Silver-strowa (31.12.2010)

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

gżegoż

Re: Silver-strowa (31.12.2010)

Post autor: gżegoż »

Miszon pisze:Zresztą, tak naprawdę ten utwór ciągnie tylko ten smyczkowy motyw i na nim można by poprzestać ;-) .
Nie zgadzam się. Całość od początku do samego końca jest rewelacyjna! Mogę nawet powiedzieć, że to jest utwór kompletny. Rzeczywiście początek najbardziej zachwyca, ale to nie znaczy, że reszta jest do bani, bo to również klasa światowa. W 10-stopniowej skali wstęp jest na 10, a reszta na 8-9. Inny utwór, który moim zdaniem regularnie powinien gościć w czołowej setce Topu Wszech Czasów, "Change we must", rzeczywiście dzieli się na dwie części - rewelacyjny, ujmujący początek i dużo słabszą drugą odsłonę. Ale też nie słabą, tylko po prostu dużo gorszą od pierwszej połowy. Natomiast utworów, które fajnie się zaczynają, ale potem całkowicie psują, na pewno znalazłyby się dziesiątki.
Miszon pisze:The VErve stało się po prostu w Polsce popularne z tym utworem dopiero po użyciu w reklamie. Na świecie też wtedy miał "drugie życie".
Tu niestety chyba masz rację, ale to nie było sprawiedliwe. Mnie (i wiele innych osób też) ten przebój zachwycił już w 1997 roku. To, że inni go dostrzegli dopiero dzięki reklamie, jest niezrozumiałe. Ale wychodzi na to, że nawet denerwujące zazwyczaj reklamy mogą doprowadzić do czegoś pozytywnego 8) Zresztą słabego motywu z kiepskiego utworu chyba by nie wykorzystano w reklamie, prawda? :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Silver-strowa (31.12.2010)

Post autor: Miszon »

"Change we must", rzeczywiście dzieli się na dwie części - rewelacyjny, ujmujący początek i dużo słabszą drugą odsłonę.
Powiem szczerze - w życiu nie słyszałem tam żadnych części :shock: . Mnie to wzrusza od początku do końca.
gżegoż

Re: Silver-strowa (31.12.2010)

Post autor: gżegoż »

Ostatnio często słuchałem tego utworu i przypomniało mi się, że kiedyś o nim rozmawialiśmy i do tej pory nie odpowiedziałem :oops:
Tak więc w moim odczuciu wspaniałe, zachwycające są pierwsze 3 minuty tej piosenki, ale od momentu, w którym cichnie trzeci chór, a Jon zaczyna śpiewać (mówić?) "Coming to the earth..." (w wersji 5'36" jest to chyba dokładnie trzecia minuta, może dwie sekundy później) jest już znacznie gorzej. Nie mówię, że jest źle (bo i tak jest to ładne), ale jednak dostrzegam wyraźną dysproporcję między pierwszą odsłoną, a drugą. Zauważyłem to już w 1994 roku, gdy ten utwór był (niestety, jak na tak wielki przebój, bardzo krótko :( ) na Liście i przez te wszystkie lata, gdy wielokrotnie go słuchałem, odnosiłem podobne wrażenie. No ale mówię tylko o swoich odczuciach jako słuchacza, bo przecież zdaję sobie sprawę, że ta druga odsłona też jest bardzo ważna dla całości oraz dobrze się komponuje z tymi wspaniałymi pierwszymi minutami, w efekcie czego utwór posiada walory nie tylko czysto muzyczne, ale też i treściowe. Ale tak czy siak cały utwór jest wybitny (choć bardziej podoba się początek :wink: ) i mam nadzieję, że w grudniu będziemy w końcu mogli na niego głosować w Topie Wszech Czasów, bo jego brak w zestawie jest dużym nieporozumieniem.
A tak w ogóle to bardzo trudno jest znaleźć jakieś sensowne tłumaczenie tego wspaniałego tekstu oraz nawet prawdziwą treść refrenu :| Może ktoś byłby w stanie pomóc?
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Silver-strowa (31.12.2010)

Post autor: wwas »

gżegoż pisze:Mam nadzieję, że w grudniu będziemy w końcu mogli na niego głosować w Topie Wszech Czasów, bo jego brak w zestawie jest dużym nieporozumieniem.
Niestety, gdyby dodano do zestawu wszystkie utwory, których brak jest nieporozumieniem, boję się, że zestaw rozrósłby się do rozmiarów, które dla większości również byłyby nieporozumieniem ;)
gżegoż

Re: Silver-strowa (31.12.2010)

Post autor: gżegoż »

No oczywiście wiem o tym, ale przecież nie mówię, że miano by tylko i wyłącznie dodawać :wink: Najzupełniej naturalne byłoby usuwanie z zestawu tych piosenek, które w kilku ostatnich latach dostawały bardzo mało głosów i plasowały się pod koniec klasyfikacji oraz zastępowanie ich innymi, których w zestawie jeszcze nigdy nie było, a które na pewno nie są gorsze od wielu tych, które od dawna w nim są. Jak teraz zestaw liczy ok. 1600 propozycji, to chyba nic by nie stało na przeszkodzie, aby w tym roku usunąć z niego ok. 500-600 kawałków (takich, które w ostatnich kilku latach ani razu nie dostały się nawet do pierwszej - powiedzmy - osiemsetki), a na ich miejsce dorzucić 200-300 innych (bo i tak jest zbyt mocno rozbudowany). Ale myślę, że o tym problemie jeszcze będzie się sporo dyskutowało, gdy pojawi się temat "Przed 18. Topem Wszech Czasów" :)
ODPOWIEDZ