Świetliki o Liście Przebojów Programu III

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Świetliki o Liście Przebojów Programu III

Post autor: zbyszu »

Co moze porabiać człowiek w piatek o godz 21.00 ? Oczywiście słuchac finałowej godziny Listy Przebojów Programu III. Ostatni piątek był jednak inny. Powody?
1) Poezja Marcina Świetlickiego
2) Podróze po różnych "światkach" i "klimatach" na deskach olsztyńskiego teatru.
3) Koncert/spektakl wprawdzie bez Bogusława Lindy ale z cała pewnością z "Filandią". Jak zabrzmi?

Zapowiadał się świetny wieczór. Z przyjemnością zasiadłem w VI rzędzie. Tylko do "jasnej ciasnej" - musiało trafić w piątek...LP3 będzie z odtworzenia :-/
Zanim tam się znalazłem nachłuchiwałem Listy w przeróżnych miejscach:
1) Własny pokój (podczas przyodziewania się marynareczkę, hihi)
2) Auto (40 km za kółkiem, ręce na kierownicy, ale uszy przy radiu). Ruszając uslyszałem, ze "Filandia" utrzymała sie jeszcze na 30-tym...
3) Ulica (dopiero na schodach do teatru dyskretnie ukryłem słuchaweczkę).

A gdy już zasiadłem w owym VI rzędzie...:

1) Świetlicki to Świetlicki. W jego poezję należało się wsłuchać. Niestey co jakis czas ktoś gadał, ktoś wychodził (szczeg. panie w srednim wieku, dla których było chyba za głośno). Miałem jednak kilka "odlotów"

2) Podróż odbyła sie w oparach dymu tytoniowego..."Dziweczki", rozbite małzeństwa, umarli żywi, nieobecni obecni...

3) Co Linda to Linda. Ale "Finlandia" i tak była piekna. Przepiekna...I jeszcze "coś". Coś extra.
Zapowiadając ten utwór M. Świetlicki ni stąd ni z owąd wypalił coś takiego (cytuję z pamięci):
***
- "Ta piosenka ("Filandia" - przyp. red.) była nawet w pierwszej 10-tce Listy Przebojów Programu Trzeciego (tak właśnie nazwał - przyp. red.). Nie chwalę sie, nawet się tego wstydzę, ale tak było. Ostatnio byliśmy gdzieś daleko, chyba na 28. Czy ktoś słuchał dzisiaj Programu Trzeciego? Czy już wypadliśmy???".
Na sali dał sie słyszeć szmer, Świetlicki nasłuchiwał odpowiedzi, mijały kolejne sekundy, więc tym razem ja wypaliłem:
- "Zostaliście na 30-tym!!!". Świetlicki:
- "Na którym?", więc ja ponownie:
- "Zatrzymaliście się na 30-tym!!!"
- "O, fajnie, jeszcze jesteśmy. To gramy" - zakończył pan Marcin.
***
Na szczescie było ciemnawo, nie interesowało mnie jednak czy ktos się na mnie gapi, sasiedzi zapewne sobie mnie "obejrzeli", co to za człowieczek słucha sobie Listy Przebojów Programu III. Jak widać człowieczek Świetlicki z zespołem też!!!
Przedziwna to była chwila. Słuchałem "Finlandii", zamknąłem oczy i poczułem, ze słucham sobie Listy. Chwila dziwna, ale smaczniutka.

PS. Do "jasnej ciasnej" x2 - dlaczego musieli odwołać dwa dni wcześniej spektakl/koncert Marii Peszek ? Namiastę otrzymałem w niedzielę: pani Maria odwiedziła Trojkę.

PS2. Głosujmy na "Finlandię"!!!!! Może Świetlicki na kolejnym koncercie w piątek znów się zapyta...
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Przylączam się do prośby glosowania na "Filandię"
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Świetliki o Liście Przebojów Programu III

Post autor: ku3a »

zbyszu pisze:- "Ta piosenka ("Filandia" - przyp. red.) była nawet w pierwszej 10-tce Listy Przebojów Programu Trzeciego (tak właśnie nazwał - przyp. red.). Nie chwalę sie, nawet się tego wstydzę, ale tak było. Ostatnio byliśmy gdzieś daleko, chyba na 28. Czy ktoś słuchał dzisiaj Programu Trzeciego? Czy już wypadliśmy???".
Na sali dał sie słyszeć szmer, Świetlicki nasłuchiwał odpowiedzi, mijały kolejne sekundy, więc tym razem ja wypaliłem:
- "Zostaliście na 30-tym!!!". Świetlicki:
- "Na którym?", więc ja ponownie:
- "Zatrzymaliście się na 30-tym!!!"
- "O, fajnie, jeszcze jesteśmy. To gramy" - zakończył pan Marcin.
Ale czad! :D
Tylko dlaczego sie wstydzi?...
Ja z kolei wczoraj bylem na koncercie Hurt+happysad i wokalista Hurtu przed "Sam, sama, sami" powiedzial, ze ta piosenka bedzie z podziekowaniami specjalnie dla sluchaczy Radia Bis. Nie wiem czemu, ale niewazne. Pomyslalem, ze moze cos podobnego powie przed Zaloga o Trojce, w koncu byli z tym kawalkiem 2 razy na pierwszym, no ale tak sie nie stalo.
zbyszu pisze:Na szczescie było ciemnawo, nie interesowało mnie jednak czy ktos się na mnie gapi, sasiedzi zapewne sobie mnie "obejrzeli", co to za człowieczek słucha sobie Listy Przebojów Programu III.
No i co. Pieprzyc to.
zbyszu pisze:PS2. Głosujmy na "Finlandię"!!!!! Może Świetlicki na kolejnym koncercie w piątek znów się zapyta...
Dobra, zaglosuje. Co prawda juz nie ma tego w moim zestawie, ale zasluzyla sobie wczesniejszym dorobkiem na to, zeby, byc moze na pozegnanie, oddac swoj glos.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:Ja z kolei wczoraj bylem na koncercie Hurt+happysad i wokalista Hurtu przed "Sam, sama, sami" powiedzial, ze ta piosenka bedzie z podziekowaniami specjalnie dla sluchaczy Radia Bis. Nie wiem czemu, ale niewazne. Pomyslalem, ze moze cos podobnego powie przed Zaloga o Trojce, w koncu byli z tym kawalkiem 2 razy na pierwszym, no ale tak sie nie stalo.
Też byłem na koncercie Happysad-Hurt (szczegóły na moim blogu) i także przed "Sam, sama, sami" powiedział ten tekst, że utwór jest specjalnie dla słuchaczy Radia BIs. Nie słucham tego radia, więc nie wiem o co chodzi. Szkoda, ze o Trójce nie wspopmniał przed "Załógą G" :(
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

A Świetliki niedawno gościły w Białymstoku, ale nie miałem sposobności pojść na koncert- nie mogłem.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Niedawno, czyli dokładnie dzień po Olsztynie. Szkoda, ze nie pobiegles - mogli byśmy sobie popowiadac o koncercie, co było? czego nie bylo? ile papierochów wypalił Świetlicki? jak reagowala publika?

Pozdrawiam nasłuchując przedziwną muzykę przywiezioną przez Niedzwiedzia z Australii. Houk
ODPOWIEDZ