Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, neon.ka, Mateusz, Yacy

Regulamin działu
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.

Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Postprzez wzorowezero » Pt cze 24, 2016 8:45 pm

Dobra, myślę, że można założyć temat o dyskusji nad zestawem na Polski Top (czasami brakuje trybu przypuszczającego w moim poście - długo analizowałem). Zacznijmy od ilości utworów na wykonawcę (tylko dwucyfrówki):
16 Maanam; Republika
15 Cykl Kabaretu Starszych Panów
14 Edyta Bartosiewicz; Kult; Lady Pank; Myslovitz
13 Czesław Niemen; Hey; T.Love
12 Budka Suflera; Marek Grechuta; Perfect
11 Czerwone Gitary; Dżem; Raz, Dwa, Trzy
10 Breakout; Kayah; Maryla Rodowicz; Wilki; Wojciech Młynarski

Redakcja mocno ograniczyła liczebność wielu wykonawców, np. Maanamu, który miał 21 utworów, by usunąć mu pięć z nich. Najwięcej jest 16 dla artysty (w tym przypadku Maanamu i Republiki) z racji tego, że obecna liczba głosów wynosi 33, a Redakcja zadbała o to, aby nie dopuścić do tego, aby co najmniej połowa głosów poszła na danego artystę. I chyba to jedyny plus takiego odsiewu utworów.

Ale to nie wszystko - Marek Niedźwiedzki na swoim blogu napisał, że jest za mało głosów. Więc gdyby powiększyć do 50 (a w XXI TWC pomysł ogólnie był trafiony z daniem 50 głosów zamiast 33), to myślę, że chociaż większość utworów (jak nie wszystkie) mogłaby wrócić, a 20-22 na wykonawcę nie byłby złym pomysłem, bo i tak połowy głosów artysta by nie przekroczył, ale oczywiście nic na siłę.

A teraz, taka moja propozycja (z naciskiem na słowo "propozycja") z cyklu: co dalej?

Myślę, żeby w pierwszej kolejności zająć się dwoma sprawami - powiększeniem liczby głosów do 50 (osobiście jestem za tym) oraz nad pakietami, o których opowiem zaraz. Myślę, żeby rozegrać to tak - jak pakiet dobije do chociaż 25% głosów poparcia, to można wszystkie utwory w danym pakiecie zarekomendować do zestawu - w pierwszej kolejności. Jeśli by się zdarzyło, że pojedyncze utwory z pakietu nie zostałyby dodane do zestawu, to przejdą do drugiego etapu. To samo z utworami z pakietów, które magicznej granicy 25% by nie przeszły.

Krótko - albo "tak", albo "nie". Nie byłoby głosów typu "tak, ale nie chcę tego i tego utworu".

Drugi etap możnaby zacząć, jeśli te utwory ostatecznie znajdą się w zestawie (najszybciej jak możliwe po pierwszym głosowaniu) i mam cichą nadzieję, że jak już ten etap przerobimy, to znajdą się w zestawie. Jak nic się nie zmieni w ciągu, powiedzmy, 3-5 dni od dodania, można ruszyć z drugim etapem.

Drugi etap mógłby wyglądać tak, jak wyglądają Forumowe Topy - wybieralibyśmy 50 utworów, układamy je w kolejności. Pierwsza setka mogłaby być rekomendowana w pierwszej kolejności, a druga setka (albo miejsca od 101. do 150., zobaczy się w dyskusji) mogłaby być rekomendowana w drugiej kolejności. O tyle lepiej, że wystarczy tylko jeden post, zamiast oczekiwać na użytkowników, co mają zaległości. A po drugie - bywało też tak, że wybierając utwory na Ogólny Top - nic nie zostaje wybrane z danego pakietu (gatunku). Setka zostałaby wyłoniona bez względu na wyniki z pakietów, co w najsłabszym przypadku mogłoby to zabrać szansę zupełnie nowym utworom, które mają szansę wejść do zestawu po raz pierwszy.

Jestem zwolennikiem tego, aby dodać mnóstwo utworów do zestawu, by liczebnie zbliżyć się do ilości utworów w zestawie na Ogólny Top. Choć z drugiej strony - czy dodanie w sumie koło 300 utworów za jednym zamachem nie byłby... szaleństwem? Choć przed XV Topem, jeśli dobrze doczytałem, to dodano z jakieś 1000...

Teraz wszystkie pakiety (w innym poście będzie rozpiska) - w sumie jest 210 utworów:

1. Utwory wyrzucone z zestawu przed IX Topem Wszech Czasów
Pakiet A - Utwory (8), które obecnie są w zestawie na XXII Ogólny Top (bez względu na to, jak sobie tam radzą), a nie ma ich w zestawie na Polski Top
Pakiet B - Utwory (29) tych wykonawców, które obecnie mają liczną reprezentację (9-16 utworów [do 2^4 utworów])
Pakiet C - Utwory (24) tych wykonawców, które obecnie mają średnią reprezentację w zestawie na Polski Top (5-8 utworów [do 2^3 utworów])
Pakiet D - Utwory (32) tych wykonawców, które obecnie mają małą reprezentację (3-4 utwory [do 2^2 utworów])
Pakiet E - Utwory (46) tych wykonawców, które obecnie mają bardzo małą reprezentację (1-2 utwory [do 2^1 utworów])
Pakiet F - Utwory (5) tych wykonawców, które Top wcześniej jeszcze miały reprezentację, a obecnie tej już nie ma

Ad 1 - Osobiście, Pakiet A powinien przejść, najlepiej automatycznie. Poza tym, nie wiadomo jak utwory z tego, jak i z pakietów B-F, poradziły sobie w VIII Topie (Topie przed usunięciem tychże utworów). Zresztą, utwory zostały usunięte bez dyskusji, a patrząc na Pakiet A można pokusić się o stwierdzenie, że również bardzo pochopnie i odgórnie (poza tym, pierwotnie takie "Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości" miało w zestawie nie być). Wiele usunięć ciężko zrozumieć, a nie wiadomo, jak utwory sobie poradziły. Poza tym, tak rozdrobniłem pakiety, ponieważ 50 utworów w jednym pakiecie byłoby przesadą.

2. Utwory z tematu traktującego o wyłanianiu nowości przed IX PTWC
Pakiet G - Utwory (5) w głosowaniu na nowości na IX Top Wszech Czasów, które zdobyły co najmniej 9 głosów, a i tak nie przeszły
Pakiet H - Utwory (18) w głosowaniu na nowości na IX Top Wszech Czasów, które zdobyły co najmniej 25% głosów, ale mniej niż 9 głosów

Ad 2 - Temat jest świeży, wałkowaliśmy go jeszcze 3 miesiące temu. Z 25 rekomendacji weszły tylko dwie ("Beksa" oraz "Trójkąty i kwadraty", ale również i "Spadochron"), które prawdopodobnie bez tego głosowania i tak dostałyby się do zestawu, a z utworów, które otrzymały 50% głosów użytkowników przeszło... zero. Biorę pod uwagę, że tamto głosowanie to takie jakby "małe piwo" (bo trzeba było wybrać zaledwie 20-30 nowości spośród wykonawców z małą reprezentacją lub jej brakiem), ale większość nowości nie są z tego głosowania, więc myślę, żeby jeszcze raz posłużyć się tymi wynikami tym bardziej, że jak pisałem, temat nie jest wcale aż taki stary i może się przydać do większej dyskusji, którą można zacząć. I pytanie - dlaczego "co najmniej 9 głosów" przy pakiecie G? Prosta odpowiedź - "Karuzela", która była ostatnia (871.), tyle głosów zdobyła w IX Polskim Topie, więc można oczekiwać, że skoro co najmniej 9 osób widziało coś w tych 5 utworach, to nie powinny okupywać ogonu zestawu.

3. Przeszłe Polskie i Ogólne Topy:
Pakiet I - Utwory (20), które w przeszłości były w zestawie na Polski Top, a zostały usunięte przed II PTWC i nigdy nie powróciły
Pakiet J - Utwory (4), które w przeszłości były w zestawie na Polski Top, a zostały usunięte przed VIII PTWC i nigdy nie powróciły
Pakiet K - Utwory (18), które w przeszłości były w zestawie na Ogólny Top, a nie było im dane kiedykolwiek zawitać na zestaw na Polski Top

Ad 3 - Chciałbym mocno zaznaczyć (także do punktu pierwszego), że za każdym razem, kiedy utwór zostaje usunięty z zestawu, to nie jest wiadoma jego pozycja w ostatnim dla niego Topie, a to coś znaczy. Nad usunięciami przed II Topem pracowano (z różnym skutkiem), ale z jednej strony nie są wiadome pozycje tych usuniętych, a z drugiej strony nie wiadomo, jak by sobie poradziły przy zestawie powiększonym prawie dwukrotnie. Co do Pakietu J - jasne, może odbiegają od tego jak ma wyglądać Polski Top, ale moim zdaniem nie odbiegają rażąco (ale patrząc na to, co się działo wokół IX PTWC, lepiej być ostrożnym, jeśli chodzi o proponowanie takich utworów "na granicy", choć pewnie i takie mogą znaleźć się w zestawie prędzej czy później, szczególnie, jeśli założyć, że "Top edukuje starszych i młodszych słuchaczy", bo taki głos w wątku się pojawił, a Top to nie tylko setka, tylko cały zestaw). Wracając, jak dotąd, jawnie się "oberwało" tylko "Sorry Polsko" na blogu Marka Niedźwieckiego - pomimo tego, że to inna półka, to jednak na blogu dało się wyczuć, że ten utwór "lekko zepsuł Top". Nic oczywiste nie jest.

Nie wiem, jak z kwestią usunięć - ja bym sobie po prostu odpuścił do momentu, jeśli liczba utworów w zestawie na Polski Top mocno wzrośnie (a moimi oczami widzę, że tych braków naprawdę jest trochę). Nawet, jeśli "Karuzela" jest ostatnia, to nawet ją bym sobie po prostu oszczędził. Co innego być ostatnim utworem mając 9 głosów i będąc na 871. miejscu w Polskim Topie niż być ostatnim utworem mając 3 głosy i będąc na 1500-którymś miejscu w Ogólnym. Ja bym się odważył na to, aby mocno do zestawu pododawać - nie byłoby takie złe. Skorzystaliby na tym np. pół-zapomniani artyści z lat 60. i 70., kiedy osiągali sukcesy na festiwalach w Opolu czy Sopocie (ja bym spróbował - najwyżej potem się usunie z zestawu, jak tak źle mogłyby sobie radzić).

Co do utworów, które obecnie mają świetny bilans w podsumowaniu Listy (a nie są w żadnym pakiecie) - proponuję, aby rozważyć je w tym drugim etapie, jak już ogarniemy kwestię pakietów.

A - chyba możemy się umówić, że taką granicą dla utworów będzie notowanie 1764 - wtedy ostatni raz gościła najmłodsza "Wojenka" (ale w tym samym notowaniu ostatni raz gościła "Następna stacja" Taco Hemingwaya, który ma 220 punktów w podsumowaniu Listy oraz raz pierwsze miejsce, więc ten też można rozważać). A notowanie 1764 miało miejsce 20 listopada 2015 roku (niespełna pół roku przed IX PTWC). Jestem przeciwnikiem utrzymywania... półrocznej karencji. Niech to się rozrośnie do 2,5 roku najwyżej.

I bym zapomniał - mile widziane zawsze są Wasze propozycje. Za niedługo podam, jak wyglądałyby wszystkie 11 pakietów, a także to, jak poradzili sobie poszczególni wykonawcy w IX Polskim Topie.

Przypominam - to tylko taka moja propozycja, a że mamy już wyniki na aktualny Top, to można ruszać z dyskusją. Zawsze możemy inaczej to rozpatrzeć. Tak czy siak, zapraszam do dyskusji :)
Ostatnio edytowano Pt cze 24, 2016 9:52 pm przez wzorowezero, łącznie edytowano 1 raz
wzorowezero
 
Posty: 579
Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Postprzez wzorowezero » Pt cze 24, 2016 8:46 pm

Proponowane pakiety utworów:

Pakiet A (8 utworów):
Kod: Zaznacz cały
Anna Maria Jopek - SZEPTY I ŁZY 
Aya RL - ULICA MIASTA 
Closterkeller - WŁADZA 
Dżem - PARTYZANT 
Maanam - SZARE MIRAŻE 
Maanam - WYJĄTKOWO ZIMNY MAJ 
Republika - RAZ NA MILION LAT 
T.Love - NIE, NIE, NIE


Pakiet B (29 utworów):
Kod: Zaznacz cały
Czerwone Gitary - DZIEŃ JEDEN W ROKU 
Czerwone Gitary - MATURA 
Edyta Bartosiewicz - KOZIOROŻEC 
Edyta Bartosiewicz - SZAŁ 
Edyta Bartosiewicz - TATUAŻ 
Hey - BYŁABYM 
Hey - HO 
Kult - AMNEZJA 
Kult - BROOKLYŃSKA RADA ŻYDÓW 
Kult - MARYSIA 
Kult - WÓDKA 
Lady Pank - NA CO KOMU DZIŚ 
Lady Pank - STACJA WARSZAWA 
Maanam - ANIOŁ (MIŁOŚĆ TO WIECZNA TĘSKNOTA) 
Maanam - MÓWIĄ, ŻE MIŁOŚĆ MIESZKA W NIEBIE 
Maanam - RÓŻA 
Maryla Rodowicz - ROZMOWA PRZEZ OCEAN 
Maryla Rodowicz - TO JUŻ BYŁO 
Myslovitz - NOCNYM POCIĄGIEM AŻ DO KOŃCA ŚWIATA 
Myslovitz - SZKLANY CZŁOWIEK 
Myslovitz - UCIEKINIER 
Raz, Dwa, Trzy - JUŻ 
Raz, Dwa, Trzy - W WIELKIM MIEŚCIE 
Republika - PSY PAWŁOWA 
Republika - REPUBLIKA 
Republika - SAM NA LINIE 
T.Love - JAZZ NAD WISŁĄ 
T.Love - STANY 
T.Love - T.LOVE, T.LOVE 


Pakiet C (24 utwory):
Kod: Zaznacz cały
Anna Maria Jopek - NA DŁONI 
Bajm - PŁOMIEŃ Z NIEBA 
De Mono - OSTATNI POCAŁUNEK 
Elektryczne Gitary - GŁOWY L 
Grzegorz Turnau - KAWAŁEK CIENIA 
Grzegorz Turnau - LIRYKA LIRYKA 
Grzegorz Turnau & Georgios Dalaras - LOULOUDI (KWIAT) 
Halina Frąckowiak - DANCING QUEEN 
Halina Frąckowiak - MAŁY ELF 
Kasia Nosowska i Kazik - ZOIL 
Kazik - DZIEWCZYNY 
Lao Che - DROGI PANIE 
Lao Che - HISZPAN 
Lombard - KRYSZTAŁOWA 
Lombard - MAM DOŚĆ 
Martyna Jakubowicz - STARA TAŚMA NA MOIM GRUNDIGU 
Michał Żebrowski i Anna Maria Jopek - WSPOMNIENIE 
Nosowska - MAKRO 
Nosowska - O NAS 
Oddział Zamknięty - RZEKA 
Stanisław Soyka - HARD TO PART 
Strachy na Lachy - MORALNE SALTO 
Urszula - NIEBO DLA CIEBIE 
Varius Manx - DLACZEGO JA (ZABIJ MNIE) 


Pakiet D (32 utwory):
Kod: Zaznacz cały
Andrzej Zaucha - BĄDŹ MOIM NATCHNIENIEM 
Andrzej Zaucha - C'EST LA VIE - PARYŻ Z POCZTÓWKI 
Andrzej Zaucha - SIÓDMY ROK 
Armia - JESZCZE RAZ, JESZCZE DZIŚ 
Armia - JEŻELI 
Aya RL - NASZA ŚCIANA 
Coma - STO TYSIĘCY JEDNAKOWYCH MIAST 
Ewa Bem - MIŁOŚĆ TO JEST WIELKI SKARB 
Ewa Bem - MÓWIĘ TAK, MYŚLĘ NIE 
Ewa Bem - POR FAVOR 
Golden Life - HELIKOPTER 
Golden Life - OPRÓCZ 
Ira - IKAR 
Ira - MOCNY 
Ira - NIE ZATRZYMAM SIĘ 
Irena Jarocka - BEATLEMANIA STORY 
Klaus Mitffoch - DLA TWOJEJ GŁOWY KOMFORT 
Klaus Mitffoch - SIEDZI 
Kombi - HOTEL TWOICH SNÓW 
Kombi - KOCHAĆ CIĘ ZA PÓŹNO 
KSU - ZA MGŁĄ 
O.N.A. - MIMO WSZYSTKO 
Pod Budą - KRAKÓW, PIWNA 7 
Pudelsi - CZERWONE TANGO 
Pudelsi - UWAŻAJ NA NIEGO 
Pudelsi - WOLNOŚĆ SŁOWA 
Renata Przemyk - ODJAZD 
Renata Przemyk - PROTEST DANCE 
Robert Gawliński - CHERMAN 
Róże Europy - LIST DO GERTRUDY BURGUND 
Sztywny Pal Azji - ŁOŻE W KOLORZE CZERWONYM 
TSA - JODYNA 


Pakiet E (46 utworów):
Kod: Zaznacz cały
Agressiva 69 - SITUATIONS 
Akurat - LUBIĘ MÓWIĆ Z TOBĄ 
Alicja Majewska - BYĆ KOBIETĄ 
Alicja Majewska - ODKRYJEMY MIŁOŚĆ NIEZNANĄ 
Anna Jurksztowicz – STAN POGODY 
Atmosphere - WYRZUCENIE 
Banda i Wanda - MAMY CZAS 
Banda i Wanda - SIEDEM ŻYCZEŃ 
Beata Kozidrak - TERAZ PŁYNĘ 
Beata Kozidrak - ŻAL MI TAMTYCH NOCY I DNI 
Bielizna - KOŁYSANKA DLA NARZECZONEJ TAPICERA 
Blenders - OWCA 
Blenders - PONIEDZIAŁEK 
Daab - FALA LUDZKICH SERC 
Daab - PODZIELONO ŚWIAT 
Daab - PRZED NAMI WIELKA PRZESTRZEŃ 
Dezerter - POLSKA ZŁOTA MŁODZIEŻ 
Edyta Geppert - ZAMIAST 
El Doopa - MOHEROWY NINJA 
Emigranci - W STRONĘ SŁOŃCA 
Exodus - JESZCZE CZEKAM 
Firebirds - 24 ZACHODY SŁOŃCA 
Hanna Banaszak - SAMBA PRZED ROZSTANIEM 
Izabela Trojanowska - KARMAZYNOWA NOC 
Jacek Lech - 20 LAT, A MOŻE MNIEJ 
Jacek Skubikowski - ZA KAŻDY DZIEŃ, ZA KAŻDY SZEPT 
Kasia Stankiewicz - MARZEC 
Kazik Na Żywo - TATA DILERA 
Klincz - LATARNIK 
Kombajn do zbierania kur po wioskach - LEWA STRONA LITERKI M 
Kombajn do zbierania kur po wioskach - POŁĄCZENIA 
Kowalski - IRLANDIA ZIELONA 
Mieczysław Szcześniak - NO CO TY NA TO? 
Mira Kubasińska & After Blues – ZOBACZ JAK PIĘKNIE
Mirosław Czyżykiewicz - AVE (inspira) 
Papa Dance - NAJ STORY 
Papa Dance - NIETYKALNI 
Papa Dance - OCEAN WSPOMNIEŃ 
Pidżama Porno - EZOTERYCZNY POZNAŃ 
Reni Jusis - MAGNES 
Ryszard Rynkowski - NIE BUDŹCIE MARZEŃ ZE SNU 
Sidney Polak - RADIO WARSZAWA 
Turbo - FABRYKA KEKSÓW 
Universe - GŁUPIA ŻABA 
Universe i Beata Kozidrak - TYLE CHCIAŁEM CI DAĆ 
ZOO - ROMANTYCZNA GRA


Pakiet F (5 utworów):
Kod: Zaznacz cały
7777 - JAK JA KOCHAM CIĘ 
Buzu Squat - PRZEBUDZENIE 
eM - TRAMWAJE JAK KOMETY 
Mad Money - NA TWOJEJ ORBICIE 
Mafia - JA (MOJA TWARZ)
 

Pakiet G (5 utworów):
Kod: Zaznacz cały
Ada Rusowicz i Niebiesko-Czarni - ZA DALEKO MIESZKASZ MIŁY
Andrzej Rybiński - NIE LICZĘ GODZIN I LAT
Artur Rojek - SYRENY
Krzysztof Krawczyk - OSTATNI RAZ ZATAŃCZYSZ ZE MNĄ
Skubas - NIE MAM DLA CIEBIE MIŁOŚCI


Pakiet H (18 utworów):
Kod: Zaznacz cały
Andrzej Rosiewicz - CHŁOPCY RADAROWCY
Andrzej Rosiewicz - CZTERDZIEŚCI LAT MINĘŁO
Czerwony Tulipan - JEDYNE CO MAM
Danuta Rinn - GDZIE CI MĘŻCZYŹNI
Ewelina Flinta - ŻAŁUJĘ
Filipinki - BATUMI
Gabriel Fleszar - KROPLĄ DESZCZU
Gayga & Pro-Rock - GRAJ, NIE ŻAŁUJ STRUN
Kury - JESIENNA DEPRECHA
Luxtorpeda - HYMN
Marek i Wacek - MELODIA DLA ZUZI
Mela Koteluk - FASTRYGI
Mela Koteluk - MELODIA ULOTNA
Metro - WIEŻA BABEL
Męskie Granie Orkiestra - ELEKTRYCZNY
Robert Chojnacki & Friends - PRAWIE DO NIEBA
Skubas - LINOSKOCZEK
Waglewski Fisz Emade - OJCIEC


Pakiet I (20 utworów):
Kod: Zaznacz cały
Big Day - GDY KIEDYŚ ZNÓW ZAWOŁAM CIĘ
Blenders - BIRIBOMBA
Closterkeller - NA KRAWĘDZI
Czerwone Gitary - MAŁY MIŚ
Czerwone Gitary - NIKT NA ŚWIECIE NIE WIE
De Press - CY BOCYCIE ŚWINTY OJCE
Elektryczne Gitary - CO POWIE RYBA
Halina Frąckowiak - ANNA JUŻ TU NIE MIESZKA
Jacek Kaczmarski - PRZEDSZKOLE
Kasia Kowalska - BYĆ TAK BLISKO
Lech Janerka - WYOBRAŹ SOBIE
Mafia - IMIĘ DESZCZU
Mancu - MIASTO JUŻ ŚPI
Myslovitz - ZWYKŁY DZIEŃ
Proletaryat - PROLETARYAT
Pudelsi - SAMBA MAMBA
Rezerwat - OBSERWATOR
Siekiera - JUŻ BLISKO
Tomek Lipiński - NIE PYTAJ MNIE
Urszula - POWIEDZ, ILE MASZ LAT


Pakiet J (4 utwory):
Kod: Zaznacz cały
Ich Troje - A WSZYSTKO TO... (BO CIEBIE KOCHAM)!
Jeden Osiem L - JAK ZAPOMNIEĆ
Łzy - AGNIESZKA JUŻ DAWNO
Norbi - KOBIETY SĄ GORĄCE


Pakiet K (18 utworów):
Kod: Zaznacz cały
Aya RL - JAK ZE STALI I ZE SZKŁA
Czesław Niemen - ZABAWA W CIUCIUBABKĘ
Dżamble - NAGA RZEKA
Dżamble - W NOC I W DZIEŃ
Edyta Bartosiewicz - URODZINY
Edyta Górniak - ONE & ONE
Hey - ONE OF THEM
Hey - W IMIENIU DAM
Kasia Kowalska - NOBODY
Kayah - ANIOŁ WIEDZIAŁ
Kayah - JAK LIŚĆ
Klaus Mitffoch - OGNIOWE STRZELBY
Lady Pank - MAŁA LADY PUNK
Lombard - ŚMIERĆ DYSKOTECE!
Skaldowie - OD WSCHODU DO ZACHODU SŁOŃCA
Ścianka - BIAŁE WAKACJE
Świetliki - ZŁE MISIE
Waglewski Nowicki Morawski Hołdys (I Ching) - RÓŻNE ROZMOWY Z ŻYCIEM
wzorowezero
 
Posty: 579
Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Postprzez wzorowezero » Pt cze 24, 2016 8:48 pm

Podsumowanie artystów - IX PTWC (część pierwsza):
(gwiazdką zaznaczone utwory więcej niż jednego wykonawcy)

Jedne podmioty wykonawcze zasługują na więcej piosenek z ich repertuaru ze względu na wyniki (np. Luxtorpeda, Paktofonika czy Kaliber 44), a inne podmioty wykonawcze zasługują na więcej piosenek ze względu na to, że nie mają najlepszej możliwej reprezentacji, a taką mogą mieć.

1984 - 308
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Abradab - 457*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Acid Drinkers - 335
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Agressiva 69 - 655
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Akurat - 103
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Alibabki - 336
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Alicja Majewska - 250
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Andrzej Dąbrowski - 529, 553
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Andrzej Kurylewicz - 168
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Andrzej Zaucha - 20, 472, 677
(1/3 w 100, 1/3 w 200, 2/3 w 500)

Andrzej Żarnecki - 443
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Ania Dąbrowska - 161
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Anita Lipnicka - 305, 475, 482, 594
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 3/4 w 500)

Anna German - 259, 345
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Anna Jantar - 116*, 252
(0/2 w 100, 1/2 w 200, 2/2 w 500)

Anna Jurksztowicz - 674
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Anna Maria Jopek - 225, 297, 299, 509*, 531, 589*
(0/6 w 100, 0/6 w 200, 3/6 w 500)

Anna Szałapak - 623
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Antonina Krzysztoń - 219
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Armia - 92, 292, 468
(1/3 w 100, 1/3 w 200, 3/3 w 500)

Artur Gadowski - 377, 754*
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Artur Rojek - 53, 456, 528*
(1/3 w 100, 1/3 w 200, 2/3 w 500)

Atmosphere - 793
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Atrakcyjny Kazimierz i Cyganie - 595
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Aya RL - 8, 222, 524
(1/3 w 100, 1/3 w 200, 2/3 w 500)

Azyl P. - 275
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Bajm - 214, 220, 241, 385, 419, 440, 480, 643
(0/8 w 100, 0/8 w 200, 7/8 w 500)

Balkan Electrique - 733
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Banda i Wanda - 243, 410
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Bank - 447
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Basia - 438, 442, 656, 760, 791, 807
(0/6 w 100, 0/6 w 200, 2/6 w 500)

Basia Stępniak-Wilk - 110*
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Beata Kozidrak - 789
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Bemibek - 476
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Bemibem - 312
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Bielizna - 371, 515
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Big Cyc - 228, 242, 493
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 3/3 w 500)

Big Day - 503, 608, 766
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 0/3 w 500)

Bizony - 688*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Blackout - 298, 570
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Blenders - 162
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Blue Cafe - 761
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Bogusław Linda - 123*
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Bogusław Mec - 79
(1/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Borysewicz & Kukiz - 363
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Bóm Wakacje w Rzymie - 798
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Brathanki - 391, 729
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Breakout - 23, 45, 136, 149, 182, 188, 244, 326, 469, 588
(2/10 w 100, 6/10 w 200, 9/10 w 500)

Brodka - 129, 176, 353
(0/3 w 100, 2/3 w 200, 3/3 w 500)

Brygada Kryzys - 91, 179
(1/2 w 100, 2/2 w 200, 2/2 w 500)

Budka Suflera - 12, 38, 49, 55, 116*, 130, 166, 185, 309, 346, 381, 490
(4/12 w 100, 8/12 w 200, 12/12 w 500)

Buldog - 474
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

The Car Is on Fire - 848, 855
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Chłopcy z Placu Broni - 1, 77, 113, 709
(2/4 w 100, 3/4 w 200, 3/4 w 500)

Chylińska - 334
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Closterkeller - 248, 285
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Collage - 186, 579
(0/2 w 100, 1/2 w 200, 1/2 w 500)

Coma - 67, 74, 84, 134
(3/4 w 100, 4/4 w 200, 4/4 w 500)

Cool Kids of Death - 232, 704, 825
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 1/3 w 500)

Czarno-Czarni - 731, 854
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Czerwone Gitary - 114, 160, 262, 269, 271, 279, 451, 510, 668, 684, 690
(0/11 w 100, 2/11 w 200, 7/11 w 500)

Czerwono-Czarni - 845*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Czesław Niemen - 3, 21, 39, 71, 86, 102, 365, 372, 383, 386, 698, 759, 802*
(5/13 w 100, 6/13 w 200, 10/13 w 500)

Czesław Śpiewa - 221
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Daab - 22
(1/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Dawid Podsiadło - 83, 139
(1/2 w 100, 2/2 w 200, 2/2 w 500)

De Mono - 235, 423, 483, 713, 751
(0/5 w 100, 0/5 w 200, 3/5 w 500)

De Press - 210
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

De Su - 508
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Dezerter - 155
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Dwa Plus Jeden - 170, 212, 395, 448
(0/4 w 100, 1/4 w 200, 4/4 w 500)

Dzieci Kapitana Klossa - 549
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Dżamble - 189, 762
(0/2 w 100, 1/2 w 200, 1/2 w 500)

Dżem - 4, 28, 31, 34, 43, 85, 93, 105, 165, 173, 256
(7/11 w 100, 10/11 w 200, 11/11 w 500)

Edmund Fetting - 35, 217
(1/2 w 100, 1/2 w 200, 2/2 w 500)

Edyta Bartosiewicz - 29*, 44*, 64, 106, 211, 278*, 280, 420, 543, 599* 652, 741, 750
(3/14 w 100, 4/14 w 200, 8/14 w 500)

Edyta Geppert - 131, 148
(0/2 w 100, 2/2 w 200, 2/2 w 500)

Edyta Górniak - 470*, 521, 697, 747*, 763
(0/5 w 100, 0/5 w 200, 1/5 w 500)

El Doopa - 245
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Elektryczne Gitary - 218, 313, 436, 449, 512, 525, 564
(0/7 w 100, 0/7 w 200, 4/7 w 500)

Elżbieta Adamiak - 281
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Elżbieta Mielczarek - 411, 775
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Elżbieta Wojnowska - 540
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Emigranci - 300
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Eugeniusz Bodo - 517, 673*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Ewa Bem - 361, 681, 785
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 1/3 w 500)

Ewa Demarczyk - 135, 140, 226, 450, 479
(0/5 w 100, 2/5 w 200, 5/5 w 500)

Exodus - 699
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Farben Lehre - 551
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Fatum - 544
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Firebirds - 267
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Fisz Emade Tworzywo i Justyna Święs - 63, 178
(1/2 w 100, 2/2 w 200, 2/2 w 500)

Formacja Nieżywych Schabuff - 253, 504, 710, 734, 817
(0/5 w 100, 0/5 w 200, 1/5 w 500)

Franek Kimono - 169
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Gedeon Jerubbaal - 700
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Golden Life - 194, 607, 818
(0/3 w 100, 1/3 w 200, 1/3 w 500)

Golec uOrkiestra - 605, 669
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Goya - 546, 705
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Grażyna Łobaszewska - 90, 295, 803
(1/3 w 100, 1/3 w 200, 2/3 w 500)

Grupa ABC (Andrzeja Nebeskiego) - 209, 657
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Grupa I - 670
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Grzegorz Halama Oklasky - 461
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Grzegorz Tomczak i Iwona Loranc - 630
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Grzegorz Turnau - 66, 69, 110*, 180, 196, 526*, 680, 686
(2/8 w 100, 5/8 w 200, 5/8 w 500)

Grzegorz z Ciechowa - 373
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Haiku Fristajl - 649
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Halina Frąckowiak - 413, 692, 830, 861, 870
(0/5 w 100, 0/5 w 200, 1/5 w 500)

Halina Kunicka - 850
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Hanka Ordonówna - 571
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Hanna Banaszak - 337
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Happysad - 88, 407
(1/2 w 100, 1/2 w 200, 2/2 w 500)

Hedone - 721*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Helena Majdaniec - 845*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Henryk Wars - 601, 673*, 835, 853
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 0/4 w 500)

Hey - 29*, 30, 89, 119, 153, 181, 197, 261, 264, 304, 374, 384, 592
(3/13 w 100, 7/13 w 200, 12/13 w 500)

Houk - 156
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Human - 288, 357
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Hunter - 506*, 534
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Hurt - 117
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Illusion - 146
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Ira - 133, 239, 330
(0/3 w 100, 1/3 w 200, 3/3 w 500)

Irena Jarocka - 458, 532, 712, 856
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 1/4 w 500)

Irena Santor - 302, 484, 735, 828, 865
(0/5 w 100, 0/5 w 200, 2/5 w 500)

Izabela Trojanowska - 329, 559
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Izrael - 434
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Jacek Kaczmarski - 32*, 47, 87, 467
(3/4 w 100, 3/4 w 200, 4/4 w 500)

Jacek Kleyff - 401, 694*
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Jacek Lech - 736
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Jacek Skubikowski - 518, 584
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Jan Kiepura - 730
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Jan Pietrzak - 424
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Janusz "Yanina" Iwański - 118*, 658, 765*
(0/3 w 100, 1/3 w 200, 1/3 w 500)

Janusz Laskowski - 572, 783
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Jerzy Połomski - 743, 806
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Jerzy Stuhr - 107
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Jonasz Kofta - 233, 792
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Julia Marcell - 393
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Justyna Steczkowska - 426, 446, 772
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 2/3 w 500)

Kabaret Elita i Jan Kaczmarek - 639
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Kabaret Starszych Panów - 227, 453, 485, 501, 522, 533, 538, 573, 587, 701, 764, 808, 819, 820, 842
(0/15 w 100, 0/15 w 200, 3/15 w 500)

Kaliber 44 - 111
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Kapitan Nemo - 358
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Karin Stanek - 799, 821
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Kasa Chorych - 769
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Kasia Kowalska - 229, 354, 437, 609, 659, 718, 773
(0/7 w 100, 0/7 w 200, 3/7 w 500)

Kasia Kurzawska - 582*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Kasia Stankiewicz - 770
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

KAT - 201
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Katarzyna Groniec - 535, 574
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Katarzyna Sobczyk - 466, 776, 800, 809
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 1/4 w 500)

Kayah - 366*, 421*, 462, 539* 554, 575*, 679, 737, 753, 851
(0/10 w 100, 0/10 w 200, 3/10 w 500)

Kazik - 19, 132, 278*, 323, 325, 355*, 360
(1/7 w 100, 2/7 w 200, 7/7 w 500)

Kazik na Żywo - 54, 164
(1/2 w 100, 2/2 w 200, 2/2 w 500)

Klan - 585, 675, 726
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 0/3 w 500)

Klaus Mitffoch - 57, 124, 491, 606
(1/4 w 100, 2/4 w 200, 3/4 w 500)

Klincz - 642
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Kobranocka - 37, 121, 303, 618
(1/4 w 100, 2/4 w 200, 3/4 w 500)

Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach - 581
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Kombi - 306, 405, 495, 505
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 3/4 w 500)

Korba - 790
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Kowalski - 276
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Krystyna Prońko - 99, 206, 340, 459, 552
(1/5 w 100, 1/5 w 200, 4/5 w 500)

Krzysztof Daukszewicz - 506*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Krzysztof Kiljański - 539*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Krzysztof Klenczon i Trzy Korony - 289, 379
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Krzysztof Krawczyk - 599*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

KSU - 42, 200, 332
(1/3 w 100, 2/3 w 200, 3/3 w 500)

Kukiz - 638*, 813*
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Kult - 7, 9, 18, 62, 81, 96, 141, 150, 199, 216, 237, 282, 321, 418
(6/14 w 100, 9/14 w 200, 14/14 w 500)

L-4 - 671
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Lady Pank - 70, 72, 95, 143, 152, 198, 223, 315, 433, 444, 557, 604, 651, 719
(3/14 w 100, 6/14 w 200, 10/14 w 500)

Lao Che - 16, 26, 100, 257, 439
(3/5 w 100, 3/5 w 200, 5/5 w 500)

Lech Janerka - 177, 187, 497, 565, 578, 665, 810
(0/7 w 100, 2/7 w 200, 3/7 w 500)

Lenny Valentino - 498
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Lipali - 502
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Liroy - 513
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Lombard - 27, 172, 265, 397, 414, 560, 629, 640
(1/8 w 100, 2/8 w 200, 5/8 w 500)

Lubomski na Reszcie - 441
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Ludmiła Jakubczak - 831, 840
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Luxtorpeda - 59, 138
(1/2 w 100, 2/2 w 200, 2/2 w 500)

Łucja Prus - 215*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)
wzorowezero
 
Posty: 579
Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Postprzez wzorowezero » Pt cze 24, 2016 8:49 pm

Podsumowanie artystów - IX PTWC (część druga):

Maanam - 17, 50, 127, 151, 208, 213, 290, 339, 350, 370, 396, 399, 499, 500, 619, 635
(2/16 w 100, 4/16 w 200, 14/16 w 500)

Maciej Kossowski - 795, 866
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Maciej Maleńczuk - 429*, 457*
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Madame - 602, 727
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Made in Poland - 644
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Magda Umer - 251
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Malarze i Żołnierze - 556
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Marcin Rozynek - 616
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Marek Biliński - 286
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Marek Grechuta - 13, 40, 82*, 101, 122, 273, 287, 316, 382, 632*, 687*, 720
(3/12 w 100, 5/12 w 200, 9/12 w 500)

Marek Jackowski - 328
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Marek Kościkiewicz - 754*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Maria Koterbska - 755, 863, 871
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 0/3 w 500)

Maria Peszek - 97, 348, 641
(1/3 w 100, 1/3 w 200, 2/3 w 500)

Marian Kociniak - 481
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Mariusz Lubomski - 801
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Martyna Jakubowicz - 24, 412, 415, 654, 693, 767
(1/7 w 100, 1/7 w 200, 3/7 w 500)

Maryla Rodowicz - 147, 318, 343, 530, 621, 687*, 708, 782*, 814, 834
(0/10 w 100, 1/10 w 200, 3/10 w 500)

Mech - 541
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Mela Koteluk - 284
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Michał Lorenc - 311
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Michał Żebrowski - 589*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Mieczysław Fogg - 255, 685, 758, 787
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 1/4 w 500)

Mieczysław Szcześniak - 470*, 590
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Mirosław Czyżykiewicz - 636
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Młynek Kawowy - 492
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Mr. Z'OOb - 109, 744
(0/2 w 100, 1/2 w 200, 1/2 w 500)

Myslovitz - 15, 82*, 115, 192, 249, 277, 322, 327, 368, 375, 408, 432, 473, 478
(2/14 w 100, 4/14 w 200, 14/14 w 500)

Nasz Wspólny Świat - 838
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Nasza Basia Kochana - 716
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Natalia Kukulska - 742, 869
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Negatyw - 781
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Niebiesko-Czarni i Wojciech Korda - 832
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

No To Co - 745, 867
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Nosowska - 158, 205*, 283, 638*, 666, 706, 780, 796
(0/8 w 100, 1/8 w 200, 3/8 w 500)

O.N.A. - 75, 398, 529, 732
(1/4 w 100, 1/4 w 200, 2/4 w 500)

Obywatel G.C. - 2, 36, 128, 359
(2/4 w 100, 3/4 w 200, 4/4 w 500)

Oddział Zamknięty - 104, 191, 369, 388, 661
(0/5 w 100, 2/5 w 200, 4/5 w 500)

One Million Bulgarians - 633
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Orkiestra na Zdrowie - 694*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Paktofonika - 108
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Papa Dance - 569, 722
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Partia - 738
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Pati Yang - 527
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Patrycja Kosiarkiewicz - 847
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Paweł Kukiz i Piersi - 576, 746
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Perfect - 5, 52, 56, 125, 159, 163, 246, 307, 317, 400, 460, 464
(3/12 w 100, 6/12 w 200, 12/12 w 500)

Pezet - 422*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Pidżama Porno - 80, 167
(1/2 w 100, 2/2 w 200, 2/2 w 500)

Piotr Bukartyk (+ Sekcja) - 270, 349
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Piotr Szczepanik - 378, 380, 496, 682
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 3/4 w 500)

Piwnica pod Baranami - 266
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Pod Budą - 526*, 631, 702
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 0/3 w 500)

Pogodno - 342, 611, 637, 826
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 1/4 w 500)

Porter Band - 567, 777, 841
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 0/3 w 500)

Proletaryat - 338, 536
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Przemysław Gintrowski - 32*, 626
(1/2 w 100, 1/2 w 200, 1/2 w 500)

Pudelsi - 445, 739, 794
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 1/3 w 500)

Pustki - 489
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Raz, Dwa, Trzy - 46, 204, 224, 258, 272, 430, 511, 586, 612, 748, 862
(1/11 w 100, 1/11 w 200, 6/11 w 500)

Renata Przemyk - 205*, 254, 294, 721*
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 3/4 w 500)

Rendez-Vous - 624, 815
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Reni Jusis - 593, 852
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Republika - 6, 33, 60, 78, 94, 126, 137, 157, 175, 234, 247, 260, 274, 291, 352, 477
(5/16 w 100, 9/16 w 200, 16/16 w 500)

Rezerwat - 51
(1/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Riverside - 98, 202
(1/2 w 100, 1/2 w 200, 2/2 w 500)

Robert Chojnacki & Friends (Andrzej Piaseczny/Piasek) - 662, 846
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Robert Gawliński - 435, 577, 613, 645
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 1/4 w 500)

Robert Janowski - 827
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Robert Janson i Kuba Badach - 703
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Robert Kasprzycki - 331, 696, 860
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 1/3 w 500)

Rotary - 542
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Roxa - 625
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Róże Europy - 44*, 324, 596
(1/3 w 100, 1/3 w 200, 2/3 w 500)

RSC - 293, 376
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Ryszard Rynkowski - 547, 797
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Ryszard Sygitowicz - 580
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

SBB - 203, 487, 725
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 2/3 w 500)

Seweryn Krajewski - 236, 428, 782*, 804
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 2/4 w 500)

Shakin' Dudi - 389, 486, 711
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 2/3 w 500)

Sidney Polak - 406, 422*
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Siekiera - 344, 403, 471, 634
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 3/4 w 500)

Sistars - 431, 784, 839
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 1/3 w 500)

Sixteen - 859
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Skaldowie - 215*, 390, 452, 465, 678, 756, 768, 811, 843
(0/9 w 100, 0/9 w 200, 4/9 w 500)

Sława Przybylska - 514
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Smolik - 528*, 582*
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Stan Borys - 61, 688*, 814*
(1/3 w 100, 1/3 w 200, 1/3 w 500)

Stanisław Grzesiuk - 836
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Stanisław Soyka - 118*, 190, 627, 765*, 771, 833
(0/6 w 100, 2/6 w 200, 2/6 w 500)

Stanisław Wenglorz - 857
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Stanisława Nowicka - 868
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Stare Dobre Małżeństwo - 65, 120, 174, 333
(1/4 w 100, 3/4 w 200, 4/4 w 500)

Strachy na Lachy - 142, 154, 171, 341, 351, 455, 683
(0/7 w 100, 3/7 w 200, 6/7 w 500)

Sweet Noise - 509*, 747*
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Sztywny Pal Azji - 10, 230, 628, 689
(1/4 w 100, 1/4 w 200, 2/4 w 500)

Szwagierkolaska - 614, 695
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Ścianka - 663, 805
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Śmierć Kliniczna - 752
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Świetliki - 123*, 550
(0/2 w 100, 1/2 w 200, 1/2 w 500)

T.Love - 48, 112, 195, 231, 347, 362, 404, 561, 568, 615, 653, 728, 829
(1/13 w 100, 3/13 w 200, 7/13 w 500)

Tadeusz Chyła - 691
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Tadeusz Woźniak - 25*, 617
(1/2 w 100, 1/2 w 200, 1/2 w 500)

Test - 723
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Tie Break - 765*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Tilt - 41, 144, 310, 314, 427, 583
(1/6 w 100, 2/6 w 200, 5/6 w 500)

T-Raperzy znad Wisły - 620
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Trubadurzy - 786, 864
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

TSA - 11, 58, 207, 392
(2/4 w 100, 2/4 w 200, 4/4 w 500)

Turbo - 14, 555
(1/2 w 100, 1/2 w 200, 1/2 w 500)

TZN Xenna - 749
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Universe - 409
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Urszula - 145, 519, 558, 603, 660, 816, 849
(0/7 w 100, 1/7 w 200, 1/7 w 500)

Urszula Dudziak - 319
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Variete - 516
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Varius Manx - 183, 296, 425, 562, 650, 858
(0/6 w 100, 1/6 w 200, 3/6 w 500)

Voo Voo - 68, 73, 301, 402, 523, 717, 823, 824
(2/8 w 100, 2/8 w 200, 4/8 w 500)

Vox - 367, 622, 774
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 1/3 w 500)

Waglewski Nowicki Morawski Hołdys - 566* (MWNH), 598* (MWNH), 714*
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 0/3 w 500)

Wały Jagiellońskie - 707, 740, 812
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 0/3 w 500)

Wanda Warska - 802*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Wiesław Gołas - 387
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Wilki - 76, 193, 394, 548, 591, 597, 610, 715, 724, 778
(1/10 w 100, 2/10 w 200, 3/10 w 500)

Wojciech Gąssowski - 646, 667
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Wojciech Młynarski - 263, 268, 416, 454, 545, 563, 647, 672, 822, 844
(0/10 w 100, 0/10 w 200, 4/10 w 500)

Wojciech Waglewski - 457*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Wolna Grupa Bukowina - 364, 417
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Yaro - 837
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Yugopolis - 429*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Yugoton - 355*, 638*, 813*
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 1/3 w 500)

Zakopower - 240
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Zbigniew Hołdys - 320, 757
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Zbigniew Kurtycz - 788
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Zbigniew Łapiński - 32*
(1/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Zbigniew Wodecki - 238, 507*, 664, 676
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 1/4 w 500)

Zbigniew Zamachowski i Grupa MoCarta - 184
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Zdzisława Sośnicka - 356, 507*, 648
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 1/3 w 500)

Zespół Adwokacki Dyskrecja - 600
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Ziyo - 294, 463
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

ZOO - 779
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Zuch Tomek Wertz - 632*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)
wzorowezero
 
Posty: 579
Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Postprzez kajman » So cze 25, 2016 10:03 pm

Podchodzę do zestawu w sposób kompletnie odmienny. Uważam, że jest zbyt rozbudowany i należy go zmniejszyć do góra 600 utworów. Więc utworow raczej nie dodawać a usuwać. Szczegółowo postaram się odnieść później.
kajman
 
Posty: 41052
Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Postprzez wzorowezero » Wt lip 05, 2016 11:58 pm

Jeszcze taka analiza mi przyszła na myśl - zwróciłbym największą uwagę na obecną dekadę.

Kod: Zaznacz cały
           liczba     śr.
Dekada    utworów    poz.     -1os do +1os*
1920-1929       1     868     868-868
1930-1939       7     615     411-820
1940-1949       0      -         -
1950-1959       2     493     482-505
1960-1969      92     547     279-815
1970-1979     100     466     209-724
1980-1989     255     379     137-620
1990-1999     246     442     200-684
2000-2009     139     465     225-705
2010-2019      26     204      63-344

1920-1959      10     616     421-812

*os - średnia pozycji włączając - i + jedno odchylenie standardowe.


Najbardziej utworów potrzebują siedemdziesiątki i starsze. Nowsze też, ale widać, że te radzą sobie zbyt dobrze. Dlatego tym bardziej utrzymać karencję i nie wpuszczać utworów młodszych od "Wojenki" przez kilka lat. To nie jest żaden problem, jak na Ogólny Top karencja rozrosła się do 4 lat.

Dobra, teraz do posta. Może najpierw spojrzę Twoim okiem. To byłby dobry pomysł, ale czy taki nagły spadek utworów z 871 do 500-600 to byłby dobry pomysł (można by założyć, gdyby odciąć 400 utworów i dać kilkadziesiąt nowości)? Stopniowo - okej, ponieważ byłoby wiadome, które utwory zyskają na usunięciu innych. No poza outsiderami, warto też wyciąć słabsze mocno reprezentowanych (ale z rozsądkiem, bo jak już coś jest w Ogólnym Topie, to w Polskim nie ma prawa znikać). Raczej oczywiste. Jest przy tym jeszcze trochę problemów, do czego odniosę się już teraz.

Następny Polski Top będzie okrągły, bo dziesiąty. Dzięki reklamowaniu tego jako okrągły, jubileuszowy Top i też dzięki akcji na IX Topie (mimo woli kogokolwiek z Trójki), Top chyba stał się popularniejszy, ale nadal mniej popularny od Ogólnego - to różnica jakichś 4000 głosujących. I patrząc na to - nie będzie przez parę lat lepszej możliwości na to, aby np. wprowadzić do zestawu pół-zapomnianych artystów lat 70., lat 60., a może nawet i wcześniejszych. Może faktycznie nie będą przebojowi (bo w analizie przed II PTWC była taka rubryka mniej przebojowych artystów, a myślę sobie, czemu nie spróbować - Top jest stosunkowo młody i mniej zabetonowany), ale jak inaczej spopularyzować takich artystów, jak Regina Pisarek, Tadeusz Woźniakowski, Teresa Tutinas czy innych, którzy obok Niemena i Czerwonych Gitar też, choć mniej, się wsławili, również na festiwalach w Opolu i Sopocie? Można gdybać - najwyżej potem usunie się słabsze utwory. Nadal twierdzę, że zestaw jest niepełny - w ciągu 9 lat, eksperymentowano na nieco ponad 1000 utworów podczas, a w Ogólnym eksperymentowano z ponad 2200 utworami. Nie licząc utworów z obecnej dekady, Ogólny Top większych braków nie ma, a Polski takie ma.

Mógłbym być za odsiewem dopiero, jak poeksperymentujemy, bo jak pisałem - na tapetę wzięliśmy na Polski Top w sumie ponad 1000 utworów. Gdyby akurat teraz zrobić solidny odsiew, to na tym zyskałyby najbardziej najnowsze utwory, bo każdy utwór z obecnej dekady jest w górnej połowie stawki, a być może też i utwory z drugiej i trzeciej setki, że mogą mieć szansę nawet na pierwszą setkę (trochę to tak, jakby pierwszy Top odbył się po drugim). Poczekałbym z takim rozwiązaniem - nie próbowaliśmy jeszcze z wieloma utworami, a druga sprawa jest taka, aby obowiązywała 3-letnia karencja, jeśli nie większa. Z Ogólnym Topem się udało cztery lata z rzędu, a nawet, jeśli do zestawu trafiło coś, co nie zostało wybrane przez Forum, to nie było problemu, bo to nie było coś mocno nowego.

Ja też jestem za powiększeniem zestawu także z tego powodu - dodanie tylu nowości przed VIII Topem sprawiło, że w końcu "Modlitwa" czy "Byłaś serca biciem" wybiły się na miejsca, które są mniej więcej zbieżne z tym, jak wśród polskich utworów poradziły sobie w Ogólnym Topie. Myślę, żeby i w taki sposób poeksperymentować. Więcej będzie "pijawek", ale jeszcze inaczej może się ułożyć czołowa setka. Być może bardziej wyniki Polskiego Topu współgrają z wynikami Ogólnego Topu dla polskich utworów. Zobaczymy, bo inaczej się nie dowiemy, ale jednak szanuję odmienny punkt widzenia :)

[Coś jeszcze chciałem napisać - zapomniałem, może mi się przypomni po drodze...] - dobra, już wiem co - chyba to raczej naturalne by było, gdyby co najwyżej 33 głosy na użytkownika zostały, jeśli przyjąć, że jednak zostanie te 500-600 utworów. Ale wtedy trzeba pewien porządek z Ogólnym Topem zrobić (choć tam odcięcie 1000 utworów za jednym zamachem to jednak mało rozsądny pomysł - i tutaj potrzebna by była bardzo dogłębna analiza, którą mogę sporządzić).

Jest jeszcze jedna sprawa - ostatni Forumowy Top Wszech Czasów, ale to w kwestii głosów. Ja wiem - nie każdy głosuje na to samo, co na Forumowy Top, ale gdyby tak założyć... Podliczyłem sobie głosy na polskie utwory (a to, że pewne osoby omijają polskie utwory na Ogólny Top, to nic). Liczone na szybko.

Dopiero końcowa liczba jest ilością głosów na polskie utwory. Te pod "50" i pod "33" to tylko liczby pomocnicze - na XX Top głosowano na 33, a na XXII głosowano na 50 utworów.

Kod: Zaznacz cały
Użytkownik      33  50            100
-------------------------------------
Colloportus     14  20             45
lothorien       14  20             45
Carlit          15  19             40
jotem3          14  24             37
pcinema         12  17             36
jollyroger72    16  20             35
Basia49          8  16             33
roman76         10  16             32
PS              12  17             31
Ssupras          9  15             30
Aro              5  12             30
krzychu78        9  15             29
EVENo           10  12             29
tadzio3          5  11             29
Zawiesina       12  18             28
gżegoż          10  16             28
Yacy             9  13             27
Geephard         5  13             27
piotr1990        7   9             27
mirek0490        6   9             26
kajman           9  14             25
Arkano           5  10             25
wwas             9  11             24
ku3a             2   6             24
Grzegorz1973     6  11             23
Martyr           7   9             23
rafal92          5   9             23
mustaszrik       7  11             22
Donnie           7  11             21
konte            6   9             21
marsvolta        7   8             21
jedrzej2012      4   8             21
MareKK           4   6             20
endrju1s         8  10             19
Kubak25          5  10             19
dominik_fi       1   8             18
Anvil            6   7             17
adameria         1   5             17
prz_rulez        2   7             16
detektyw         8  11             15
Gary             2   2             15
dannar           3   8             14
konwicki1980     5   6             14
Tomekk           2   2             14
mateusz15        7  10             13
Miszon           3   3             13
Robinson         4   7             11
TomaszBr         4   5             11
mariusz72        3   7             10
4989341          4   4             10
obserw99         1   1             10
figc1898         2   4              7
student          0   0              6
barb42           3   4              4
Scaramouch       2   4              4
stavanger        0   2              4
Giggs99          0   0              4
mr.pusiak        1   3              3
Nicoletta        0   0              3
albarn           1   2              2
Dede             0   0              0
GregF            0   0              0
krzyniu102       0   0              0
miszony          0   0              0
piotreklp3       0   0              0
Radzix           0   0              0
romec            0   0              0


Z listy 1503 utworów na Ogólny Top, niespełna 300 jest polskich, a eksperymentowano w sumie na blisko 400. Nawet przy 20 głosach oddanych na polskie utwory to jest naprawdę dużo. Zdarzyło się, że dwie osoby oddały 45 głosów ze 100 na polskie utwory. A to też coś znaczy, więc nie byłoby szkody, gdyby powiększyć liczbę głosów do 50. A gdyby porównać sobie na oko XXI i XXII Ogólne Topy, to można odnieść wrażenie, że polskie utwory na tym zyskały.

W swoim czasie (z naprawdę większą rozwagą i ostrożnością, choć pewnie będzie można wyczuć parę wyjątków, ale niekoniecznie rażących) mogę powoli sporządzać listę propozycji z rokiem i wydawnictwem - niektóre były rozważane, a niektóre nie. Swego czasu Piotr w temacie o wielkiej dyskusji przed XXII Topem dał znać, aby dać właśnie rok i wydawnictwo. Tak będzie lepiej.
wzorowezero
 
Posty: 579
Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Postprzez wzorowezero » Śr wrz 21, 2016 5:47 pm

Jeszcze raz wracam do usuniętych utworów. Bazując tylko na tych wynikach można w pewnym stopniu wytłumaczyć, dlaczego niektóre utwory zostały usunięte, ale nadal są też i takie przypadki, które nie powinny nigdy się wydarzyć. Wykorzystałem tylko dostępne dane - w przypadku utworów dodanych przed VIII PTWC posłużyłem się starym głosowaniem. Ale do rzeczy:

Wśród usuniętych w ciągu ostatnich dwóch lat utworów z zestawu na Polski Top (z zestawu, który liczył sobie dokładnie 999 utworów):
103 - utwory goszczące zestaw od II PTWC
9 - utwory goszczące zestaw od VI PTWC
36 - utwory goszczące zestaw od VIII PTWC (z czego 4 zostały usunięte przed VIII PTWC)

Źródła dalszych wyników Polskich Topów (2-6):
II (jakieś 99%) i III (pełne): od tej strony do końca
IV (pełne): od tej strony do końca
V (1-200): ta strona
VI (101-200 + ciekawostki): od tej strony do końca

Utwory, które były w zestawie od II PTWC
"---" - notowane w danym Polskim Topie, ale bez ujawnionego wyniku
Kod: Zaznacz cały
                                                      2       3       4       5       6       śr.   
Republika - RAZ NA MILION LAT                         140     117     112     129     142     128
Raz, Dwa, Trzy - W WIELKIM MIEŚCIE                    274     231     161     167     157     198
Closterkeller - WŁADZA                                158     227     232     ---     ---     205,67
Republika - PSY PAWŁOWA                               244     221     180     ---     ---     215
Hey - BYŁABYM                                         279     293     146     179     180     215,4
Republika - REPUBLIKA                                 297     247     225     ---     ---     256,33
Armia - JEŻELI                                        272     297     217     ---     ---     262
Grzegorz Turnau - LIRYKA LIRYKA                       254     328     229     ---     ---     270,33
Andrzej Zaucha - C'EST LA VIE - PARYŻ Z POCZTÓWKI     260     235     353     ---     ---     282,67
Czerwone Gitary - MATURA                              250     299     309     ---     ---     286
Mirosław Czyżykiewicz - AVE (inspira)                 525     529     171     118     121     292,8
Edyta Bartosiewicz - TATUAŻ                           298     320     295     ---     ---     304,33
Alicja Majewska - ODKRYJEMY MIŁOŚĆ NIEZNANĄ           207     316     412     ---     ---     311,67
Anna Maria Jopek - SZEPTY I ŁZY                       291     295     389     ---     ---     325
Kazik - DZIEWCZYNY                                    344     335     326     ---     ---     335
Hanna Banaszak - SAMBA PRZED ROZSTANIEM               294     301     410     ---     ---     335
Republika - SAM NA LINIE                              380     345     296     ---     ---     340,33
Aya RL - ULICA MIASTA                                 374     354     332     ---     ---     353,33
Edyta Geppert - ZAMIAST                               337     337     405     ---     ---     359,67
Andrzej Zaucha - BĄDŹ MOIM NATCHNIENIEM               349     340     416     ---     ---     368,33
Maanam - WYJĄTKOWO ZIMNY MAJ                          381     360     373     ---     ---     371,33
Edyta Bartosiewicz - SZAŁ                             389     438     364     ---     ---     397
T.Love – NIE, NIE, NIE                                441     406     363     ---     ---     403,33
Pudelsi - WOLNOŚĆ SŁOWA                               484     411     390     ---     ---     428,33
Grzegorz Turnau - KAWAŁEK CIENIA                      491     511     301     ---     ---     434,33
Aya RL - NASZA ŚCIANA                                 512     526     499     487     161     437
Universe i Beata Kozidrak - TYLE CHCIAŁEM CI DAĆ      366     456     496     ---     ---     439,33
Kowalski - IRLANDIA ZIELONA                           432     398     502     ---     ---     444
Edyta Bartosiewicz - KOZIOROŻEC                       435     494     418     ---     ---     449
Kasia Nosowska & Kazik - ZOIL                         420     499     429     ---     ---     449,33
Anna Maria Jopek - NA DŁONI                           412     449     498     ---     ---     453
Firebirds - 24 ZACHODY SŁOŃCA                         448     450     478     ---     ---     458,67
Myslovitz - UCIEKINIER                                496     444     454     ---     ---     464,67
Czerwone Gitary - DZIEŃ JEDEN W ROKU                  449     510     457     ---     ---     472
Michał Żebrowski i Anna Maria Jopek - WSPOMNIENIE     479     470     491     ---     ---     480
El Doopa - MOHEROWY NINJA                             458     423     447     482     624     486,8
Exodus - JESZCZE CZEKAM                               566     603     307     ---     ---     492
Daab - PODZIELONO ŚWIAT                               513     512     466     ---     ---     497
Maryla Rodowicz - ROZMOWA PRZEZ OCEAN                 494     513     547     ---     ---     518
Grzegorz Turnau & Giorgios Dalaras - LOULOUDI (KWIAT) 694     665     213     ---     ---     524
Maanam - RÓŻA                                         549     506     540     ---     ---     531,67
Pudelsi - CZERWONE TANGO                              572     528     571     ---     ---     557
Renata Przemyk - PROTEST DANCE                        583     491     495     542     689     560
Kombi - KOCHAĆ CIĘ ZA PÓŹNO                           588     572     526     ---     ---     562
Ira - NIE ZATRZYMAM SIĘ                               551     607     533     ---     ---     563,67
Varius Manx - DLACZEGO JA (ZABIJ MNIE)                579     582     550     ---     ---     570,33
Kombajn do zbierania kur po wioskach - POŁĄCZENIA     568     593     569     ---     ---     576,67
Daab - PRZED NAMI WIELKA PRZESTRZEŃ                   521     600     611     ---     ---     577,33
Halina Frąckowiak - MAŁY ELF                          589     556     594     ---     ---     579,67
Maanam - ANIOŁ (MIŁOŚĆ TO WIECZNA TĘSKNOTA)           632     613     549     ---     ---     598
Alicja Majewska - BYĆ KOBIETĄ                         480     640     679     ---     ---     599,67
TSA - JODYNA                                          742     714     350     ---     ---     602
Lombard - KRYSZTAŁOWA                                 660     591     561     ---     ---     604
Klincz - LATARNIK                                     611     617     588     ---     ---     605,33
Nosowska - O NAS                                      651     628     544     ---     ---     607,67
Blenders - PONIEDZIAŁEK                               592     595     650     ---     ---     612,33
Róże Europy - LIST DO GERTRUDY BURGUND                644     602     593     ---     ---     613
Blenders - OWCA                                       567     609     546     597     751     614
T.Love - STANY                                        687     565     614     ---     ---     622
Andrzej Zaucha - SIÓDMY ROK                           633     551     689     ---     ---     624,33
Ira - MOCNY                                           616     668     609     ---     ---     631
Izabela Trojanowska - KARMAZYNOWA NOC                 756     699     632     639     458     636,8
Kasia Stankiewicz - MARZEC                            690     711     537     ---     ---     646
Elektryczne Gitary - GŁOWY L                          678     657     621     ---     ---     652
Bielizna - KOŁYSANKA DLA NARZECZONEJ TAPICERA         533     690     739     ---     ---     654
Pod Budą - KRAKÓW, PIWNA 7                            655     667     649     ---     ---     657
T.Love - JAZZ NAD WISŁĄ                               696     625     663     ---     ---     661,33
Papa Dance - NAJ STORY                                693     672     635     ---     ---     666,67
Ryszard Rynkowski - NIE BUDŹCIE MARZEŃ ZE SNU         684     631     686     ---     ---     667
Atmosphere - WYRZUCENIE                               656     716     655     ---     ---     675,67
Papa Dance - OCEAN WSPOMNIEŃ                          767     732     711     536     716     692,4
O.N.A. - MIMO WSZYSTKO                                658     742     685     ---     ---     695
Kombi - HOTEL TWOICH SNÓW                             685     678     728     ---     ---     697
Halina Frąckowiak - DANCING QUEEN                     728     676     695     ---     ---     699,67
Beata Kozidrak - ŻAL MI TAMTYCH NOCY I DNI            625     728     748     ---     ---     700,33
Golden Life - HELIKOPTER                              704     697     724     ---     ---     708,33
Universe - GŁUPIA ŻABA                                506     683     792     704     859     708,8
Agressiva 69 - SITUATIONS                             596     781     769     ---     ---     715,33
Nosowska - MAKRO                                      714     720     714     ---     ---     716
Klaus Mitffoch - DLA TWOJEJ GŁOWY KOMFORT             753     705     703     ---     ---     720,33
Irena Jarocka - BEATLEMANIA STORY                     650     763     783     ---     ---     732
Klaus Mitffoch - SIEDZI                               778     743     720     ---     ---     747
Bajm - PŁOMIEŃ Z NIEBA                                724     774     745     ---     ---     747,67
Mieczysław Szcześniak - NO CO TY NA TO?               754     750     752     ---     ---     752
Papa Dance - NIETYKALNI                               749     744     767     ---     ---     753,33
Robert Gawliński - CHERMAN                            766     767     732     ---     ---     755
Maanam - MÓWIĄ, ŻE MIŁOŚĆ MIESZKA W NIEBIE            755     725     785     ---     ---     755
T.Love - T.LOVE, T.LOVE                               769     733     764     ---     ---     755,33
Jacek Lech - 20 LAT, A MOŻE MNIEJ                     743     765     765     ---     ---     757,67
Ewa Bem - MIŁOŚĆ TO JEST WIELKI SKARB                 772     773     751     ---     ---     765,33
Jacek Skubikowski - ZA KAŻDY DZIEŃ, ZA KAŻDY SZEPT    777     760     781     ---     ---     772,67
Ewa Bem - MÓWIĘ TAK, MYŚLĘ NIE                        760     755     813     ---     ---     776
Martyna Jakubowicz - STARA TAŚMA NA MOIM GRUNDIGU     812     784     746     ---     ---     780,67
Mad Money - NA TWOJEJ ORBICIE                         796     788     761     ---     ---     781,67
Stanisław Soyka - HARD TO PART                        787     776     793     ---     ---     785,33
Urszula - NIEBO DLA CIEBIE                            782     780     794     ---     ---     785,33
ZOO - ROMANTYCZNA GRA                                 808     802     763     ---     ---     791
Beata Kozidrak - TERAZ PŁYNĘ                          773     803     812     ---     ---     796
Sidney Polak - RADIO WARSZAWA                         799     811     780     ---     ---     796,67
Ewa Bem - POR FAVOR                                   792     805     795     ---     ---     797,33
De Mono - OSTATNI POCAŁUNEK                           794     796     808     ---     ---     799,33
Reni Jusis - MAGNES                                   804     807     811     ---     ---     807,33
Emigranci - W STRONĘ SŁOŃCA                           817     819     817     ---     ---     817,67


Utwory dodane przed VI PTWC
"x" - utworu nie było w zestawie na Polski Top
Kod: Zaznacz cały
                                                     2     3     4     5     6
Dżem - PARTYZANT                                     x     x     x     x     113
Lao Che - DROGI PANIE                                x     x     x     x     247
Kult - AMNEZJA                                       x     x     x     x     263
Maanam - SZARE MIRAŻE                                x     x     x     x     286
Raz, Dwa, Trzy - JUŻ                                 x     x     x     x     360
Myslovitz - NOCNYM POCIĄGIEM AŻ DO KOŃCA ŚWIATA      x     x     x     x     363
Armia - JESZCZE RAZ, JESZCZE DZIŚ                    x     x     x     x     371
Kult - MARYSIA                                       x     x     x     x     443
Mira Kubasińska & After Blues – ZOBACZ JAK PIĘKNIE   x     x     x     x     584


Piosenki, które w dużym głosowaniu uzyskały największą aprobatę wśród użytkowników i zostały włączone do zestawu na VIII PTWC (dla przypomnienia - "Karuzela" Marii Koterbskiej w IX PTWC uzyskała zaledwie 9 głosów, więc utwory, które otrzymały 10 głosów i więcej w głosowaniu nie powinny wylądować w głównym Topie na ostatnim miejscu)
"*" - usunięty z zestawu zaraz po rozpoczęciu głosowania na VIII PTWC
Kod: Zaznacz cały
17    Łzy - AGNIESZKA JUŻ DAWNO...*
16    Pidżama Porno - EZOTERYCZNY POZNAŃ 
13    Lombard - MAM DOŚĆ 
12    Buzu Squat - PRZEBUDZENIE 
12    Golden Life - OPRÓCZ 
11    Coma - STO TYSIĘCY JEDNAKOWYCH MIAST 
11    Daab - FALA LUDZKICH SERC 
11    Renata Przemyk - ODJAZD 
10    Hey - HO 
10    Ich Troje - A WSZYSTKO TO... (BO CIEBIE KOCHAM)!*
10    Kazik Na Żywo - TATA DILERA 
10    Lady Pank - NA CO KOMU DZIŚ 
9     Ira - IKAR 
9     Kombajn do zbierania kur po wioskach - LEWA STRONA LITERKI M 
9     Kult - WÓDKA 
9     Myslovitz - SZKLANY CZŁOWIEK 
9     Norbi - KOBIETY SĄ GORĄCE*
9     Pudelsi - UWAŻAJ NA NIEGO 
9     Turbo - FABRYKA KEKSÓW 
8     Akurat - LUBIĘ MÓWIĆ Z TOBĄ 
8     Banda i Wanda - SIEDEM ŻYCZEŃ 
8     Jeden Osiem L - JAK ZAPOMNIEĆ*
8     Kult - BROOKLYŃSKA RADA ŻYDÓW 
8     Lao Che - HISZPAN 
8     Maryla Rodowicz - TO JUŻ BYŁO 
8     Oddział Zamknięty - RZEKA 
8     Strachy na Lachy - MORALNE SALTO
7     7777 - JAK JA KOCHAM CIĘ
7     Anna Jurksztowicz – STAN POGODY 
7     Banda i Wanda - MAMY CZAS 
7     Dezerter - POLSKA ZŁOTA MŁODZIEŻ 
7     eM - TRAMWAJE JAK KOMETY 
7     KSU - ZA MGŁĄ 
7     Lady Pank - STACJA WARSZAWA 
7     Mafia - JA (MOJA TWARZ) 
7     Sztywny Pal Azji - ŁOŻE W KOLORZE CZERWONYM
wzorowezero
 
Posty: 579
Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Postprzez wzorowezero » N wrz 25, 2016 8:39 pm

Od razu zaznaczam, że przy pewnych statystykach (dotyczących polskich utworów w Ogólnym Topie) pominąłem ze 2-3 utwory, ale później to poprawię.

Zanim do rzeczy, trochę o propozycjach. Tak jak w Ogólnym Topie, w Polskim będzie prawie tak samo - posilę się danymi z Listy Przebojów w pierwszej kolejności, a potem "wolna amerykanka". Tyle że z polskimi utworami będzie trudniej, bo co do notowań to mam jeszcze Jedynkową Listę Przebojów, 30 Ton, Telewizyjną Listę Przebojów, ale z YouTubem to będzie trochę ciężej. Ale patrząc na to jak użytkownicy głosowali, to nie głosowali z reguły na anonimowe utwory, więc myślę, że o ile wytłumaczenie będzie potrzebne, to jednak można polegać w pełni także na nosie użytkowników :) Swoją drogą, teraz będę bardziej stawiał na znanych wykonawców. Jeśli by się zdarzyło, że chciałbym dany utwór zobaczyć w zestawie, a nie mam ku temu powodów, to będzie lista bez tego. W przeciwieństwie do tej listy, gdzie było kilkaset utworów... ta będzie bardzo bardzo okrojona. Więc nie będzie propozycji z przypadku.

Ogólnie chciałem zrobić rozpiskę na temat polskich utworów w Ogólnym Topie, których nie ma w zestawie na Polski Top (a były lub ich w ogóle nie było). Poniżej jest 6 tabel:

Źródło: http://lpmn.pl/twc_pr3.php

1A. Utwory, które wcześniej były w zestawie na Polski Top a ich obecnie nie ma, natomiast nadal są w zestawie na Ogólny Top
Kod: Zaznacz cały
Top                                           15          16          17          18          19          20          21          22
Liczba utworów w zestawie                  (1573)      (1623)      (1665)      (1558)      (1549)      (1678)      (1530)      (1503)
____________________________________________________________________________________________________________________________________
Anna Maria Jopek – Szepty i łzy                x           x           x           x         729         919         951        1140
Aya RL – Ulica miasta                        737         800         714         618         648         686         754         991
Closterkeller – Władza                         x           x           x           x           x         705         750         741
Dżem – Partyzant                               x           x           x         120         176         245         241         386
Maanam – Szare miraże                        926         682         698         709         682         911         898         773
Maanam – Wyjątkowo zimny maj                 915         864         801         900         961        1080        1041         926
Republika – Raz na milion lat                242         272         313         301         371         450         418         437
T.Love – Nie, nie, nie                       794         938         765        1055         836        1175        1147        1158

1B. Ta sama tabela, ale liczone tutaj są tylko polskie utwory
Kod: Zaznacz cały
Top                                           15          16          17          18          19          20          21          22
Liczba utworów w zestawie                   (277)       (310)       (315)       (304)       (293)       (317)       (293)       (289)
____________________________________________________________________________________________________________________________________
Anna Maria Jopek – Szepty i łzy                x           x           x           x         195         233         237         267
Aya RL – Ulica miasta                        178         221         215         186         180         180         190         250
Closterkeller – Władza                         x           x           x           x           x         186         187         198
Dżem – Partyzant                               x           x           x          28          43          54          57         101
Maanam – Szare miraże                        210         194         213         202         188         230         226         208
Maanam – Wyjątkowo zimny maj                 207         229         234         245         237         258         251         241
Republika – Raz na milion lat                 67          77         113          87         103         112         100         116
T.Love – Nie, nie, nie                       190         238         227         263         216         271         264         269


2A. Utwory, które były w zestawie na Polski i Ogólny Top, a obecnie ich nie ma
Kod: Zaznacz cały
Top                                           15          16          17          18          19          20          21          22
Liczba utworów w zestawie                  (1573)      (1623)      (1665)      (1558)      (1549)      (1678)      (1530)      (1503)
____________________________________________________________________________________________________________________________________
Anna Maria Jopek – Na dłoni                  709         749         957         882        1001           x           x           x
Armia – Jeszcze raz, jeszcze dziś              x           x         468         442         476           x           x           x
Bajm – Płomień z nieba                         x           x           x           x        1292        1511           x           x
Edyta Bartosiewicz – Szał                   1085        1094         796         712         876        1102           x           x
Edyta Bartosiewicz – Tatuaż                  814         947         671           x           x           x           x           x
Grzegorz Turnau – Liryka, liryka             835         877         743         878           x           x           x           x
Hey – Byłabym                                406         687         556         673           x           x           x           x
Kult – Amnezja                                 x           x         196         374         413         588         710           x
Kult – Marysia                                 x           x           x         729           x           x           x           x
Lao Che – Drogi Panie                          x           x           x         550           x           x           x           x
Lombard – Kryształowa                       1201        1217        1198        1162        1135        1421           x           x
Maanam – Anioł (Miłość to wieczna tęsknota)  960        1024        1123           x           x           x           x           x
Renata Przemyk – Protest Dance              1265        1136        1122           x           x           x           x           x
Róże Europy – List do Gertrudy Burgund      1165        1442        1292        1274        1238           x           x           x

2B. Ta sama tabela, ale liczone tutaj są tylko polskie utwory
Kod: Zaznacz cały
Top                                           15          16          17          18          19          20          21          22
Liczba utworów w zestawie                   (277)       (310)       (315)       (304)       (293)       (317)       (293)       (289)
____________________________________________________________________________________________________________________________________
Anna Maria Jopek – Na dłoni                  172         207         251         238         241           x           x           x
Armia – Jeszcze raz, jeszcze dziś              x           x         157         138         131           x           x           x
Bajm – Płomień z nieba                         x           x           x           x         273         306           x           x
Edyta Bartosiewicz – Szał                    226         261         233         203         222         260           x           x
Edyta Bartosiewicz – Tatuaż                  194         239         208           x           x           x           x           x
Grzegorz Turnau – Liryka, liryka             196         231         222         235           x           x           x           x
Hey – Byłabym                                109         196         181         194           x           x           x           x
Kult – Amnezja                                 x           x          75         114         112         142         180           x
Kult – Marysia                                 x           x           x         208           x           x           x           x
Lao Che – Drogi Panie                          x           x           x         168           x           x           x           x
Lombard – Kryształowa                        241         279         280         281         258         298           x           x
Maanam – Anioł (Miłość to wieczna tęsknota)  213         253         273           x           x           x           x           x
Renata Przemyk – Protest Dance               254         268         272           x           x           x           x           x
Róże Europy – List do Gertrudy Burgund       236         303         294         290         269           x           x           x


3A. Utwory, które były kiedyś w zestawie na Ogólny Top, a nie było im dane się znaleźć w zestawie na Polski
Kod: Zaznacz cały
Top                                           15          16          17          18          19          20          21          22
Liczba utworów w zestawie                  (1573)      (1623)      (1665)      (1558)      (1549)      (1678)      (1530)      (1503)
____________________________________________________________________________________________________________________________________
Aya RL – Jak ze stali i ze szkła            1522        1215        1495        1290        1258           x           x           x
Czesław Niemen – Baw się w ciuciubabkę      1236        1249        1319           x           x           x           x           x
Dżamble – Naga rzeka                           x           x           x           x        1456        1639           x           x
Dżamble – W noc i w dzień                      x           x           x           x        1505        1647           x           x
Edyta Bartosiewicz – Urodziny               1231        1099        1019           x           x           x           x           x
Edyta Górniak – One & One                   1479        1451        1513        1321        1420        1599           x           x
Hey – One of Them                           1215        1086        1130           x           x           x           x           x
Hey – W imieniu dam                          877        1246         899           x           x           x           x           x
I Ching – Różne rozmowy z życiem               x           x           x           x        1372           x           x           x
Kasia Kowalska – Nobody                     1389        1277        1362        1363        1380        1538           x           x
Kayah – Anioł wiedział                      1207        1354        1453           x           x           x           x           x
Kayah – Jak liść                               x           x           x        1103        1245        1488           x           x
Klaus Mitffoch – Ogniowe strzelby           1228        1279        1276        1263        1310           x           x           x
Lady Pank – Mała Lady Punk                   444         729         850           x           x           x           x           x
Lombard – Śmierć dyskotece!                 1367         886        1382           x           x           x           x           x
Skaldowie – Od wschodu do zachodu słońca       x           x           x           x        1339        1452           x           x
Ścianka – Białe wakacje                      776        1146        1202        1131        1164           x           x           x
Świetliki – Złe misie                        726        1250        1399        1301        1206           x           x           x

3B. Ta sama tabela, ale liczone tutaj są tylko polskie utwory
Kod: Zaznacz cały
Top                                           15          16          17          18          19          20          21          22
Liczba utworów w zestawie                   (277)       (310)       (315)       (304)       (293)       (317)       (293)       (289)
____________________________________________________________________________________________________________________________________
Aya RL – Jak ze stali i ze szkła             276         277         311         292         271           x           x           x
Czesław Niemen – Baw się w ciuciubabkę       249         284         298           x           x           x           x           x
Dżamble – Naga rzeka                           x           x           x           x         291         315           x           x
Dżamble – W noc i w dzień                      x           x           x           x         292         316           x           x
Edyta Bartosiewicz – Urodziny                248         263         263           x           x           x           x           x
Edyta Górniak – One & One                    273         306         313         295         288         314           x           x
Hey – One of Them                            243         259         275           x           x           x           x           x
Hey – W imieniu dam                          202         283         246           x           x           x           x           x
I Ching – Różne rozmowy z życiem               x           x           x           x         283           x           x           x
Kasia Kowalska – Nobody                      268         287         301         300         284         309           x           x
Kayah – Anioł wiedział                       242         294         307           x           x           x           x           x
Kayah – Jak liść                               x           x           x         273         270         305           x           x
Klaus Mitffoch – Ogniowe strzelby            247         288         291         288         275           x           x           x
Lady Pank – Mała Lady Punk                   119         203         238           x           x           x           x           x
Lombard – Śmierć dyskotece!                  264         236         304           x           x           x           x           x
Skaldowie – Od wschodu do zachodu słońca       x           x           x           x         279         300           x           x
Ścianka – Białe wakacje                      185         270         281         276         260           x           x           x
Świetliki – Złe misie                        176         285         306         293         265           x           x           x
wzorowezero
 
Posty: 579
Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku


Powrót do WszechTopy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości