Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: temik3 »

EVENo pisze:No chyba jednak nie strawię tego elektronicznego pierdzenia w tle. To jest dokładnie to, czym muzyka nie jest lub być nie powinna.
I tak delikatnie to podsumowałeś.
gżegoż

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: gżegoż »

Hey najlepszy od 13-14 lat! :) I w ogóle dzisiaj podium najlepsze od wielu, wielu miesięcy! :D

Tylko przykro mi, że kajman nie docenił mojego gestu z Reni :(
gżegoż pisze:
temik3 pisze:Gżegoż jak masz propozycję to promuj, Ja mam wstępną ale poczekam tydzień.
Zastanawiam się, czy Katarzyna Groniec czy Reni Jusis. Ale ze względu na kajmana chyba trzeba się zdecydować na Reni, bo z tego co pamiętam, to tej pierwszej nie znosi, a drugą uwielbia :wink: A kajman jeszcze nigdy nie głosował na promowany przeze mnie utwór, a więc czas, by ten stan rzeczy uległ zmianie :P
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: EVENo »

temik3 pisze:
EVENo pisze:No chyba jednak nie strawię tego elektronicznego pierdzenia w tle. To jest dokładnie to, czym muzyka nie jest lub być nie powinna.
I tak delikatnie to podsumowałeś.
Przecież jestem niemal pewien, że Fisz maczał w tym palce.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: JaceK »

Kod: Zaznacz cały

|   2 |   1 |    8 |    -1 | Polska A B C i D - Maria Peszek                                            | PL   |
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6627
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: 4989341 »

hej bardzo dobry :)
za tydzien numer #01?

szkoda ze maria tylko tydzien na szczycie :(
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: EVENo »

Dobra moi drodzy, dzięki za dziś. Oby w piątek było choć trochę lepiej. Dobranoc!
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: dannar »

Dobre i to.
Nr 1 dobry, podium dobre, nawet pierwsza dziesiątka dobra po spadku Pszczółki Mai. Tak dobrze dawno nie było :)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11816
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: adameria »

gżegoż pisze:podium najlepsze od wielu, wielu miesięcy
Zdecydowanie nie podzielam tej opinii ze względu na miejsce 2, które trzeba jakoś znieść.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: słoik »

adameria pisze:trzeba jakoś znieść.
A jeszcze tyle trzeba znieść. Allez.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: JaceK »

Kod: Zaznacz cały

|   1 |   2 |    5 |    +1 | Horses - Brodka                                                            | PL   |
Awatar użytkownika
jerzyko70
Posty: 2775
Rejestracja: pn cze 07, 2010 3:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk/Rokitki

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: jerzyko70 »

adameria pisze:
gżegoż pisze:podium najlepsze od wielu, wielu miesięcy
Zdecydowanie nie podzielam tej opinii ze względu na miejsce 2, które trzeba jakoś znieść.
Każdy musi coś znieść. Taka jest lista. Mi podium się podoba. Dobranoc.
Awatar użytkownika
Emilia
Posty: 4315
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Jesieni 2008

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: Emilia »

Słoiku, a jak tam Twój egzystencjalny dół?
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: słoik »

Emilia pisze:Słoiku, a jak tam Twój egzystencjalny dół?
Wzięty na klatę.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11816
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: adameria »

słoik pisze:jeszcze tyle trzeba znieść.
A no właśnie, do tego piłem, a nie był to Chopin, tylko słoik...
Tylko koni żal... Prędko, prędziutko jednak weszło tak prędziutko na 1.
Do przeczytania.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6627
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: 4989341 »

do piątku...
hej!
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: dannar »

Dobrej nocy wszystkim
gżegoż

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: gżegoż »

adameria pisze:
gżegoż pisze:podium najlepsze od wielu, wielu miesięcy
Zdecydowanie nie podzielam tej opinii ze względu na miejsce 2, które trzeba jakoś znieść.
Masz prawo mieć inne zdanie :) Ja uważam, że wszystkie utwory z podium są bardzo dobre, a ten z drugiego miejsca jest najlepszy spośród nich :)
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: temik3 »

Dobrej nocy, do Fridaya.
Awatar użytkownika
Emilia
Posty: 4315
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Jesieni 2008

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: Emilia »

słoik pisze:
Emilia pisze:Słoiku, a jak tam Twój egzystencjalny dół?
Wzięty na klatę.
Twardziel z Ciebie.Ja na mój dół mam proporcjonalnie za małą klatę.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: LLucky »

No i pomiędzy pisankami a ciastem udało mi_się tylko trochę poczytać wątek. I widzę, że zabawnie było. Haha.
Emilia pisze:A jak ktoś jest i brzydki i głupi?
Niech się modli o miłosierdzie - adekwatny rok liturgiczny akurat mamy.
adameria pisze:
słoik pisze:Chopin gdyby żył, toby pił.
Chopina, a może Sobieskiego czy Soplicę?
Bieber...

I tym "optymistycznym" akcentem kończę moje dzisiejsze komentowanie Listy. Alleluja i do piątku!

(A w piątek jest Prima Aprilis, a w piątek jest Prima Aprilis...) :D
adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: adamDD »

FOXD pisze:
kajman pisze:Durani do góry - fatalnie.
... i koszmarnie ;)
Mam podobne odczucia co do połowy piosenek z TOP 30 i od dłuższego czasu, podobnie jak mojej małżonce zdecydowanie bardziej podoba się poczekalnia listy niż TOP 30.... RSC, Def Leppard, Lady Pank, Stereophonics, Suede, New Order, A-ha. Duran Duran, Mikromusic, Tanita Tikaram, PJ Harvey... dużo fajnej muzy w niecałą godzinę, czego nie można powiedzieć o TOP 30...
Mam wrażenie że w TOP 30 2/3 artystów jest za nazwiska/nazwę, a nie piosenki....
No i niestety na pierwszym Pani Brodka...nie wiem co w Horses słyszą trójkowicze...bardzo takie sobie... no ale liczy się nazwisko...
Mam nadzieję, że za 3 dni zmieni się nr 1. Kibicuję Marii Peszek, D.Bowiemu i Hey-owi... fajnie, że już w piątek kolejna lista...
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2463
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: wwas »

gżegoż pisze:Nikt tu jeszcze nie składał życzeń urodzinowych wwasowi, a więc rozpocznę :) Wszystkiego najlepszego, wielu miłych wrażeń podczas słuchania listy i żeby wszystko w życiu tak dobrze szło, jak prowadzenie na forum tematu piosenki promowane przez nas na LP3 (następcy 'Again'?)! :D
Nie ma jak nadrabiać czytanie wątku następnego dnia - można sobie przedłużyć nastrój urodzinowy. Dzięki! :)
kajman pisze:
Emilia pisze:
kajman pisze:Nigdy bym nie wpadł, że on jest spod znaku Barana.
Masz coś może przeciwko Baranom?
Absolutnie nie, tylko znam Wojtka. Po prostu mi nie pasuje.
Tak właśnie kiedyś słyszałem, że stereotypowy obraz Barana trochę się ode mnie różni. Cóż, nie jest to jedyny punkt, w którym wyobrażenia na mój temat rozjeżdżają się z rzeczywistością...
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

adamDD pisze:Mam wrażenie że w TOP 30 2/3 artystów jest za nazwiska/nazwę, a nie piosenki....
Mi się wydfaje, że nie tylko w top 30. W poczekalni prawie wszystkie nazwy, ktore wymieniłeś też są za nazwiska. Co nie znaczy, że te utwory są złe. Wręcz przeciwnie. Dla mnie muzycznie porownywalny z obecnym poziom był może w pierwszej połowie l. 80-tych. Poza tym było znacznie gorzej.
adamDD pisze:nie wiem co w Horses słyszą trójkowicze
adamDD pisze:no ale liczy się nazwisko
Pewnie dla niektórych tak. Ale myślę, że to znaczne uproszczenie. A co do Brodki to ze mną jest tak, żed nigdy mi nie pasowała. Najpierw było tak sobie, potem była słabiutka płyta Granda, poźniej fatalne Varsovie i beznadziejne Dancing shoes. A tymczasem Horses to świetny utwór i cieszy mnie bardzo, że jest na miejscu pierwszym.
adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: adamDD »

kajman pisze:
adamDD pisze:Mam wrażenie że w TOP 30 2/3 artystów jest za nazwiska/nazwę, a nie piosenki....
Mi się wydfaje, że nie tylko w top 30. W poczekalni prawie wszystkie nazwy, ktore wymieniłeś też są za nazwiska. Co nie znaczy, że te utwory są złe. Wręcz przeciwnie. Dla mnie muzycznie porownywalny z obecnym poziom był może w pierwszej połowie l. 80-tych. Poza tym było znacznie gorzej.
kajman pisze:
W poczekalni też mamy oczywiście znane nazwiska, ale nie wszystkie utwory tych wykonawców trafiają na listę, a zwłaszcza do TOP 30, bo tam 2/3 miejsc jest z góry zarezerwowana dla tych bardziej "uznanych" wykonawców przez Trójkowiczów...i ciężko się przebić (tym mniej uznanym)...
W TOP 30 jest mnóstwo wykonawców, którzy trafiają tam od dawna bez względu na to co nagrają... z ostatniej listy np. Hey, Peszek. Brodka, Bowie, Lao Che, Gilmour, Dąbrowska, Iggy Pop< Podsiadło, J. Marcell, M. Jakubowicz...i jeszcze kilku...
A pierwszy przykład z brzegu. Uwielbiam Lazarusa Dawida Bowie (i w ogóle Bowiego) i pomijając okoliczności w jakich został wydany, to i tak byłby przebojem, ale I can't give everything away jest już dużo słabsze (średnio mi się podoba) i gdyby nie to że śpiewa to Bowie to nie poradziłoby sobie tak dobrze na liście...nazwisko robi swoje...

No ale taki jest urok listy od lat i raczej się nie zmieni (głosowanie na wykonawców). Tyle, że kiedyś w TOP 30 było zdecydowanie więcej wykonawców, których b. lubię, zwłaszcza z lat 80-tych, a teraz się proporcje zmieniły. Moi ulubieńcy okupują poczekalnie, a w TOP 30 coraz mniej piosenek , które lubię.
Stąd te moje stwierdzenie, iż od dłuższego czasu, mi i mojej małżonce zdecydowanie bardziej podoba się poczekalnia listy niż TOP 30....

Ale taka wola słuchaczy....rozumiem, szanuję.... I mimo, że lista coraz mniej mi pasuje muzycznie to lubię do niej wracać z sentymentu i za niesamowity klimat , który wprowadzają Niedźwiedź z Baronem.... są genialni...
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1782 - 28.03.2016 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

Oczywiście jest sporo racji w tym co piszesz, ale nie do końca.
To może na przykładach:
Adele wydawało się, że ma pozycje nie do ruszenia, Budowała ją sobie poprzednią płytą, gdzie jeszcze nie wszystko grało jak powinno, ale koncertówka, Skyfall i Hello rządziły i nagle WYWY osiąga tylko trzecią dychę i to na krótko.
Forest i Errata też osiągają sukcesy poniżej oczekiwań (chociaż Forest teoretycznie może jeszcze pójść w górę).
Iggy trzy lata temu nie wszedł nawet do poczekalni (zresztą na LP3 zawsze radził sobie przeciętnie) więc ten przykład jest strzałem w płot. Podobnie Marcell, ktorej z pięciu poprzednich utworów trzy nie wyszły z poczekalni (w tym dwa ostatnie), a Martyna to już w ogole kiepsko ostatnimi laty sobie radziła.
Uważam, że nazwisko/nazwa ma spore znaczenie, szczególnie na starcie, ale na dłuższą metę to nie ono jest decydujące.
ODPOWIEDZ