Top wszechczasów wg Last.FM

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Top wszechczasów wg Last.FM

Post autor: Nivo »

Pojawiło się zestawienie po 10 lat otrzymywania scrobbli, w tym także top100 utworów. Na szczęście w Trójkowym TWC nie do powtórzenia :D.

Dla zainteresowanych link:
http://www.lastfm.pl/bestof/10years/tracks?from=100
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Top wszechczasów wg Last.FM

Post autor: Gary »

Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Top wszechczasów wg Last.FM

Post autor: tadzio3 »

A da się wygenerować polski top 100?
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Top wszechczasów wg Last.FM

Post autor: Gary »

tzn. samych polskich wykonawców? Nie można. Przynajmniej na tej stronie nie ma takiej opcji.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Top wszechczasów wg Last.FM

Post autor: Geephard »

Jednak się da. Filtrując wyniki według tagów [polish]. Nie wiem tylko, czy na pewno wszystkie polskie utwory opatrzone są tym tagiem, ale wydaje mi się, że na pewno zdecydowana większość jeśli nie wszystkie.
http://www.lastfm.pl/bestof/10years/tra ... h?from=100
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Top wszechczasów wg Last.FM

Post autor: Gary »

wg. tagów wychodzi na to, że np. najczęściej z otagowanych jako "60s" słuchaliśmy "Yesterday", "People are Strange" i "Hey Joe"
http://www.lastfm.pl/bestof/10years/tra ... 0s?from=20

z lat 70s: Imagine, Angie i Hotel California
http://www.lastfm.pl/bestof/10years/tra ... 0s?from=20

z 80s: Welcome to the Jungle, Billy Jean i With or Without You
http://www.lastfm.pl/bestof/10years/tra ... 0s?from=20
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Top wszechczasów wg Last.FM

Post autor: tadzio3 »

Super zestawienie i ciekawe wyniki
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4582
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Top wszechczasów wg Last.FM

Post autor: obserw99 »

tadzio3 pisze:Super zestawienie i ciekawe wyniki
Nie zgodzę się.. Zestawienie o wiele gorsze od najgorszego TWC Trójkowego z 2009 roku... Zbyt wygórowane miejsca Nirvany za dużo utworów w Top-100 - fankulub tego zespołu głosował w 80% ..etc.
Lady Gaga 2 utwory w zestawieniu, "Stairway to heaven" na miejscu #62 :x ... głosy oddali 15-20 latkowie nie znający w ogóle najwybitniejszej muzyki rockowej jaka powstała głównie w latach 1967-1975...
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Top wszechczasów wg Last.FM

Post autor: tadzio3 »

Na te zestawienia patrzę zupełnie inaczej. Nie oceniam jakości i pozycji danych utworów, a chodziło mi bardziej o ciekawostkę, co się słucha na tej stronie. Daje to dobry socjologiczno-muzyczny obraz popularności polskich jak i zagranicznych utworów.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Top wszechczasów wg Last.FM

Post autor: Miszon »

obserw99 pisze:Zbyt wygórowane miejsca Nirvany za dużo utworów w Top-100 - fankulub tego zespołu głosował w 80% ..etc.
Lady Gaga 2 utwory w zestawieniu, "Stairway to heaven" na miejscu #62 :x ... głosy oddali 15-20 latkowie nie znający w ogóle najwybitniejszej muzyki rockowej jaka powstała głównie w latach 1967-1975...
Chciałem zwrócić uwagę, że to nie było głosowanie, tylko statystyki odsłuchów utworów. Nie sądzę, aby jakiś fanclub umówił się, że przez 10 lat słucha Nirvany, tylko po prostu słuchał jej ;-) .
Ale zgodzę się, że pewnie ludzie >40 nie scrobblują.

Nie jest to w każdym razie zestawienie oceniające utwory, tylko pokazujące ich popularność. Jak słuchałem w zeszłym roku najwięcej Lany del Rey, to nie znaczy że wolę ją od Brothers in Arms. Którego wolę nie słuchać zbyt często.
nina22
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 24, 2013 6:07 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987

Re: Top wszechczasów wg Last.FM

Post autor: nina22 »

no właśnie tylko popularność bywa krótka i chwilowa
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Top wszechczasów wg Last.FM

Post autor: Miszon »

10 lat to już raczej nie chwila?
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11818
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Top wszechczasów wg Last.FM

Post autor: adameria »

Miszon pisze:
obserw99 pisze:Zbyt wygórowane miejsca Nirvany za dużo utworów w Top-100 - fankulub tego zespołu głosował w 80% ..etc.
Lady Gaga 2 utwory w zestawieniu, "Stairway to heaven" na miejscu #62
Chciałem zwrócić uwagę, że to nie było głosowanie, tylko statystyki odsłuchów utworów. Nie sądzę, aby jakiś fanclub umówił się, że przez 10 lat słucha Nirvany, tylko po prostu słuchał jej ;-) .
Ale zgodzę się, że pewnie ludzie >40 nie scrobblują.
A co jest scrobblowanie? :mrgreen:
Domyślam się oczywiście, ale jak chodzi skroblowanie, a raczej skrobanie, to ja skrobałem tylko tynk ze ściany...

Zestaw bardzo ciekawy, alternatywny i kto wie jak będzie wyglądał TWC za 30 lat. Może wtedy to Lady Gaga będzie klasykiem? (Czego sobie i Wam nie życzę.)
Byłbym ostrożny we wszelkich osądach, bo to jest zestaw powstały na podstawie odsłuchów czyli czego się najczęściej słuchało na last.fm przez 10 lat, a nie co jest najlepsze.
Co do STH to nie przeceniałbym tak tego utworu, podobne konstrukcje muzyczne powstawały już nawet w 1969 roku, ale każdy ma swój gust, więc nie chcę wpychać kija w mrowisko
i mojego zdania c.d. w tej kwestii pominę.
W każdym razie podobało mi się, żeby popatrzeć na taką odskocznię, ale na Trójkowe TWC w życiu bym tego nie zamienił.
ODPOWIEDZ