Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: barb42 »

Dzięki gżegoż, to będzie mój głos w maju.
gżegoż

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: gżegoż »

Ale to na razie tylko pierwszy mały kroczek do ewentualnego dodania. Najpierw trzeba będzie przegłosować na forum, a potem ewentualnie będzie musiało zdobyć uznanie redaktorów. Jakby nie było, to będę trzymał kciuki :)
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: barb42 »

Optymistka jestem. ;-)
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: jedrzej2012 »

A może by tak wzorem PTWC zrobić gabinet Cieni dla topu ogólnego?
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: 4989341 »

Kayah - ZA PÓŹNO
Kasia Kowalska - BEZPOWROTNIE
Patrycja Markowska - GDY ZGASNĄ ŚWIATŁA
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: Miszon »

jedrzej2012 pisze:A może by tak wzorem PTWC zrobić gabinet Cieni dla topu ogólnego?
Przecież gabinet cieni dla polskiego powstał wzorem ogólnego, który przerabialiśmy przez pół roku bodajże 8) .
gżegoż

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: gżegoż »

jedrzej2012 pisze:A może by tak wzorem PTWC zrobić gabinet Cieni dla topu ogólnego?
Nie łapmy dwóch srok za ogon :wink: Mam nadzieję, że ok. dziesiątego stycznia ruszy forumowe głosowanie nad propozycjami do Polskiego Topu, a jak ono się zakończy, to będzie można znów intensywniej porozprawiać o ogólnym zestawie :) Na razie zachęcam, byś sobie poanalizował ten temat i sprawdził, jak Twoi faworyci radzili sobie w naszych głosowaniach. Jeśli jakieś utwory, które chciałbyś zaproponować, w ogóle nie pojawiły się w tamtym temacie, to wymień je tutaj albo tutaj, a my zrobimy z tego użytek w odpowiednim czasie :)
Miszon pisze:Przecież gabinet cieni dla polskiego powstał wzorem ogólnego, który przerabialiśmy przez pół roku bodajże 8) .
Ano właśnie :wink: Różnica polega tylko na tym, że wtedy sukcesywnie zgłaszaliśmy swoje propozycje, przy okazji każdej kolejnej litery alfabetu, a teraz można to robić "hurtem". Chyba nie trzeba specjalnie wyjaśniać, dlaczego :wink: Jeszcze raz polecam wątek, który naprawdę powinien stanowić bardzo ciekawy materiał do analizy dla osób, które regularnie nie śledziły naszej niemal rocznej dyskusji :)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: Gary »

aczkolwiek fajnie by było zrobić podobną akcję jak przy topie ogolnym. Powiem szczerze, że zgłaszając propozycje to polskie do topu ogolnego obmyslałem kilka razy zanim zgłaszałem :-)
gżegoż

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: gżegoż »

Gary pisze:aczkolwiek fajnie by było zrobić podobną akcję jak przy topie ogolnym
Mam nadzieję, że w przyszłości się uda, ale teraz już jest na to za późno. Do tego potrzeba przynajmniej pół roku czasu, a ponadto dobrze byłoby znać pełne wyniki wszystkich topów (a ten warunek, znając niezawodność Piotra, powinien być za jakiś czas spełniony :wink: ). Tak więc po bardzo długim namyśle stwierdziłem, że optymalnie będzie przed VII PTW tylko wyłonić ok. 20 utworów, których najbardziej brakuje w obecnym zestawie. To powinno być swoiste preludium do przyszłej szerszej analizy, bo Gabinet Cieni wydaje się być już prawie kompletny :wink: A potem, gdy będzie więcej czasu i pełny obraz wszystkich topów, będzie można się zastanowić także nad tym, co powinno zostać usunięte (bo rok temu zestaw się powiększył, teraz też nieznacznie powinien, ale nie może się rozrastać w nieskończoność, a więc za jakiś czas będzie trzeba go odchudzić :) ).
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: jedrzej2012 »

Gżegoż ma rację. W przyszłości trzeba będzie coś usunąć z zestawu na PTWC, bowiem ostatnio nic z niego nie usunięto, jedynie dodano 50 utworów.
Ps. Jeśli będzie taka okazja, to można by było pomyśleć w przyszłości o uzupełnieniu muzyki do zestawu na najbliższy PTWC.
W topie ogólnym co roku coś usuną i coś dodadzą. Szkoda, że tam nie ma roku, w którym zdarzyłaby się sytuacja, żeby nic nie usuwać.
Krzysiek22
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 31, 2010 1:17 am

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: Krzysiek22 »

Coma - Sto tysięcy jednakowych miast

Zawsze zastanawiam się, czemu nie ma tej piosenki - na koncertach jest zazwyczaj jednym z bardziej oczekiwanych utworów... Myślę, że zasługuje na znalezienie się na liście do głosowania :)
tellchar
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 03, 2014 5:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: tellchar »

A gdzie możny znaleźć zestaw do głosowania?

Ja bym zaproponował

Kowalski - Marian
Kowalski - Irlandia zielona.

(no chyba że są w zestawie)
gżegoż

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: gżegoż »

Krzysiek22 pisze:Coma - Sto tysięcy jednakowych miast
Dopisałem do Gabinetu Cieni.
tellchar pisze:A gdzie możny znaleźć zestaw do głosowania?
Zestaw 2009-2012 + Utwory dodane w 2013 roku = pełny zestaw do głosowania.

Kowalscy już od dawna w nim są.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: Miszon »

Nie wiem, czy już było:

Kazik Na Żywo - Tata dilera
Houk - Pieniądz
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: kajman »

Ja widzę tylko jeden brak utworu:
Lao Che - Idzie wiatr.
Może bym coś jeszcze znalazł jak bym gruntownie przeszukał, ale ten jest dla mnie najbardziej oczywisty.
Swoją drogą najlepiej by było, gdyby pojawił się zestaw mieszany, a w nim zaznaczone inaczej (kolory, wytłuszczenie) utwory, które są w zestawie i podane przez nas braki.
Grzegorz1973
Posty: 607
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 2:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1984
Lokalizacja: Płock

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: Grzegorz1973 »

Bardzo chętnie zagłosowałbym na te pięć utworów i dlatego proponuję dodać je do zestawu :
Bajm - PŁYNIE W NAS GORĄCA KREW
Banda i Wanda - MAMY CZAS
Lombard - DWA SŁOWA,DWA ŚWIATY
Maanam - SIMPLE STORY
Urszula - WOŁAM ZNÓW PRZEZ SEN
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: piotr1990 »

Michał Bajor - MOJA MIŁOŚĆ NAJWIĘKSZA
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: wwas »

Zgodnie z sugestią z sąsiedniego wątku:
Gary pisze:tyle utworów zaproponowaliśmy, a chyba utwór polski, który zrobił największą światową karierę, czyli "Tango Milonga" Jerzego Petersburskiego - nie.
Wprawdzie próba dodania go do zestawu w roku 2009 zakończyła się niepowodzeniem, ale co szkodzi spróbować jeszcze raz. A zatem:

Chór Dana - Tango milonga
(można mieć pewne wątpliwości co do wyboru wykonawcy - wpisałem tak, jak było w propozycjach w 2009, ale się nie upieram)

I jedyna propozycja ode mnie:
Pod Budą & Grzegorz Turnau - Nie przenoście nam stolicy do Krakowa ;)
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: Piotr »

wwas pisze:Chór Dana - Tango milonga
(można mieć pewne wątpliwości co do wyboru wykonawcy - wpisałem tak, jak było w propozycjach w 2009, ale się nie upieram)
Ja proponuję jednak w wykonaniu Stanisławy Nowickiej (rok 1929) - przy okazji jeśli ktoś wie na jakim krążku przedwojennym ukazał się ten utwór to niech da znać
gżegoż

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: gżegoż »

wwas pisze:Chór Dana - Tango milonga
(można mieć pewne wątpliwości co do wyboru wykonawcy)
Racja, że można mieć :wink: Wpisałem tak, jak podałeś - ale jeżeli ktoś lepiej się orientuje w tej materii, to niech się wypowie! Mi się to kojarzy z Foggiem i z Santor, no ale w tym przypadku można mówić, że jestem jeszcze młodziak i co mogę na ten temat wiedzieć :lol:
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: Gary »

pytanie czy gdziekolwiek jest wersja w wykonaniu Nowickiej i m.in. Bodo. W katalogu plyt gramofonowych jej nie ma http://www.kppg.waw.pl/person.php?art=3 ... 2&ruch=200 To znaczy nie ma tego utworu, bo inne utwory są.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: Piotr »

Tak, jest to nagrane na vinylu. Z jednej strony jest wersja wokalna, a z drugiej instrumentalna. O ile dobrze pamiętam nagrano to w 1930 roku
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: westron »

Dorzuciłbym jeszcze:

Brygada Kryzys - Ty i tylko ty
gżegoż

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: gżegoż »

Piotr pisze:
wwas pisze:Chór Dana - Tango milonga
(można mieć pewne wątpliwości co do wyboru wykonawcy - wpisałem tak, jak było w propozycjach w 2009, ale się nie upieram)
Ja proponuję jednak w wykonaniu Stanisławy Nowickiej (rok 1929)
Skoro wwas się nie upiera, a nikt inny się nie wypowiedział, to uwzględniłem propozycję Piotra.
Przy okazji, jeżeli ktoś się dobrze orientuje w tych starych tangach: czyje wersje "Rebeki" i "Już nigdy" wydają się Wam najodpowiedniejsze?
SSupras
Posty: 249
Rejestracja: czw sty 12, 2012 11:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 494

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: SSupras »

Jeśli nie jest za późno, to daję moje propozycje. Hamowałem się i z mojej pierwotnej listy zostało jakieś 10%. Wpisałem tylko to, na co sam był głosował i to, czego moim zdaniem nie powinno brakować w zestawie.

Carrantuohill – Silver Spire
Defekt Muzgó – Defekt muzgó
Farben Lehre - Pozytywka
Ich Troje - A wszystko to... (bo ciebie kocham)!
Jeden Osiem L – Jak zapomnieć
Michał Lorenc – Taniec Eleny - jak już są „Deszcze niespokojne”, to może inna muzyka filmowa też się przyjmie
Sokół ft. Pono i Franek Kimono – W aucie
Żywiołak – Oko Dybuka
ODPOWIEDZ