,,Dilemma'' w notowaniu 1077

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

,,Dilemma'' w notowaniu 1077

Post autor: JaceK »

Przenoszę temat z wątku notowanie 934/935:
bobby-x pisze:Wynika Jacku z Twoich postów w tym temacie, że notowania od około 950 do bieżących posiadasz. To czemu w notowaniu 1077 jest błąd i brakuje utworu Dilemma ???? na pozycji 46 !!! Przebieg utworu: 46 (1077), 46 (1078), 39 (1079) .... itd. Zastanawiam sie tylko po co ja to piszę jak w moje dane nie wierzysz, w Leszka z Poznania też nie (nie uwzględniłeś wszystkich jego uwag) i nawet szukasz potwierdzeń wiadomości Piotrowych.
Pierwszy raz zgłaszasz ten błąd. W dostępnych mi materiałach w notowaniu 1077 nie ma tego utworu na pozycji 46 -- jesty tylko PRECIOUS ILLUSIONS - Alanis Morissette. I tak z resztą jest nadal na stronach Trójki. DILEMMA pojawia się dopiero w 1078. Więc nie wiem, skąd te pretensje? Nie notuję kolejności nagrań na żywo i zwykle polegam na publikacjach Trójkowych (wyłapując od czasu do czasu ewidentne nieścisłości). Nie mam też dostępu do tamtych nagrań, a skoro nikt do tej pory nie zgłaszał tego braku... mam czuć się winnym tego niedopatrzenia? Ale skoro nalegasz...
Tutaj to zupełnie jestem w szoku bo Piotr, jak zauważyłem, posiada potężną wiedzę w temacie listy i notowań.
Piotr zapewne doceni Twoje uznanie dla jego wiedzy... której ja nie śmiem kwestionować. Leszka i Twojej też, czasami proszę tylko o potwierdzenie z innego źródła. Czy to źle?

Kto z ,,nasłuchowców'' może potwierdzić ten rażący brak wpisu w notowaniu 1077?
Awatar użytkownika
DarekM
Posty: 1470
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 5:05 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 33 (04.12.1982)
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DarekM »

Traf chce, że dziś przerzuciłem zeszyt z notowaniami od 1016-1091 i potwierdzam. Też mam Dilemmę zapisaną w zeszycie na miejscu 46 w not. 1077, choć na Trójkowej stronie tego utworu nie ma. Ponadto stwierdziłem, że brak jest w archiwum LPPT utworu Tajemnica na miejscu 48 w not. 1031 (na Trójkowej stronie też jest).
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: ,,Dilemma'' w notowaniu 1077

Post autor: jollyroger72 »

Odświeżam temat. Nadal brak tego utworu w notowaniu nr 1077 (pozycja 46 podwójna).
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: ,,Dilemma'' w notowaniu 1077

Post autor: JaceK »

Nie zamierzam boksować się z nikim.

Obrazek

oraz: http://lp3.polskieradio.pl/notowania/?r ... numer=1077

Jedyny ślad 'na papierze' to druga książka o LP3. Jeśli uważacie, że tutaj jest konieczność sprostowania — ok! będzie poprawka. Niestety z przyczyn technicznych... w następnej wersji aplikacji. Jak zapomnę, przypomnijcie.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re:

Post autor: JaceK »

DarekM pisze:Ponadto stwierdziłem, że brak jest w archiwum LPPT utworu Tajemnica na miejscu 48 w not. 1031 (na Trójkowej stronie też jest).
Zobacz do jakiego Fish'a przypisana jest tam owa 'Tajemnica' ;) (notowanie 1031 ; TAJEMNICA) — w archiwum jest poprawnie...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: ,,Dilemma'' w notowaniu 1077

Post autor: bobby-x »

jollyroger72 pisze:Odświeżam temat. Nadal brak tego utworu w notowaniu nr 1077 (pozycja 46 podwójna).
Ale jesteś Jolly dociekliwy.
JaceK pisze:(notowanie 1031 ; TAJEMNICA)
Specjalistyczna baza lp3 polskieradio pl :mrgreen:
co za róźnica czy:
Fish
Fisz
F.I.S.Z.
Tajemnica
T.A.J.E.M.N.I.C.A.
aby pensja wpływała na konto.
JaceK pisze: Niestety z przyczyn technicznych... w następnej wersji aplikacji.
Musisz Jolly uzbroić się w cierpliwość. Sprawa reorganizacji baz danych nie jest prosta, o tej nowszej wersji słychać od 4-5 lat?
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: ,,Dilemma'' w notowaniu 1077

Post autor: JaceK »

Zrób swoją. Będzie szybciej. Moja pensja wpływa za robienie zupełnie innych (choć podobnych) rzeczy.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: ,,Dilemma'' w notowaniu 1077

Post autor: bobby-x »

Czytaj ze zrozumieniem Jacku, pisałem o pensji lp3 polskieradio (Nowe Media) a nie pensji Woźnego alp3.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: ,,Dilemma'' w notowaniu 1077

Post autor: JaceK »

bobby-x pisze:Czytaj ze zrozumieniem Jacku, pisałem o pensji lp3 polskieradio (Nowe Media) a nie pensji Woźnego alp3.
Wiem. Pisałem o swojej pensji. Działalność hobbystyczna związana z alp3.pl nie jest przez nikogo sponsorowana, stąd zapewne poczyniona uwaga:
(...) o tej nowszej wersji słychać od 4-5 lat
koniec cytatu. Ale... jest pewne światełko we-w-tunelu.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: ,,Dilemma'' w notowaniu 1077

Post autor: bobby-x »

Osoba, która tworzyła "wydruki maszynowe" czy "ładne zrzuty" ze strony trójkowej, też jest człowiekiem i może popełniać błędy. "Ślady na papierze" posiadają: Leszekno, Marcin B., DarekM plus książka to już cztery dowody. U mnie a chomiku znajdziecie piąty dowód - dźwiękowy. Moim zdaniem każdy przypadek powinien być traktowany indywidualnie bo co zrobić gdy nagranie x pominięto i nic o nim nie wspomniano w danym notowaniu a jest w wydruku maszynowym, w tym przypadku dowód dźwiękowy nie będzie podstawą czy wywalić utwór z listy?
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3244
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: ,,Dilemma'' w notowaniu 1077

Post autor: Arkano »

Nie wiem czy to jeszcze potrzebne ale ja też mogę potwierdzić: i Dilemmę w not. 1077, i Fisza w not. 1031.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: ,,Dilemma'' w notowaniu 1077

Post autor: bobby-x »

To Jollyego trzeba pytać czy to jeszcze potrzebne i komu, On odświeżył temat. Tak globalnie z polskich list to Lista Trójki jest opracowana w dobrym stopniu na alp3.pl, na stronie Trójki zdecydowanie słabo. Natomiast mnie martwi brak dobrych opracowań (jakichkolwiek opracowań) Listy Rozgłośni Harcerskiej, listy Dance Chart Bogdana Fabiańskiego i kilku innych polskich.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: ,,Dilemma'' w notowaniu 1077

Post autor: jollyroger72 »

bobby-x pisze:To Jollyego trzeba pytać czy to jeszcze potrzebne i komu (...)
Chyba nie do mnie powinieneś kierować to pytanie.
Ja tylko sprawdzając spis Yacy'ego, wrzucany w wątku "1 z 33 nr 1", ze swoim wykazem, stwierdziłem, że "coś" się nie zgadza... Sprawdziłem w Archiwum i dojrzałem tę rozbieżność. Dlatego odświeżyłem temat.
ODPOWIEDZ