16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Tomi
Posty: 121
Rejestracja: wt paź 17, 2006 11:41 am

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: Tomi »

do pierwszej piątki dałbym Wurdulak - Son of man :D
Awatar użytkownika
mefiu
Posty: 856
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 10:55 am

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: mefiu »

kajman pisze:Nic nie mam do większości podanych tu utworów, ale (itd.)
zgadzam się
zadziwia tez to że w topie jest masa polskich kawałków które nie były w ostatnim polskim topie w setce (Wilki,TSA,Urszula,Varius Manx)
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: krzysiek83 »

Bardzo ciekawie się dyskusja rozwija. Po zakończeniu TW spróbuję się do tego odnieść szerzej.
Bez względu jak to oceniamy, to jednak jeśli chodzi o strukturę utwory prostsze(zdaniem wielu genialność tkwi w prostocie), krótsze jednak nokautują rywali. I jak to zauważył kajman jest to wyraźny trend (niestety dla mnie). Ale teraz choćby przez audycje Stelki takie granie zyskuje na promocji zdecydowanie (np. fetowanie rocznicy wydania płyty "London Calling" ostatnio). Właśnie się zastanawiam czy bardzo wysoki debiut Clashów jest jeszcze możliwy. Zdecydowanie by mnie nie zdziwił (byłby to kolejny zawód). Pozytywnie z tego rodzaju muzyki zaskoczyć by mogło Joy Division, które lubię. W tym roku nie ma rzeczy niemożliwych co pokazały nam dwa pierwsze dni, tak więc z wielką niecierpliwością czekam na jutrzejszy dzień.
Swoją drogą cztery godziny audycji byłyby optymalne dla mnie. Po trzech mam niedosyt.
Pucek
Posty: 209
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 11:40 pm

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: Pucek »

moj typ na pierwsza 10:


10. U2 - With or without you
9. TSA - 51
8. PF - WYWH
7. Perfect - Autobiografia
6. Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat
5. Archive - Again
4. Dire Straits - Brothers in arms
3. U2 - One
2. Queen - Bohemian Rhapsody
1. Led Zeppelin - Stairway to heaven


Aczkolwiek nie zdziwi mnie leszek żukowski w top 10... :roll:
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: kajman »

nobby pisze:Hłe hłe jak czytam o jedynie słusznych utworach, na które dyskutująca tutaj "elyta" słuchaczy Trójki pozwala głosować, to mam banana na twarzy i nie mogę zaprzestać dzikiego rechotu. Znawcy muzyki rockowej od siedmiu boleści robią wielkie oczy, gdy słyszą The Stranglers - zespół któremu już trzydziecha na karku stuknęła - myśląc że oto jest przykład zepsucia współczesnej młodzieży. Toż to starocie są. Ja rozumiem przeklinać takie guano jak Coma, albo narzekać że Archive to Pink Floyd po liftingu. Ale oburzać się na - chcecie tego czy nie - klasykę? Ktoś tu chyba przysnął na lekcji historii muzyki rockowej, a może to nauczyciel olał kilka ciekawych rozdziałów?
Najwyższy czas oderwać się trochę od Trójkowego zaścianka i poszerzyć horyzonty. Poza przyjemnym ciepełkiem tej stacji nie czekają na was tylko Dody i Rubiki ale cała gama artystów, którzy mogą was mile zaskoczyć :)
Wiem, że to staroć, bo chociażby dwóch nowych Stranglersów to pamiętam z listy. Ale w klasyce (i to nie tylko rocka) znaleźć można mnóstwo artystów, ktorzy mieli do powiedzenia nie mniej niż Stranglers, a nie mają nawet jednego utworu w top100. Cat Stevens, Simon z Garfunklem, Bjork, INXS, Tori Amos, Kate Bush, Velvet Underground, Kate Bush, Peter G, Cohen, Dylan, Wonder, Procol Harum, Talking Heads to wszystko wykonawcy z najwyższej półki i w topie nieobecni. I wcale mnie to specjalnie nie dziwi. Ale dziwią mnie niskie pozycje takich klasyków jak Epitaph (chociaż ja prywatnie do top100 wepchnąłbym zamiast tego 20 innych Crimsonów) czy Child in time. To są takie utwory na których muzyka stoi i których miejsce jest może nie w top5, ale w top20 na pewno. I przełknąłbym tam też Stranglers, ale nie trzech w setce, bo sorry, ale gdzieś się proporcje zachwiały.
I jeszcze uwaga do poprzedniego postu. Jeden długas (no nie aż taki, bo 7 z małym hakiem) czyli Hey Jude awansował. Ale wyjątek potwierdza regułę.
Awatar użytkownika
Krzyzak
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 01, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: Krzyzak »

Neo01 pisze:
Krzyzak pisze:Metal to bardziej bym jednak pod Alice In Chains podpasował...
nie no, to jest raczej grunge i to dość specyficzny, jedyne i niepowtarzalne brzmienie, aczkolwiek rzeczywiście chyba "najcięższe" wśród kapel z Seattle.
No nie wiem, Staley, Cantrell i reszta paki się zdecydowanie odcinali od nurtu grunge, zresztą to i tak nie ważne, miałem tu na myśli raczej wpływ gatunku na muzykę graną przez artystów ;)
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: kajman »

mxk pisze:
Kertoip pisze:
Gary pisze:To jest utwór, którego fenomenu nie rozumiem. :know:
to jest zespół którego fenomenu nie rozumiem :know:
Może to, że grają energiczną muzykę i mimo, że stracili wokalistę nadal wydają płyty na dobrym poziomie. Poza tym koncerty "ejsidisi" są niezapomniane, co wiem z autopsji. Ten zespół mimo wieku daje z siebie wszystko na scenie i nie używa półśrodków - może dlatego są doceniani przez ludzi, co skutkuje, zasłużonym wg mnie, miejscem na TWC.
No fakt, to co słyszałem z ostatniej płyty podoba mi się najbardziej w ich dorobku. Ten utwór mnie też nie zachwyca, ale to ewidentna klasyka i miejsce mi odpowiada, chociaż nie dziwię się, dlaczego niektórych może dziwić.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: wwas »

Neo01 pisze:
Geephard pisze:Utwory które wzbudziły (oprócz Wilków) największe kontrowersje to:
The Stranglers — No More Heroes 1977
Sex Pistols — God Save The Queen 1977
The Stranglers — Midnight Summer Dream 1982
TOTO — Africa 1982
TSA — Trzy zapałki 1982
The White Stripes — Seven Nation Army 2003
The Verve — Bitter Sweet Symphony 1997
Jak widać oprócz Wilków i dwóch ostatnich utworów są to głownie piosenki z lat 70 i 80.
Twój wywód wydaje się słuszny i nawet bym się zgodził, jednak Twoja lista pokazała dobitnie jeszcze jedną prawidłowość - lingwistyczną :? :roll:
W tę prawidłowość wpasowuje się też trochę piosenek z dalszych miejsc:

Tina Turner - Private Dancer
Thin Lizzy - Whisky in the Jar
The Who - My Generation
Varius Manx - Piosenka Księżycowa
Uriah Heep - Easy Livin'
Urszula - Dmuchawce, Latawce, Wiatr
Van Halen - Jump
U2 - na razie były w sumie cztery, ale jutro spodziewam się przynajmniej sześciu :)

Spostrzeżenie: jedenasta - ostatnia strona w zestawie do głosowania (jeśli nie liczyć dwunastej, na której było tylko pięć piosenek) zaczynała się od... The Sex Pistols :)
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: kajman »

Pucek pisze:moj typ na pierwsza 10:
10. U2 - With or without you
9. TSA - 51
8. PF - WYWH
7. Perfect - Autobiografia
6. Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat
5. Archive - Again
4. Dire Straits - Brothers in arms
3. U2 - One
2. Queen - Bohemian Rhapsody
1. Led Zeppelin - Stairway to heaven
Aczkolwiek nie zdziwi mnie leszek żukowski w top 10... :roll:
a ja się boję o LZ i Archive, bo to za długie utwory (plusem Archive może paradoxalnie okazać się wersja singlowa), a Leszek jest długi, więc może go w setce nie ma.
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: bear »

mój typ na top 10 jutro...

1. U2 - One
2. Archive - Again
3. Led Zeppelin - Stairway To Heaven
4. U2 - With Or Without You
5. TSA - 51
6. Dire Straits - Brothers In Arms
7. The Beatles - Yesterday
8. Dżem - List do M.
9. Niemen - Dziwny jest ten świat
10. Scorpions - Wind Of Change
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: Gary »

Mój typ na top 10:

1. New Year's Day - U2
2. Again - Archive
3. Yesterday - The Beatles
4. Stairway to Heaven - Led Zeppelin
5. One - U2
6. Dziwny jest ten świat - Czesław Niemen
7. July Morning - Uriah Heep
8. Riders on the storm - The Doors
9. Always the look bright side of life - Monty Python (może nawet na 1 miejscu?)
10. Night in white satin - The Moody Blues

a niespodzianki, które przed nami to:

Various Manx - Zanim zrozumiesz
Ultravox - Dancing With Tears In My Eyes
Travis - Sing
The Stranglers - Always The Sun
The Clash - Should I Stay Or Should I Go
The Bolshoi - Sunday Morning
MKM
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 01, 2010 7:18 pm

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: MKM »

Jak się na siłę oddawało 100 głosów to teraz wyszło jak wyszło. Ja oddałem coś około 65 bo tyle z zaproponowanego zestawu sobie na mój głos zasłużyło. Zapychaczy i zastępników nie zastosowałem.
A moi faworyci Linkin Park z "In The End" i Queensryche z "Silent Lucidity" trzymają się mocno - czyli jeszcze ich nie było zdaje się :) A w tym roku to już nic nie jest chyba w stanie zaskoczyć
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: wwas »

Gary pisze:The Clash - Should I Stay Or Should I Go
The Bolshoi - Sunday Morning
Te dwie nie załapały się na ostatnią stronę w zestawie, więc raczej nie mają szans :)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: Gary »

wwas pisze:
Gary pisze:The Clash - Should I Stay Or Should I Go
The Bolshoi - Sunday Morning
Te dwie nie załapały się na ostatnią stronę w zestawie, więc raczej nie mają szans :)
Ale głosów było 100 a na ostatniej stronie chyba nie wszystkie zużyto?


I tak jestem ciekaw tych emaili cytowanych na antenie. Czy wszystkie były takie pochlebne tym zmianom, a może ściślej taka przytłaczająca ich część? :roll:

PS. I dlaczego przed Sex Pistols jest "THE"? :know:
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: jotem3 »

saferłel pisze:Wiecie co? Ja myślę, że za całym tym zamieszaniem stoi zmiana formuły głosowania. Pisałem już o tym - to oczywiste. Większość się burzy i pluje na taki top. Sorry, ale moim zdaniem tak naprawdę teraz wychodzi prawdziwy ''układ''. Można głosować na wiele piosenek, na rzeczy, które momentami nie mogły się w przeszłości zmieścić, a bardzo chciało się, by były wysoko. Teraz są możliwości na bardziej obiektywne zestawienie. Takie są moje obserwacje.
A moje obserwacje są inne...
Wysłuchałem dotychczasowych dwóch części Topu i przeczytałem dzisiejsze komentarze. Przeanalizowałem również ruchy, które miały miejsce do tej pory. I powiem jedno. Ani gust się nikomu nie zmienił, ani sposób głosowania nie był powodem zmian (choć w pewnym sensie pewnie tak), a jedno co mi się nasuwa to:
1/ LENISTWO GŁOSUJĄCYCH
2/ MAŁA ILOŚĆ GŁOSÓW
3/ ZA DUŻA ILOŚĆ PROPOZYCJI (nic do The Beatles nie mam, ale żeby aż 29 piosenek??)

bo,
1/ niemal wszystkie utwory cudownie awansujące o niekiedy ponad 100 pozycji (a nawet kilka ponad 500 pozycji, w tym rekordzistki - Tiny Turner, która skoczyła aż o 575 miejsc!! A zobaczycie, że będzie jeszcze jeden MEGA skok ;-) ) pochodzą z pierwszej, drugiej oraz przedostatniej i ostatniej strony trójkowego głosowania... czyli nazwy rozpoczynające się od A do Dean Martin (mniej więcej) oraz od The Police do końca alfabetu. Wyjątek - Michael Jackson, no ale wiadomo...
2/ utwory które lecą na łeb, na szyję to przedział od D (jak Deep Purple) do T (jak The Eagles..., czyli nic nie zyskali na zmianie nazwy ;-) w przeciwieństwie do THE (sic) SEX PISTOLS, które nie miały szans na wysokie pozycje nazywając się po prostu Sex Pistols ;-) ), utwory, które były w zeszłorocznym notowaniu
3/ The Beatles jest wyjątkiem, bo znalazł się na bodajże trzeciej od końca stronie, ale awans tej "drużyny" można wytłumaczyć wielką ich promocją na antenie Trójki
4/ z pierwszej dwudziestki poprzedniorocznej pozostało nam 10 nagrań. Pozostała czternastka to nowości lub awanse (ale tylko z przedziałów już przeze mnie podanych

To jest moja propozycja utworów, które znajdą się w jutrzejszym, mecowym wydaniu:
Led Zeppelin- Stairway to Heaven (1)
Dire Straits - Brothers in Arms (2)
Queen - Bohemian Rhapsody (5)
Archive - Again (7)
Pink Floyd - Wish You Were Here (8)
Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat (9)
Perfect - Autobiografia (11)
The Doors - Riders on the Storm (15)
U2 - One (17)
TSA - 51 (18)
U2 - With or Without You (26)
Coma - Leszek Żukowski (39)
Czesław Niemen - Bema pamięci żałobny rapsod (48)
The Beatles - Yesterday (53)
Uriah Heep - July Morning (77)
Turbo - Dorosłe dzieci (82)
Bryan Adams - (EVERYTHING I DO) I DO IT FOR YOU (123)
Budka Suflera - JOLKA JOLKA, PAMIĘTASZ… (168)
Bruce Springsteen - STREETS OF PHILADELPHIA (195)
Coldplay - VIVA LA VIDA (237)
Czesław Niemen - SEN O WARSZAWIE (124)
Varius Manx - ZANIM ZROZUMIESZ (507)
Wilki - BAŚKA (716)
Michael Jackson - THRILLER (241)

Największą szansę na szczyt ma Archive i U2, a kto wygra?? Przekonamy się jutro...

Pytania:
1/ Co zrobić, by w przyszłości ludzie wybierali z całego zestawu, a nie tylko z kilku stron?
2/ Czy te wszystkie przed-topowe, w trakcie-topowe i po-topowe hocki-klocki ze strony Trójki mają zniechęcić do tej zabawy?
3/ i czy to zniechęcenie ma doprowadzić do tego, o czym napisał któryś z komentujących - że notowanie 16 będzie ostatnim trójkowym topem?
...
do usłyszenia w dniu jutrzejszym - i pamiętajmy - mocno trzymajmy swoje szczęki, byśmy znów nie musieli szukać ich po podłodze ;-)
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: wwas »

Gary pisze:
wwas pisze:
Gary pisze:The Clash - Should I Stay Or Should I Go
The Bolshoi - Sunday Morning
Te dwie nie załapały się na ostatnią stronę w zestawie, więc raczej nie mają szans :)
Ale głosów było 100 a na ostatniej stronie chyba nie wszystkie zużyto?
Tak, ale wszystkie dotychczasowe niespodzianki pochodziły z ostatniej, więc innych raczej bym się już nie spodziewał :)
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: jotem3 »

Moja propozycja na TOP10:

1. Archive - Again (7)
2. Led Zeppelin- Stairway to Heaven (1)
3. U2 - One (17)
4. Dire Straits - Brothers in Arms (2)
5. Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat (9)
6. Michael Jackson - Thriller (241)
7. Queen - Bohemian Rhapsody (5)
8. Pink Floyd - Wish You Were Here (8)
9. Coma - Leszek Żukowski (39)
10. U2 - With or Without You (26)
Awatar użytkownika
Mash
Posty: 501
Rejestracja: sob paź 27, 2007 7:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: Mash »

Nie wiem jak innych, ale mnie np. obecność Varius Manx cieszy i to bardzo :wink: Rozumiem, że dla wielu to obraza, że są w Topie Wszech Czasów, ale dla ludzi z mojego pokolenia ( a podejrzewam, że takich dużo głosowało w tym roku ), czyli ludzi których dzieciństwo przypada na lata 90-te, początek obecnego wieku, jest to miła odskocznia od obecnej marnoty na polskim rynku muzyki rozrywkowej i przypomnienie sobie czasów, kiedy polski pop był naprawdę... fajny :wink:

Dlatego jeśli faktycznie pojawi się Zanim Zrozumiesz jutro, to będę szczęśliwy :)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: Gary »

jotem3 pisze:Pytania:
1/ Co zrobić, by w przyszłości ludzie wybierali z całego zestawu, a nie tylko z kilku stron?
2/ Czy te wszystkie przed-topowe, w trakcie-topowe i po-topowe hocki-klocki ze strony Trójki mają zniechęcić do tej zabawy?
3/ i czy to zniechęcenie ma doprowadzić do tego, o czym napisał któryś z komentujących - że notowanie 16 będzie ostatnim trójkowym topem
1.a Wrócić do posortowania wg. tytułów utworów (żeby nie ułatwiać bezmyślnego skreślania jak leci jednego wykonawcy :wink: )
1.b. rewiduje swoje zdanie i jednak ograniczyć zarówno liczbę propozycji, jak i liczbę głosów
1.c powierzyć top komuś "głodnemu", dla kogo ten top to będzie prawie wszystko, szansa itp.
2. Myślę, że zarówno lista i top zostało po Niedźwiedziu i jest jakby kulą u nogi, która być musi, ale najchętniej by się tego pozbyto. tylko jak to zrobić?
3/ a nie słyszałeś cytowanych emaili na antenie. Prawie wszyscy, jeśli nie wszyscy są zachwyceni tymi zmianami. Nasze forum to zaledwie kropelka w morzu głosujących i tylko u nas wyniki niewiele odbiegają od lat poprzednich. :wink:
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: Geephard »

kajman pisze: Podejrzewam, że ja raczej nie użyłem określenia "młodych ludzi". Pisałem o nowych słuchaczach, którzy niekoniecznie muszą być młodzi. I tak, uważam, że gust mają kiepski. Nic nie mam do większości podanych tu utworów, ale na miłość boską, to nie są (z małymi wyjątkami) utwory na top. Myślę, że White Stripes, bo to zjawisko w nowej muzyce, może Stranglers, ale z jednym utworem i nie tak wysoko (to samo dotyczy Pistolsów). I to z Heroes lub ewentualnie Golden, bo już Midnight to pełna słodyczy komercja. Może Wilki, ale góra z jednym utworem i to znacznie niżej. TSA tak, ale mimo całej sympatii dla Zapałek, to nie jest utwór na tak wysokie miejsce.
No i jeszcze jedno. Poza End wszystkie utwory mające powyżej 8 (a może nawet i 6) minut lecą na łeb, na szyje. Znaku czasu? Jeżeli tak, to jest bardzo niepokojący znak. I chyba to chyba bardziej ewidentne niż to, że leci klasyka rocka. Wystarczy popatrzeć na Gunsów. Knockin' do gory, Child debiutuje, Don't do góry (mam nadzieję, że czegoś nie pomyliłem), a November jebudu w dół. Zeppelini w dół, krótsi AC/DC i Sabaci (o ile kojarzę) w górę. Myślę, że przykładów by znalazło się więcej. Trzy chyba najboleśniejsze spadki czyli Shine, Epitaph i Child IT to utwory ponad 8 minut. Korowodu nie było.
No właśnie ja nie jestem pewien czy Ci słuchacze są nowi... jak wcześniej pisałem, gdy mieli do wyboru 20 utworów wybierali te typowo TOPowe a przy 100 takich zaczęło im brakować to wybierali inne utwory miej pasujące do klimatu audycji. Mi też żaden z wymienionych na liście utworów się nie podoba i uważam, że nie pasują do Topu szczególnie 2 dnia. I cały czas będę się upierał że jest to wynik tylko i wyłącznie systemu głosowania w którym 100 głosów ma równą wartość... Dla mnie TOP 1 jest Again, a na liście zaznaczyłem sporo kawałków które dla mnie osobiście są niczym w porównaniu do wcześniej wymienionego utworu... Co teraz uważam za błąd... Więc jeśli takie same zasady będą za rok to ze 100 głosów zaznaczę tylko 10, tych które ewentualnie chciałbym zobaczyć na miejscu pierwszym. Bo wybierając piosenki na Top powinno się wybierać te najlepsze (wedle uznania każdego słuchacza) :)
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: jotem3 »

Gary pisze:
jotem3 pisze:Pytania:
1/ Co zrobić, by w przyszłości ludzie wybierali z całego zestawu, a nie tylko z kilku stron?
2/ Czy te wszystkie przed-topowe, w trakcie-topowe i po-topowe hocki-klocki ze strony Trójki mają zniechęcić do tej zabawy?
3/ i czy to zniechęcenie ma doprowadzić do tego, o czym napisał któryś z komentujących - że notowanie 16 będzie ostatnim trójkowym topem
1.a Wrócić do posortowania wg. tytułów utworów
1.b. rewiduje swoje zdanie i jednak ograniczyć zarówno liczbę propozycji, jak i liczbę głosów
1.c powierzyć top komuś "głodnemu", dla kogo ten top to będzie prawie wszystko, szansa itp.
2. Myślę, że zarówno lista i top zostało po Niedźwiedziu i jest jakby kulą u nogi, która być musi, ale najchętniej by się tego pozbyto. tylko jak to zrobić?
3/ a nie słyszałeś cytowanych emaili na antenie. Prawie wszyscy, jeśli nie wszyscy są zachwyceni tymi zmianami. Nasze forum to zaledwie kropelka w morzu głosujących i tylko u nas wyniki niewiele odbiegają od lat poprzednich. :wink:
1.a. sortowanie wg tytułów może pomóc, ale przy tej ilości piosenek znów będziemy głosować na piosenki od Again do Come As You Are i od Yesterday do Zanim zrozumiesz...
1.b. ograniczenie propozycji i głosów może pomóc. Jestem za
1.c. i 2. Najlepszym rozwiązaniem byłby... [i tu pewnie się troszkę narażę;-) ] powrót Niedźwiedzia do Trójki, ale nie wydaje mi się to realną szansą... Szkoda, bo wydaje mi się, że prowadząc zarówno Top jak i Listę w RZP PanMarka daje z siebie naprawdę dużo...
3a/ łubu dubu, łubu dubu... Po co cytować złe listy? Po co mówić, że jedno koło jest zepsute, lepiej brzmi, że trzy koła są jeszcze dobre...
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: Gary »

Co do narażania, to ja w takim razie narażam się razem z Tobą Jacku. :wink:
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: Geephard »

Gary pisze:
jotem3 pisze:Pytania:
1/ Co zrobić, by w przyszłości ludzie wybierali z całego zestawu, a nie tylko z kilku stron?
2/ Czy te wszystkie przed-topowe, w trakcie-topowe i po-topowe hocki-klocki ze strony Trójki mają zniechęcić do tej zabawy?
3/ i czy to zniechęcenie ma doprowadzić do tego, o czym napisał któryś z komentujących - że notowanie 16 będzie ostatnim trójkowym topem
1.a Wrócić do posortowania wg. tytułów utworów (żeby nie ułatwiać bezmyślnego skreślania jak leci jednego wykonawcy :wink: )
1.b. rewiduje swoje zdanie i jednak ograniczyć zarówno liczbę propozycji, jak i liczbę głosów
1.c powierzyć top komuś "głodnemu", dla kogo ten top to będzie prawie wszystko, szansa itp.
2. Myślę, że zarówno lista i top zostało po Niedźwiedziu i jest jakby kulą u nogi, która być musi, ale najchętniej by się tego pozbyto. tylko jak to zrobić?
3/ a nie słyszałeś cytowanych emaili na antenie. Prawie wszyscy, jeśli nie wszyscy są zachwyceni tymi zmianami. Nasze forum to zaledwie kropelka w morzu głosujących i tylko u nas wyniki niewiele odbiegają od lat poprzednich. :wink:
A propo tego co napisał Jotem3, że takie wyniki wynikają z lenistwa to zapewne nie byłoby takiego lenistwa gdyby ludzie mieli wybrać 10 utworów jak to było dawno temu... Co do ograniczania zestawu do głosowania to dla mnie w ogóle kryterium przyjmowania doń utworów jest zagadką... są na przykład utwory które na liście Trójki radziły sobie beznadziejnie a nie ma takich które po kilka razy wygrywały notowania (tyczy się to tych nowych kawałków)
Aha... i po głębszym zastanowieniu dochodzę do wniosku, że jednak słuchacze Trójki się zmienili, skoro jest tyle osób którym ta zmiana się podoba...
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: tadzio3 »

NIe było mnie dwa dni, a tu tyle się działo. Mimo, że późno zacznę już wszystko nadrabiać. Topu słuchałem w małych fragmentach z radyjka komórkowego jak miałem czas i zastanawiałem się czasem cy słuham rzeczywiście topu i czy to naprawde aż takie zmiany są. Już sobie wyobrażałem co może się dziać na forum. Zaraz o tym poczytam. Na razie sciągnę udostępnione częsci topu i będę czytał wyczekiwane komentarze. Wiele razy mi cenka opadała. I też zastanawiałem się nad przyczyną tych zmian. Zgadzam się w pełni z postem Jotema. Lenistwo głosujących miało niebagatelne znaczenie, bo też zauważyłem wysokie pozycje wykonawców z początku i końca zestawu, tak jak to było przy polskim topie. I oczywiście licznba głosów. Od razu mówiłem, że zestaw jest wciąż źle przedstawiony i niestety siłą rzeczy wypacza wyniki.
Gary pisze:3/ a nie słyszałeś cytowanych emaili na antenie. Prawie wszyscy, jeśli nie wszyscy są zachwyceni tymi zmianami. Nasze forum to zaledwie kropelka w morzu głosujących i tylko u nas wyniki niewiele odbiegają od lat poprzednich.
Tak jak pisał Jotem - takie są cytowane. Czy kiedykolwiek Balonik, czy inny redaktor czytał jakieś ostro krytykujące maile. Odpowiedź jest oczywista.
Na pewno jeszcze wiele będzie się mówić o tym topie i sposobie głosowania. Na razie zanurzę się w czytanie tego co żeście napisali przez te dwa dni :)
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: kajman »

Rozwiązanie jest proste, ale być może trudne do wykonania. Dzielimy wszystkie utwory na kilkanaście rownej (lub prawie rownej) grup w kolejności alfabetycznej (wykonawcow, bo inaczej to będzie zbyt przypadkowo), ale istnieje coś w rodzaju maszyny losującej, ktora układa losowo kolejność blokow.
Teraz istnieją dwie opcje wśrod głosujących:
1. Osoba, ktora przed przystąpieniem do głosowania wie, na co zagłosuje. Ona po kolei przegląda bloki i odhacza wybrane przez siebie utwory.
2. Osoba, ktora jedzie po kolei i odhacza, co jej wpadnie w oko. Ta osoba powiedzmy przeleci szczegółowo trzy pierwsze (lub ostatnie) bloki i potem z kolejnych powybiera poszczegolne utwory. Jednak że kolejność bloków będzie zmienna to pierwszy odhaczy naprzykład utwory wykonawców na P, HIJ, T1 (bo T pewna dwa bloki zajmie), a drugi C, QR i NO. W sumie to się uśredni i wszystrkie bloki będą równo przemaglowane. Tutaj może być problem, że utwory z początkow blokow mogą wyjść lepiej niż z końca, ale rożnice będą raczej niewielkie. Na upartego można też każdy blok losowo dawać od początku lub od końca, ale to chyba może być poważniejszy problem techniczny.
W sumie nie będzie preferencji żadnych konkretnych liter alfabetu.
Zablokowany