not. 1645 - realizator

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

ralfik
Posty: 938
Rejestracja: czw sie 12, 2010 11:05 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 65/66
Lokalizacja: Kraków

not. 1645 - realizator

Post autor: ralfik »

W notowaniu 1645 w zakładce Statystyki lokalne napisano:
E-realizacja techniczna: Michał Jakubik (?).
Listę realizowała Agnieszka Łukasiewicz "Koleżanka cukier", dowód na sierściuchu u jotem3 (nie wiem, czy mogę tu wstawić linka :wink:)
w pierwszej minucie nagrania.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: not. 1645 - realizator

Post autor: ku3a »

potwierdzam ;-)
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: not. 1645 - realizator

Post autor: JaceK »

Będzie poprawione. Te informacje są totalnie niekompletne... przyznam, że nie słuchałem ostatnio początków emisji kolejnych wydań listy, i te informacje mi umknęły...

Uzupełnię, gdy otworzę jakąś zaprzyjaźnioną 'spiżarnię'. No chyba, że ktoś życzliwy mnie wyręczy.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: not. 1645 - realizator

Post autor: bobby-x »

W tych statystykach lokalnych jest powielany błąd od 1532 do 1543, raczej się nie zaczynały te listy w tym samym czasie z "poślizgiem", owszem 1531 mini poślizg spowodowany koncertem Myslovitz. Wcześniejsze listy zaczynają się o 19:05 po 1543 o 19:10, dziwna zmiana o 5 minut. Czy trzeba rozumieć, że ta 19:05 to godzina umowna? Czy godziny po 1543 not już są podawane dokładnie czy niektóre 19:10 też raczej umowne?
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: not. 1645 - realizator

Post autor: JaceK »

Raczej umownie. Ja nie siedzę ze stoperem w ręce, by odnotowywać z dokładnością do minuty pierwszy dźwięk audycji. Jeśli to komuś przeszkadza, lub ma być powodem do kolejnych waśni o 'jedynie słuszną wersję' -- mogę to całkowicie usunąć. Rozmawialiśmy kiedyś o tym...

Jak ktoś życzliwy uzupełni/poprawi nieścisłości -- będzie to z pożytkiem dla wszystkich.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: not. 1645 - realizator

Post autor: bobby-x »

Umownie ale co? Bierzesz się za coś (godziny emisji, realizatorzy) i znowu nasuwa się słowo "bylejakość". Może właśnie szkoda, że nie siedzisz ze stoperem, może właśnie powinieneś? Skoro słuchasz od pierwszego notowania, skoro prowadzisz archiwum lp3 to może powinieneś robić troszku notatek (spokojnie jak zacząłeś bazę mogłeś ze 200-300 notowań wstecz) a nie liczyć tylko na Forowiczów. A może w ogóle nie słuchasz bo wystarczy mieć karteczkę i zapisać co Redaktorzy powiedzą na wstępie, w 80-90 % czas jest podawany na początku audycji po 19:00, dla mnie jest to wystarczające a jeśli nie jest on podany faktycznie liczę go z dokładnością do 5 sek na mini dysku. Mnie osobiście nie przeszkadza co tam w bazie zapiszesz, zwracam uwagę Słuchaczom i Forowiczom że te dane są nie bardzo prawdziwe.
Przy listach wyjazdowych należałoby zapisać - realizacja w Warszawie: np. Jakubik a w wozie satelitarnym Wiesiek i Lucek a nie tylko realizatora przy Myśliwieckiej.
Tak, rozmawialiśmy o tym w zeszłym roku... podziękuj Piotrowi za jego wybryk przy ostatnim topie ogólnym. Po tym Topie wniosek jest taki, że Wy musicie dostać wszystko a jeśli inny Forowicz dostanie jakieś dane (nie tylko ja) to jest niedopuszczalne Waszym zdaniem, przepraszam Piotra zadaniem, wścieka się i donosi. Jak napiszę do Piotra maila czy dostał dane topowe to nie raczy odpisać. W alp3.pl na dole jest napisane "Copyright and data source: © 2009 by Archiwum LP3 (Jacek Kmiecik & Piotr Szruba)", więc działajcie, uzupełniajcie, notujcie, kupcie stoper... Od 1 sty 2013 ode mnie życzliwości, poprawiania danych się nie spodziewaj. Zresztą na forum jest przynajmniej kilku bardzo starych i bardzo szczegółowych zapisywaczy, więc dlaczego ja, dogadajcie się z nimi. W końcu to napisałem, żeby nie było jakiś niedomówień. Wiem, że komuś będzie przykro z tego powodu, ostatnio pisał mi, że szanuje Piotra za to co robi i żałuje, że nie mamy wspólnego języka. Trudno takie życie.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: not. 1645 - realizator

Post autor: JaceK »

Dziękuję za pouczenie... tylko po co publicznie? Na PW czy emajlem też bym się obraził za cenne uwagi.
ODPOWIEDZ