Przyjaciele Karpia

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Przyjaciele Karpia

Post autor: słoik »

Jest trochę zamieszania w powiązaniach. Przyjaciele Karpia wykonujący "Karpia 2011" mają powiązanie tylko z podmiotami wykonawczymi Przyjaciele Karpia, zagubili się gdzieś Przyjaciele z dopisanymi numerkami. A w związku z tym każdy z podmiotów Przyjaciele Karpia II, III itd. ma o jedno powiązanie mniej niż powinien.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Przyjaciele Karpia

Post autor: Yacy »

wszedłem sobie w alp3 i chciałem zobaczyć Przyjaciół Karpia. Szkoda, że jest jak jest, bo dla mnie to są po prostu PK.

i nie rozumiem czemu jest tak:
1. Przyjaciele Karpia 2
2. Przyjaciele Karpia 1
3. Przyjaciele Karpia 1
4. Przyjaciele Karpia 1
5. Przyjaciele Karpia 2

i wchodząc w tych, którzy mają po 2 utwory widać:
1. Idą Święta
2. Karp '07

oraz
1. Karp 2012
2. Karp story 2013

nie wiem czemu te pary są traktowane tak jakby to były te same składy?
skoro - niestety - nie może być jeden wykonawca, który ma 14 utworów na Liście, to konsekwentnie, każdy powinien mieć tylko jeden utwór.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Przyjaciele Karpia

Post autor: JaceK »

Ta kwestia powraca corocznie, przy kolejnej edycji kolejnego 'Karpia'. Zobaczcie ile postów znajduje się na ten temat w dziale [Poprawki]: http://www.forum.lp3.pl/search.php?keyw ... mit=Szukaj.

Nie wiem czy jakiekolwiek uporządkowanie zadowoli wszystkich. Jak będzie uzgodniony klucz do uporządkowania tego przypadku, nic nie stoi na przeszkodzie by to wykonać. (Drobna uwaga, o jakiej zapomniałem: zmiana będzie możliwa w przyszłej wersji archiwum; w tej mogą być jedynie prowizoryczne zmiany w tym zakresie, które z pewnością nie będą w pełni zadowalające...)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19628
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Przyjaciele Karpia

Post autor: jollyroger72 »

Zgadzam się z Yacy'm. Myślę, że powinien być JEDEN podmiot wykonawczy - Przyjaciele Karpia :)
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Przyjaciele Karpia

Post autor: LLucky »

Też jestem za jednym podmiotem wykonawczym, chyba że są jakieś obiektywne powody, żeby tak nie było. Jest na pewno jeden obiektywny powód, że tak powinno być, i podali go na początku słoik i Yacy: będzie łatwiej poruszać się po archiwum. Jednym z obiektywnych powodów przeciw, jaki potrafię sobie wyobrazić, jest to, że sami twórcy używali różnych nazw, a archiwum dba o poprawność danych. Niemniej od kilku dobrych lat w obiegu jest nazwa "Przyjaciele Karpia" i przynajmniej wykonawców tych piosenek można uznać za jednego. Co z tego, że skład się zmieniał? A mało to było na Liście zespołów, które zmieniały składy?
ODPOWIEDZ