Maanam "Parada słoni i róża" zamiast "Parada

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

zbychfish

Maanam "Parada słoni i róża" zamiast "Parada

Post autor: zbychfish »

Na płycie O! Maanamu nazwa "Parada nadzwyczaj wielkich sloni' ma pozstac "Parada słoni i róża"
Podobno pierwsza wersja tego utworu miala nazwe zawarta w notowaniach (z 1980 r) ale w LP3 mowimy o wersji z płyty O!
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

I w takich wypadkach mam dylematy... ten tytuł tak był podawany podczas wydań Listy. Wiadomo że chodzi o utwór ,,Parada słoni i róża'' -- ale ja bym tego nie zmieniał! Natomiast w przyszłej wersji Archiwum zostanie wprowadzony komentarz do takich wątpliwych przypadków, wyjaśniający ewentualne rozbieżności i przyczynę ich istnienia, zmiany etc.

Ja jestem za pozostawieniem wersji ,,listowej'', i nie wprowadzaniu w tym przypadku zmian.

Natomiast gorąco apeluję o pomoc w rozwiązaniu kwesti Voo Voo
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

JaceK pisze:Ja jestem za pozostawieniem wersji ,,listowej'', i nie wprowadzaniu w tym przypadku zmian.
Ja tak samo, zdecydowanie! Wczesniej juz o tym pisalem i to dotyczy wszystkich piosenek ktorych prawdziwy tytul rozni sie od trojkowego.
ODPOWIEDZ