II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
mefiu
Posty: 856
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 10:55 am

Re: II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Post autor: mefiu »

Ja tez nie za bardzo przeglądałem to co inni napisali odnośnie zmiany sposobu głosowania, ale mi nasuwają się dwie kwestie.
1. Powinien być zmieniony format na tytuł - wykonawca (tak było w ogólnym topie), wprawdzie lepiej przegląda się propozycje w odwrotnym formacie ale zapobiegnie to przypadkom gdy ktoś zaznaczy np. 5 utworów Turnaua pod rząd, bo wątpię czy będzie mu się chciało szukać każdej jego piosenki oddzielnie.
2. Należy ograniczyć ilość głosów do max. 25, gdyż zazwyczaj głosy dalsze są już przypadkowe (np. ktoś ma jeszcze 10 głosów, a żadnych pomysłów na co je oddać to przeznaczy je np. na fajnego Stuhra, Ciągnika, czy 3 Comy, a czemu nie) lub tez po zagłosowaniu na swoje typy i dojściu do końca zestawu wraca się na początek i dochodzi do literki E i kończą mu się głosy (co słusznie zauważono, dlatego wykonawcy z początku alfabetu mają więcej głosów).

Taka jest moja opinia
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Re: II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Post autor: stavanger »

Może warto wprowadzić sortowanie:
- wg utworów i wg wykonawców
- zaczynając od początku alfabetu i od końca
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Post autor: Robinson »

Oprócz dotychczasowych propozycji:
- ustawienie utworów w kolejności przypadkowej,
- jeśli głosowanie trwa np. 5 tygodni, to przez 3 tygodnie układ od A-Z, a przez ostatnie 2 tygodnie układ od Z-A.
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3252
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Post autor: Arkano »

Po prostu odwrócić kolejność na Z-A i zobaczymy co się stanie.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Post autor: Neo01 »

Arkano pisze:Po prostu odwrócić kolejność na Z-A i zobaczymy co się stanie.
Wtedy najlepiej prezentowałyby się utwory Republiki, TSA, Tadeusza Woźniaka i Stana Borysa. Nie stać już nas na takie eksperymenty. Pomysł z alfabetem, z którego "wyłanialiby się" wykonawcy i ich utwory uważam za chyba najlepszy i w miarę możliwy do zrealizowania.
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3252
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Post autor: Arkano »

No i w czym problem. Jeśli wahadło przechyliło się w jedną stronę, to teraz powinno przechylić na drugą. To jest naturalne i dla mnie będzie to sprawiedliwe.

Nie bardzo mogę sobie wyobrazić, jak ten ukryty alfabet miałby wyrównać szanse dalszych literek?
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Post autor: kajman »

Arkano pisze:1. No i w czym problem. Jeśli wahadło przechyliło się w jedną stronę, to teraz powinno przechylić na drugą. To jest naturalne i dla mnie będzie to sprawiedliwe.
2. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić, jak ten ukryty alfabet miałby wyrównać szanse dalszych literek?
1. W tym między innymi, że środek zawsze dostanie po tyłku.
2. Ja także nie.
3. A może by tak losowo poukładać utwory? :wink:
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Post autor: JaceK »

Czy ktoś dysponuje pełną listą propozycji do głosowania jaka widniała jeszcze w ostatnim tygodniu przed zamknięciem PL-TOP-u? Pilnie poszukiwana... w dowolnym formacie, byleby była czytelna dla przeciętnego śmiertelnika :)

edit: [DZIĘKI! Yacy, Arkano -- już mam... wielkie dzięki!]
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Post autor: kajman »

Jeżeli pilnie to nie, ale ok. 16 mogę podrzucić.
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3252
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Post autor: Arkano »

Poszło pw
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:Zauważyliśmy już, że w Topie zdecydowanie zyskali wykonawcy z początku alfabetu. W Trójce też to zauważyli.
Nie sposziewałem się, że w Trójce mogli to zauwazyć :mrgreen:
ku3a pisze:Jakie macie pomysły, by uniknąć takiej sytuacji w kolejnych edycjach? Zakładamy, że liczba propozycji nie ulegnie zmianie.
Wcześniej podawałem swoje propozycje, mam nadzieję, że zostały uwzględnione, bo nie będe już drugi raz tego pisał
ku3a pisze:Widziałem tylko, że była propozycja, by najpierw nie ukazywał się pełen zestaw, lecz spis liter i po kliknięciu w każdą dopiero pokazywaliby się wykonawcy na tę literę.
To chyba jedna z moich, ale jak wcześniej wspomniałem oprócz tego powinna być wyszukiwalrka, dzięki której najpierw znajdziemy te kawałki, na które naprawdę chcemy oddać głos, a nie na nie przypadkowo natrafimy. Dopiero w drugiej kolejności spis literek, dla osób, które (niestety) nie wiedzą co jest w zestawie i nie wiedzą na co oddać głos, a tacy niestety najbardziej wypaczają wyniki.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Post autor: abd3mz »

tadzio3 pisze:w drugiej kolejności spis literek, dla osób, które (niestety) nie wiedzą co jest w zestawie i nie wiedzą na co oddać głos
a skąd można wiedzieć co jest w zestawie jeśli się do niego nie zajrzy?...
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Post autor: tadzio3 »

abd3mz pisze:a skąd można wiedzieć co jest w zestawie jeśli się do niego nie zajrzy?...
No właśnie Ci co nie wiedzą, zaglądają najpierw co jest, a Ci do znają z poprzednich zestawów już raczej wiedzą ktróre piosenki są.

Poznanie tak, ale nie w momencie głosowania, kiedy dużo osób podejmuje decyzję szybko, bez większego zastanowienia. Wiem, że jestem idealistą, bo chciałbym, aby każdy zrobił sobie przemyślaną selekcję i wtedy zagłosował. Niestety większośc zapewne robi to instynktownie. Ale dobra, już nie marudzę...
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Post autor: krzysiek83 »

Moja propozycja jest prosta: Od ostatniego do pierwszego miejsca posortować utwory :D
Ciekawe czy wtedy Reni Jusis i Papa Dance będą w czołówce :P
I ilu osobom starczy głosów na "Dziwny jest ten świat".
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Post autor: tadzio3 »

He he, dobre :wink:

Ale tak naprawdę to nie ma sensu sortować utworów inaczej niż alfabetycznie, bo też chodzi o to by sprawnie je wyszukać, no chyba że była by wyszukiwarka.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:
tadzio3 pisze:Dodano fragmenty piosenek do topu. Na razie tylko pierwszej dziesiatki. Ciekawe czy zrobią tak z całą setką...
tak, będzie cała setka. do soboty powinno się udać.
teraz jest 70.
Korzystając z tej wypowiedzi musze niestety głosić błąd, który wkradł sie do Budki Suflera. Otóż pod piosenką "Cień wielkiej góry" słyszymy fragment... "Jest taki samotny dom"! :shock: I na odwrót. Żebyś tak Kubo mógł to delikatnie zgłosić :wink: Nie ładnie tak mylić się w topie wszech czasów.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: II Polski Top Wszech Czasów (1-3.05.2009) - Dzień 3

Post autor: Piotr »

Od jutra (13.05.2008) na stronach Archiwum Listy Przebojów Programu Trzeciego — LP3.pl dostepne beda pozycje 101 - 200, II Polskiego Topu Wszech Czasow.
Serdecznie zapraszamy do lektury, analizy i komentarzy.
ODPOWIEDZ