Wielokrotne glosowanie - pytanie

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
andrju
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 05, 2015 11:37 pm

Wielokrotne glosowanie - pytanie

Post autor: andrju »

Witam

Czy w topach wszeczczasow dopusczalne jest wielokrotne glosowanie prez jedna osobę? czy takie glosy sa zliczane?
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Wielokrotne glosowanie - pytanie

Post autor: piotr1990 »

Z tego co wiem to każdy użytkownik może zagłosować tylko raz...
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielokrotne glosowanie - pytanie

Post autor: wzorowezero »

piotr1990 pisze:Z tego co wiem to każdy użytkownik może zagłosować tylko raz...
Dodam jeszcze do tego, że system jest tak rozbudowany, że da się dowieść to, które głosy są "oszukańcze". Nawet niedawno na blogu Marka Niedźwieckiego jest napisane, że "komputer wyłapuje", które głosy są nieuczciwe. Zresztą, chyba to zostało powiedziane nie raz w ogóle przez różne osoby w różnych okolicznościach.

Osobiście - jeśli ma się do dyspozycji 100 możliwych głosów, to wykorzystanie kolejnych stu na ten sam top przez jednego użytkownika jest dla mnie skrajną głupotą :wink:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielokrotne glosowanie - pytanie

Post autor: Miszon »

Ja co roku głosuje 2 razy. Technicznie nie ja, ale praktycznie w ogromnej większości druga tura to moje głosy.
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielokrotne glosowanie - pytanie

Post autor: wzorowezero »

Miszon pisze:Ja co roku głosuje 2 razy. Technicznie nie ja, ale praktycznie w ogromnej większości druga tura to moje głosy.
W sumie, jeśli chodzi o Topy, to faktycznie 2 razy w roku można głosować, ale czy o to Ci chodziło, to nie wiem. Ale z tego, co rozumiem, to część głosów jest Twoja, a część czyjaś. Że najpierw bierzecie utwory z zestawu, a potem prowadzicie swoje rankingi i je łączycie i z tego mamy wspólne głosy? Dobrze rozumiem?

Jestem ciekaw, co by było, gdyby z jednego komputera (z jednego adresu IP) głosowały dwie osoby, które mają po swoim koncie (utworzone na różnych komputerach), a mieszkają ze sobą (np. małżeństwo). Jestem ciekaw, jak te głosy zostałyby potraktowane.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielokrotne glosowanie - pytanie

Post autor: Miszon »

Przykladowo w zeszlym roku zaglosowalem na 100 utworów. W tym zapewne tez na 100, ale 2 razy tak samo. Z dwóch kont i z dwoch miejsc, czasem prosilem siostrę żeby brakujące pozycje (na 20 glosowala) uzupelnila o moje.
ralfik
Posty: 938
Rejestracja: czw sie 12, 2010 11:05 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 65/66
Lokalizacja: Kraków

Re: Wielokrotne glosowanie - pytanie

Post autor: ralfik »

Moim zdaniem byłoby fair, gdyby ktoś głosował z różnych kont, ale na różne utwory.
Np. z jednego konta na swoją pierwszą "100", a z drugiego na swoją drugą "100".
ODPOWIEDZ