Adele

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Beatrycze76
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 2:36 pm

Adele

Post autor: Beatrycze76 »

Drodzy "Forumowicze" czy ktoś wie coś więcej na temat młodziutkiej artystki Adele, pod której urokiem jestem już od dłuższego czasu? Uwielbiam jej barwę głosu, ale mało o niej samej wiem. Ciekawi mnie też czy te dwa kawałki, które dotychczas się na Liście znalazły pochodzą z jej debiutanckiej płyty, a jeśli nie to której z kolei i pod jakim tytułem? Dzięki. Pozdrawiam. Beata z Trzcianki :D
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Adele

Post autor: TomaszBr »

Wikipedia jest pomocna w takich przypadkach ;)
Wiem tyle, że ma 23 lata, że to jej druga płyta i że jest zatytułowana "21". A na Liście były 3 kawałki z tej płyty, zresztą z pierwszej też coś się pojawiło w zestawieniu.
A tak na marginesie, to chyba nie ten dział.
Ostatnio zmieniony czw cze 02, 2011 10:55 pm przez TomaszBr, łącznie zmieniany 2 razy.
Beatrycze76
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 2:36 pm

Re: Adele

Post autor: Beatrycze76 »

Zgadza się, może to nie ten dział, ale raczkuję dopiero na Forum (zarejestrowałam się niedawno)...i jeszcze się gubię :shock: dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam. A tak wogóle to gdzie powinnam kliknąc żeby dowiedziec się tego o co wcześniej zapytałam? Pozdrawiam Beata z Trzcianki.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Adele

Post autor: TomaszBr »

Chyba każdy na początku forumowania się tu gubił ;) Na Wikipedii z tego co widziałem jest niewiele, ale może jakieś inne muzyczne serwisy pomogą albo nawet oficjalna strona Adele (po angielsku).
Beatrycze76
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 2:36 pm

Re: Adele

Post autor: Beatrycze76 »

Hmm, ja to się już gubię wybitnie....aż chce się krzyknąc "ratunku", chyba nie obejdzie się bez pomocy osoby trzeciej, trudno, trzeba sobie radzic, prawda?
Pozdrawiam i dzięki za małe wsparcie :D Beata z Trzcianki.
Awatar użytkownika
Adamsky
Posty: 897
Rejestracja: pn paź 25, 2010 10:25 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: notowania # 202
Lokalizacja: Jeżowa
Kontakt:

Re: Adele

Post autor: Adamsky »

Moderacja śpi czy udaje że nie widzi ?
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Adele

Post autor: ku3a »

jak tylko wskażesz inny dział w którym powinien się znaleźć ten temat dotyczący artystki która aktualnie jest na Liście, to jeszcze przed snem (i nie wyróżniając żadnej grupy użytkowników) tam przeniosę
Awatar użytkownika
Adamsky
Posty: 897
Rejestracja: pn paź 25, 2010 10:25 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: notowania # 202
Lokalizacja: Jeżowa
Kontakt:

Re: Adele

Post autor: Adamsky »

Nic nie wskaże tylko nie rozumiem po co taki nowy temat. Czy to znaczy że każdy może sobie tutaj założyć temat o swoim ulubionym artyście ???
Dziwne.
A jeśli ten temat zostanie to czemu akurat Adele ma być w ten sposób wyróżniona ?
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Adele

Post autor: ku3a »

wyluzuj. to jest forum.
koleżanka założyła taki temat, ma takie prawo. mam nadzieję, że z biegiem czasu bardziej wkręci się w forum i będzie pisać w tematach najlepszych w danej sytuacji.
Awatar użytkownika
Brian
Posty: 3492
Rejestracja: czw lut 10, 2011 8:31 am
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Adele

Post autor: Brian »

Co tu roztrząsać, przecie to nie jest pierwszy tego typu temat. Poza tym, jak już zresztą ku3a zauważył, Adele jest obecna na Liście i choćby z tego względu "Komentarze do bieżących..." są najodpowiedniejszym działem.

Beatrycze jest nowa, jeszcze to wszystko ogarnie :wink:

edit: zostałem uprzedzony :wink:
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Adele

Post autor: kajman »

Brian pisze:edit: zostałem uprzedzony :wink:
należy się pozbyć uprzedzeń. :wink:
Awatar użytkownika
Brian
Posty: 3492
Rejestracja: czw lut 10, 2011 8:31 am
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Adele

Post autor: Brian »

kajman pisze:
Brian pisze:edit: zostałem uprzedzony :wink:
należy się pozbyć uprzedzeń. :wink:
Teoretycznie tak :wink:
Ale czasem uprzedzenia są całkiem zabawne :P
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Adele

Post autor: Miszon »

A poza tym Adele nie ma 23 lat. Jak będzie miała 23, to wyda płytę o tytule "23" ;-) . To druga jej płyta, piosenki z poprzedniej (o tytule "19") radziły sobie na Liście słabo, poza jedną, Chasing pavements, która była sporym przebojem także w Polsce, a na LP3 była ponad 20 tygodni.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Adele

Post autor: TomaszBr »

Na początku też myślałem, że to chodzi o wiek, ale Wikipedia mówi, że urodziła się w Roku Pańskim 1988.
Tomekk
Posty: 10728
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Adele

Post autor: Tomekk »

chodzi o jej wiek, ale nie aktualny, tylko ten w którym napisała (nagrała) dane piosenki :)
gżegoż

Re: Adele

Post autor: gżegoż »

Pozwolę sobie przenieść tutaj dyskusję na temat casusu "Someone like you", zapoczątkowaną w tym miejscu: http://forum.lp3.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 50#p279726. Wklejam zatem swoją odpowiedź na pytanie zadane w tamtym temacie:
kajman pisze:(wyobrażasz sobie sens wrzucania go np. w listopadzie?), Rolling już swoje odsiedziało, więc Someone powinno bez problemu zamieszać
W listopadzie nie, ale wydaje mi się, że naturalnym terminem na wrzucenie "Someone..." do zestawu była końcówka lipca. Wtedy "Rolling..." właśnie wyleciało, a "Set..." było już ponad 15 tygodni w podstawowym zestawieniu. Gdyby tak postąpiono, to prawdopodobnie ani "Set..." do dzisiaj by sobie tak świetnie nie radziło (a więc ci, których to drażni, powinni mieć pretensje nie tylko do fanów Adele, ale również do Trójkowych pracowników), ani "Someone..." tak błyskawicznie by nie wypadło. Nikt mnie nie przekona do tego, że dodawanie drugiego utworu tego samego znanego wykonawcy przed 1522. notowaniem, a trzeciego przed 1524. (i to na dodatek wtedy, gdy pierwszy jest w zestawie od "zaledwie" ok. 12 tygodni i wciąż się utrzymuje w ścisłej czołówce), jest poważne. A na pewno nie było to typowe posunięcie, bo słucham listy już od prawie 19 lat, ale czegoś podobnie dziwnego i bezsensownego nie potrafię sobie przypomnieć.


PS W celu zebrania w jednym miejscu ciekawszych opinii na ten temat, przypominam także o wypowiedziach:
Szymek79 w temacie STAGNACJA - i co z tym zrobić??? pisze:Niezrozumiała selekcja propozycji, spowodowała że jeden z najważniejszych utworów tego roku "Someone Like You" Adele wypadł z listy po tygodniu.
I moja niegdysiejsza wymiana zdań z Miszonem:
gżegoż w temacie Głosowanie na 1546 notowanie LP3 pisze:Czy myślicie, że "Someone like you" Adeli wyleciałoby już po tygodniu z trzydziestki, gdyby na liście nie było jednocześnie dwóch jej starszych kawałków? Na pewno nie!
Miszon pisze:Nie jestem taki pewien. Nie słyszałem nigdy tego kawałka w żadnym radiu, a pozostałe single w każdym lecą bardzo często. Za bardzo chyba był w stylu poprzedniej płyty i stąd przepadł.
gżegoż pisze:Nie bardzo widzę związek. Ja na przykład nie słucham żadnego innego radia (no chyba że przypadkiem, gdy jadę z kimś samochodem), a nawet gdybym słuchał, to na pewno nie głosowałbym na to, co jest grane w wielu rozgłośniach, tylko na to, co mi się podoba. Sądzę, że ogromna większość pozostałych słuchaczy postępuje w identyczny sposób. Na "Someone..." nie zdążyłem nawet zagłosować, bo... wyleciało, zanim dotarło do mnie, jak jest piękne :( Wydaje mi się, że było tak, iż wiele osób uznało, że głupio byłoby głosować jednocześnie na 3 utwory Adeli, a więc zrezygnowali z tego najnowszego, licząc, że on i tak sobie poradzi, bo jest nowy. I pewnie zbyt dużo osób tak pomyślało, wskutek czego utwór przepadł. A gdyby został dodany później, gdy "Rolling..." już nie było, a "Set..." powoli zaczęło się nudzić, to prawie na pewno wielu fanów Adele (i nie tylko ich) doceniłoby "Someone...". No ale w sumie to gdybanie. Tak czy owak: kolejne piosenki tych samych wykonawców powinny być dodawane przynajmniej kilkanaście tygodni po poprzednich.
Miszon pisze:No widzisz - sam sobie odpowiedziałeś - nie głosowałeś, bo nie słyszałeś tego nigdzie. Owszem - piszesz, że i tak nie słuchasz radia, tylko jakoś inaczej poznajesz utwory. Ale większość jednak z radia.
gżegoż pisze:Zwykle jest tak, że staram się zapoznawać z utworami z LP3 przy pomocy internetu (wiadomo: chomik, youtube itd.). Przez to też nieraz bywa tak, że w ogóle nie znam hitów często granych w innych stacjach, które na LP3 nie mają wstępu, bo są uznawane za zbyt komercyjne. Ale to temat na inne opowiadanie. Adele słuchałem nieraz, ale po prostu dość długo się do niej musiałem przekonywać. Wielu osobom niektóre piosenki zaczynają się podobać dopiero po kilku tygodniach i wielu przesłuchaniach - to chyba akurat nic dziwnego. Przecież wiele utworów debiutuje na LP3 na niskich pozycjach i potem mozolnie wspina się do góry, aż po jakimś czasie melduje się w czołówce. A to musi znaczyć, że w każdym tygodniu ich zwolenników przybywa. Dużo rzadziej coś od samego początku pobytu w zestawie podoba się większości i od razu debiutuje na wysokich pozycjach. Z "Someone..." prawdopodobnie byłoby tak samo, gdyby nie musiało konkurować z "Rolling..." i "Set...". No ale to znowu gdybanie.
Może trochę namieszałem, ale jeżeli ktoś z Moderatorów ma lepszy pomysł na rozwiązanie tej sytuacji, to niech go zrealizuje i poprawi moje niedociągnięcia :)
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Adele

Post autor: ku3a »

dzięki za przeniesienie dyskusji do bardziej odpowiedniego wątku :-).
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Adele

Post autor: rafal92 »

Coś mi się zdaje, że Trójkowi pracownicy doszli do wniosku, iż Adele poradzi sobie nawet mając 3 utwory w zestawie i że fajnie by wyglądały Rolling..., Set... i Someone... jednocześnie w pierwszej trzydziestce. W każdym razie rzeczywiście był to nietrafiony pomysł, nad czym osobiście ubolewam, bo Someone... był tak naprawdę jedynym utworem Adele, który mi się podobał i na który nawet zdążyłem zagłosować...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Adele

Post autor: Miszon »

Ja nawet go wówczas nie zdążyłem nigdzie usłyszeć (na Liście owszem, ale coś byłem zajęty i jednym uchem słuchałem wówczas tego fragmentu Listy).
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Adele

Post autor: miszony »

Czyli Adele wciąż na topie, tylko zmieniliśmy wątek...
Chciałem też potwierdzić potwierdzenie że Adele miała na liście utwór "Chasing Pavements" ale w zestawie do głosowania był również "Hometown Glory". Ta druga piosenka była też przez chwilkę w notowaniu.
"Chasing Pavements" o mały włos a byłaby na 1 miejscu ale wygrała wówczas śp. Amy Winehouse.
Pozdrówka
Dede
Posty: 2448
Rejestracja: czw sie 28, 2008 10:35 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Adele

Post autor: Dede »

Nie zazdroszczę osobom, które "odpowiadają" za słaby wynik Someone....
Powtarzając informację usłyszaną wczoraj w Tonacji, Adele zaśpiewa piosenkę do najnowszego Bonda.
A wiadomo, mając takiego sprzymierzeńca, a zemstę łatwo... ;)
gżegoż

Re: Adele

Post autor: gżegoż »

Dede pisze:Powtarzając informację usłyszaną wczoraj w Tonacji, Adele zaśpiewa piosenkę do najnowszego Bonda.
No to chyba już teraz można w ciemno obstawić, że dotrze do pierwszego miejsca :wink: O ile oczywiście będzie w zestawie :)
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Adele

Post autor: ADDY »

Dede pisze:Adele zaśpiewa piosenkę do najnowszego Bonda.
A z jakiej racji? Komercha komercha...

Wracając do Someone like you, podobał mi się ten utwór, ale jeśli miałby zamieszać tak samo jak Set fire to the rain w podsumowaniu wszechczasów, to nawet dobrze, że wyleciał tak szybko
Dede
Posty: 2448
Rejestracja: czw sie 28, 2008 10:35 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Adele

Post autor: Dede »

Niniejszym dementuję pogłoskę o tym, że Adele miałaby zaśpiewać w najnowszym Bondzie. Ponownie opierając się na informacji zasłyszanej w Trójce, ma to być podobno Michael Buble.
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Adele

Post autor: kajman »

Dede pisze:Niniejszym dementuję pogłoskę o tym, że Adele miałaby zaśpiewać w najnowszym Bondzie. Ponownie opierając się na informacji zasłyszanej w Trójce, ma to być podobno Michael Buble.
A może okaże się, że zaśpiewa w duecie z Adelą. :wink:
ODPOWIEDZ