Rozbieżności

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
DarekM
Posty: 1470
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 5:05 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 33 (04.12.1982)
Lokalizacja: Wrocław

Rozbieżności

Post autor: DarekM »

Zakończyłem żmudne i czasochłonne porównanie swoich zapisków zawartych w ponad dwudziestu zeszytach z danymi w bazie. W trzech przypadkach stwierdziłem, że według archiwum debiut utworów na LP3 nastąpił później niż to jest u mnie zapisane. Sytuacja taka dotyczy utworów:
1. Se a vida e - Pet Shop Boys - według archeo utwór zadebiutował na miejscu 45. w not. 762. U mnie debiut nastąpił w not. 761 na m. 50. Identyczny zapis widnieje we fioletowej książce na str. 82.
2. Everyday Is a Winding Road - Sheryl Crow - w archeo debiut na m. 44 w not. 776, u mnie w not. 775 na m. 46. Identyczny zapis widnieje we fioletowej książce na str. 92.
3. Dead Man Walking - David Bowie - w archeo debiut na m. 37 w not. 797, u mnie debiut dwa notowania wcześniej, tj. w not. 795 na m. 45, a w not. 796 na m. 37. Identyczny zapis widnieje we fioletowej książce na str. 107 i 110.
W drugą stronę zachodzę w głowę skąd wziął się u mnie w not. 967 na m. 33 utwór Whitney i Enrique, który według dostępnych mi źródeł zadebiutował w następnym notowaniu na m. 46 :know:
Może ktoś z "pisarzy" będzie łaskaw zerknąć w swoje zapiski i potwierdzić lub nie moje spostrzeżenia.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Rozbieżności

Post autor: JaceK »

Bardzo dziękuję za powyższe spostrzeżenia. Istotnie, jeśli są przekłamania, należy je wyprostować. Oczekuję komentarzy...
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3252
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: Rozbieżności

Post autor: Arkano »

1. w 761 mam zapis: 50. "Ce A Vidae" Pet Shop Boys / "Why" 3T + MJ
pkt 2. i 3. zdaje się potwierdzałem już w innych tematach

Nie ma przypadków, u mnie w not. 967 jest:
34. "If I Told You That" Whitney Houston+George Michael + "Cult I Have This Kiss Forever" Whitney Houston+Enrique Iglessias
Plus być może jest sugestią, że głosy połączono (pewnie ze względu na Whitney). Poszlaka za tą wersją: ten tydzień był dla "If I Told You.." takim trochę łabędzim śpiewem (1 duży awans pomiędzy tygodniami spadku).
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Rozbieżności

Post autor: JaceK »

Arkano pisze:1. w 761 mam zapis: 50. "Ce A Vidae" Pet Shop Boys / "Why" 3T + MJ
pkt 2. i 3. zdaje się potwierdzałem już w innych tematach.
Proszę spojrzeć na tracklistę jaka była niegdyś dostępna na stronach redakcyjnych:

Obrazek

Jeśli jest to ewidentny błąd, należy go poprawić. Ja tych danych nie brałem 'z sufitu', ale też nie miałem własnych notatek z tego okresu listy... czerpałem wiedzę z dostępnych źródeł. Podobnie zapewne jest w innych brakujących przypadkach. Forum wtedy nie istniało, żeby zapytać, by mieć z kim porównać. Czyli: w alp3.pl trzeba poprawić!

Dzięki za zgłoszenie.
ODPOWIEDZ