Not. 1790 - 20.05.2016 - Marek Niedźwiecki z Dublina

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Not. 1790 - 20.05.2016 - Marek Niedźwiecki z Dublina

Post autor: prz_rulez »

agentprovocateur pisze:Nie masz racji. Wróciłem niedawno z Grecji, u królowały lokalne szlagiery, w wielu europejskich krajach, Niemczech, Holandii, Francji, Hiszpanii, Włoszech jest podobnie. O Turcji nie wspomnę. Za to w Chinach Bayer Full sprzedało kilkanaście milionów płyt.
Trochę zależy gdzie. Turcja - zgadzam się, mają ogromny rynek rodzimy. W Grecji faktycznie mocna jest ta scena rodzima z Nikosem Vertisem, Panosem Kiamosem, Giorgiosem Mazonakisem, Peggy Ziną, Anną Vissi i jeszcze kilkoma innymi (są też młodziaki z The Voice'a i X-Factora, ale ich już nie znam). We Włoszech... Chyba jest tak pół na pół. W Hiszpanii chyba jednak mocniejsza jest zagranica. We Francji kiedyś faktycznie tak było, ale w ostatnich latach trochę się to zmieniło.
Dzisiaj ogólnie mamy bardzo ujednolicony rynek europejski. Kiedyś polskie stacje promowały dosyć mało znane numery - kto kojarzy chociażby El Samah? + całą masę wykonawców z Niemiec, a potem wykonujących francuskojęzyczną muzykę. Wszystko zmieniło się w ostatnich latach. Ja niestety nie jestem zadowolony z tej zmiany...

Poza tym pamiętaj, że to zależy od tego, w jakim miejscu się znajdziesz. W Polsce też możesz się tak przejść, żeby słyszeć cały czas Radio Vox. A to raczej nie jest (mimo wszystko, wciąż) wyznacznik tego, czego słuchają wszyscy.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Not. 1790 - 20.05.2016 - Marek Niedźwiecki z Dublina

Post autor: adameria »

Do przeczytania!
agentprovocateur
Posty: 262
Rejestracja: pt maja 06, 2016 7:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 0

Re: Not. 1790 - 20.05.2016 - Marek Niedźwiecki z Dublina

Post autor: agentprovocateur »

[/quote]I sami powiedzieli, że sprzedali kilkanaście milionów płyt? Byłem, mieszkałem tam - uwierz, nikt o nich nie słyszał.

Może to tylko plotka, którą wszyscy powtarzają, a może rzeczywiście sprzedali sporo płyt. Faktem jest, że byli się promować w Chinach i nagrali płytę po chińsku.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Not. 1790 - 20.05.2016 - Marek Niedźwiecki z Dublina

Post autor: LLucky »

agentprovocateur pisze:[...] ich muzyka ma w sobie, power, moc i kosmiczną energię.
Nikola Tesla byłby zachwycony.

To rzeczywiście jest historyczne notowanie Listy - Niedźwiedź po raz pierwszy jadł sernik na antenie! :D

No to chyba pora podziękować za wspólne słuchanie i umówić się na następne za tydzień.
agentprovocateur
Posty: 262
Rejestracja: pt maja 06, 2016 7:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 0

Re: Not. 1790 - 20.05.2016 - Marek Niedźwiecki z Dublina

Post autor: agentprovocateur »

prz_rulez pisze:
agentprovocateur pisze:Nie masz racji. Wróciłem niedawno z Grecji, u królowały lokalne szlagiery, w wielu europejskich krajach, Niemczech, Holandii, Francji, Hiszpanii, Włoszech jest podobnie. O Turcji nie wspomnę. Za to w Chinach Bayer Full sprzedało kilkanaście milionów płyt.
Trochę zależy gdzie. Turcja - zgadzam się, mają ogromny rynek rodzimy. W Grecji faktycznie mocna jest ta scena rodzima z Nikosem Vertisem, Panosem Kiamosem, Giorgiosem Mazonakisem, Peggy Ziną, Anną Vissi i jeszcze kilkoma innymi (są też młodziaki z The Voice'a i X-Factora, ale ich już nie znam). We Włoszech... Chyba jest tak pół na pół. W Hiszpanii chyba jednak mocniejsza jest zagranica. We Francji kiedyś faktycznie tak było, ale w ostatnich latach trochę się to zmieniło.
Dzisiaj ogólnie mamy bardzo ujednolicony rynek europejski. Kiedyś polskie stacje promowały dosyć mało znane numery - kto kojarzy chociażby El Samah? + całą masę wykonawców z Niemiec, a potem wykonujących francuskojęzyczną muzykę. Wszystko zmieniło się w ostatnich latach. Ja niestety nie jestem zadowolony z tej zmiany...

Poza tym pamiętaj, że to zależy od tego, w jakim miejscu się znajdziesz. W Polsce też możesz się tak przejść, żeby słyszeć cały czas Radio Vox. A to raczej nie jest (mimo wszystko, wciąż) wyznacznik tego, czego słuchają wszyscy.
Mamy Unię Europejską, więc wszystko się przenika. Chodzi mi o to, że w każdym kraju są jacyś popularni rodzimi artyści, którzy mieszkają tam na stałe, jeżdżą w trasy i lecą w stacjach radiowych. Są oni niejako bliżej ludzi i to przekłada się na ich popularność.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Not. 1790 - 20.05.2016 - Marek Niedźwiecki z Dublina

Post autor: słoik »

agentprovocateur pisze:i przede wszystkim miłości, bo ona jest najważniejsza.
A także rzadszego natykania się na nic nie znaczące komunały. Wiary w znaczenie słowa. Rzeczywistej krnąbrności myśli.
agentprovocateur
Posty: 262
Rejestracja: pt maja 06, 2016 7:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 0

Re: Not. 1790 - 20.05.2016 - Marek Niedźwiecki z Dublina

Post autor: agentprovocateur »

LLucky pisze:
agentprovocateur pisze:[...] ich muzyka ma w sobie, power, moc i kosmiczną energię.
Nikola Tesla byłby zachwycony.

To rzeczywiście jest historyczne notowanie Listy - Niedźwiedź po raz pierwszy jadł sernik na antenie! :D

No to chyba pora podziękować za wspólne słuchanie i umówić się na następne za tydzień.
Ja również dziękuję wszystkim, z którymi miałem okazję wymienić się postami. Moim celem była w pewien sposób świadoma prowokacja, co część osób trafnie odgadła. Lubię pozytywy i skoro wszyscy słuchamy Listy, to znaczy, że jakąś magię ona ma.
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Not. 1790 - 20.05.2016 - Marek Niedźwiecki z Dublina

Post autor: temik3 »

Tomekk pisze:Życzę Wam mniej hejtu za tydzień.
Dobrej nocy.
i fajnie, że Hey górą. Jedyny polski zespół, który mnie nigdy nie zawiódł.
Do tej pory był jednym z nielicznych, który mnie nie zawiódł dziś niestety zawiódł tak, że żaden inny tak nie zawiódł. Największy koszmar dobrej polskiej kapeli.
agentprovocateur
Posty: 262
Rejestracja: pt maja 06, 2016 7:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 0

Re: Not. 1790 - 20.05.2016 - Marek Niedźwiecki z Dublina

Post autor: agentprovocateur »

słoik pisze:
agentprovocateur pisze:i przede wszystkim miłości, bo ona jest najważniejsza.
A także rzadszego natykania się na nic nie znaczące komunały. Wiary w znaczenie słowa. Rzeczywistej krnąbrności myśli.
I niefilozofowania i silenia się na poklask.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Not. 1790 - 20.05.2016 - Marek Niedźwiecki z Dublina

Post autor: prz_rulez »

agentprovocateur pisze:I niefilozofowania i silenia się na poklask.
A ktoś życzył sobie mniej hejtu ;)
--------------------------------
Jasne, że wszędzie są jakieś popularne, lokalne gwiazdy. Chodzi mi jednak o ilość. No i w tej kwestii inwazja amerykańsko-brytyjska (ale też szwedzka) zaczyna wygrywać.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Not. 1790 - 20.05.2016 - Marek Niedźwiecki z Dublina

Post autor: słoik »

agentprovocateur pisze: i silenia się na poklask.
To dość naiwny zarzut pod moim adresem w kontekście dotychczasowej działalności. Po owocach Cię poznamy, na razie wyglądasz jak typowy dla tego forum meteoryt, efektowny, to prawda, ale szybko wypalający swą kosmiczną moc. Życzę wytrwałości liczonej bardziej w latach niż w tygodniach.
agentprovocateur
Posty: 262
Rejestracja: pt maja 06, 2016 7:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 0

Re: Not. 1790 - 20.05.2016 - Marek Niedźwiecki z Dublina

Post autor: agentprovocateur »

słoik pisze:
agentprovocateur pisze: i silenia się na poklask.
To dość naiwny zarzut pod moim adresem w kontekście dotychczasowej działalności. Po owocach Cię poznamy, na razie wyglądasz jak typowy dla tego forum meteoryt, efektowny, to prawda, ale szybko wypalający swą kosmiczną moc. Życzę wytrwałości liczonej bardziej w latach niż w tygodniach.
Nie rozumiem w takim razie, czemu się "popisujesz" i wywyższasz. Ale życzę wszystkiego dobrego :)
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Not. 1790 - 20.05.2016 - Marek Niedźwiecki z Dublina

Post autor: LLucky »

Słoik nie popisuje się - on był najbardziej kreatywnym malkontentem na forum, nawet gdy go nie było na forum.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Not. 1790 - 20.05.2016 - Marek Niedźwiecki z Dublina

Post autor: prz_rulez »

On był najbardziej kreatywnym malkontentem na forum, nawet, gdy nie istniało jeszcze forum. :lol:
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Not. 1790 - 20.05.2016 - Marek Niedźwiecki z Dublina

Post autor: kajman »

agentprovocateur pisze:Hey udało się to, co nie udało się wielu innym artystom. Od wielu lat trzymają poziom.
Jeżeli to nie jest hejt to chyba nie rozumiem tego pojęcia.
agentprovocateur pisze:Będę co jakiś czas sprawdzał i karcił hejtujących.
LokiWawa pisze:stagnacji ciąg dalszy i co gorsza nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym tygodniu to się zmieniło
Dla kogo gorsza dla tego gorsza. Dwójka, która jest na szczycie jak dla mnie może tam pobyć jeszcze kilka tygodni. To bardzo dobre utwory więc po co zmieniać je na mniej dobre czy nawet na złe.
agentprovocateur pisze:Będę co jakiś czas sprawdzał i karcił hejtujących.
Na szczęście nikt się chyba Twoim karceniem nie przejmuje.
agentprovocateur pisze:Lubię pozytywy i skoro wszyscy słuchamy Listy, to znaczy, że jakąś magię ona ma.
Ktoś kiedyś napisał na tym forum: Lubię listę, piosenki niekoniecznie. Akurat tak się składa, że teraz na liście widzę więcej pozytywów niż negatywów, ale ktoś może widzieć inaczej i nadal lubić listę.
temik3 pisze:Największy koszmar dobrej polskiej kapeli.
Najgorszym koszmarem to był Texański i nic mu nie dorówna. Ten kawałek jest świetny, a na płycie są jeszcze lepsze. A Błysk to na pewno ścisła czołówka ich nagrań.
agentprovocateur pisze:Nie rozumiem w takim razie, czemu się "popisujesz" i wywyższasz.
A skąd wysuwasz takie wnioski? Jego wypowiedzi na nic takiego nie wskazują.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Not. 1790 - 20.05.2016 - Marek Niedźwiecki z Dublina

Post autor: prz_rulez »

Tak sobie spojrzałem na czas trwania "Z imbirem" - 3:05... I pomyślałem, że aż żal, że Kortez nie zgłosił się jako kandydat na Eurowizję! Gdyby doszło do uwielbienia ze strony jury, to Polska mogłaby nawet wygrać. Ach, Kortezie, Kortezie, zmarnowałeś taką okazję...
ODPOWIEDZ