Który top lepszy?

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Tomi
Posty: 121
Rejestracja: wt paź 17, 2006 11:41 am

Który top lepszy?

Post autor: Tomi »

Witam Was!

Zapraszam do dyskusji na temat obu Topów: Trójkowego i Złotego. Jestem przekonany, że większość z Was słuchała obu i może swoje trzy grosze dorzucić. Dla mnie, mimo, iż piosenki się powtarzały czy też dublowały, oba Topy były zgoła inne. Kilka przebojów zadecydowało o całokształcie topu. Trójkowy, ambitny, ale w tym roku bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Powrót Innuendo czy Moody Blues, debiut Metallici i Comy, jeszcze kilka posunięć -> kapitalna sprawa! No ale żeby nie było tak słodko, pojawił się Kazik, za wysoko, za dużo go. Za dużo Dżemów... Generalnie Top Trójkowy był na 5+, prowadzenie też niezłe, dobry pomysł z rozbiciem na trzy dni i trzech prowadzących, powiedzmy, że wszystko w całości. Inaczej było w Złotych. Dwa dni po 5h. Dało się trochę odczuć. Znużenie i zmęczenie. Ale z kolei na tym Topie zupełnie inne klimaty. Europe, Abba, Foreigner -> to są przeboje wszech czasów! Które przywołują niezwykłe wspomnienia z dzieciństwa. Z kolei Top strasznie upchany czasowo. Przeboje, których nie wolno grać w krótszych wersjach, pojawiły się w nich. Oby w przyszłym roku starczyło czasu na zagranie wszystkiego. Warto chyba wygospodarować godzinę czy dwie, aby strzowyż idealny top, z idealnym prowadzącym...

A jakie są Wasze zdania?
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Który top lepszy?

Post autor: tadzio3 »

Niestety topu w Żłotych Przebojach nie słuchałem, ale może jak znajde nagranie to nadrobię to i będę mógł porównać.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22019
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Który top lepszy?

Post autor: Yacy »

tadzio, chomik Jotema3 zawiera to czego potrzebujesz :-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Który top lepszy?

Post autor: Miszon »

Trójkowy na pewno był lepszy muzycznie. No i nie ścięto np. November rain w rajlepszym miejscu :evil: . Co do prowadzenia - Złoty był "klasycznoniedźwiedziowy". Czyli jeśli ktoś go lubi, to bardzo fajnie, jak nie, no to trochę gorzej. Ja lubię :).
Trójkowy:
- Stelmach - bardzo fajne prowadzenie, choć może mniej "klimatyczne" niż pozostali. Podobało mi się to, że chłopak ostro się przejął tą całą imprezą, co było słychać przed i po Topie (np. w jego audycjach)
- Metz - słabiej niż rok temu, jakoś bardziej "sucho". Ale wtedy było naprawdę super, także może miał słabszy dzień. Na szczęście nadal dużo lepiej niż za pierwszym razem
- Baron - tu z kolei jest postęp w porównaniu z zeszłym rokiem. Wtedy jakoś było za luźno, za bardzo "listowo", a za mało "topowo". Tym razem dobrze wyczuł klimat.

Natomiast nie podejmuje się rozstrzygnąć tytułowego pytania. Chyba najfajniejszy byłby trójkowy prowadzony przez Niedźwiedzia, ale to mało realne (chociaż jeśli kiedyś wróci, to już nie oddawałbym mu z powrotem Listy).
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Który top lepszy?

Post autor: Gary »

A ja bardzo chętnie przy okazji trójkowego topu wszech czasów usłyszałbym również Piotra Kaczkowskiego i Wojciecha Manna. :)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Który top lepszy?

Post autor: Robinson »

Gary pisze:A ja bardzo chętnie przy okazji trójkowego topu wszech czasów usłyszałbym również Piotra Kaczkowskiego i Wojciecha Manna. :)
Czyli Radio czterech Piotrków i jednego Wojtka? ;)
marron
Posty: 117
Rejestracja: czw sty 01, 2009 6:07 pm

Re: Który top lepszy?

Post autor: marron »

Jestem zdania, że top trójkowy był dużo lepszy od topu ZP. Tu był klimat, przygotowanie, staranie a Marek poszedł raczej na spontan. Trochę to dziwi, bo Marek mając niewątpliwie dużo lepsze atuty raczej rywalizację przegrał. (jeżeli można tu w ogóle mówić o rywalizacji) Nie zmienia to postaci rzeczy, że prawdziwi miłośnicy topu będą słuchać obydwu audycji, bo przez tyle lat zdążyli pokochać magię Marka, a trójka jest firmą samą w sobie. - co potwierdza XV top. Podpisuję się obydwoma ręcami i nogami pod pomysłem wprowadzenia kolejnych redaktorów (P Kaczkowski i W Mann) i rozszerzenia topu na więcej dni i pozycji. Można by też zrobić top złożony np. z samych coverów. W każdym razie im więcej pomysłów tym lepiej, bo dzięki temu audycja może być bardziej atrakcyjna.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Który top lepszy?

Post autor: tadzio3 »

Trójkowy Top jest pierwowzorem tej na Złoych Przebojach, podobne piosenki, niegdys podobny prowadzący :mrgreen:
Ale mam wrażenie, że te topy, ta lista, nawet audycja Niedźwiedzia, to taka marna kopia tego wszystkiego co robił w Trójce.
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Który top lepszy?

Post autor: krzychu78 »

zdecydowanie top trójkowy , w złotych było za duzo gadania , reklam i te ucinanie niektórych utworów :?
Pawelucky
Posty: 1451
Rejestracja: sob lip 18, 2009 9:47 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Który top lepszy?

Post autor: Pawelucky »

Dla mnie top 3kowy lepszy chyba też dlatego ze najstarszy i sie już do niego przyzwyczaiłem,a i tak nie mam też radia złotego.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Który top lepszy?

Post autor: krzysiek83 »

krzychu78 pisze:zdecydowanie top trójkowy , w złotych było za duzo gadania , reklam i te ucinanie niektórych utworów :?
Takie radio... Utwór nie może grać dłużej niż...
Red. Niedźwiedzki idąc tam uznał, że mu to nie przeszkadza, zatem na własne życzenie przegrał rywalizację z Trójką (nazwiska nie grają roli - Trójka zawsze wśród czołowych prowadzących ma osobowości równe Panu Markowi, przecież radio nie straciło na jakości po jego odejściu, strata jest za to wielce odczuwalna w czasie przerwy red. Kaczkowskiego, będącego synonimem wszystkiego co najlepsze w Trójce - człowieka wyjątkowego, któremu kiedyś chciałbym podziękować za wszystko co robi i uścisnąć mu dłoń - przepraszam za patetyzm, ale sam się narzuca :oops: ).
jarrybegood
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 08, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Szczytniki

Re: Który top lepszy?

Post autor: jarrybegood »

To przypomina dyskusję o wyższości Swiąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia :D
Tomi
Posty: 121
Rejestracja: wt paź 17, 2006 11:41 am

Re: Który top lepszy?

Post autor: Tomi »

jest takie ładne określenie w angielskim : "to sum up" czyly reasumując, biorąc pod uwagę Wielkość piosenek i ich pozycję, czyli Stairway i Brothers powinny być w pierwszej trójce, no co najmniej piątce, to lepszym topem jest (zdecydowanie) top Złoty. A sentyment?... Jednak za MarkiemN? Powoli przestawiam się na Złote, bo w Trójce coś kręcą...
ODPOWIEDZ