Wyliczanie czołówki notowania w czasie komentowania na żywo

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wyliczanie czołówki notowania w czasie komentowania na ż

Post autor: kajman »

Temik pisze:Rozumiem oczywiście, że komuś to może przeszkadzać, jednak bez przesady.
No ja raczej przesadą bym nazwał ładowanie się z własnymi obliczeniami tam, gdzie tego nie chcą. A jak widać w wielu wypowiedziach to sporo osób wyraźnie sobie tego nie życzy.
ADDY pisze:Mi ostatnio obliczanie pomaga w wyczuciu odpowiedniego momentu do wyłączenia radia.
Oj to dla mnie musiałby być wyjątkowo ciężki kaliber np. podium w składzie Zaz, Metronomy i Halama.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Wyliczanie czołówki notowania w czasie komentowania na ż

Post autor: Robinson »

Temik pisze:Jakby nie było, to tylko jednak są wyliczenia czyjeś, a więc niekoniecznie jakiś pewnik.
Jak to nie jest pewnik? Zazwyczaj najpóźniej po ujawnieniu miejsca 3. już wiadomo kto wygra.
A wiem, że zdarzały się takie notowania, że już przed pierwszą piątką wszystko było wiadomo na 100% dla osób "liczących". No chyba że ktoś się ewidentnie pomylił w liczeniu lub statystyki zostały błędnie podane przez prowadzącego listę.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Wyliczanie czołówki notowania w czasie komentowania na ż

Post autor: ku3a »

ja teraz jestem oczywiście w innej sytuacji, ale jak słuchałem Listy nie znając wyników to zawsze przyciszałem radio przy podawaniu statystyk notowania. takich osób na forum było kilka. wtedy nie było problemu i ci którzy sobie prywatnie wyliczali nie dzielili się wiedzą przed czasem, wystarczył szacunek dla tych, którzy do ostatniej chwili chcieli się emocjonować...
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11814
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wyliczanie czołówki notowania w czasie komentowania na ż

Post autor: adameria »

Zawsze zapominam o statystykach i potem jak dziecko cieszę się, że zapomniałem. Podobnie jak Miszon zazwyczaj zapamiętuję tylko liczbę nowości.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wyliczanie czołówki notowania w czasie komentowania na ż

Post autor: Gary »

szkoda, że nie ma funkcji "spoiler", przy dobrej woli zwolenników jednej i drugiej metody można by dojść do consensusu.
Ja osobiście liczę sobie, o ile oczywiście się nie grzdylnę po drodze. ;-) I nie zgadzam się, że nie lubię emocji, bo to również są dla mnie emocje, tyle że trochę inne niż tych, którzy nie chcą wiedzieć do samego końca. :-)
Ale dopóki nie ma funkcji "spoilera", tak długo powinniśmy szanować tych, którzy nie chcą znać numeru do samego końca. To wynika z logiki.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Wyliczanie czołówki notowania w czasie komentowania na ż

Post autor: ku3a »

moim zdaniem bardziej z kultury niż z logiki
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wyliczanie czołówki notowania w czasie komentowania na ż

Post autor: Gary »

też, ale jeżeli mamy dwie tak przeciwstawne szkoły, to rozwiązanie narzucające się logicznie jest takie, żeby "ustąpić" tym, którzy nie chcą wiedzieć. Ten co chce wiedzieć - już wie, więc nic nie traci nie publikując, ten, który nie chce wiedzieć - traci, bo się dowiedzial, a nie chciał.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11814
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wyliczanie czołówki notowania w czasie komentowania na ż

Post autor: adameria »

...bo jak śpiewał wieszcz Janerka: "wygodnie jest nie wiedzieć", o! :wink:
A tak jak się dowie, to straci i już nie będzie wygodnie.
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wyliczanie czołówki notowania w czasie komentowania na ż

Post autor: kajman »

Gary pisze:też, ale jeżeli mamy dwie tak przeciwstawne szkoły, to rozwiązanie narzucające się logicznie jest takie, żeby "ustąpić" tym, którzy nie chcą wiedzieć. Ten co chce wiedzieć - już wie, więc nic nie traci nie publikując, ten, który nie chce wiedzieć - traci, bo się dowiedzial, a nie chciał.
Ale mogą być tacy, którzy chcieliby wiedzieć, ale nie usłyszeli statystyk albo nie liczą albo w tym liczeniu się pogubili.
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Wyliczanie czołówki notowania w czasie komentowania na ż

Post autor: rafal92 »

Ja też niby słucham tylko ile jest nowości, ale przy okazji wyłapię ile np. się utrzymało i w podświadomości liczę podczas notowania, mimo że tego nie chcę. Dlatego już wolę zatkać uszy albo wyciszyć radio, bo potem tylko się denerwuję :)
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Wyliczanie czołówki notowania w czasie komentowania na ż

Post autor: pbd2 »

Z reguły czytam komentarze dopiero po liście (radio daleko od komputera, a z mojej komórki posty często się nie dodają, więc komentować na żywo nie bardzo się da), ale jestem z tych którzy lubią emocje do końca, trochę jak podczas zawodów sportowych. Statystyk słucham ze względu na informacje o nowościach - reszty nie zapisuję i zapominam. Dlatego byłbym raczej za opcją nieujawniania wyliczeń...
ODPOWIEDZ