jak się wszystkie single z danego albumu wyszaleją to wtedy coś dodać od siebie. Żeby nie było takich kwiatków jak z Adele, albo ostatnio z Birdy - po "People Help The People" dwa single ani widu ani słychu a teraz coś niesinglowego.
8. Z jednej strony się zgadzam - faktycznie często tak jest. Z drugiej jednak na całego idziesz w stereotypy i szufladkowanie ludzi, czego ja akurat osobiście bardzo nie lubię, no ale nieważne. Zresztą... patrz punkt 7 ;)
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Geephard »

Rozumiem po częśći Kajmana i jego ogólny pogląd na to, że jednak to co trafi do zestawu na listę powinno być przez kogoś cenzorowane. A dlaczego? Ponieważ słuchacze Listy Przebojów są rózni. Tacy jak Kajman, którzy reprezentują bardzo specyficzny gust i którym obecny profil odpowiada w zupełności, ale też tacy, którym częściowo podoba im się "profil" Trójki. Są też bardziej liberalni od niego jeśli chodzi o muzykę komercyjną graną na innych stacjach. I teraz załóżmy, że do zestawu dodwane są wszystkie popularne single. Słuchacze bardziej liberalni zaczną głosować na część z tych komercyjnych utworów. Będzie to ze szkodą dla słuchaczy o guście podobnym do Kajmana, bo będzie coraz więcej gniotów (ich zdaniem). Ale reszta będzie zadowolona. Niby wszystko byłoby super, ale pojawia się moim zdaniem problem, że nowa LP3 zacznie przyciągać nowych słuchaczy o coraz bardziej popowym guście i zaczęłaby zupełnie odbiegać od swojego trójkowego klimatu, a wielu trójkowych słuchaczy prawdopodobnie przestałoby jej słuchać. Dlatego jakaś cenzura być musi. Mi również nie podoba się zestaw, w większości to co jest w top 50 też nie. Kilka lat temu z przyjemnością słuchałem listy co tydzień, a teraz od czasu do czasu bo zwyczajnie większośc utworów mnie nudzi. Dlatego widzę potrzebę zmian, ale rozsądnych.
Po za tym to jest lista PRZEBOJÓW TRÓJKI, inaczej lista na której znajdują się PRZEBOJE TRÓJKI. Lista Przebojów Trójki to nie to samo co Trójkowa lista przebojów. O co mi chodzi? O to, że nie wyobrażam sobie, aby na liście przebojów TRÓJKI znajdowały się utwory nie grane przez trójkę poza listą. Bo sama nazwa audycji wskazuje na to, że tak być nie powinno.
Nie pamiętam jak było przed erą internetu bo za młody jestem, ale piszecie, że wtedy głosowało się na to co Trójka emitowała na swojej antenie i była to całkiem rozsądna granica. Dziś powinno być tak samo. Jeżeli jakiś utwór pojawia się na antenie, spełnia wymogi wieku - jest świeży to powinien móc pojawić się na liście. Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o zagadnienia informatyczne, ale wydaje mi się, że zrobienie formularza do głosowania połączonego z bazą wszystkich świeżych utworów granych w trójce w danym czasie, nie jest jakimś wielkim problemem. Słuchacz w formularzu wpisywał by nazwę zespołu [gdyby się pomylił to program by go nakierował zapytaniem typu "Czy chodziło Ci o..." Mając już zespół wybrałby te utwory które chociaż raz zostały zagrane na antenie. Wydaje mi się to proste i nie trzeba sztabu ludzi... Ale się nie znam na tym więc byłbym zadowolony z opinii ekspertów. Rozwiązanie te ucięłoby raz na zawsze dyskusje o zestawie i większość słuchaczy byłaby przeszczęśliwa.
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: seblit »

Geephard pisze:Niby wszystko byłoby super, ale pojawia się moim zdaniem problem, że nowa LP3 zacznie przyciągać nowych słuchaczy o coraz bardziej popowym guście i zaczęłaby zupełnie odbiegać od swojego trójkowego klimatu, a wielu trójkowych słuchaczy prawdopodobnie przestałoby jej słuchać.
Ale LP3 właśnie zasłynęła jako lista, na której można było usłyszeć i przeboje i coś bardziej wyszukanego. Tak było w latach 80. i 90. a później nastąpił ten beznadziejny zwrot w stronę tego co lubią panowie redaktorzy (i byleby za bardzo nie łupiło).
I uważam, że pomijanie obecnych gwiazd takich jak np. Rihanna i Lady Gaga to tak jakby w latach 80. olać Madonnę i Jacksona.
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: miszony »

A ja uważam że Panom z Rady Starszych / nota bene trafne określenie/ delikatnie pisząc " wyostrzył " się gust na stare lata i oprócz muzycznych dziwadeł dorzucą od czasu do czasu popularnego "smaczka" w stylu Bruno Mars czy Adele . Może Panowie z Rady Starszych powinni się odważyć i dorzucić tą Rihannę i zobaczyć efekt w postaci głosów bądż ich brak na liście.
kajman
Posty: 64173
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

BeautifulDay pisze:1. Czyli potwierdzasz moją tezę, że jest to profil "Rada Starszych proponuje", a co gorsza jeszcze piszesz otwarcie, że subiektywnie cenzoruje. Naprawdę chcesz być postrzegany jako bezbronna owieczka, lub ciemna masa, którą trzeba kierować bo sama nie jest w stanie zdecydować co lubi i nie jest w stanie się obronić przed zalewem szkodliwej komerchy? Lista Przebojów jest dla wszystkich i tu powinno się oprócz tego co piszesz dodawać do zestawu to o co proszą słuchacze.
2. No widzisz, moim zdaniem każdy wykonawca, który trochę pobył w TOP 10 (a jak dotarł do szczytu to tym bardziej) powinien mieć dożywotni wstęp do zestawu z każdą propozycją. To jest to o czym piszę w poprzednim punkcie - słuchacze mają swój rozum i sami ocenią, jeśli faktycznie taki słaby to nie wejdzie na Listę i po sprawie. Tendencja spadkowa wykonawcy nie jest żadnym argumentem, bo są wykonawcy, którzy nie umieścili ani jednego utworu w podstawowej trzydziestce (albo jakiś pojedynczy na moment) a mimo to są konsekwentnie dodawani do zestawu. I to ma być to wyczucie co słuchacz Trójki lubi a co nie?
4. Czyli "Rada Starszych cenzoruje i ewentualnie typuje". Rada Starszych dopasowuje się do profilu Trójki, który to profil jest czymś w rodzaju "Rada Starszych proponuje". Czyli sami do siebie się dopasowują - ja tak to widzę.
5. No a jeżeli Andrus wydał płytę i gdzieś ta płyta się zaznaczyła to chyba ma prawo pojawić się w propozycjach do LIsty Przebojów. A Bukartyk prowadził jakąś audycję w Trójce? Bo nie wiem. Uważam, że ich trzeba zostawić w spokoju, bo jednak są wykonawcami, którzy wydali płyty. To już prędzej Cuby de Zoo bym się czepiał.
6. Co do aktywnego tworzenia zestawu, czemu uważasz, że to trudne.
7. Zresztą niech już te utwory niesinglowe sobie będą i nawet się w pełni zdaję na gust redaktorów Trójki, ale nie zamiast, tylko oprócz singli. I najlepiej jak się wszystkie single z danego albumu wyszaleją to wtedy coś dodać od siebie.
8. Z jednej strony się zgadzam - faktycznie często tak jest. Z drugiej jednak na całego idziesz w stereotypy i szufladkowanie ludzi, czego ja akurat osobiście bardzo nie lubię, no ale nieważne. Zresztą... patrz punkt 7 ;)
1. Widzę, że traktujesz LP3 jako coś samoistnego, a ja traktuję ją jako integralną część Trójki. Zestaw to nie tylko zbiór kandydatów do Listy, ale także utwory, które tworzą podstawę tego, co w Trójce jest grane poza audycjami autorskimi. I jeżeli w zestawie pojawi się komercja, to ta komercja pojawi się także na antenie. A tego moim zdaniem należy uniknąć, bo inaczej Trójka zatraci swą muzyczną osobowość.
2. A ja uważam, że nie, także z powodów podanych powyżej, żeby nie zaśmiecać Trójki komercją. I jeszcze drobne odniesienie do punktu powyżej: dodają także utwory ich zdaniem wartościowe, które nie mają szans na LP3, ale warto zaznajamiać z nimi słuchaczy.
4. Ale Rada Starszych istnieje dopiero kilka lat, a osobowość muzyczna radia kształtowała się przez lat kilkadziesiąt i do tego jest dopasowywana muzyka.
5. Ależ nie wiem czemu uważasz, że ja mam coś przeciwko temu. Ja jestem jak najbardziej za. Także za Karpiami.
A w kwestii Bukartyka to nie prowadzi audycji, ale co piątek opowiada o nowej swojej piosence i także ją śpiewa.
6. Nie jestem fachowcem w sprawach technicznych, ale problemy zaczną się przy zapisach. Ten sam utwór może pojawić się w kilku formach zapisu, a jak jeszcze pojawią się błędy... Musiałaby być zatrudniona osoba, która by to analizowała i korygowała.
7. W tym temacie się nie dogadamy. Ja zostanę przy swoim zdaniu, Ty przy swoim.
8. Ale to jest logiczne, że wytwórnie stawiają na masowego odbiorcę, a nie na konesera.
Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie w zdecydowanej większości przypadków single należą do najsłabszych utworów na płycie. I pewnie do niektórych płyt nie sięgnąłem, bo właśnie single mnie do tego zniechęciły; w innych przypadkach na szczęście nie dałem się zwieść i okazało się, że poza nimi są to bardzo interesujące płyty.
kajman
Posty: 64173
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

seblit pisze:I uważam, że pomijanie obecnych gwiazd takich jak np. Rihanna i Lady Gaga to tak jakby w latach 80. olać Madonnę i Jacksona.
Nie, to tak jak w latach 80-tych olać Modern Talking i Sabrinę.
ODPOWIEDZ