Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czasów

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Między XVIII a XIX TWC - dyskusja o zestawie do głosowan

Post autor: Donnie »

Jak masz jakieś uwagi, to chętnie ich wysłucham... Nie wiem tylko po co AI ma się męczyć w ogonie i zajmować miejsce innym. Przy czym chodziło mi bardziej o to, żeby ograniczyć ten zespół, jak i dziesiątki jemu podobnych do 2 utworów... A to co obok Zombie się postawi, to już inna sprawa :)

P.S. Nie wydaje mi się, żebym był tutaj w czymś niekonsekwentny, ani tym bardziej żebym coś nieobiektywnie oceniał. Staram się wrzucać same przemyślane - wyszukane w sieci propozycje -, nie wynikające z tego czy coś mi się podoba, czy nie. Wiadoma sprawa, że najłatwiej jest siedzieć i narzekać :D Gdyby to miał być mój zestaw to bym go przecież tutaj nie wrzucał. Daje Wam na tacy trochę propozycji i czekam na uwagi co z tym dalej zrobić... ale jeżeli ma być olewka, to równie dobrze mogę skończyć na C, albo nawet wywalić wszystko, żeby nikogo nie raziło po oczach.
gżegoż

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: gżegoż »

Donnie pisze:
gżegoż pisze:...a gdyby jeszcze powiększyć zestaw do tak wielkich rozmiarów, jak proponuje Donnie, to mnóstwo ludzi kompletnie by sobie nie potrafiło poradzić.
Nie przypominam sobie, żebym tutaj jakieś rozmiary proponował? :)
No tak, ale wcześniej pisałeś
Donnie pisze:Dodałem sporo, usunąłem niewiele. Jak ktoś już tutaj powiedział: lepiej więcej niż mniej i ja się powoli pod tym podpisuję, chociaż z początku myślałem nieco inaczej,
a te "literkowe" listy są tak rozbudowane, że "na oko" można podejrzewać, że jak ta tendencja utrzyma się do końca alfabetu, to zestaw będzie obszerniejszy od tego, który jest. Ale skoro wyjaśniłeś
Donnie pisze:Na razie buduję tylko alternatywna lista kawałków, które dobrze by było widzieć w zestawie, spośród której będzie się później wybierać. Skończona nie będzie na pewno większa niż jest obecnie, ale poniżej 1000 też nie da rady zejść,
to ok :)
jollyroger72 pisze:Proponuję tytuł wątku zmienić na "Między XIX a XX TWC" gdyż to, co obecnie jest tu opisywane, to tak naprawdę dotyczy już przyszłego roku (czyli XX TWC).
Próbowałem zmienić na Pomiędzy Topami Wszech Czasów - dyskusja o zestawie do głosowania, ale tytuł okazał się za długi. Zrobiłem zatem tak, jak jest obecnie :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Między XVIII a XIX TWC - dyskusja o zestawie do głosowan

Post autor: Miszon »

Yacy napisał m.in. pisze: No nic życzę Ci wytrwałości w układaniu swojego zestawu.
Zgadzam się z Yacym.
Przemawia za tym chociażby to, że zestaw jest kompletnie nieprzewidywalny jeśli chodzi o zasady. W jednym zdaniu pisze o tym, że Coma i coś jeszcze muszą być koniecznie przywrócone, a w drugim w liście usuniętych jest Lady d'Arbanville. Gdzie tu konsekwencja?
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Między XVIII a XIX TWC - dyskusja o zestawie do głosowan

Post autor: Donnie »

Miszon pisze:Zgadzam się z Yacym.Przemawia za tym chociażby to, że zestaw jest kompletnie nieprzewidywalny jeśli chodzi o zasady. W jednym zdaniu pisze o tym, że Coma i coś jeszcze muszą być koniecznie przywrócone, a w drugim w liście usuniętych jest Lady d'Arbanville. Gdzie tu konsekwencja?
Zgadzam się, ale ja bym to nazwał raczej pomyłką, czy niedopatrzeniem jakich jest na pewno jeszcze więcej. Zaraz to poprawię :wink:

Wrzucam listy, żeby na coś zwrócić uwagę i czekam na taką właśnie konstruktywną krytykę. Nikt z tego forum chyba nie jest w stanie sam tego ogarnąć w całości. Ja od lat obracam się przede wszystkim w klimatach Yes, Jethro Tull, czy Pink Floyd i tam na pewno będę bardziej kompetentny 8)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Miszon »

Jeśli jednak ktoś byłby ciekawy, wypiszę rzeczy z mojego BTW (na półobiektywny Top mej produkcji), których nie ma w Trójkowym zestawie. Wypiszę jednak tylko rzeczy do 1972 włącznie, ponieważ Top prezentuję na innym forum i nie chciałbym zdradzać, co będzie w dalszych rocznikach :-) :

Glenn Miller Orchestra IN THE MOOD 1939
Glenn Miller Orchestra MOONLIGHT SERENADE 1939
Judy Garland OVER THE RAINBOW 1939

Potem 3 mocno subiektywne przyznaję:
The Ink Spots MAYBE 1940
The Ink Spots I DON'T WANT TO SET THE WORLD ON FIRE 1941
Louis Armstrong A KISS TO BUILD A DREAM ON 1951

Dalej:
Gene Kelly SINGIN' IN THE RAIN 1952
Gene Vincent and His Blue Caps BE-BOP-A-LULA 1956
Bill Haley And His Comets SEE YOU LATER ALLIGATOR 1956
Carl Perkins BLUE SUEDE SHOES 1956
Little Richard LONG TALL SALLY 1956
Jerry Lee Lewis GREAT BALLS OF FIRE 1957
Marylin Monroe I WANNA BE LOVED BY YOU 1958
Chuck Berry JOHNNY B. GOODE 1958

kolejny typowo "mój" kawałek:
Johnny & The Hurricanes RED RIVER ROCK 1960

dalej:
Ray Charles GEORGIA ON MY MIND 1960
Dell Shannon RUNAWAY 1961
Audrey Hepburn MOON RIVER 1961
John Lee Hooker BOOM BOOM 1962
The Beatles I SAW HER STANDING THERE 1963
The Beatles PLEASE PLEASE ME 1963
The Trashmen SURFIN' BIRD 1963
The Beatles A HARD DAY'S NIGHT 1964
The Beach Boys I GET AROUND 1964
James Brown I GOT YOU (I FEEL GOOD) 1965
The Beach Boys GOD ONLY KNOWS 1966
Frank Sinatra STRANGERS IN THE NIGHT 1966
Aretha Franklin RESPECT 1967
The Beatles I AM THE WALRUS 1967
The Beatles LUCY IN THE SKY WITH DIAMONDS 1967
The Beatles A DAY IN THE LIFE 1967
Aretha Franklin THINK 1968
Mia Farrow LULLABY 1968
Mama Cass with the Mamas & the Papas DREAM A LITTLE DREAM OF ME 1968
The Beatles I WANT YOU (SHE'S SO HEAVY) 1969
The Beatles HERE COMES THE SUN 1969
The Beatles BECAUSE 1969
The Beatles GOLDEN SLUMBERS 1969
Led Zeppelin BABE I'M GONNA LEAVE YOU 1969
King Crimson IN THE COURT OF THE CRIMSON KING 1969
B.J.Thomas RAINDROPS KEEP FALLIN' ON MY HEAD 1969
King Crimson PICTURES OF A CITY 1970
George Harrison ALL THINGS MUST PASS 1970
Francis Lai LOVE STORY THEME 1970
Country Joe McDonald I FEEL LIKE I'M FIXIN' TO DIE RAG (Live at Woodstock) 1970
Jimi Hendrix and The Band of Gypsys STAR SPANGLED BANNER (Live at Woodstock) 1970
Pink Floyd ATOM HEART MOTHER 1971
Emerson, Lake & Palmer PROMENADE / THE SAGE 1971
John and Yoko, The Plastic Ono Band with the Harlem Community Choir HAPPY XMAS (WAR IS OVER) 1971
The Who BABA O'RILEY 1971
Deep Purple LAZY 1972
i na koniec znowu rodzynek:
Johnny Pearson and His Orchestra SLEEPY SHORES 1972

Przy czym mój zestaw ma tylko zagraniczne kawałki (polskiego nie ogarnąłem jeszcze, na razie tylko oddzieliłem) i jak na razie liczyblisko 600 pozycji (żeby nie było że dużo Bitli bym dodał: mają u mnie 17 pozycji).
Ostatnio zmieniony pn lis 12, 2012 5:32 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Yacy »

No cóż okaże się, że też jestem niekonsekwentny... trudno ale dopiszę jeszcze te kilka zdań.

Czy podejście Donniego jest obiektywne czy nie, to właściwie nie ma większego znaczenia, bo skoro te propozycje miałyby być poddane dyskusji, to wszystko wyszłoby w praniu (nie wiem tyko dlaczego ta dyskusja ma być Wielka ;-) ).
Problemem jest raczej po co to jest robione? Ja nie mam złudzeń - i tak nikt z tego nie skorzysta. Dlatego ja już nie będę się gorączkował jeśli polecą utwory x czy y .
Ten zestaw to taki "gabinet cieni" dla zestawu trójkowego... Tylko, że przejęcia w tym przypadku nie przewiduję ... Sztuka dla sztuki.
Chociaż oczywiście szkoda, bo parę lat temu mieliśmy - jako Forum - wpływ na zestaw...
Ech ... Dawno to było...

Nic to. Zestaw jest jaki jest, więc lecę wybrać swoją 33. I tak będzie trudno. Ale na szczęście na Animal Instinct będę mógł zagłosować :-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Miszon »

I znowu zgadzam się z Yacym :-) .
Dlatego też nie śledzę za bardzo dokładnie tego wątku. Może jak będę chciał poszukać braków do swojego zestawu, to wtedy zajrzę.
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

Uporządkowałem alfabetycznie Twoje "braki" do literek A,B,C:
Miszon pisze:Audrey Hepburn MOON RIVER 1961
Aretha Franklin RESPECT 1967
Aretha Franklin THINK 1968
The Beach Boys GOD ONLY KNOWS 1966
The Beach Boys I GET AROUND 1964
The Beatles A DAY IN THE LIFE 1967
The Beatles A HARD DAY'S NIGHT 1964
The Beatles BECAUSE 1969
The Beatles GOLDEN SLUMBERS 1969
The Beatles HERE COMES THE SUN 1969
The Beatles I AM THE WALRUS 1967
The Beatles I SAW HER STANDING THERE 1963
The Beatles I WANT YOU (SHE'S SO HEAVY) 1969
The Beatles LUCY IN THE SKY WITH DIAMONDS 1967
The Beatles PLEASE PLEASE ME 1963
Bill Haley And His Comets SEE YOU LATER ALLIGATOR 1956
B.J.Thomas RAINDROPS KEEP FALLIN' ON MY HEAD 1969
Carl Perkins BLUE SUEDE SHOES 1956
Chuck Berry JOHNNY B. GOODE 1958
Country Joe McDonald I FEEL LIKE I'M FIXIN' TO DIE RAG (Live at Woodstock) 1970
Mam trzy drobne uwagi:
1) RESPECT, A HARD DAY'S NIGHT, JOHNNY B. GOODE są w już zestawie,
2) Moon River chciałem dodać do literki H: Henry Mancini - Moon River, ale to przecież to samo, tylko jaka jest poprawna nazwa?
3) Ja Arethcie dodałem już Chain of Fools, ale Think też tam chętnie wrzucę, podobnie jak i pozostałe...
Yacy pisze:Problemem jest raczej po co to jest robione? Ja nie mam złudzeń - i tak nikt z tego nie skorzysta.
Generalnie w tabelkach zbieram myśli z tego forum (ale też kilku innych miejsc) do kupy, żeby wszystko było jak najbardziej czytelne i w jednym miejscu. Czy ktoś z tego skorzysta, czy nie, to tego się nie dowiesz dopóki nie sprawdzisz. Może jak się zrobi porządnie cały zestawik to i góra zwróci na niego uwagę, więc warto chociaż spróbować. Lepsze to niż narzekanie, a i na pewno czytelnicy tego forum coś z niego wyciągną dla siebie.
gżegoż

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: gżegoż »

Yacy pisze:(nie wiem tyko dlaczego ta dyskusja ma być Wielka ;-) ).
Oj, bo tak mi się napisało. Jeżeli ktoś ma lepszy pomysł na tytuł, to niech go przedstawi.
Yacy pisze:Problemem jest raczej po co to jest robione? Ja nie mam złudzeń - i tak nikt z tego nie skorzysta
Jak zakładałem ten temat, to jednak miałem złudzenia, że coś to da... Nie wiedzieć czemu bardzo rozentuzjazmowały mnie te zapowiedzi, które przytoczyłem na samym początku. Gdybym wiedział, jak to się zakończy, to rzecz jasna bym się w to tak nie angażował i nie zakładał tego tematu... :|
Yacy pisze:Ten zestaw to taki "gabinet cieni" dla zestawu trójkowego... Tylko, że przejęcia w tym przypadku nie przewiduję ... Sztuka dla sztuki.
Chociaż oczywiście szkoda, bo parę lat temu mieliśmy - jako Forum - wpływ na zestaw...
Ech ... Dawno to było...
No właśnie dlaczego tak jest, że kiedyś ktoś się liczył ze zdaniem Forowiczów i korzystał z ich propozycji, a teraz mają nas gdzieś? :know: Myślę, że gdyby większej ilości osób naprawdę zależało na tych zmianach, to może jednak dałoby się wywrzeć jakiś nacisk na Niedźwiedzia i spółkę, by się zainteresowali naszymi dysputami. Teoretycznie możliwości są różne: można np. bombardować ich mailami (gdyby to robiło więcej osób i dość często, to pewnie jednak któreś z nich zostałyby przeczytane), można np. osobiście z nimi rozmawiać na zlotach. Ponadto przecież kilka osób z forum zna się z Redaktorami osobiście i bywa w Trójce. Czy więc to byłby dla nich aż tak wielki problem, by kiedyś podczas rozmowy osobiście ich zachęcić do wizyty w tym dziale na forum i skłonić ich do tego, aby zapoznali się z naszymi dysputami?
Reasumując: gdyby więcej osób (przynajmniej kilkanaście) podejmowało działania, mające na celu przekonanie Redaktorów do współpracy z nami, to prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu byłoby dość duże. Ale dopóki ten temat leży na sercu zaledwie kilku osobom, to nie ma się co łudzić.

Mimo wszystko apeluję do Donnie'a, abyś się nie zniechęcał tymi pojedynczymi głosami krytyki co do poszczególnych propozycji i - jeżeli nie przeszkadza Ci to, że przynajmniej na razie nikt z "góry" się nad tym nie pochyli - kontynuował swoją "literkową" analizę. Kto wie, może w dalekiej przyszłości jednak coś z tego wyniknie? :know:

EDIT:
Donnie pisze:Generalnie w tabelkach zbieram myśli z tego forum (ale też kilku innych miejsc) do kupy, żeby wszystko było jak najbardziej czytelne i w jednym miejscu. Czy ktoś z tego skorzysta, czy nie, to tego się nie dowiesz dopóki nie sprawdzisz. Może jak się zrobi porządnie cały zestawik to i góra zwróci na niego uwagę, więc warto chociaż spróbować. Lepsze to niż narzekanie, a i na pewno czytelnicy tego forum coś z niego wyciągną dla siebie.
O, bardzo podobają mi się te słowa! :) Tak trzymaj! :)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Yacy »

gżegoż pisze:No właśnie dlaczego tak jest, że kiedyś ktoś się liczył ze zdaniem Forowiczów i korzystał z ich propozycji, a teraz mają nas gdzieś?
Nie pamiętam czemu tak się stało. Pewnie na Forum można znaleźć od czego się zaczęło.
Czy mają nas gdzieś? Bo ja wiem, raczej nie... Wg mnie to, że kiedyś ktoś wziął pod uwagę nasze stanowisko było ... dziwne. Bardzo fajne i przyjemne, ale też dziwne ;-) Forum jest od słuchania i komentowania, a od robienia radia są redaktorzy i my możemy przyjąć to co nam dadzą, ewentualnie wybrać inną radiostację :-P Podobnie jest z zestawem na LP3. Cieszyliśmy się jak były propozycje od nas, teraz narzekamy jak czegoś nam brakuje. Ale słuchamy co tydzień, bo to i tak jest najlepsze co jest w polskim eterze :)
gżegoż pisze:Jak zakładałem ten temat, to jednak miałem złudzenia, że coś to da...
Myślę, że gdyby były jakieś widoki to tu faktycznie toczyłaby się WIELKA DYSKUSJA! A tak to jest tylko dyskusja ;-)
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Geephard »

Donnie pisze:Czy ktoś z tego skorzysta, czy nie, to tego się nie dowiesz dopóki nie sprawdzisz. Może jak się zrobi porządnie cały zestawik to i góra zwróci na niego uwagę, więc warto chociaż spróbować. Lepsze to niż narzekanie, a i na pewno czytelnicy tego forum coś z niego wyciągną dla siebie.
Dlatego nie warto narzekać na zestaw tylko cieszyć się z tego, że jest Top. Ja mam takie wrażenie, że własnie tego typu dyskusje i robienie własnych zestawów są podstawą do przyszłych narzekań bo za rok, ktoś znowu napisze:
gżegoż pisze:Jak zakładałem ten temat, to jednak miałem złudzenia, że coś to da... Nie wiedzieć czemu bardzo rozentuzjazmowały mnie te zapowiedzi, które przytoczyłem na samym początku. Gdybym wiedział, jak to się zakończy, to rzecz jasna bym się w to tak nie angażował i nie zakładał tego tematu...
Ja naprawdę nie rozumiem skąd to wielkie zawiedzenie. Kuba i Piotr napisali tylko, że za rok zestaw będzie zrobiony bardziej porządnie bo najwyraźniej ktoś w tym czasie z radia tak powiedział. No ale Panowie Redaktorzy mają też swoje życie prywatne itp. i być może nie mieli czasu, chęci itp. żeby się tym zająć. W końcu nie żyją tylko tym Topem, i chyba szczególnie im na nim nie zależy bo w końcu jeszcze niedawno w ogóle mieli z niego zrezygnować. Tak więc nie wiem dlaczego niektórzy do tych zapowiedzi podeszli tak jakby im ktoś obietnice złożył. Nie wspomnę już o tym (albo wspomnę), że tym bardziej nikt nie obiecywał, że ktokolwiek będzie brał pod uwagę forumową dyskujsję przy układaniu zestawu.
I generalnie nie wiem też dlaczego brakom w zestawie towarzyszy tyle emocji skoro i tak jestem przekonany, że gdyby wszystkie forumowe propozycje znalazły się w zestawie to sukcesem byłby ze 3 nowe piosenki w setce... tak strzelam:)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Yacy »

Geephard pisze:Dlatego nie warto narzekać na zestaw tylko cieszyć się z tego, że jest Top.
amen. :)
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Dyskusja o zestawie do głosów na Top Wszech Czasów

Post autor: LLucky »

ku3a pisze:
LLucky pisze:Mylące jest też wstawienie "Too much love will kill you" jako piosenki Briana Maya - większość będzie tego szukać pod hasłem Queen.
absolutnie nie. wersja Briana wyszła na płycie "Back to the Light", o wiele wcześniej niż wersja śpiewana przez Freddiego
Oczywiście to jest jakiś obiektywny argument, żeby akurat tak było, tylko nie chodziło mi o zasadność wpisywania do zestawu tej albo innej wersji. Po prostu spekuluję, czy wpisanie tej piosenki tam nie obniża jej szans (jako piosenki), bo część osób może jej szukać pod hasłem Queen i nie znaleźć.
Ale zapewne i takie fluktuacje statystyczne znikną w szumach. ;)
Yacy pisze:
Geephard pisze:Dlatego nie warto narzekać na zestaw tylko cieszyć się z tego, że jest Top.
amen. :)
Zgadzam się. Top Wszech Czasów to święto, jakkolwiek by nie był układany. :)
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dyskusja o zestawie do głosów na Top Wszech Czasów

Post autor: Donnie »

LLucky pisze:Top Wszech Czasów to święto, jakkolwiek by nie był układany. :)
Jak najbardziej, na pierwszego stycznia jest jak znalazł, chociaż w tym roku, ciężko było mi wstać na pierwsze utwory :wink: Swoje głosy już oddałem jakiś czas temu: http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?f ... 25#p339997. Niemniej, wolałbym dostawać rzetelniejsze wyniki, a żeby tak było to zestaw do głosowania musi być trochę bardziej dopracowany :)

Z innej beczki - nie wiem czy zauważyliście, ale naniosłem spore poprawki do literek. W każdej utworzyłem teraz 3 osobne listy:
- w pierwszej są wszystkie utwory, które powinny się znaleźć w zestawie, z zaznaczeniem na niebiesko braków,
- w drugiej - kawałki, które nie pasują do zestawienia, bo albo w ostatnich latach spisywały się tragicznie, albo dany wykonawca ma bardziej znaczące pozycje,
- w trzeciej wszystkie pozostałe propozycje, czyli inne ewentualne braki, które jednak mają mniejszą siłę rażenia, niż te z pierwszej tabelki.

Musiałem natomiast usunąć komentarze, bo się nie mieściły w jednym poście... ale to i dobrze, skoro i tak były słabe - pisane na kolanie 8) Za argumentowanie moich (przy braku merytorycznej dyskusji) propozycji zajmę się po skończeniu alfabetu. Do tego czasu może się jeszcze sporo w nich zmienić, więc nie chcę dwa razy robić tego samego.

P.S. Literka D będzie wieczorkiem do wglądu.
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

Poprawiony zestaw do głosowania, literka D:
  • Lp. Zespół - Utwór - Pochodzenie - Gatunek Rok
    1. Daab - Ogrodu serce - Polska - Reggae (1985)
    2. Dan Fogelberg - Tuscon, Arizona - USA - Soft rock (1984)
    3. The Dandy Warhols - Bohemian Like You - USA - Alternative rock (2000)
    4. Danzig - Mother - USA - Heavy metal (1987)
    5. Daryl Hall & John Oates - Out of Touch - USA - New wave (1985)

    6. The Dave Brubeck Quartet - Take Five - USA - Jazz (1959)
    7. David Bowie - Absolute Beginners - Anglia - Rock (1985)
    8. David Bowie - China Girl - Anglia - Pop rock (1982)
    9. David Bowie - Heroes - Anglia - Art rock (1977)
    10. David Bowie - Let's Dance - Anglia - Pop rock (1982)
    11. David Bowie - Space Oddity - Anglia - Psychedelic folk (1969)
    12. David Bowie - Ziggy Stardust - Anglia - Hard rock (1972)
    13. David Bowie feat. Pat Metheny - This Is not America - Anglia / USA - Jazz fushion (1984)
    14. David Gilmour - On an Island - Anglia - Progressive rock (2006)
    15. De Mono - Kochać inaczej - Polska - Rock (1989)
    16. De Mono - Statki na niebie - Polska - Rock (1993)
    17. De Mono - Znów jesteś ze mną - Polska - Rock (1992)
    18. Dead Can Dance - The Host of Seraphim - Australia / Anglia - Dark wave (1988)
    19. Dead Kennedys - Holiday in Cambodia - USA - Hardcore punk (1980)
    20. Dead or Alive - You Spin Me Round (Like a Record) - Anglia - New wave (1984)

    21. Dean Martin - Sway - USA - Traditional pop (1954)[/color]
    22. Deep Purple - Child in Time - Anglia - Progressive rock (1970)
    23. Deep Purple - Highway Star - Anglia - Hard rock (1971)
    24. Deep Purple - Lazy - Anglia - Hard rock (1972)
    25. Deep Purple - Perfect Strangers - Anglia - Heavy metal (1984)
    26. Deep Purple - Smoke on the Water - Anglia - Heavy metal (1971)
    27. Deep Purple - When a Blindman Cries - Anglia - Hard rock (1971)
    28. Def Leppard - Love Bites - Anglia - Hard rock (1988)
    29. Def Leppard - Pour Some Sugar on Me - Anglia - Hard rock (1986)
    30. Del Shannon - Runaway - USA - Rock and roll (1961)

    31. Depeche Mode - Enjoy the Silence - Anglia - Synthpop (1989)
    32. Depeche Mode - Freelove - Anglia - Synthpop (2000)
    33. Depeche Mode - People Are People - Anglia - Synthpop (1984)
    34. Depeche Mode - Personal Jesus - Anglia - Synthpop (1989)
    35. Depeche Mode - Precious - Anglia - Synthpop (2005)
    36. Depeche Mode - Strangelove - Anglia - Synthpop (1987)
    37. Depeche Mode - Walking in My Shoes - Anglia - Synthpop (1992)
    38. Derek and the Dominos - Layla - Anglia - Blues rock (1970)
    39. Dexy's Midnight Runners - Come on Eileen - Anglia - New wave (1982)
    40. Diamond Head - Am I Evil? - Anglia - Heavy metal (1980)
    41. Dido - Here with Me - Anglia - Pop (1998)
    42. Dido - White Flag - Anglia - Pop (2003)
    43. Dion - Runaround Sue - USA - Doo wop (1961)
    44. Dionne Warwick - Heartbreaker - USA - Pop (1982)
    45. Dionne Warwick - Walk on By - USA - Soul (1964)
    46. Dire Straits - Brothers in Arms - Anglia - Roots rock (1984)
    47. Dire Straits - Money for Nothing - Anglia - Roots rock (1984)
    48. Dire Straits - Private Investigations - Anglia - Rock (1982)
    49. Dire Straits - Romeo and Juliet - Anglia - Rock (1980)
    50. Dire Straits - Sultans of Swing - Anglia - Pop rock (1978)
    51. Dire Straits - Your Latest Trick - Anglia - Rock (1985)
    52. Dolly Parton - Jolene - USA - Country pop (1973)
    53. Don Henley - The Boys of Summer - USA - Rock (1984)
    54. Don McLean - American Pie - USA - Folk rock (1971)
    55. Donna Summer - Hot Stuff - USA - Disco rock (1979)
    56. Donovan - Season of the Witch - Szkocja - Psychedelic rock (1966)
    57. The Doobie Brothers - What a Fool Believes - USA - Funk rock (1978)
    58. The Doors - Alabama Song (Wshiskey Bar) - USA - Psychedelic rock (1966)
    59. The Doors - Break on Through (To the Other Side) - USA - Psychedelic rock (1966)
    60. The Doors - Hello I Love You - USA - Psychedelic rock (1968)
    61. The Doors - L.A. Woman - USA - Psychedelic rock (1971)
    62. The Doors - Light My Fire - USA - Psychedelic rock (1966)
    63. The Doors - People Are Strange - USA - Psychedelic rock (1967)
    64. The Doors - Riders on the Storm - USA - Psychedelic rock (1971)
    65. The Doors - The End - USA - Psychedelic rock (1966)
    66. Doris Day - Que Sera Sera - USA - Traditional pop (1956)
    67. Duran Duran - Come Undone - Anglia - New wave (1993)
    68. Duran Duran - Ordinary World - Anglia - New wave (1992)
    69. Duran Duran - Save a Prayer - Anglia - New wave (1982)
    70. Duran Duran - Notorious - Anglia - Funk rock (1986)
    71. Dusty Springfield - Son of a Preacher Man - Anglia - Soul (1968)
    72. Dwa Plus Jeden - Chodź, pomaluj mój świat - Polska - Pop folk (1972)

    73. Dwa Plus Jeden - Windą do nieba - Polska - Pop folk (1978)
    74. Dżamble - Naga rzeka - Polska - Progressive rock (1971)
    75. Dżamble - W noc i w dzień - Polska - Progressive rock (1971?)
    76. Dżamble - Wymyśliłem ciebie - Polska - Progressive rock (1971)
    77. Dżem - Autsaider - Polska - Blues rock (1993)
    78. Dżem - Czerwony jak cegła - Polska - Blues rock (1985)
    79. Dżem - Do kołyski - Polska - Blues rock (2004)
    80. Dżem - Dzień w którym pękło niebo - Polska - Blues rock (1985)
    81. Dżem - Jak malowany ptak - Polska - Blues rock (1991)
    82. Dżem - List do M. - Polska - Blues rock (1991)
    83. Dżem - Paw - Polska - Blues rock (1981)
    84. Dżem - Sen o Victorii - Polska - Blues rock (1991)
    85. Dżem - Wehikuł czasu - Polska - Blues rock (1989)
    86. Dżem - Whisky - Polska - Blues rock (1985)
Autsajderzy:
- The Dandy Warhols - You Were the Last High
- David Bowie - Ashes to Ashes
- David Bowie - Never Let Me Down
- David Bowie - Starman
- David Bowie feat. Mick Jagger - Dancing in the Street
- Dead Can Dance - Amnesia
- Dean Martin - Everybody Loves Somebody
- Deep Purple - Fireball
- Deep Purple - Hush
- Deep Purple - Woman from Tokyo
- Def Leppard - Animal
- Def Leppard - Let's Get Rocked
- Depeche Mode - I Feel You
- Depeche Mode - Policy of Truth
- Dido - Thank You
- Dionne Warwick - Do You Know The Way To San Jose
- Dionne Warwick - That's What Friends Are for
- Dire Straits - Tunnel of Love
- Don Henley - The End of the Innocence
- Don McLean - Vincent
- Donna Summer - I Feel Love
- Donovan - Mellow Yellow
- The Doors - Roadhouse Blues
- Duran Duran - Hungry Like the Wolf
- Dżem - Naiwne pytania
- Dżem - Partyzant
- Dżem - Skazany na bluesa

Suma zmian: +22 / -27
Od A: +101 / -134
Ostatnio zmieniony czw sty 09, 2014 7:50 pm przez Donnie, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: wwas »

Donnie pisze:Pozycje usunięte
15. Dżem - Do kołyski - Polska - Blues rock (2004)
To chyba nie najlepszy pomysł :roll:

Z Depeche Mode można by dodać Freelove. Więcej uwag spróbuję dopisać hurtem, kiedy się pojawi więcej liter.
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

Nie mam pojęcia co zrobić z Dżemem, oni są tak jak The Beatles :) Jednak jak słucham Do kołyski, czy Partyzanta, to mam wrażenie jakbym słyszał kopię, kopi ich wcześniejszych dokonań :(
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: wwas »

No cóż, inni mają na ten temat inne zdanie, ale nawet jeśli - nie wyrzuca się z zestawu utworu, który w ostatnim polskim Topie był na miejscu 36.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Grycek »

wwas pisze:No cóż, inni mają na ten temat inne zdanie, ale nawet jeśli - nie wyrzuca się z zestawu utworu, który w ostatnim polskim Topie był na miejscu 36.
Ale wyrzuca się utwór, który był na 38.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Miszon »

Jak już ma być jakiś kawałek "noweg" Dżemu, to właśnie Do kołyski.
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

wwas pisze:No cóż, inni mają na ten temat inne zdanie, ale nawet jeśli - nie wyrzuca się z zestawu utworu, który w ostatnim polskim Topie był na miejscu 36.
Zapewne tylko Ci, co nigdy nie słyszeli prawdziwego Dżemu z Ryśkiem u steru 8) Moim zdaniem chłopaki powinni pójść w ślady Queen i w 94' przestać nagrywać nowe płyty pod nazwą Dżem. Przez 18 lat powstały może ze dwie przyzwoite piosenki, a to szpeci legendę.

Teraz jestem przy E i powoli zaczynam rozumieć prowadzących i fakt, że prawie nic się nie dzieje z zestawem. Cholernie ciężko jest z tym zrobić cokolwiek... Wiele wypada tam usunąć i wiele dodać, ale strach jest cokolwiek ruszyć :wink:
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

Poprawiony zestaw do głosowania, literka E:
  • Lp. Zespół - Utwór - Pochodzenie - Gatunek Rok
    1. Eagle-Eye Cherry - Save Tonight - Szwecja - Alternative rock (1997)
    2. The Eagles - Hotel California - USA - Country rock (1976)
    3. The Eagles - Take it Easy - USA - Country rock (1972)
    4. Earth, Wind & Fire feat. The Emotions - Boogie Wonderland - USA - Disco (1979)
    5. Eddie Cochran - Summertime Blues - USA - Rock and roll (1958)
    6. The Edgar Winter Group - Frankenstein - USA - Instrumental rock (1972)
    7. Edie Brickell & New Bohemians - What I Am - USA - Alternative rock (1988)
    8. Édith Piaf - La Vie en rose - Francja - Traditional pop (1946)

    9. Édith Piaf - Non, je ne regrette rien - Francja - Traditional pop (1960)
    10. Édith Piaf - Milord - Francja - Traditional pop (1959)
    11. Edwyn Collins - A Girl Like You - Szkocja - Alternative rock (1994)
    12. Edyta Bartosiewicz - Jenny - Polska - Rock (1997)
    13. Edyta Bartosiewicz - Ostatni - Polska - Soft rock (1996)
    14. Edyta Bartosiewicz - Sen - Polska - Rock (1994)
    15. Edyta Bartosiewicz - Zegar - Polska - Rock (1995)
    16. Edyta Geppert - Jaka róża, taki cierń - Polska - Sung poetry (1984)
    17. Edyta Geppert - Och, życie kocham cię nad życie - Polska - Sung poetry (1985)
    18. Edyta Geppert - Szukaj mnie - Polska - Sung poetry (1988)
    19. Edyta Górniak - Dotyk - Polska - Pop (1995)
    20. Edyta Górniak - To nie ja - Polska - Pop (1994)
    21. Electric Light Orchestra - Last Train to London - Anglia - Symphonic rock (1979)
    22. Electric Light Orchestra - Livin' Thing - Anglia - Symphonic rock (1976)
    23. Electric Light Orchestra - Mr. Blue Sky - Anglia - Symphonic rock (1977)
    24. Electric Light Orchestra - Rock 'n' Roll Is King - Anglia - Country rock (1983)
    25. Electric Light Orchestra - Ticket to the Moon - Anglia - Symphonic rock (1981)
    26. Ella Fitzgerald - Manhattan - USA - Jazz (1956)
    27. Ella Fitzgerald feat. Louis Armstrong - Summertime - USA - Jazz (1957)
    28. Elton John - Candle in the Wind - Anglia - Pop rock (1973)
    29. Elton John - Crocodile Rock - Anglia - Pop rock (1972)
    30. Elton John - Sacrifice - Anglia - Pop (1989)
    31. Elton John - Sorry Seems to Be the Hardest Word - Anglia - Soft rock (1976)
    32. Elton John - Your Song - Anglia - Pop (1970)
    33. Elvis Costello - Alison - Anglia - New wave (1977)
    34. Elvis Presley - Always on My Mind - USA - Traditional pop (1972)
    35. Elvis Presley - Blue Suede Shoes - USA - Rock and roll (1956)
    36. Elvis Presley - In the Ghetto - USA - Country (1969)
    37. Elvis Presley - Jailhouse Rock - USA - Rock and roll (1957)
    38. Elvis Presley - Love Me Tender - USA - Traditional pop (1956)
    39. Elvis Presley - Return to Sender - USA - Rock and roll (1962)
    40. Emerson, Lake & Palmer - C'est la vie - Anglia - Progressive rock (1976)
    41. Emerson, Lake & Palmer - From the Beginning - Anglia - Progressive rock (1972)
    42. Emerson, Lake & Palmer - Lucky Man - Anglia - Progressive rock (1970)
    43. Emigranci - Na falochronie - Polska - Rock (1990)
    44. Eminem - Lose Yourself - USA - Hip hop (2002)

    45. Eminem - Without Me - USA - Hip hop (2002)
    46. Eminem feat. Dido - Stan - USA / Anglia - Hip hop (2000)
    47. Enigma - Return to Innocence - Niemcy - New wave (1994)
    48. Enya - Caribbean Blue - Irlandia - New age (1991)
    49. Enya - Only Time - Irlandia - New age (2000)
    50. Enya - Orinoco Flow - Irlandia - New age (1988)
    51. Era - Ameno - Francja - New age (1996)
    52. Eric Carmen - Hungry Eyes - USA - Pop rock (1987)

    53. Eric Clapton - Cocaine - Anglia - Blues rock (1977)
    54. Eric Clapton - I Shot the Sheriff - Anglia - Blues rock (1974)
    55. Eric Clapton - My Father's Eyes - Anglia - Blues rock (1997)
    56. Eric Clapton - Tears in Heaven - Anglia - Soft rock (1992)
    57. Eric Clapton - Wonderful Tonight - Anglia - Soft rock (1977)
    58. Eros Ramazzotti - Se bastasse una canzone - Włochy - Pop (1990)
    59. Europe - Carrie - Szwecja - Soft rock (1986)
    60. Europe - The Final Countdown - Szwecja - Hard rock (1985)
    61. Eurythmics - Here Comes the Rain Again - Anglia / Szkocja - New wave (1983)
    62. Eurythmics - Sweet Dreams (Are Made of This) - Anglia / Szkocja - New wave (1982)
    63. Eurythmics - The Miracle of Love - Anglia / Szkocja - New wave (1986)
    64. Eurythmics - There Must Be an Angel (Playing with My Heart) - Anglia / Szkocja - New wave (1985)
    65. Eva Cassidy - Fields of Gold - USA - Soft rock (1996?)
    66. Evanescence - My Immortal - USA - Gothic rock (2003)
    67. The Everly Brothers - All I Have to Do Is Dream - USA - Rock and roll (1958)

    68. Everything But the Girl - Missing - Anglia - House (1994)
    69. Ewa Bem - Serce to jest muzyk - Polska - Jazz (1980)
    70. Ewa Demarczyk - Grande Valse Brillante - Polska - Sung poetry (1964)

    71. Ewa Demarczyk - Karuzela z madonnami - Polska - Sung poetry (1962)
    72. Extreme - Hole Hearted - USA - Folk rock (1990)
    73. Extreme - More Than Words - USA - Soft rock (1990)
Autsajderzy:
- The Eagles - New Kind in Town
- The Eagles - Heartache Tonight
- Edyta Bartosiewicz - Dziecko
- Edyta Bartosiewicz - Miłość jak ogień
- Edyta Bartosiewicz - Szał
- Edyta Górniak - One & One
- Electric Light Orchestra - Don't Bring Me Down
- Electric Light Orchestra - Hold on Tight
- Electric Light Orchestra - Twilight
- Elton John - Goodbye Yellow Brick Road
- Elton John - The One
- Elvis Presley - Are You Lonesome Tonight?
- Elvis Presley - Don't Be Cruel
- Elvis Presley - Heartbreak Hotel
- Elvis Presley - Hound Dog
- Elvis Presley - It's Now or Never
- Ennio Morricone - Gabriel's Oboe
- Eric Clapton - Pretending
- Europe - Rock the Night
- Eurythmics - I Saved the World Today
- Eva Cassidy - Autumn Leaves
- Extreme - Tragic Comic

Suma zmian: +22 / -22
Od A: +123 / -156
Ostatnio zmieniony czw sty 09, 2014 7:51 pm przez Donnie, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Miszon »

Poczepiam się i napiszę, że usunięcie Always on my mind jest słabym pomysłem. Plus:
Ella Fitzgerald - Dream a Little Dream of Me
jest bardziej znane w wersji Mama Cass i Mamasów and Papasów.
Nie kojarzę, bym wersję Elli słyszał w radio więcej niż 3 razy w ciągu ostatnich nastu lat.
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

Always on My Mind znajdziesz pod oryginalnym adresem, przy B. Podobnie zrobiłem z Piece of My Heart, tylko do wersji Joplin nie zdążyłem jeszcze dotrzeć :)

Nie wiem, czy jest to dobre miejsce na covery. Z Dream a Little... znalazłem 50 wersji i nie wiedziałem, kogo to w końcu jest. Teraz dopiero wypatrzyłem, że Ozzie'go Nelsona z 1931 roku. Jedyny cover jaki bym tu widział to I Will Always Love You, w wersji Whitney Houston, chociaż też tak nie do końca.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Miszon »

Donnie pisze:Always on My Mind znajdziesz pod oryginalnym adresem, przy B.
Ale jedyne wersje, jakie mają sens w zestawie do Presleya (prawie oryginał, bo wydane w tym samym roku co Brenda Lee) i Pet Shop Boys. Wersję Brendy chyba raz w życiu słyszałem, a tamte to hiciory które lecą nonstop.
A Piece of my heart było w setce (i to całkiem niedawno). W dodatku to jest pod B, a nie pod J (Big Brother i tak dalej)
ODPOWIEDZ