WITHIN TEMPTATION & P. ROGUCKI — Whole World is Watching PL

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4962
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

WITHIN TEMPTATION & P. ROGUCKI — Whole World is Watching PL

Post autor: Artur »

WITHIN TEMPTATION & PIOTR ROGUCKI - nie bardzo rozumiem dlaczego utwór jest traktowany jako polski, czy przez to, że gościnnie jest śpiewany w duecie z polskim wokalistą? Polak nie jest autorem ani muzyki ani tekstu, utwór jest wykonywany po angielsku. Powinno być ZG.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: WITHIN TEMPTATION & P. ROGUCKI — Whole World is Watching

Post autor: bobby-x »

Masz rację, jeśli jest tylko podział na PL lub ZG bez "trzeciej możliwości" to powinno być ZG.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: WITHIN TEMPTATION & P. ROGUCKI — Whole World is Watching

Post autor: JaceK »

bobby-x pisze:Masz rację, jeśli jest tylko podział na PL lub ZG bez "trzeciej możliwości" to powinno być ZG.
Masz rację. Będzie 'ZG'.

Miałeś dookreślić swój postulat co do innych oznaczeń: bardziej polski niż zagraniczny, oraz bardziej zagraniczny niż polski. Jeśli tego do tej pory nie zrobiłeś, wybacz, będzie podział zero-jedynkowy, czyli 'PL' lub 'ZG'.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: WITHIN TEMPTATION & P. ROGUCKI — Whole World is Watching

Post autor: jotem3 »

Wg mnie w 100% ZG.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: WITHIN TEMPTATION & P. ROGUCKI — Whole World is Watching

Post autor: bobby-x »

Wg mnie Jotemku nie koniecznie w 100%, ja u siebie zapisuję Z/PL. Gdybym miał sporządzić spis z "polskimi podmiotami wykonawczymi" to nie można napisać, że Piotr Rogucki nie jest Polakiem.
Zrobiłbym trzy grupy w tym spisie:
1. PL
2. PL/Z
3. Z/PL
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: WITHIN TEMPTATION & P. ROGUCKI — Whole World is Watching

Post autor: jotem3 »

bobby-x pisze:Wg mnie Jotemku nie koniecznie w 100%, ja u siebie zapisuję Z/PL. Gdybym miał sporządzić spis z "polskimi podmiotami wykonawczymi" to nie można napisać, że Piotr Rogucki nie jest Polakiem.
Argumentacja Artura z pierwszego postu w tym temacie jest dla mnie najbardziej przemawiającą:
Artur pisze:Polak nie jest autorem ani muzyki ani tekstu, utwór jest wykonywany po angielsku. Powinno być ZG.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: WITHIN TEMPTATION & P. ROGUCKI — Whole World is Watching

Post autor: bobby-x »

Każdy słuchacz jotemku może mieć swoje zdanie, na tym polega demokracja. Nie pamiętam teraz kto pisał o swojej interpretacji PL czy ZG i jakiekolwiek powiązanie z polskim artystą znaczy u niego PL. Moje prywatne zdanie jest takie, że podział na PL lub ZG za mało precyzyjny.
JaceK pisze:Miałeś dookreślić swój postulat co do innych oznaczeń: bardziej polski niż zagraniczny, oraz bardziej zagraniczny niż polski. Jeśli tego do tej pory nie zrobiłeś, wybacz, będzie podział zero-jedynkowy, czyli 'PL' lub 'ZG'.
A czyli znowu moja wina, moja bardzo wielka wina, jak nie "dookreślę" się to zostanie PL lub ZG, wybaczam niech tak zostanie. Godziny emisji notowań bez emisji też zostaw jak są, kolejny piękny "kwiatek" w bazie.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: WITHIN TEMPTATION & P. ROGUCKI — Whole World is Watching

Post autor: JaceK »

Bobby... nic nie pomagasz, tylko raz na jakiś czas dajesz 'blachę w czoło'. Super! Na tym polega demokracja. W Twoim rozumieniu. Dzięki.
ODPOWIEDZ