Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.

Czy polskie utwory powinny zostać usunięte z zestawu do głosowania na Top Wszech Czasów?

TAK
7
21%
NIE
26
79%
 
Liczba głosów: 33

gżegoż

Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: gżegoż »

Bobby-x, który zwykle bywa dobrze zorientowany, w trakcie komentowania VIII PTW podał informację, że przed kolejnym Topem Wszech Czasów z zestawu mogą zostać usunięte wszystkie polskie utwory. Dopytywany, czy to jest oficjalna informacja, czy tylko jakieś spekulacje, odparł, iż Takie są przecieki na razie zakulisowe. Tak więc nie mamy pewności, czy rzeczywiście Redakcja zdecyduje się na taki ruch, ale bez wątpienia taki scenariusz jest w Trójce rozważany. Podobno sam Marek Niedźwiecki kiedyś się zastanawiał, czy jest sens utrzymywania w ogólnym topie polskich utworów, skoro mają one osobny Polski Top Wszech Czasów.

To bez wątpienia byłaby swojego rodzaju rewolucja, której wprowadzenie ma chyba jak na razie mniej więcej tyle samo zwolenników, co przeciwników. Uwidoczniło się to już podczas pierwszomajowej dyskusji na forum. Poniżej wyciąg tych opinii. Zapraszam do dalszej dyskusji i zachęcam każdą fankę/każdego fana TWC do wyrażenia swojego zdania na temat, czy takie zmiany należy wprowadzić, czy nie!
bobby-x pisze:Ten grudniowo-noworoczny będzie miał wywalone polskie utwory i w najbliższym XXII będzie sporo zmian a 1 sty 2017 wszystko wróci do normy.
FOXD pisze:Powinii na stałe wyrzucić polskie kawałki z TWC, skoro jest organizowany co rok PTWC.
adameria pisze:To jest jakaś oficjalna i potwierdzona informacja czy tak sobie tylko gadasz?
GregF pisze:Jeśli chodzi o mnie, to już od paru lat głosuję w ogólnym Topie tylko na utwory zagraniczne, a polskie rezerwuję sobie na PTWC.
Gary pisze:jak z ogólnego topu wywalą polskie utwory to dla mnie będzie koniec tej audycji
bobby-x pisze:
adameria pisze:To jest jakaś oficjalna i potwierdzona informacja czy tak sobie tylko gadasz?
Takie są przecieki na razie zakulisowe.
romec pisze:
Gary pisze:jak z ogólnego topu wywalą polskie utwory to dla mnie będzie koniec tej audycji
Wyniki obecnie i tak nie są miarodajne - wiele osób pomija polskie utwory.
Ja z takiej decyzji ucieszę się ogromnie.
Ajtek pisze:Usunięcie polskości z TWC będzie strzałem nie w kolano, a w oko wg mnie!
bobby-x pisze:
gżegoż pisze:Serio ktoś chce usunąć wszystkie polskości z ogólnego topu? :shock:
Pan Ktoś, po to żeby większe ruchy były, moim zdaniem nie tędy droga.
krzychu78 pisze:
Ajtek pisze:Usunięcie polskości z TWC będzie strzałem nie w kolano, a w oko wg mnie!
dokładnie , wg mnie usunięcie polskich utworów nie sprawi , że top stanie się mniej zabetonowany
FOXD pisze:
Ajtek pisze:Usunięcie polskości z TWC będzie strzałem nie w kolano, a w oko wg mnie!
Nie dramatyzujmy ;) Zrobi się znacznie luźniej. Gdyby nie było PTWC, to i owszem, ale tak jest tylko zbyteczny zamęt. Nigdy jeszcze nie zagłosowałem na polski kawałek TWC ;) I raczej tego nie zrobię ;)
Emilia pisze:
Ajtek pisze:Usunięcie polskości z TWC będzie strzałem nie w kolano, a w oko wg mnie!
A według mnie strzałem w dziesiątkę.
albarn pisze:Też myślę, że można z TWC ogólnego wyłączyć polskie utwory. Jakoś tak... sprawiedliwiej mi się to wydaje.
Anvil pisze:Ja się dopisuję do grupy przeciwników usunięcia polskich utworów z głównego topu. Nie tędy droga.
gżegoż pisze:
Ajtek pisze:Usunięcie polskości z TWC będzie strzałem nie w kolano, a w oko wg mnie!
Zgadzam się. Gdyby tak było od samego początku, to co innego - ale zmieniać zasady po ponad 20 latach byłoby niemądre.
Ale powinni wprowadzić coś innego: polski top powinien być eliminacjami dla polskich utworów do ogólnego topu. Powiedzmy Top 200 polskiego topu trafia do ogólnego zestawu, a pozostałe z niego wypadają. Jak coś słabo sobie radzi w polskim topie, to tym bardziej w ogólnym nie ma szans, więc po co ma zabierać miejsce w zestawie?
Yacy pisze:
Gary pisze:jak z ogólnego topu wywalą polskie utwory to dla mnie będzie koniec tej audycji
może nie koniec, ale wg mnie jednak bez sensu...
Gary pisze:
Yacy pisze:
Gary pisze:jak z ogólnego topu wywalą polskie utwory to dla mnie będzie koniec tej audycji
może nie koniec, ale wg mnie jednak bez sensu...
w sensie, że dla mnie nie będzie żadnej ciągłości, a ja ani nie zagłosuję, ani nie będę słuchał. Taki krzyk na puszczy ;-)
Yacy pisze:
Gary pisze:nie będzie żadnej ciągłości,
dokładnie to miałem na myśli :-) mam nadzieję, że to nie przejdzie ;-)
kajman pisze:Ja uważam, że byłoby to okaleczenie topu. Swoją drogą wyobraziłem sobie angielski top wszechczasów bez utworów angielskich. :lol:
adameria pisze:gżegoż, z tym Top200 do świetny pomysł, ale obawiam się, że niestety nierealny.
W sprawie nieobecności polskich utworów w ogólnym TWC - właściwie nie mam zdania.
gżegoż pisze:
adameria pisze:gżegoż, z tym Top200 do świetny pomysł, ale obawiam się, że niestety nierealny.
Jedynie trudne do zaakceptowania dla redakcji i wielu obserwatorów mogłoby być w tym przypadku to, że niektórzy bardzo znani wykonawcy (jak np. Skaldowie, Kombi czy nawet Czerwone Gitary) mogliby wtedy nie mieć żadnego utworu w zestawie, a niektóre zespoły (Republika, Hey, Kult, Dżem) może nawet kilkanaście. Ale jakby w takich przypadkach zrobić jakieś leciutkie wyjątki, to chyba niewiele osób miałoby jakieś duże pretensje :)
piotr1990 pisze:Tak czytam o tym, że mają być wywalone polskie utwory z ogólnego zestawu i stwierdzam, że to zły pomysł! Chyba, że koniec z "Topem Wszech czasów" miał 21 notowań i starczy, a byłby zagraniczny top tak jak jest polski i numeracja od początku. Bo jednak 22 top wszech czasów bez polskich utworów podczas gdy w poprzednich notowaniach były to słaby pomysł!
gżegoż pisze:Wracając do kwestii polskich utworów w ogólnym topie. Na setnym miejscu była piosenka, która teraz jest w PTW na 20. miejscu. Tych, które były poniżej, nie było w setce. Od wielu lat tak jest, że tylko kilkanaście najlepszych polskich piosenek z PTW melduje się w ogólnej setce. Gdyby więc ktoś rzeczywiście chciał wywalać wszystkie polskie utwory z ogólnego zestawu, to w ostateczności można byłoby przeforsować, by zostawił choćby tę pierwszą dwudziestkę, która ma realne szanse na setkę i zagranie w Nowy Rok na antenie.
No ale to chyba byłaby jednak przesada. Niech będzie ich więcej, no ale PTW powinien stanowić kryterium.
gżegoż pisze:Ten Breakout w ostatnim grudniowym topie był na 101. miejscu - a więc potwierdza się, że tylko to, co w maju jest bardzo wysoko, ma szanse zakręcić się w okolicach setki.
Ostatnio zmieniony ndz maja 03, 2015 9:39 pm przez gżegoż, łącznie zmieniany 2 razy.
gżegoż

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: gżegoż »

Przy okazji tej dyskusji pojawiły się jeszcze inne propozycje, które początkowo raczej nie brzmiały poważnie, ale potem nabrały trochę realniejszych kształtów i dlatego też je tutaj przytoczę. Zresztą gdybym tego nie zrobił, to być może kajman miałby pretensje, że pominąłem jego pomysły zagranicznych topów :wink: :lol:
kajman pisze:
Gary pisze:jak z ogólnego topu wywalą polskie utwory to dla mnie będzie koniec tej audycji
Ja mam takę propozycję: w styczniu top amerykański (USA no może z Kanadą), w lutym słowiański, w marcu australijski, w kwietniu romańsko-europejski, w maju polski, w czerwcu irlandzki, w lipcu afrykański, w sierpniu niemiecki, we wrześniu azjatycki, w październiku skandynawski, w listopadzie brytyjski, a w grudniu łacińskoamerykański.
mara pisze:I gdzieś między to top muzyki filmowej
FOXD pisze:Ejże, rosyjski zasługuje na osobną kategorię :D Zwłaszcza w obecnych czasach ;)
gżegoż pisze: :lol:
Już przy okazji 1 z 33 ktoś pisał, że nadmierne rozdrabnianie nie jest dobrym rozwiązaniem i tylko deprecjonuje główną ideę...
bobby-x pisze:Niemieckiego w sierpniu nie przeżyję, zbyt gorąco na te połamane dźwięki, chyba, że z mnóstwem zimnego browara. Top Disco Polo jeszcze poproszę wcisnąć.
adameria pisze:
kajman pisze:we wrześniu azjatycki, w październiku skandynawski
No to już czekam na wrzesień i październik. Przy czym kajman we wrześniu obawiam się takiego zwycięzcy:
https://www.youtube.com/watch?v=9bZkp7q19f0
A co do października może być nieco sztywno:
https://www.youtube.com/watch?v=car7vXe4Lfc
:mrgreen:
gżegoż pisze:
Emilia pisze:
mara pisze:I gdzieś między to top muzyki filmowej
Oj, tak. :D To dopiero byłaby zagwozdka na co głosować. Na pierwszym Rota, czy Morricone? A może Horner? :D
Najsensowniej byłoby zrobić top muzyki do 1960 roku. To w większości są kalsyczne utwory o dużym znaczeniu historycznym, ale w topie ogromna większość z nich zajmuje miejsca pod sam koniec i raczej nie ma szans, by jakiś taki stary utwór w najbliższym czasie miał wejść do setki. A gdyby z kolei większość tych staroci usunąć, to mnóstwo osób by się oburzało (patrz nasze coroczne dyskusje nad kształtem zestawu), a i zestaw wyglądałby dość niepełnie. A gdyby zrobić dla takich staroci osobny top (i np. zaznaczyć, że pierwsza dziesiątka kwalifikuje się do "pełnego" zestawu), to te utwory (i ich fani) nie byłyby pokrzywdzone. No i taka audycja miałaby spory walor edukacyjny dla młodszych słuchaczy.
Dobrym terminem na taki top byłby wieczór sylwestrowy :)
lady pisze:O, i wtedy wszystkie bluesy (bo pewnie dodano by ich nieco więcej) by się wyszalały :wink:
kajman pisze:
GregF pisze:
gżegoż pisze:Ale powinni wprowadzić coś innego: polski top powinien być eliminacjami dla polskich utworów do ogólnego topu. Powiedzmy Top 200 polskiego topu trafia do ogólnego zestawu, a pozostałe z niego wypadają. Jak coś słabo sobie radzi w polskim topie, to tym bardziej w ogólnym nie ma szans, wiec po co ma zabierać miejsce w zestawie?
Też się pod tym podpisuję.
To powinny być też eliminacje angielskie, francuskie, rosyjskie, brazylijskie, belgijskie itd. Inaczej to dyskryminacja polskiej muzyki.
GregF pisze:Tylko że z osobnych Topów Wszech Czasów mamy tylko polski, a nie angielski, francuski itp.
kajman pisze:
GregF pisze:Tylko że z osobnych Topów Wszech Czasów mamy tylko polski, a nie angielski, francuski itp.
Bo jesteśmy w Polsce. I za to mamy karać polskie utwory z obcinaniem ich ilości?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: jollyroger72 »

CHORY POMYSŁ. I nic więcej nie mam do dodania.
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: Tomekk »

Ja też jestem zdecydowanie na nie.
Przez 21 lat polskie piosenki mogły walczyć z zagranicznymi i teraz tak nagle ma się to zakończyć? Moim zdaniem obecne zasady są ok, a Polski Top to po prostu młodszy brat Topu Ogólnego. Zatem powinno pozostać tak jak jest.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: Robinson »

Może dodaj ankietę do tego tematu.
gżegoż

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: gżegoż »

Zrobione :)
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: rafal92 »

Ja oczywiście również jestem przeciw.
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: westron »

Trudna sprawa z jednej strony faktycznie zmiana reguł gry po XXI Topach jest wątpliwa. Z drugiej Polski Top powstał dopiero 8 lat temu. Byłbym w stanie zaakceptować rozdział pod warunkiem, że Topy wyłącznie obce będą numerowane od I, będzie wyraźnie w nazwie zaznaczone że są to przeboje poza polskimi, a te XXI które się odbyły na starych zasadach staną się zamkniętą kartą w historii.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: Gary »

usunięcie tych 8 piosnek z top 100 miałyby spowodować jakąś większą rotację na topie? Nie wydaje mi się
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: jedrzej2012 »

Z TWC nie powinni usuwać polskich utworów, bowiem wzorem top 2000 z Holandii w topie powinny być utwory z kraju, z którego dane radio nadaje.
Top wtedy byłby zbyt ogólny i musiałby nazywać się "Zagraniczny".
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: obserw99 »

W Top-100 ostatniego 21 TWC było tylko 17 polskich utworów a w Top-20 pojawiły się tylko 2 utwory. Myślę, że to realnie pokazuje siłę zagranicznej muzyki wszechczasów w stosunku do polskiej. Absolutnie nie usuwałbym polskich utworów do głosowania. Czy chcecie mieć za chwilę prawicowo-narodowy atak na TWC, że w Trójce izoluje się cokolwiek POLSKIEGO? Miejmy z polityką święty spokój i nic nie ograniczajmy.
Ostatnio zmieniony pn maja 04, 2015 2:08 pm przez obserw99, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: Nicoletta »

a czy to nie jest czasem taka plota z tym usuwaniem polskich piosenek?
przecież w tym nie ma logiki, ani sensu. Jakoś szczególnie nie głosuję na nie, ale nie przeszkadzają mi.
A PTWC to osobna zabawa w ogóle nie kolidująca z głównym topem.
stare zasady są dobre, po co je zmieniać?
nie zawsze zmiany są potrzebne.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: Robinson »

Jedynym plusem takiego rozwiązania byłoby to, że do setki dostałoby się parę fajnych kawałków.
Ale ogólnie jestem na nie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: Miszon »

Jestem na tak.
Wreszcie będzie powód do słuchania polskiego Topu.
;-)
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: piotr1990 »

Ja jak już pisałem nie widzę sensu w usuwaniu polskich utworów :STOP: chyba że zamykamy TTWC robimy TZTWC (trójkowy zagraniczny top wszech czasów) i jedziemy z numeracją od początku. Nie mam nic przeciwko temu, żeby 1 stycznia zamiast 22 notowania trójkowego topu wszech czasów było 1 notowanie zagranicznego topu wszech czasów. :idea:
Albo zrobić nowy top a ten co jest zostawić, by były trzy topy w ciągu roku: polski, zagraniczny, mieszany. :mrgreen:
Miszon pisze: Wreszcie będzie powód do słuchania polskiego Topu.
;-)
Ja tam znachodzę co roku powody, aby słuchać polski top na początku maja! :D
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: krzychu78 »

bez sensu pomysł i tyle , no chyba , że robimy w styczniu pierwszy zagraniczny top wszech czasów

tak jak napisałem wcześniej, usunięcie polskich utworów nie sprawi , że ogólny top stanie się mniej zabetonowany , nie tędy droga
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: Nicoletta »

piotr1990 pisze: Albo zrobić nowy top a ten co jest zostawić, by były trzy topy w ciągu roku: polski, zagraniczny, mieszany. :mrgreen:
to już kompletnie bez sensu.
powinno być tradycyjnie jak do tej pory, bo to jest taka tradycja, że 1.01 słucha się TWC i czasem poleci coś po polsku.
A robienie trzech topów, a potem pięciu, bo ktoś np. wymyśli Top wszech czasów piosenek rockowych i top wszech czasów piosenek popowych, no bo rock i pop w jednym topie?! :STOP:
dajcie spokój.
jestem na nie, jak to mówił pewien człowiek w pewnym popularnym show w tv.
ps. a podium topu jest mało ruchliwe nie ze względu na to, że dużo osób na to głosuje, ale dlatego, że czasem ludzie nie mają na co głosować i nawet jako ostatni głos dają np. na DS.
Więc jeśli 1000 osób pomyśli: a oddałem głosy na swoje ulubione, jeden mi został to dam na Brothers in arms, to wtedy mamy zwycięzcę, który wcale tym zwycięzcą w zamiarze nie miał być.
Więc może powinno się dodać piosenki do głosowania, pozmieniać jakieś, które od lat lądują na samym dole. Szczerze mówiąc, jednym tchem mogę wymienić piosenki, które bardziej wg mnie zasługują na nr 1 TWC i pewnie każdy z was tak ma.
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: miszony »

Ja jestem za zmianą- niech przynajmniej Trójka zrobi jedną próbę " wyrzucenia" polskich utworów z zestawu topu wszechczasów i zobaczymy co będzie.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: piotr1990 »

Nicoletta pisze: 1. to już kompletnie bez sensu.
powinno być tradycyjnie jak do tej pory, bo to jest taka tradycja, że 1.01 słucha się TWC i czasem poleci coś po polsku.
2. A robienie trzech topów, a potem pięciu, bo ktoś np. wymyśli Top wszech czasów piosenek rockowych i top wszech czasów piosenek popowych, no bo rock i pop w jednym topie?! :STOP:
3. dajcie spokój.
jestem na nie, jak to mówił pewien człowiek w pewnym popularnym show w tv.
4. ps. a podium topu jest mało ruchliwe nie ze względu na to, że dużo osób na to głosuje, ale dlatego, że czasem ludzie nie mają na co głosować i nawet jako ostatni głos dają np. na DS.
5. Więc może powinno się dodać piosenki do głosowania, pozmieniać jakieś, które od lat lądują na samym dole. Szczerze mówiąc, jednym tchem mogę wymienić piosenki, które bardziej wg mnie zasługują na nr 1 TWC i pewnie każdy z was tak ma.
1. Zgadzam się, za dużo już tych topów, ta propozycja z trzema topami to tak dla żartów.
2. Ciekawe by było robienie zestawu do głosowania na top piosenek rockowych i popowych. Chodzi mi o wyznaczenie granicy i co z pop rockiem. W obydwu zestawach? Racja STOP :arrow: :STOP:
3. ;)
4. Hmmm jak zestaw liczy 1530 utworów i ktoś nie ma na co głosować to nie wiem co powiedzieć... :know:
5. Co roku dyskutujemy nad dodawaniem i usuwaniem utworów, a redakcja korzysta z naszej pomocy, nie w 100% ale w dość dużej ilości. :)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: konwicki1980 »

Ja uważam (co sądzę jest dość odosobnioną opinią), że zlikwidowany powinien zostać Polski Top Wszech Czasów, a zostać jedynie top ogólny. Dlatego też usunięcie polskich utworów z TWC to pomysł dziwny, z dwojga złego niech już zostanie jak jest. Nikt nikogo nie zmusza do uczestniczenia w PTWC. Ja na przykład prawie nigdy nie głosuję.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Top Wszech Czasów bez polskich utworów?!

Post autor: bobby-x »

Oczywiście, że jestem na nie! To tak jakby zlikwidować czerwone budki telefoniczne lub czerwone piętrowe autobusy w Londynie lub żółte nowojorskie taksówki przemalować na zielono. Top ogólny Niedźwiedź zaczerpnął z topu holenderskiego, czy u nich rozdzielono top na holenderski i ogólny bez utworów holenderskich? Top ogólny zawsze będzie dużo bardziej stabilny (zabetonowany) bo każdy pewnie od wielu lat głosuje na swój numer jeden i on się niekoniecznie zmienia na przestrzeni dekad. U mnie są to Schody od mniej więcej końcówki lat 80-tych, u ku3y Brothersi i tak trzymać, Brothersi nie spadli poza Top2 od 21 lat (poza tym dziwnym notowaniem) i tak ma być, trzeba by wrócić do kartek pocztowych aby coś się ruszyło.

Miszony pisze, że zobaczymy co będzie. Nic nie będzie, tylko najbliższy będzie inny a za rok wszytko wróci do normy tylko bez polskich utworów i znowu będzie zabetonowany.
ODPOWIEDZ