XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016 - wyniki

Post autor: lady »

crimson pisze:Hurraa! Tak szybko pełne wyniki Topu! Piotrze, wielkie dzięki!
Ja widzę tylko największe awanse i spadki, a gdzie te pełne wyniki, podpowiedzcie proszę :wink:
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016 - wyniki

Post autor: lady »

Dzięki :D
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016 - wyniki

Post autor: bobby-x »

I jak tam Jaśko z F. jest lepszy, szybszy, lepiej zorganizowany?
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016 - wyniki

Post autor: barb42 »

Dziękuję za wyniki!
I jakie tąpnięcie Music, szok nie do uwierzenia dla mnie.
Idę szukać mojego numeru jeden.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: TomaszBr »

bobby-x pisze:I jak tam Jaśko z F. jest lepszy, szybszy, lepiej zorganizowany?
na pewno nie ma kompleksu mniejszości wobec forum
Anvil
Posty: 261
Rejestracja: wt gru 28, 2010 10:38 am

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016 - wyniki

Post autor: Anvil »

bobby-x pisze:I jak tam Jaśko z F. jest lepszy, szybszy, lepiej zorganizowany?
Dajcie spokój chłopakowi. Młody pasjonat, który hobbystycznie robi fajną rzecz. Skąd ten hejt.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: kajman »

jedrzej2012 pisze:Trochę jak kiedyś "Woodstock" Matthews Southern Comfort, jak podał Marek Niedźwiecki, najgorszy w tym utwór, co prawda 24 w górę, ale i tak ostatnie miejsce, niezauważone w tym roku
Oj, smutne to, bo przepiękny to utwór (chociaż wolę bardziej pozakręcany pierwowzór Joni).
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: wzorowezero »

Dziękuję Administracji za kosmicznie szybkie zaprezentowanie całego XXII Topu, a w szczególności Piotrowi za publikację! I wszystkim osobom przy jego organizacji! :) (mam nadzieję, że już będzie dobrze z tym zapisem i że nie będę musiał niczego poprawiać ;) )

Szkoda Evanescence, szkoda Genesis, szkoda Yes, niezmiernie szkoda King Crimson i Camel, a trochę mniej szkoda Comy. No i gratulacje dla KSU (jedyna nowość w Top 200) - niezwłocznie jeszcze 2 utwory tego zespołu powinny zostać dodane ("1914" oraz "Iść pod prąd", czyli te, które zadebiutowały na VIII Polskim Topie) :)

Co do nowości, to w Top 500 znajdują się tylko... 4 nowości (w tym 2 polskie), a w Top 1000 - 16 (w tym wszystkie 4 polskie). Z tego, co wiem, to Forum nie udało się na XXII Top niczego zarekomendować. W ogóle teraz selekcja nowości na Forum powinna odbywać się na zasadzie "Topu propozycji", który działa na tej samej zasadzie, co "Forumowy Top Wszech Czasów" - zamiast przerabiać pakiet po pakiecie (a się zdarzało, że pewne osoby nie wybierały niczego z danego pakietu), od razu zrobić taką selekcję - dać listę utworów jako odnośniki do nich, aby sobie je przesłuchać. No i na bazie wyników wyłonić rekomendowane nowości (ale takie głosowanie to najwcześniej mogłoby być w środek maja, czyli po IX Polskim Topie - w ogóle XXII Top na oko średnio był całkiem dobry dla polskich utworów, więc warto poczekać do maja - a może jeszcze coś nowego dobije do polskiej setki). I jeszcze dać taki drobiazg w postaci zdania, żeby "użytkownicy brali pod uwagę także potencjał Topowy danego utworu".

W ogóle porównajcie sobie XXI i XXII Top pod względem polskich utworów - okiem patrzę i pokuszę się o wniosek, że VIII Polski Top Wszech Czasów był na tyle rewolucyjny, że to się przeniosło na Top ogólny. A zatem szkoda również tych zespołów, które jeszcze były obecne w czasie VII Polskiego Topu, aby rok później nie istniały w setce.

A co sądzicie o wstępnych planach na XXIII Top? Według tego, co zostało napisane na blogu Marka Niedźwieckiego, z zestawu prawdopodobnie zostanie jedynie koło 500 utworów (ale nic jeszcze nie zostało przesądzone).

Ja osobiście wolę kolejne znaczne powiększenie zestawu. Dlaczego? Wolę, aby zostało dodanych (i przywróconych) wiele utworów, które mają mniejszą lub większą siłę, aby zabrać pewną część głosów potentatom, niż wyrzucić 2/3 utworów z zestawu (choć automatycznie pula głosów zostanie najpewniej zmniejszona do 33, więc coś takiego mógłbym przeżyć). Ponad 2000 utworów przewijało się w sumie w zestawie (czyli - w jakimś sensie są utworami wszech czasów). Także średnia liczba oddanych głosów przez głosujących (83,44) też daje do myślenia, że w zestawie coś brakuje (jakkolwiek to dziwnie nie brzmi).
Ostatnio zmieniony ndz sty 03, 2016 8:59 pm przez wzorowezero, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016 - wyniki

Post autor: Piotr »

bobby-x pisze:I jak tam Jaśko z F. jest lepszy, szybszy, lepiej zorganizowany?
A mamy się bać czy też sugerujesz Robercie, że mamy się lepiej zorganizować, wziąć się do roboty bo ktoś jest lepszy, czy też obudzić się bo ktoś nas wyprzedził?
Ja osobiście mam to gdzieś. Swoje zrobiłem. Jeśli uważacie, że zrobiłem to źle, za późno etc to dajcie znać odpowiednimi wpisami. Wycofam się bez obrażania na kogokolwiek. Zapewne znajdzie się ktoś, kto zrobi to lepiej i szybciej będąc super zorganizowanym i na dodatek wprost z centrum wydarzeń czyli z Myśliwieckiej. Ja nie mam parcia ani na szkło, ani na sitko. No i w końcu nie ma ludzi niezastąpionych, nieprawdaż?

A co do Jaśka. Mam to…

PS Robercie nie bierz tego co napisałem do siebie. Jest to po prostu moja odpowiedź na pytanie, które akurat Ty zadałeś, a mógł to zrobić zupełnie ktoś inny.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: Piotr »

wzorowezero pisze:Dziękuję Redakcji za kosmicznie szybką prezentację całego XXII Topu! :)
Hmmm. Redakcji? Jakiej Redakcji?
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: wzorowezero »

Nadal jestem przedwczorajszy - już poprawiam, żeby nie było :)
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: Piotr »

wzorowezero pisze:Nadal jestem przedwczorajszy - już poprawiam, żeby nie było :)
Nieeeee. Administracji. JaceK też maczał w tym palce jak na konserwatywnego woźnego przystało.
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: wzorowezero »

Piotr pisze:
wzorowezero pisze:Nadal jestem przedwczorajszy - już poprawiam, żeby nie było :)
Nieeeee. Administracji. JaceK też maczał w tym palce jak na konserwatywnego woźnego przystało.
To jeszcze raz się poprawiam - mam nadzieję, że już będzie wszystko w porządku :)

Swoją drogą, delikatnie zejdę z tematu, ale czy będzie coś modyfikowane w zestawie na IX Polski Top (jeśli nie uda się zrobić głosowania na forum)? W temacie Gabinetu Cieni na Polski Top dałem garść propozycji (z czego jakieś co najmniej 15-20% z nich mogłoby się znaleźć w zestawie - np. piosenki Krzysztofa Krawczyka i pojedyncze Andrzeja Rybińskiego, Seweryna Krajewskiego, Zbigniewa Wodeckiego, a także dodanie piosenek tych wykonawców, którzy z innymi piosenkami załapali się do polskiej setki, jak Paktofonika czy 1984?).

W końcu gdyby nie powiększenie zestawu na VIII Polski Top, to nie wiadomo, czy "Moje Bieszczady" by się na ogólny Top załapały (a to jeden z kilku utworów dodanych w ostatnim pakiecie propozycji i dodanych do zestawu na Polski Top), a Polski Top chyba od zawsze był mocną wskazówką, które utwory nadają się na Top ogólny - i tak w zestawie na ogólny Top mamy Stare Dobre Małżeństwo, Armię, Luxtorpedę... można by wymieniać (a niektóre nieobecne w zestawie na Polski Top utwory mogłyby się nadać na Top ogólny) :)
gżegoż

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: gżegoż »

wzorowezero pisze:Swoją drogą, delikatnie zejdę z tematu, ale czy będzie coś modyfikowane w zestawie na IX Polski Top
Obawiam się, że może być trudno, bo w ostatnich latach zestaw na polski top wyłącznie się powiększał (najpierw z 819 do 869, a potem do 995) i już jest tak rozbudowany, że jego dalsze powiększanie nie ma sensu. Natomiast dyskusji o usunięciach nie możemy przeprowadzić, gdyż nie znamy pełnych wyników ostatnich topów :( Poza tym jeszcze się nie zdarzyło, by zmiany następowały rok po roku - przez 4 lata nie było ich w ogóle (!), potem dodano 50 utworów, następnie przez rok nie było zmian, no i w 2015 r. dodano wszystkie nasze propozycje (z których 4 usunięto już w trakcie głosowania, co do dzisiaj trudno jest nam zrozumieć). Tak więc niestety raczej byłbym sceptyczny :( Zresztą po tym ostatnim powiększeniu trudno wskazać jakieś bardzo rażące braki, choć to rzeczywiscie dziwne, że spośród 28 osób, które pracowały nad ostatnimi zmianami, nikt nie zgłosił Rybińskiego. Szkoda, że już wtedy nie było Cię na forum, bo na pewno wszystkie propozycje zostałyby poddane pod głosowanie. Ale jeszcze jest trochę czasu, więc może coś się jeszcze wydarzy...
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: wzorowezero »

gżegoż pisze:
wzorowezero pisze:Swoją drogą, delikatnie zejdę z tematu, ale czy będzie coś modyfikowane w zestawie na IX Polski Top
Obawiam się, że może być trudno, bo w ostatnich latach zestaw na polski top wyłącznie się powiększał (najpierw z 819 do 869, a potem do 995) i już jest tak rozbudowany, że jego dalsze powiększanie nie ma sensu. Natomiast dyskusji o usunięciach nie możemy przeprowadzić, gdyż nie znamy pełnych wyników ostatnich topów :( Poza tym jeszcze się nie zdarzyło, by zmiany następowały rok po roku - przez 4 lata nie było ich w ogóle (!), potem dodano 50 utworów, następnie przez rok nie było zmian, no i w 2015 r. dodano wszystkie nasze propozycje (z których 4 usunięto już w trakcie głosowania, co do dzisiaj trudno jest nam zrozumieć). Tak więc niestety raczej byłbym sceptyczny :( Zresztą po tym ostatnim powiększeniu trudno wskazać jakieś bardzo rażące braki, choć to rzeczywiscie dziwne, że spośród 28 osób, które pracowały nad ostatnimi zmianami, nikt nie zgłosił Rybińskiego. Szkoda, że już wtedy nie było Cię na forum, bo na pewno wszystkie propozycje zostałyby poddane pod głosowanie. Ale jeszcze jest trochę czasu, więc może coś się jeszcze wydarzy...
Powiem tak:

- nie trzeba nic usuwać w zasadzie - skoro Ogólny Top ma na dzień dzisiejszy 1503 piosenki w zestawie (a najwięcej miał kiedyś 1678, jeśli się nie mylę), to myślę, że taka granica 1500 utworów jest jak najbardziej okej (choć w przypadku polskich utworów jest ona bardzo trudna do przekroczenia - zatem nie trzeba usuwać utworów). A jak wspomniałeś, mamy 995 utworów w Polskim zestawie (a był moment, gdzie było 999 piosenek w zestawie). Przeszkód raczej by nie było moim zdaniem nawet nie znając wyników - usuwanie nie musi być aż takie priorytetowe :)

- A czy zestaw jest rozbudowany? W pewnym sensie tak, choć do Gabinetu Cieni dałem ze 300 propozycji, a pewna część to ważniejsze braki (Andrzej Zaucha jakoś mocno Trójkowy nie jest, a bryluje w obu Topach, a Krzysztofa Krawczyka bardzo brakuje, szczególnie utworu "Ostatni raz zatańczysz ze mną", a i najpewniej też mógłby zrobić karierę w Topie/Topach - dziwne, że z repertuaru Krawczyka jest tylko "Trudno tak"). A z piłkarskich, jak wspomniałem, jest tylko "Mundialeiro", a jest wiele ważniejszych polskich przebojów tego typu (m.in. Maryla Rodowicz i Andrzej Dąbrowski się tutaj kłaniają) :)

- a zmiany rok po roku następują w Ogólnym Topie (co stało się tradycją), więc czemu tak nie uczynić dla Polskiego Topu? (choć jak zestaw mocno urośnie, to bez dalszych wyników byłoby jednak trudno o kolejne modyfikacje).

- z racji tego, że do głosowania na IX Polski Top zostało niewiele czasu, to zamiast męczyć się z pakietami (i zwracać uwagę, kto jeszcze nie przerobił danego pakietu), to po prostu zrobić Top propozycji do zestawu na Polski Top w całości na tej samej zasadzie, jak to robi Donnie na Forumowy Top Wszech Czasów - użytkownik robi ranking x utworów po kolei, pierwsze miejsce otrzymuje x punktów, a ostatnie otrzymuje 1 punkt (x to liczba pozycji, np. 33, bo na tyle głosowaliśmy podczas VIII Polskiego Topu, a w przypadku Forumowego TWC było to 100). W ostatnim głosowaniu na dodanie propozycji wzięło udział, jak wspomniałeś, 28 osób, a Forumowe TWC zgromadziło ponad 60 osób - więc mi się wydaje, że takie coś się spokojnie przyjmie :) Może w ten sam sposób postąpić z propozycjami na ogólny Top? :) Dla ułatwienia można podlinkować propozycje do tych piosenek, żeby ludzie mogli przesłuchać i się zaznajomić. Moim zdaniem jest to chyba bardziej atrakcyjna metoda wyłaniania propozycji :)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: jollyroger72 »

Panowie, załóżcie może sobie odrębny wątek i w nim dyskutujcie.
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: wzorowezero »

jollyroger72 pisze:Panowie, załóżcie może sobie odrębny wątek i w nim dyskutujcie.
Gżegoż, jak coś, odpisz w tym temacie, żeby już tutaj nie zaśmiecać ;)
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: jedrzej2012 »

"Porque te vas" to kolejny przykład utworu, który wpada z jednej w drugą skrajność, rok temu mega awans, a teraz mega spadek.
Co innego jeśli chodzi o takie utwory jak np. "This is the 21st Century" czy chociażby będące jeszcze niedawno temu w Top 100 "Starless" i "Stationary Traveller", też dużo tracą.
"Everybody hurts" i "Careless whisper" wzięły się do pracy, a "równia pochyła" dotyczy m.in. utworów "Set fire to the rain" i "Paw", szkoda mi trochę tego, tak samo "Stand by me" czy ostatnio "Love comes tumbling" czy nawet kiedyś w top 100 "Lovers in the wind". Wahania dotyczą m.in. "The Friends of Mr. Cairo Jona & Vangelisa" i "Uprising" Sabatonu.
Dużo tracą także "Join me", "Schism", "Self Esteem" czy też drugi raz z rzędu "Tańczące Eurydyki".
Mam jeszcze kilka utworów do przeszukania.
Top na stronie lp3.pl w PDF jest trochę jak książka, ma kilka anegdot, dla każdego z nas to może być dobra lektura i analiza na przyszły rok, szczególnie jeśli chodzi o jakiekolwiek zmiany w zestawie, choć mam już pomysł. Może by tak dołożyć kolejny gatunek? Tym razem merengue proponuję. A do tego dobry Papi Sanchez z utworami "Enamorame" czy też "Dilema" (cover "Dilemma" duetu Nelly & Kelly Rowland).
Chętnie w zestawie widziałbym utwór, z którego motyw wzięto do "Still got the blues (For you)" Gary'ego Moore'a. Chodzi o "Nordrach" Jud's Gallery. I mimo, że jest to prog rock (utwór trwa 12 minut), to może by się to opłaciło.
Ciekawe wydaje się też, że pewien utwór The Who, a także piosenki "Pour some sugar on me" grupy Def Leppard i "Should I stay or should I go" grupy The Clash, czy nawet "Summer Nights" Olivii Newton-John & Johna Travolty wykorzystał modny wśród nastolatek zespół One Direction, to samo w przypadku "One way or another (Teenage kicks)" grupy Blondie, który przerobili. "The tide is high" grupy Blondie to nie jest oryginał, pierwsi byli The Paragons. Tak samo "House of the rising Sun" Animalsów, nie wiadomo kiedy powstał oryginał, możliwe, że ok. 1920 roku, śpiewał to też Bob Dylan. Oryginał utworu, który po polsku brzmi "To były piękne dni" był stworzony jako oryginał w dawnej Rosji ok. 1920 r.
A "I love rock n' roll" to piosenka z 1975 roku mało znanej grupy Arrows, chętnie bym spróbował takiej innowacji w topowym zestawie.
Nie wiedziałem, że ten najstarszy utwór w zestawie ze słynnym motywem pewnie z jakiegoś filmu sięga aż 1902 roku, tak samo nie wiedziałem, że "Rebeka" jest z 1913 roku.
Mam nadzieję, że kolejny top nie będzie taki jak jego 16.notowanie.
Mi nie przeszkadza kolejny tytuł dla "Brothers in Arms". Nawet powrót "Stairway to Heaven" na 1.miejsce.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: prz_rulez »

Kto to jest Jaśko?
wzorowezero pisze:A co sądzicie o wstępnych planach na XXIII Top? Według tego, co zostało napisane na blogu Marka Niedźwieckiego, z zestawu prawdopodobnie zostanie jedynie koło 500 utworów (ale nic jeszcze nie zostało przesądzone).
Jeśli miałoby tak być (albo nawet wyrzucić 1000 i wrzucić 1000 nowych, czego ja nie widzę, chyba, że rączkami forumowiczów, bo raczej nie Pana Marka i spółki), to chyba kogoś pogrzało.
gżegoż

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: gżegoż »

wzorowezero pisze:A co sądzicie o wstępnych planach na XXIII Top? Według tego, co zostało napisane na blogu Marka Niedźwieckiego, z zestawu prawdopodobnie zostanie jedynie koło 500 utworów (ale nic jeszcze nie zostało przesądzone).
Niedźwiedź już tyle razy zapowiadał podobne ruchy (min. rok temu miała być ucięta ostatnia pięćsetka) i nic z tego nie wynikało, że w ogóle bym nie brał tych zapowiedzi na poważnie :wink:
wzorowezero pisze:Gżegoż, jak coś, odpisz w tym temacie, żeby już tutaj nie zaśmiecać ;)
Przepraszam, ale teraz nie bardzo mam czas :( Postaram się za kilka dni!

Ponadto informuję, że zauważyłem dwa drobne błędy w wynikach w sąsiednim wątku: Frank Sinatra - NEW YORK, NEW YORK i Muddy Waters - I'M YOUR HOOCHIE COOCHIE MAN nie są tegorocznymi nowościami, tylko w zeszłym roku były odpowiednio na pozycjach 414 i 1256 :)

I jeszcze w tytule utworu z miejsca 715 jest "Crawl" zamiast "Crawlers" :)
Ostatnio zmieniony pn sty 04, 2016 3:46 pm przez gżegoż, łącznie zmieniany 1 raz.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: jedrzej2012 »

W którymś z ostatnich topów (można ich posłuchać na chomikuj) było mówione, że w pierwszych latach zestaw liczył bodajże 495 utworów.
Do tego co już wcześniej napisałem powiem tak: Te moje propozycje mają związek z tym, że każdy może lubić różne wersje danego utworu, dlatego też uważam, że dobre posunięcie to np. dodanie innych utworów z linią melodyczną z "Jesteśmy na wczasach" Młynarskiego, a są to: "Te Quiero Duiste" Nat King Cole'a i oryginał Carlosa Ramireza z musicalu "Ślicznotki w kąpieli" oraz kolejna wersja: Cliff Richard "Magic is the moonlight".
Do tego może bym dołożył kilka wersji "Da Da Da", w tym tą FNS, jeśli jej nie ma w zestawie i oryginał utworu "Niedziela na Głównym" Młynarskiego, ten francuski pierwowzór.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: Piotr »

gżegoż pisze:I jeszcze w tytule utworu z miejsca 715 jest "Crawl" zamiast "Crawlers" :)
Na pierwszych wydaniach widniało Carpet Crawl
gżegoż

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: gżegoż »

OK, zwracam honor :) Ciotka Wiki wprowadziła mnie w błąd ;)
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: XXII Top Wszech Czasów 01.01.2016

Post autor: jedrzej2012 »

I jeszcze statystyki top 100:
44 awanse
42 spadki
8 bez zmian
1 nowość
5 powrotów.
Zostały 94 utwory z tamtego topu, wypadło tylko 6, czyli tyle, ile w 7.PTWC.
7 miejsc to różnica między pierwszym, a ostatnim powrotem, natomiast między ostatnim powrotem, a nowością to 13 pozycji, a 20 pozycji między 1.powrotem, a nowością. Jedyna nowość była najwyżej notowanym wejściem spoza top 100.
Powrót po najdłuższej nieobecności miała Nirvana "Come as you are" na 90.miejscu, nie było tego utworu w top 100 przez 4 lata.
"Zegarmistrz światła" Tadeusza Woźniaka & Alibabek wrócił po 3-letniej przerwie, natomiast "Don't cry" Guns n' Roses po roku (tylko ten utwór był nieobecny przez rok). "The Final Countdown" grupy Europe i "Fragile" Stinga wracają po 2-letniej przerwie.
Najbliżej rekordowego powrotu pod względem liczby lat był znów Gary Moore "Still got the blue (For you)" 114.miejsce. Gdyby wrócił, to po 17 latach.
Jedyny debiut: Miejsce 75. grupa Scorpions to tak naprawdę powrót tej grupy po 20 latach nieobecności (po tylu latach mogło wrócić "Dream on" Aerosmith). Jednak "Wind of change" jest zamiast "When the smoke is going down", które było nawet emitowane w topie nr 1 w 1994 roku, bowiem było na 44.miejscu (wtedy grano tylko 50 utworów i był tylko Niedźwiecki).
ODPOWIEDZ