Mika

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Mika

Post autor: stavanger »

W archiwum jest małe zamieszanie odnośnie tego wykonawcy.
Znajduje się pod dwoma nazwami:
# MIKA
# MIKA (WŁAŚC. MICHAEL HOLBROOK PENNIMAN)
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Mika

Post autor: JaceK »

MIKA — w utworach: Big Girl (You Are Beautiful) i Love Today — rozumieć należy: to ten sam wykonawca. Czy tak?

I w takim razie, jak go podawać:
* MIKA
czy
* MIKA (WŁAŚC. MICHAEL HOLBROOK PENNIMAN)
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Mika

Post autor: ku3a »

ja nie rozumiem czemu jest ta druga wersja, bo jesli jest, to trzebaby przy kazdym wykonawcy ktory wystepuje pod pseudonimem podawac jego prawdziwe nazwisko.
jak dla mnie "Mika", i juz.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Mika

Post autor: JaceK »

OK! Tak będzie. Wyjaśnienie kto się kryje pod pseudonimem zostanie przeniesione do ,,innej rubryki''.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Re: Mika

Post autor: stavanger »

JaceK pisze:MIKA — w utworach: Big Girl (You Are Beautiful) i Love Today — rozumieć należy: to ten sam wykonawca. Czy tak?
Tak, to ten sam. Przynajmniej tak podaje wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Life_In_Ca ... ck_listing
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Mika

Post autor: JaceK »

Też trafiłem na ta stronę. Myślę, że wątpliwości zostały rozwiane. Dzięki!
gżegoż

Re: Mika

Post autor: gżegoż »

Fajnie, że jest już taki temat i nie trzeba zakładać nowego :wink:

Pisałem już w wątku z bieżącym głosowaniem, że w rubryce Skojarzeni z podmiotem wykonawczym obok Miki widnieją Smolik feat. Mika, co może sugerować, że Michael Holbrook Penniman nagrywał wspólnie ze Smolikiem. A przecież tak nie było, bo w tamtych utworach śpiewa Mika Urbaniak (która dla odmiany nie ma "podpiętego" swojego duetu ze Smolikiem). Kajman ma rację, że na liście było zapowiadane "Smolik i Mika", ale to przecież nie znaczy, że chodziło o "tego" Mikę, tylko o "tamtą" Mikę :wink: Zgodny ze stanem faktycznym byłby zatem zapis Smolik feat. Mika Urbaniak, tylko że... nie do końca pokrywałby się z tym, co było zapowiadane na liście. Ciężko zatem znaleźć tutaj jakieś w pełni idealne rozwiązanie. Proponowałem w tamtym temacie, aby może pozostawić obecny zapis (Smolik feat. Mika), ale tylko "podmienić" podpięcia? :know: Tak chyba byłoby najrozsądniej.
gżegoż

Re: Mika

Post autor: gżegoż »

To wszystko, co pisałem w lipcu, jest nadal aktualne. A dodatkowo teraz zauważyłem, że Smolik feat. Mika (czyli tak naprawdę Mika Urbaniak) ma oznaczenie ZG, a oboje bez wątpienia są Polakami.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Mika

Post autor: JaceK »

Poprawione.

Kiedyś było prościej i tak pokręconych przypadków nie było, stąd pewne uproszczenia, które po jakimś czasie wychodzą jako błędy. Ten przypadek jak i kilka innych jest do wyprostowania w nowej aplikacji, która będzie miała zmieniony model danych, który — mam nadzieję! — pokryje wszystkie dotychczasowe szczególne przypadki.
ODPOWIEDZ