XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: 4989341 »

forum padło ale miło, że powstało :)

top3 bez zmian
szkoda, bo zdecydowanie wole schody! mistrzostwo!
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: ku3a »

porównanie forum i "fejsika" - Stelmi trafił (może niechcący) w sedno mówiąc w pewnym momencie o kolejnej pękniętej granicy lajków, a potem zaprosił na komentowanie na forum. hłehłe. bo tu się komentuje, a tam się nabija lajki. taka sytuacja.
Awatar użytkownika
Brian
Posty: 3492
Rejestracja: czw lut 10, 2011 8:31 am
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Brian »

O, już żyjemy? ^^

Dziękuję wszystkim zaangażowanym we wczorajszy niezapomniany dzień: czy to komentujących, czy przedstawiających wyniki, tworzących atmosferę... wynikowo nihil novi, ale czy to jest tak naprawdę ważne? Nie, liczy się tylko okopanie się Joy Division na wysokiej pozycji, z której już raczej nie wypadną. :P

PS. Puszczenie wersji radio edit utworu z podium Topu Wszechczasów to KPINA i jedyny zgrzyt dnia wczorajszego, za to naprawdę poważny.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: ku3a »

zgadzam się. tym bardziej, że wcześniej były puszczane jakieś ciekawostki spoza setki.
tym razem padło na miejsce trzecie, jednakże wcześniej zdarzało się, że dotykało to również zwycięzcę! tegorocznego i ówczesnego. na szczęście w ostatnich latach "Brothers In Arms" jest już emitowane w Topie we właściwej wersji.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: piotr1990 »

Jeżeli chodzi o wyniki to jestem trochę rozczarowany. Utwory z setki na które głosowałem pospadały w większości jak na przykład "Since I've Been Loving You" LZ czy "A Whiter Shade Of Pale" Procol Harum. Wypadł King Crimson i Camel. :| Dire Straits znów wygrał, mogli by się teraz zamienić np. na dwa lata. ;)
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: barb42 »

Dziękuję wszystkim za wczorajszy Perfect Day.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: obserw99 »

Jak zwykle Nowy rok na nartach z dala od radia niestety...
Kibicowałem "Stairway to heaven", szkoda wielka ale znów przegrał z kluczowym utworem historii LP3. Biorąc pod uwagę 0 notowanie to po 8 razy wygrał LZ a po raz #9 DS.
Zmartwił mnie wysoki spadek "Since I've been loving you", jedyny kawałek blues rocka w Top-100.
Zwiększenie ilości utworów z 33 do 50 praktycznie nie zmieniło wyników. To jednak niespodzianka. Wydawało mi się, że wyjdzie spore zamieszanie w wynikach a tu wyszła stabilność wyników w granicach 80%. Podejrzewam, że za rok będziemy glosować na 66 utworów.
Martwi mnie też tylko 1 utwór King Crimson w Top-100 i 0 utwórów grupy Yes (gdzie są "Close to the edge" czy Sonn?), oraz słaby wynik Genesis z dawnych lat (tj przed 1979 rokiem) z "Firth of Fifth" na czele.
Ostatnio zmieniony pt sty 02, 2015 3:34 pm przez obserw99, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Miszon »

Łeee.... zgłaszam oficjalny protest, wyniki zostały sfałszowane! To nieprawdopodobne, żeby Starless, które po wejściu do setki miały już tylko wyżej iść, nagle tak bardzo z niej wypadło!!!

;-)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Gary »

ku3a pisze:porównanie forum i "fejsika" - Stelmi trafił (może niechcący) w sedno mówiąc w pewnym momencie o kolejnej pękniętej granicy lajków, a potem zaprosił na komentowanie na forum. hłehłe. bo tu się komentuje, a tam się nabija lajki. taka sytuacja.
Lubię to :-)


co do zwiększenia liczby głosów to raczej nic nie da. Predzej w drugą stronę ruch potrzebny jeśli komuś to jak jest aż tak bardzo przeszkadza.
Ostatnio zmieniony pt sty 02, 2015 12:27 pm przez Gary, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: jollyroger72 »

Miszon pisze:Łeee.... zgłaszam oficjalny protest, wyniki zostały sfałszowane!
Taaa... I to też :lol: :lol: :lol:
Sylwester do powtórki 8)
Grzegorz1973
Posty: 607
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 2:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1984
Lokalizacja: Płock

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Grzegorz1973 »

Nie wiem co jest w tym śmiesznego ? Chyba, że powtórzymy po jednym aktorze (notabene zarabiającym po 18 tyś / tygodniowo za udział w TzG), śpiewającym (?) w swojej piosence "... jest dobrze..." .
Mnie takie żarty z J.K. nie śmieszą, choć w wielu kwestiach się z nim nie zgadzam. Niestety jest jedynym z niewielu polityków sprzeciwiającemu się pracy do 67 lat za marne pieniądze.
Awatar użytkownika
saferłel
Posty: 3240
Rejestracja: wt lis 21, 2006 5:31 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czasu do czasu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: saferłel »

Wielka szkoda, że forum wysiadło w najbardziej newralgicznym momencie, ale cóż, jak widać wszystko się może zdarzyć. Miło było znów pokomentować top, tak jak za starych dobrych lat. Jest jakaś magiczna siła, która tu przyciąga. Żadna z piosenek z top 100 nie znalazłaby się w moim analogicznym zestawieniu, wielu z nich nie lubię czy wręcz nie znoszę, a jednak przecież nie o to chodzi :) W tamtym roku odpuściłem top po pierwszej czy też drugiej godzinie i byłem przekonany, że to oznacza mój ostateczny rozbrat z tą audycją, może również z forum. Na szczęście tradycja powraca :)

Dziękuję i do usłyszenia za rok (dla tych, którzy wpadają tu tylko w ten jeden wyjątkowy dzień).
Grzegorz1973
Posty: 607
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 2:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1984
Lokalizacja: Płock

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Grzegorz1973 »

Z mojego TOP 50 w Trójkowym zestawieniu znalazły się 4 piosenki :
Budka Suflera - JOLKA, JOLKA PAMIĘTASZ , Aya RL - SKÓRA , U2 - ONE , U2 - WITH OR WITHOUT YOU.
Zaskakujący dla mnie jest fakt, że znowu w setce zabrakło Lady Pank , Maanamu czy Lombardu. Tylko jedna piosenka Republiki ! Słuchacze Trójki widać wolą głosować na zagraniczne utwory, zapominając o polskich artystach, którzy tworzyli w latach 80-tych historię listy, albo te nagrania nie są już tak atrakcyjne jak 30 lat temu :cry:
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: obserw99 »

Grzegorz1973 pisze:Z mojego TOP 50 w Trójkowym zestawieniu znalazły się 4 piosenki :
Z mojego Top-50 w Top-100 pojawiło się 13 utworów.
1. Led Zeppelin - STAIRWAY TO HEAVEN
2. Led Zeppelin - SINCE I'VE BEEN LOVING YOU
3. Led Zeppelin – KASHMIR
4. Led Zeppelin – WHOLE LOTTA LOVE
5. King Crimson – EPITAPH
6. Deep Purple - CHILD IN TIME
7. Moody Blues, The - NIGHTS IN WHITE SATIN
8. Deep Purple - SMOKE ON THE WATER
9. Queen - THE SHOW MUST GO ON
10. Pink Floyd - SHINE ON YOU CRAZY DIAMOND
11. Procol Harum - A WHITER SHADE OF PALE
12. Doors, The - RIDERS ON THE STORM
13. Doors, The - THE END
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: lady »

obserw99 pisze: Zmartwił mnie wysoki spadek "Since I've been loving you", jedyny kawałek blues rocka w Top-100.
Z blues rocka było jeszcze Whole Lotta Love (przecież to w oryginale blues Willie'go Dixona) i Hey Joe Hendrixa, czyli dwa moje głosy w setce.

Również dziękuję wszystkim za miłe współkomentowanie Topu :)
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: obserw99 »

lady pisze:
obserw99 pisze: Zmartwił mnie wysoki spadek "Since I've been loving you", jedyny kawałek blues rocka w Top-100.
Z blues rocka było jeszcze Whole Lotta Love (przecież to w oryginale blues Willie'go Dixona) i Hey Joe Hendrixa, czyli dwa moje głosy w setce
Tak masz rację ale najbardziej blues-owy kawałek w Top-100 to jednak "Since I've been loving you"

Tak na marginesie. Jak zwykle ciekawi mnie ile konkretnie głosów otrzymały 3 utwory z podium, o więcej nie mam odwagi prosić 8)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Miszon »

Grzegorz1973 pisze:Nie wiem co jest w tym śmiesznego ? Chyba, że powtórzymy po jednym aktorze (notabene zarabiającym po 18 tyś / tygodniowo za udział w TzG), śpiewającym (?) w swojej piosence "... jest dobrze..." .
Mnie takie żarty z J.K. nie śmieszą, choć w wielu kwestiach się z nim nie zgadzam. Niestety jest jedynym z niewielu polityków sprzeciwiającemu się pracy do 67 lat za marne pieniądze.
ale ja nie żartuję z JK, tylko nie zgadzam się na takie wyniki. Top jest nieważny, niemożliwe żeby Starless wypadło, skoro od 20 lat nie chce wypaść Kayleigh.
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: krzychu78 »

18 z moich głosów znalazło się w top100 więc chyba trochę mainstreamowy jestem :D

również dziękuje wszystkim za wspólne słuchanie i komentowanie XXI Topu Wszech Czasów
Grzegorz1973
Posty: 607
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 2:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1984
Lokalizacja: Płock

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Grzegorz1973 »

jollyroger72 pisze: Taaa... I to też :lol: :lol: :lol:
Sylwester do powtórki 8)
Miszon chodziło mi o ten post, a nie o Twój.
Ja ludzi z Trójki uważam za uczciwych i nie potrafię sobie tego wyobrazić by fałszowali wyniki głosowania.
Ale uważam też, że każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii na ten temat.

Myślę, że może zmniejszenie liczby głosów do 5-10 zapobiegłoby stagnacji topu. Niesamowite, że nic się nie zmienia i lista jest tak przewidywalna. Świadczy o tym chociażby fakt, że w tym roku nie było żadnej nowości w TOP 100.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: obserw99 »

Grzegorz1973 pisze:
jollyroger72 pisze: Myślę, że może zmniejszenie liczby głosów do 5-10 zapobiegłoby stagnacji topu. Niesamowite, że nic się nie zmienia i lista jest tak przewidywalna. Świadczy o tym chociażby fakt, że w tym roku nie było żadnej nowości w TOP 100.
Niedawno Gotye i Adele święcili ogromny sukces na LP3. Jeszcze w tym samym roku dodano te utwory do TWC i wysoko zadebiutowały. Nie wnikam czy to dobre utwory czy nie.
W tym roku byłaby 1 nowość w Top-100, gdyby np. utwór STEREOPHONICS "Graffiti on the Train" był w zestawie do głosowania do 21TWC. Ten utwór był ostatnio bardzo popularny na LP3 i na tej fali popularności....
Mnie ucieszyłby najbardziej debiut w Top-100 w stylu Led Zeppelin „Baby I’m gonna leave you” lub Led Zeppelin „Dazed And Confused”.
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: airborn »

IMO zasada jest prosta: im więcej głosów wolno oddać, tym większa stagnacja. Takich naprawdę ulubionych kawałków się ma - powiedzmy - dwadzieścia, może trzydzieści. Potem to już jest wybieranie na zasadzie "może być" i te głosy trafiają przede wszystkim - średnio rzecz biorąc przynajmniej - na utwory lepiej znane albo bardziej mainstreamowe.

Oczywiście trudno wyciągać wnioski bez znajomości dokładnej liczby oddanych głosów na poszczególne kawałki, ale jestem mocno przekonany, że wypadnięcie "Starless" ma bezpośredni związek ze zmianą z 33 na 50.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Yacy »

airborn pisze:Takich naprawdę ulubionych kawałków się ma - powiedzmy - dwadzieścia, może trzydzieści.
spore uogólnienie. ja chętnie oddałbym 2 x 50 głosów i to by były BARDZO ulubione moje utwory.
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: westron »

Za stagnację nie odpowiada liczba głosów tylko ich dystrybucja pomiędzy piosenki z notowania i spoza. Może się na przykład wydawać że głosowanie, w którym z 50 naszych głosów 10 oddajemy na utwory z notowania, a 40 spoza prowadzi do zmian, nic podobnego:

Piosenki z notowania dostają wtedy średnio 10/100 po 0,1 naszego głosu
Piosenki spoza setki dostają wtedy średnio 40/1430 po ok 0,03 naszego głosu

A tak naprawdę jest to bardzo ostra proporcja. Policzyłem pobieżnie nasze głosowanie i my oddaliśmy z 3747 ważnych głosów - 1128 na utwory z 100, 2619 na utwory spoza.

A więc u nas proporcja ta wynosiła - 1128/100 - 11,28 głosu na utwor z 100 i 2619/1430 - 1,83 głosu na utwór spoza setki przy takim modelu głosowania nie ma wielkich szans, na wielkie ruchy w notowaniu :wink:
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: westron »

Zresztą zanim chce się doprowadzić do dużych zmian, należy się zastanowić czy ich się chce, był już jeden Top z dużą ilością zmian, i nie przez wszystkich jest on miło wspominany :wink:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Yacy »

ale nie jest wspominany niemiło z powodu zmian, tylko z powodu którego te zmiany powstały.
gdyby te zmiany nastąpiły tylko i wyłącznie "na wniosek głosujących", bez błędów - że tak to ogólnie nazwę - po stronie organizatora, to by nikt się raczej nie czepiał.
pewnie by się jednym podobało innym nie, czyli jak przy okazji każdego topu ;-)
ODPOWIEDZ