STAGNACJA - i co z tym zrobić???

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Szymek79
Posty: 1116
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 9:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 603 notowania
Lokalizacja: Kraków

Re: STAGNACJA - i co z tym zrobić???

Post autor: Szymek79 »

Myślę że ABBA jest powszechniej znana, ale wiem do czego pijesz
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: STAGNACJA - i co z tym zrobić???

Post autor: Gary »

Po pierwsze ja żadnej stagnacji nie zaobserwowałem. Bywały gorsze pod tym względem czasy z kilkoma utworami ponad 30 tygodni na liście.
Po drugie mógłbym spokojnie podpisać się pod postami macora i adamerii.
Po trzecie zgadzam się również z propozycją zaradczą (jeśli założyć, że jest stagnacja) PS. To znaczy zmniejszenia liczby oddawanych głosów. To jest jakieś wyjście, bo nic tak nie podnosi poziomu jak większa konkurencja o głos. A przyznam, że czasami na siłę muszę sztukować 10 utworów, choć czasem mam kandydatów ponad te 10 głosów.
Po czwarte to nie ma możliwości wrócenia do szalonych lat 80tych na liście, bo jeśli ktoś nie zauważył to żyjemy w innej rzeczywistości technologicznej. Wtedy to co nam podali na tacy w trójce to było wszystko. Teraz wobec potęgi internetu to co trójka nam jest w stanie podać, to znikomy procent tego co możemy sami na własną rękę poznać.
Trochę śmieszy mnie podawanie Linkin Park, jako ofiary "krwiożerczych" redaktorów trójkowych. Ten sam Linkin Park, które całkiem nieźle poczynał sobie na LP3 w trakcie poprzedniej dekady? Że "Numb" nie było? Jasne, że świetny kawałek, ale o ile pamiętam to z "Meteory" było kilka innych dobrze sobie radzących, a i redaktorzy też muszą czasami przypilnować, żeby nie "przegrzać" z obecnością kolejnego w kolejności utworu tego samego zespołu. Ja to rozumiem. :)
I na koniec. Ważny jest też kontekst co się dzieje w muzyce. I od poziomu zależy poziom listy. Akurat pod względem zespołów, które wyobrażam sobie, że powinny rządzić na liście obecny czas jest niezbyt ciekawy. Choć poza tą sferą dzieje się i to dużo fajnego. Ale nawet ja niewyobrażam sobie, że na liście będą pojawiać się regularnie utwory blisko 20 minutowe. "Again" był jeden :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: STAGNACJA - i co z tym zrobić???

Post autor: Miszon »

Szymek79 pisze:
Miszon pisze:
Jose Gonzales, Angela McClusky
To wg. ciebie są trójkowe wynalazki?? :shock: (a ja zawsze sądziłem, że to komercyjne i ograne gdzie indziej kawałki).
Nie przypominam sobie żebym słyszał te nagrania w innej radiostacji Jose był w reklamie a Angela była wydana chyba na jednej z Trójkowych składanek.
No właśnie - Jose byłw reklamie a potem chyba wszędzie. Angelę słyszałem na 90% w Zetce, Esce i innych RMF-ach. W każdym razie dla mnie to były zawsze mało trójkowe piosenki (szczególnie Jose).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: STAGNACJA - i co z tym zrobić???

Post autor: Miszon »

Jeszcze jedno - średni wiek poierwszej 10-ki to 9,3 tyg.

To nie jest dużo. Raczej właśnie średnio. W stagnacyjnych czasach osiągało to ponad 12 tygodni, czasem nawet 15.
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: STAGNACJA - i co z tym zrobić???

Post autor: miszony »

Witam,
bardzo ciekawa ta dyskusja i moje obawy się potwierdziły- nie jestem jedyny , który zauważył stagnację na liście, która ma przecież za sobą lata tradycji no świetności.
I ta świetność przemija z notowania na notowanie.
Kiedy wrócą czasy różnorodności- Madonna obok ( kto pamięta )KSU?, Pet Shop Boys obok The Cure. Lista była RÓŻNORODNA a teraz jest niemal jednorodna-
Ktoś słusznie zauważył że kiedyś nikomu nie przeszkadzało New Kids on the Block, bo teraz lista LP3 musi na siłę odróżniać się od reszty. I teraz takie koszmary jak Zamachowski i Grupa Mocarta czy nieszczęsny Artur Andrus zajmują wysokie pozycje.
Może trzeba trochę zweryfikować tej muzyki- nikt nie mówi tutaj o Britnej Spirs czy RIjanie ale gdzie jest zespół Hurts, czy Alicia Keys jest gorsza od Adele?
Czy wiem czy jasno się wyraziłem ale liczę na to że Panowie redaktorzy nie pozostaną obojętni.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: STAGNACJA - i co z tym zrobić???

Post autor: Kertoip »

hmm... staram się na w miarę bieżąco śledzić tą dyskusję i z przykrością stwierdzam że te 3 strony wymiany poglądów do niczego nie doprowadzą. nie podejrzewam abyśmy my, szarzy fani lp3-ójki, mieli jakikolwiek głos w sprawach wyższych. może lepszym pomysłem byłoby wysłanie kilku maili do Panów Redaktorów Prowadzących przedstawiających taki punkt widzenia listy niż ta dyskusja na forum na które Panowie Redaktorzy Prowadzący i tak nie zaglądają. ale obawiam się że reakcja (jeśli by takowa była) byłaby podobna do reakcji np. adamerii, macora lub Garego, z którymi się absolutnie zgadzam.
i coś mi się wydaje że często są tu mylone pojęcia "stagnacji" i "muzycznej jednorodności". bo dla mnie to dwie zupełnie inne sprawy.
co do muzycznej różnorodności, to jedynym sposobem na jej rzekome wprowadzenie jest moim zdaniem zmiana gustów głosujących. także powodzenia życzę.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: STAGNACJA - i co z tym zrobić???

Post autor: adameria »

Na LP3:
Luxtorpeda i Adele, Zakopower i Pendragon, Soyka z Mozilem i Sade, Basia Stępniak-Wilk z przyjaciółmi i Robert Plant...itd.
a na inej Liście, np.:
Ewa Farna, Rihanna, Blue Cafe, Michael Jackson, Zakopower, Enej, Lady Gaga, Natalia Lesz, Adele, Jennifer Lopez, Kasia Wilk...itd.

Każdy może pomyśleć teraz o nudzie, stagnacji, jednorodności i innych ważkich problemach.

Artyści zostali wybrani przypadkowo (choć w pierwszej linijce parami :D ) i ten wybór kompletnie nie ma związku z moim gustem.
Gdyby któryś z nich to przypadkiem czytał i się zobaczył, a inny czytał i siebie tu nie zobaczył, a może jego menadżer, albo np. agencja koncertowa,
to przepraszam w te lub wewte.
Ja tylko próbuję udowodnić, że białe jest białe lub czarne jest czarne lub odwrotnie.

A dlaczego trzeba pisać takie posty na temat LP3 na Forum LP3? A może nie trzeba. A, to ja przepraszam.
Kertoip, dzięki Tobie nabrałem odwagi, żeby napisać to, com napisał <piątka> i dołączam się do życzeń.

Postaram się, aby to był mój ostatni post w tym wątku, ale zobaczymy, jak się losy potoczą.
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3252
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: STAGNACJA - i co z tym zrobić???

Post autor: Arkano »

Kertoip pisze:...może lepszym pomysłem byłoby wysłanie kilku maili...niż ta dyskusja na forum na które Panowie Redaktorzy Prowadzący i tak nie zaglądają...
To dziwne, bo mi się wydawało, że Piotr Baron wspomniał na antenie o tym właśnie temacie. A jego ciągłe przypominanie o głosowaniu na rzeczy nieoczywiste wskazuje, że po części zgadza się z auorem wątku.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: STAGNACJA - i co z tym zrobić???

Post autor: Kertoip »

Arkano pisze:To dziwne, bo mi się wydawało, że Piotr Baron wspomniał na antenie o tym właśnie temacie. A jego ciągłe przypominanie o głosowaniu na rzeczy nieoczywiste wskazuje, że po części zgadza się z auorem wątku.
co nie znaczy absolutnie że śledzi forumowe dyskusje.
ODPOWIEDZ