Notowanie 1815 - 11.11.2016 - Piotr Metz

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Notowanie 1815 - 11.11.2016 - Piotr Metz

Post autor: adameria »

lady pisze:Siostro basen, siostro tlen, właśnie wraca Marek N.!!!!!!!!
www.marekniedzwiecki.pl
Polecam lekturę! :-)

Do przeczytanescu!
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1815 - 11.11.2016 - Piotr Metz

Post autor: bobby-x »

Tomekk pisze:
Artur pisze:Dorzucili nowości na przyszły tydzień.
chyba pierwszy raz w historii Ariana Grande jest w zestawie do głosowania :D
Dobór utworów do zestawu w niszowej Trójce w ostatnich latach jest dramatyczny, Ariana pewnie jest tylko dlatego, że z Wonderem, a czemu nie było Break Free?
Metallica osiąga swoje najwyższe debiuty z pominięciem a utwory sprzed czarnego albumu nie miały prawa pojawić się na liście, Niedźwiedź bał się Metalliki jak diabeł święconej wody.
Jest nowy singiel Florencji ale gremium redaktorów kręciło nosami i chyba nie przejdzie a to jeden z niewielu artystów zagranicznych w ostatnich kilku latach, który całkiem nieźle sobie radzi na lp3.
Hmm, James Arthur po raz drugi w UK na szczycie, no tak ale zwycięzcy X Faktorów, Americano czy UKejo got talento są zakazani a nie proszę jest w zestawie! Czy go słyszałem choć raz przez przypadek w Zapraszamy jadąc samochodem? Słuchacze "środka" odpłynęli do innych stacji, więc pewnie jak 7 years - Lukasa Grahama nie ma szans choćby na 63 pozycję a gdzie tu liczyć na top20.
A ile utworów z listy Trójki jest w Zpav Top 100 Air Play? Dwa, trzy, cztery? Kiedyś lista była audycją reprezentatywną a teraz aż żal słuchać. Pewnie jest jedno wytłumaczenie, bobbiemu się gust pokręcił :know: .

LP3 rozjeżdżała się z Ameryką pod koniec lat 80-tych, potem rozjechała się z UK a teraz nawet z polską listą Zpav się rozjechała. Rozumiem, że ma być inna, ale przegięcie w niszowość jest zbyt duże.
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Notowanie 1815 - 11.11.2016 - Piotr Metz

Post autor: Tomekk »

bobby-x pisze:
Tomekk pisze:
Artur pisze:Dorzucili nowości na przyszły tydzień.
chyba pierwszy raz w historii Ariana Grande jest w zestawie do głosowania :D
Dobór utworów do zestawu w niszowej Trójce w ostatnich latach jest dramatyczny, Ariana pewnie jest tylko dlatego, że z Wonderem, a czemu nie było Break Free?
"Break Free" było w Top 10 mojej prywatnej listy i radziło sobie całkiem nieźle. Jednak to zupełnie nie jest Trójkowa muzyka i nie dziwi mnie jej brak w propozycjach do listy.
ralfik
Posty: 938
Rejestracja: czw sie 12, 2010 11:05 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 65/66
Lokalizacja: Kraków

Re: Notowanie 1815 - 11.11.2016 - Piotr Metz

Post autor: ralfik »

lady pisze: Siostro basen, siostro tlen, właśnie wraca Marek N.!!!!!!!!
To chyba Grzegorz Miecugow jest autorem tego zwrotu?
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Notowanie 1815 - 11.11.2016 - Piotr Metz

Post autor: LLucky »

ralfik pisze:
lady pisze:Siostro basen, siostro tlen, właśnie wraca Marek N.!!!!!!!!
To chyba Grzegorz Miecugow jest autorem tego zwrotu?
On prowadził notowanie tuż przed powrotem Niedźwiedzia z wyjazdu i zapewne to on, choć akurat tych wierszyków było więcej i chyba część pochodziła od słuchaczy, więc pewności nie mam.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1815 - 11.11.2016 - Piotr Metz

Post autor: kajman »

A mi się wydaje, że to powiedzenie to już minimum 20 lat ma.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Notowanie 1815 - 11.11.2016 - Piotr Metz

Post autor: jotem3 »

W książce ABC DRUHÓW ZASTĘPOWYCH I KAZIÓW możemy znaleźć taką wypowiedź Grzegorz Miecugowa:
"Ogólne wrażenie z tych wszystkich moich notowań które prowadziłem mam takie, że za każdym razem tam gdzieś musiał być Marek. Ja wiedziałem, że to są spodnie Marka i że ja w tych spodniach będę wyglądał śmiesznie jeżeli nie będę przywoływał Marka. I za każdym razem w jakiś sposób go przywoływałem, np. robiłem konkursy dotyczące Marka. Tak było właśnie z ostatnim programem. Słynny program, dlatego że był w 2001 roku. Ja już pracowałem tu gdzie pracuję, czyli w TVN24 i nagle ni z gruchy, ni z pietruchy Niedźwiedź zadzwonił z pytaniem czy mam czas, żeby poprowadzić Listę. Akurat miałem czas, ponieważ co prawda już tu pracowałem, ale program jeszcze nie chodził, póki co tylko trenowaliśmy, więc pomyślałem - co tam poprowadzić Listę. I z tej Listy ostatniej którą prowadziłem, pochodzi słynny dwuwiersz, który Marek zapamiętał. Wpadłem na ten pomysł schodząc z redakcji na drugim piętrze na pierwsze do reżyserki. Marek właśnie wracał z Australii i na schodach przyszedł mi do głowy pomysł, że będziemy układali takie hasła – co można by napisać na lotnisku Okęcie na transparentach, które by go witały. I dla zachęty pierwszy ułożyłem: „Siostro basen, siostro tlen, właśnie wraca Marek N.” Miałem jeszcze jakiś drugi wymyślony też naprędce. I ten pomysł z hasłami zaskoczył. Strasznie dużo się pojawiło różnych transparentów. Marek zapamiętał ten mój i ciągle mi go przypomina. Przez to ja też go pamiętam."

To notowanie, o którym wspominał to nr 990 z dnia 19 stycznia 2001 roku.
Pozdrawiam
Jacek Marcinkowski
ODPOWIEDZ