Stratus - Spojrzeć zza krat

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

azdam
Posty: 40
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982 (sierpień)

Stratus - Spojrzeć zza krat

Post autor: azdam »

Przypadkiem odkryłem mały błąd w archiwum LP3. Otóż, moim zdaniem, błędnie zapisany jest tytuł utworu zespołu Stratus. Ja ten tytuł pamiętam jako "Spojrzeć zza krat". Taki też tytuł widnieje w "track listach" oraz na płycie Piotra Kaczkowskiego. W archiwum LP3 jest natomiast zapisany jako "Spojrzenie zza krat". Może warto by poprawić?
azdam
Posty: 40
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982 (sierpień)

Re: Stratus - Spojrzeć zza krat

Post autor: azdam »

Naprawdę nie da się tego sprostować? Przecież to oczywisty błąd.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Stratus - Spojrzeć zza krat

Post autor: JaceK »

Zobacz pierwszą książkę 'LP3' Marka Niedźwieckiego — str. 31, 32 i 33. Wszędzie podane jest 'Spojrzenie zza krat'. Istotnie track-lista wskazuje nieco inny tytuł. Strony LP3 w PR3 PR... też 'Spojrzenie...' Komu wierzyć?

No to jeszcze ciekawostka — publikowana niegdyś na pierwszych, oficjalnych stronach LP3 w Polskim RAdio:

Obrazek

I jeszcze jedna staroć, jeszcze wcześniejsza (też 'Trójkowe' pochodzenie):

Obrazek

I w takich przypadkach jakoś nikt nie wysili się na komentarz? Bo trzeba zająć jakieś stanowisko i go bronić. Kolega @azda (Koleżanka?) twardo obstaje przy swojej wersji. Ja swoje argumenty też ujawniłem (niekoniecznie świadczące o nieomylności zapisu w alp3.pl). Ktoś ma podobne zdanie? Odmienne? Proszę...
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Stratus - Spojrzeć zza krat

Post autor: ku3a »

ja od siebie napiszę, że w tamtych czasach nie słuchałem, więc nie wiem jak było na antenie i w takich sytuacjach nie zabieram głosu.
azdam
Posty: 40
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982 (sierpień)

Re: Stratus - Spojrzeć zza krat

Post autor: azdam »

Trafiają do mnie Twoje argumenty, aczkolwiek swoje też mam: w moim "analogowym archiwum zeszytowym", do którego wpisywałem notowania "z nasłuchu" stoi "Spojrzeć zza krat". Nie będę się jednak upierał przy swoim. Pewnie już tego nie rozstrzygniemy. Może jednak rozwiązaniem byłby zapis "Spojrzenie zza krat (Spojrzeć zza krat)" ?
Pozdrawiam
Adam.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Stratus - Spojrzeć zza krat

Post autor: JaceK »

Obie wersje są umieszczone w komentarzu do utworu. Na razie niedostępne na stronie, ale jest odnotowana owa rozbieżność.
ODPOWIEDZ