Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

Emilia pisze: A ja Tobie zalecam abyś nie wypuszczał z siebie co chwilę aroganckich komentarzy i zniknął z tego forum na amen.
No tak. A to ja jestem zawsze taki złośliwy przecież.
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: wzorowezero »

Nie obraźcie się, że pokuszę się o drobną reklamę (byłem trochę zajęty, że zapomniałem o Liście, więc dopiero teraz) :)

W tym temacie na Forum możecie zagłosować na propozycje, które mogą wejść do Polskiego Topu. Jeśli do tej pory tego nie zrobiliście, to śmiało! :)

No i David się wybronił, dobrze :)
Awatar użytkownika
Emilia
Posty: 4315
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Jesieni 2008

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Emilia »

konwicki1980 pisze:
prz_rulez pisze:sam nie zawsze byłeś święty.
Nigdy nie aspirowałem do stanu świętości :wink:
Ani ja. Nigdy nie ukrywałam, że jestem wredna z charakteru, po tatusiu. Ani nie zgrywam się na kryształową postać.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: adameria »

adameria pisze:1. Wsłuchajcie się w numer jeden. Nie można przejść obojętnie wobec "Lazarusa".
(...)
2. Czyż z perspektywy chrześcijańskiej nie powinniśmy się cieszyć?
3. W końcu jesli wierzymy, że Bowie był dobrym człowiekiem, to powinniśmy się cieszyć, że pójdzie do nieba!
4. Pozwólcie mu w końcu przejść na drugą stronę.[/quote]
@1. To nie były moje słowa, choć się z nimi zgadzam.
@2. Ty jesteś chrześcijaninem czy tylko sobie kpisz?
@3. Sens mojej wypowiedzi dotyczył zupełnie czegoś innego. PRZeczytaj jeszcze raz. To o rybce.
@4. A kto mu nie pozwala?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jollyroger72 »

Emilia pisze:Nigdy nie ukrywałam, że jestem wredna z charakteru, po tatusiu.
Uwielbiam wredne kobiety :wink:
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

adameria pisze:@2. Ty jesteś chrześcijaninem czy tylko sobie kpisz?
Nawet, gdyby to była kpina, to czyż tak nie powinno być? Śmierć tak naprawdę powinna być radosnym wydarzeniem, jeśli wierzymy, że ktoś za ziemskiego życia był dobry.
adameria pisze:@4. A kto mu nie pozwala?
Miliony zrozpaczonych fanów.
Ale dobra, może za dużo się naoglądałem "Zaklinacza dusz" :mrgreen:
choroszcz
Posty: 612
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: choroszcz »

A ja tylko od siebie..

Powiem..ze za tydzien...minie 33lata od mego pierwszego sluchania szumiącej na ukf listy....
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Yacy »

faktycznie lista bez forum staje się coraz lepszym wyborem... przykre.
prz_rulez pisze:I właśnie dlatego wkurzam się tymi podnieceniami po trupach. Podnieceniami, niestety, wybiórczymi.
ale to Ty się podniecasz. wybiórczo.
Motorhead nie słuchałem nigdy i "po" też nie słucham.
Davida słuchałem w latach osiemdziesiątych, bo był często grany. lubiłem. polubiłem też jego nową płytę dwa dni "przed".
Glenna słuchałem i w kilku utworach uwielbiam. posłuchałem jego starych nagrań. nie ma nowej płyty, więc nie mogę się podniecać nowościami, a nie jego odejściem...

to co się u mnie zmieniło?
Motorhead - nic.
Glenn - nic
David - nagrał nową płytę, więc ją poznałem. okazała się dobra. czyli poznałem tak jak większość nowości od muzyków, których choć trochę lubię. oczywiście nie będę ukrywał, że kontekst potęguje doznania!

dlatego wrzucając bezmyślnie wszystkich do jednego powodujesz u siebie niezdrowe podniecenie.
a nazywając jego obecny stan, prostacko, świadczysz po prostu o sobie.
prz_rulez pisze:Aha. Bo jeśli ktoś ma inne zdanie i inne podejście, to jest trollem.
jeśli wie, że trolluje i to robi z premedytacją, no to chyba nim jest. na jednym forum to napisałeś i widziałeś, że trafiłeś na podatny grunt, więc tu też spróbowałeś. no i pewnie fajnie Ci z tym, nie?
adameria pisze:Może Ameryki nie odkryję, ale czy tylko ja słyszę tutaj Joy Division czy Wy także?
To jest jedna z przyczyn dlaczego tak bardzo spodobał mi się ten utwór.
dla mnie dużo dobrego robi tu, jak i na całej płycie, saksofon. ale w moim przypadku to taki ... fetysz :-)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

prz_rulez pisze:jeśli wie, że trolluje i to robi z premedytacją, no to chyba nim jest. na jednym forum to napisałeś i widziałeś, że trafiłeś na podatny grunt, więc tu też spróbowałeś. no i pewnie fajnie Ci z tym, nie?
Wcale mi nie jest fajnie!
Przepraszam bardzo, dlaczego czepiasz się mnie, a nie np. Emilii i Konwickiego? Dlaczego zawsze ja robię za ofiarę? Mam dosyć robienia za kozła ofiarnego.
I tak, nie zmieniam zdania i będę pisać o trupach, że są trupami. Szkoda, że uważasz to za prostackie, a zachowania wielu innych osób nie.
Naprawdę, jak widać w Polsce musisz myśleć, pisać i zachowywać się w pewien konkretny sposób, żeby nikt się Ciebie nie czepił.
Po czym, jeśli zechce, to i tak znajdzie na Ciebie haka.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: adameria »

prz_rulez pisze:w Polsce musisz myśleć, pisać i zachowywać się w pewien konkretny sposób, żeby nikt się Ciebie nie czepił.
Po czym, jeśli zechce, to i tak znajdzie na Ciebie haka.
To teraz ja przepraszam za język, ale za przeproszeniem, "popychasz takie pierdoły", że aż żal czytać. Sam siebie zaczepiłeś o ten hak, a teraz masz żal, że słaby z Ciebie wędkarz, bo sobie spodnie potargałeś i dziurę na tyłku widać.
Trzymaj się z daleka od wycierania sobie... twarzy... słowem "Polska". Gdybyś pisał w ten sposób na forum w USA albo innym pięknym kraju, to tamta społeczność zareagowałaby podobnie jak my.
Odnośnie słowa "trup" polecam taki utwór, jeśli jeszcze nie wyciągnąłeś lekcji z tej nauki na forum:
https://www.youtube.com/watch?v=H3_GFCnM7YI
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

Pretensje mam o wasze reakcje. Jak zwykle wszyscy na mnie. A dlaczego nikt po prostu nie uzna, że dla mnie to słowo nie jest obraźliwe i tyle? Każdy musi uważać, że jest obraźliwe? Jak widać o homoseksualistach można pisać, że są zboczeńcami, ale o trupach, że są trupami - już nie. I jakoś wtedy nikt nie myśli, że może kogoś ranić (REALNIE, bo trupy już g. obchodzi jak ich kto nazywa na ziemskim świecie). Podobnie w wielu innych sytuacjach i kwestiach.
adameria pisze:Trzymaj się z daleka od wycierania sobie... twarzy... słowem "Polska".
Napisałem tylko jak jest. Nie ma to nic wspólnego z moim myśleniem ogólnym o Polsce czy o zapominaniu, że w wielu krajach jest znacznie gorzej. Ale nie ma co się odżegnywać, że i w Polsce istnieje cenzura obyczajowa, nawet, jeśli nie zdajemy sobie z niej sprawy. Cenzura, oczywiście, wybiórcza.

I jeszcze:
Yacy pisze:faktycznie lista bez forum staje się coraz lepszym wyborem... przykre.
Bo ktoś pisze nie to, co chciałbyś przeczytać?

EDIT: Dobra, bo wbrew pozorom błędnej opinii o tym, że rzekomo uwielbiam się kłócić (normalnie jestem gorszy od Listoholika, hłe hłe), wcale nie sprawia mi to przyjemności. Możemy się po prostu umówić, że słowo trup nie jest obraźliwe i tyle? Sam słownik PWN-u pisze, że pejoratywne jest tylko określenie "trup" w kontekście sprzętów: http://sjp.pwn.pl/sjp/trup;2530880
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: EVENo »

Kilka przemyśleń z ostatniego, mroźnego jak nie wiem co wieczoru.

Nadal uważam, że gdyby Hello zostało wydane, dajmy na to, 6 miesięcy po Skyfall, to nikt by na ten utwór nie zwrócił większej uwagi. Ta piosenka nie może nawet stać w tym samym rzędzie co Chasing Pavements, ale ze względu na to, że pojawiła się po długim oczekiwaniu, stała się sławna jeszcze zanim została napisana. Smutne, że lekarski zabieg Adele stał się jednocześnie zabiegiem komercyjnym, a jeszcze smutniejsze, że dotarło to także do Trójki. Hello jak na nią jest po prostu średnie, niczym się nie wyróżniające.

Tak duży spadek Coldplay dosyć mnie zaskoczył, tym bardziej, że w drugą stronę o tyle samo pozycji powędrowały puste Pustki. Cieszy wysoka lokata Gilmoura. Rusowicz z Nowakiem idą po podium i dziwne, że nadal przegrywają z Wodeckim. Na początku Trudne życzenia wydawały mi się słabsze od poprzedniego singla, ale po wczorajszym odsłuchu zmieniłem zdanie. Ten klimat to zdecydowanie coś, czego chce się słuchać, ale nie za często - czyli raz na tydzień ;)

No i Wojna - wczoraj spodobała mi się wyjątkowo, bo słuchałem jej przemierzając przez nieoświetloną, parkową ścieżkę, która wczoraj przy blasku pełni księżyca i śniegu wyglądała po prostu nieziemsko, a Fisz z Nosowską zbudowali mi fajny teledysk w głowie. Mimo to, nie ustawiałbym tego utworu tak wysoko, przecież to teraz teoretycznie pierwsze miejsce!

Niestety, wygląda na to, że dominacja Lazarusa będzie trwała znacznie dłużej, niż powinna. Szkoda, bo inaczej obstawiałbym Rusowicz na szczycie w przyszły piątek, a taki wynik bardzo by mnie zadowolił.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: adameria »

prz_rulez pisze:Możemy się po prostu umówić, że słowo trup nie jest obraźliwe i tyle?
A "pedał", "biurwa", "katol", "debil" albo "czarnuch" też nie? :cwany: :lol:
Zdaje się, że... jednak nie karmić trolla. Szkoda, bo choć nie zgadzałem się z Tobą, to uważałem Cię dotąd za osobę, która przyjmuje do wiadomości argumenty drugiego.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: ku3a »

Yacy pisze:faktycznie lista bez forum staje się coraz lepszym wyborem... przykre.
wczoraj słuchałem Listy w domu.
i nawet nie przyszło mi do głowy, żeby wejść na forum...

prz_ - nieważne, że dla Ciebie to słowo nie jest obraźliwe. ważne, że obraźliwe jest dla tych, do których piszesz. bo jeśli Tobie by ktoś coś powiedział/napisał, co byłoby obraźliwe, to chyba to właśnie by się liczyło, prawda? że Ty poczułeś się dotknięty. więc z moderatorskiego punktu widzenia proszę Cię o rozwagę w doborze słów, szczególnie w tak delikatnych tematach.

a z innej beczki - kiedy ostatnio było tak, żeby zwycięzca notowania 2 tygodnie później był już poza dziesiątką?? nie licząc "Karpiów". czyżby "Ramydada" ponad 10 lat temu?
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

Adamie, tylko, że:
http://sjp.pwn.pl/slowniki/peda%C5%82.html
http://sjp.pwn.pl/slowniki/biurwa.html
https://pl.wiktionary.org/wiki/katol
http://sjp.pwn.pl/sjp/debil;2554305
http://sjp.pwn.pl/sjp/czarnuch;2450211.html

Mnie możesz olewać, ale słownik języka polskiego już chyba nie?
I wiesz, ciężko przyjmować argumenty drugiej osoby, jeśli pisze, że "popycham takie pier*oły". Takie to chrześcijańskie.

Jeszcze jeden P.S. Mam znajomego, mocno wierzącego katolika i nie ma on nic przeciwko nazywaniu trupa trupem.
I może jeszcze jeden komentarz od niego: "no cóż, jaki artysta taki komentarz. skoro chyba grał sam swoją chorobą porównywał się do Lazarza itp. to raczej by się nie obraził na słowo trup w przeciwieństwie do swoich fanów"
----------------

Co do Adele - heh, jak wiadomo gusta są różne. Pewnie gdyby był jakimś piątym singlem po "Rolling In The Deep", "Set Fire To The Rain", "Someone Like You" i "Skyfall", to mogłoby być trochę blado. No niemniej jednak sądzę, że na tle tego wszystkiego obok ten numer wyrasta na jakiegoś herosa. A jeszcze w towarzystwie na listach typu brytyjskie zestawienie singli to już w ogóle! + wydaje mi się, że płyta jest znacznie nudniejsza. Ale znów - gusta i guściki.

----------------
@Ku3a
Ku3a pisze:prz_ - nieważne, że dla Ciebie to słowo nie jest obraźliwe. ważne, że obraźliwe jest dla tych, do których piszesz. bo jeśli Tobie by ktoś coś powiedział/napisał, co byłoby obraźliwe, to chyba to właśnie by się liczyło, prawda? że Ty poczułeś się dotknięty.
No właśnie w innych przypadkach jakoś nikogo to specjalnie nie ruszało i wszystko było "okej", a padały słowa uznane za pejoratywne nie tylko przeze mnie, ale i przez słownik języka polskiego.
Awatar użytkownika
Brian
Posty: 3492
Rejestracja: czw lut 10, 2011 8:31 am
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Brian »

Obrazek

Uśmiechnięty Don King patrzy ze wzruszeniem na forum elpetrzy jako miejsce najlepszych sparingów bokserskich w ostatnich miesiącach
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

To może krótko i w punktach.
1. Merytorycznie w wielu punktach zgadzam się z prz_rulezem.
2. Co do słowa trup użytego w wypowiedzi to uważam, że była to prowokacja, gdyż tam kompletnie nie pasowało, tak samo jak nie pasowałby tam zmarły, bo kontextowo wystarczyłby tam sam Bowie (plus po nim zapis Po jego śmierci).
3. Co do Nieba to mógłby tam pójść za 20-30 lat, a teraz jeszcze nagrywać płyty. Tyle muzyki, którą mógł skomponować i wykonać, nie skomponuje i nie wykona. A w Niebie (jeżeli istnieje) ma przed sobą całą wieczność.
4. Mimo że lubię Emilię to jej wpisy w tym wątku mocno mnie zdegustowały.
5. Nie mam nic przeciwko Bowiemu na szczycie, ale wolałbym, żeby to się stało w nieco inny sposób.
6. I z innej beczki. Co do Adele to moim zdaniem lepszym jej utworem na liści była tylko studyjna wersja Someone.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: dannar »

choroszcz pisze:A ja tylko od siebie..

Powiem..ze za tydzien...minie 33lata od mego pierwszego sluchania szumiącej na ukf listy....
Magiczna liczba, gratulacje!
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

Cieszę się, Kajmanie, że zauważasz pewne rzeczy.
Ale dobra. Wbrew pozorom niektórych, ja naprawdę nie lubię się kłócić. Kłótnie wykańczają mnie psychicznie (tak jak ta również). Może lubię czasem coś wyrazić dobitnie (tym bardziej, jeśli dana rzecz mnie w jakiś sposób boli), ale to chyba domena ludzi wrażliwych (czyż David Bowie i Freddie Mercury byli inni?).
Nie znaczy to, że zmieniam swoje zdanie, ale powiedzmy, że dla wspólnego dobra przestanę używać tego słowa. Mam jednak nadzieję, że i inni również w innych kwestiach będą uważać na to, co piszą.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Notowanie 1773 - 22.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: JaceK »

Z racji, iż tematyka Waszych postów znacznie odbiega od tematu przewodniego, dryfując w dość niebezpiecznym kierunku, uprzejmie informuję, że zamykam wątek. Działanie ma na celu eliminację eskalacji mało pozytywnych relacji, i nie jest ukierunkowanie personalnie do kogokolwiek, choć kilka osób powinno czuć się odpowiedzialnymi za ten stan rzeczy.

Przypominam o istnieniu tzw. regulaminu.
Zablokowany