Notowanie 1771 - 08.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Notowanie 1771 - 08.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: LLucky »

No, chyba tym razem zrobię tak, jak co poniektórzy robią od jakiegoś czasu: wyłączę radio przed końcem Listy. A najgorsze w tym jest to, że wczoraj obudziłem się z rana, a triumfująca dziś piosenka kołatała mi_się po czaszce. Albo proroctwo, albo klątwa... :? ;)

Jak pomyślał, tak zrobił. Pozostaje mu nic innego jak pożegnać forową brać na czas do następnego notowania... :)
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Notowanie 1771 - 08.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: choroszcz »

No i ,,prześliczna wiolonczelistka"na pierwszym.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1771 - 08.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Yacy »

właściwie nic do tego utworu nie mam.
gdyby nie to wkurzające "uhu, uhu, uhu, uhu, uhu, uhu" to bym pewnie nawet nie zauważył tego utworu...
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Notowanie 1771 - 08.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: JaceK »

Awatar użytkownika
DarekM
Posty: 1470
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 5:05 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 33 (04.12.1982)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Notowanie 1771 - 08.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: DarekM »

Co dalej???? Pani jednej to powiem Pani Magdo: dziękuję.
Ostatnio zmieniony pt sty 08, 2016 11:36 pm przez DarekM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1771 - 08.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Yacy »

słuchajcie audycji*) tak szybko zaczną znikać z anteny...

*) l. mn.

czyli Koldplej to nie był największy dzisiejszy koszmar ...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1771 - 08.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bobby-x »

Niestety od polityki zależą też losy listy (radio ponoć wolne od partii rządzącej), tylko była to kwestia czasu, Jethon beee, PIS cacy. Jeśli nowy dyrektor nie będzie lubił Niedźwiedzia i Barona to może być koniec listy. Miejmy nadzieję, że nie.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Notowanie 1771 - 08.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: słoik »

choroszcz pisze:No i ,,prześliczna wiolonczelistka"na pierwszym.
Wow, choroszcz w "Komentarzach do bieżących notowań" - to chyba powrót po kilku latach. Właściwie już u progu mego pobytu na forum był postacią półlegendarną.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1771 - 08.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bobby-x »

Yacy pisze:na 1 miejscu mój nr 1!!! super... szkoda, że z koszmarlisty :-(
Toś się ucieszył. Jakoś mi umknęło to 4 miejsce bez emisji tydzień temu.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1771 - 08.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Yacy »

bobby-x pisze: Jeśli nowy dyrektor nie będzie lubił Niedźwiedzia i Barona to może być koniec listy.
nie wiem czy tu jest miejsce na "jeśli" Niedźwiedź ma swój akapit w "Dzieciach resortowych" i mimo, że to to są bzdury i poziom tabloidów, żeby nie nazwać tego po imieniu, to "oni" w to wierzą, więc ...
mam nadzieję, że się mylę. jeśli dyrektorem zostałby ktoś z Trójki, to może, może... ale patrząc na zmiany chociażby w TVP Kultura, to ...
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Notowanie 1771 - 08.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Piotr »

Panie i Panowie. Jedno jest pewne. Nie odwołają nam naszego woźnego-konserwatora. Są za ciency w uszach.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5189
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Notowanie 1771 - 08.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: konwicki1980 »

No jak zlikwidują listę, to i nie będzie jak listy forumowej organizować ani Znawcy... :( Masakra.
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1771 - 08.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mikrobi »

Pozwolę sobie przerwać kilkuletnie milczenie na tym forum (nie licząc pytań o miejsca w poszczególnych notowaniach) i zabrać głos.
1. Lista w Trójce będzie tak czy tak niezależnie od prowadzącego. Do 2007 r. wydawało się, że MN i LP3 to jedno i to samo, więc kiedy M. N. odszedł z Trójki (warto podkreślić - odszedł sam a nikt go nie wyrzucił) też wieszczono, że historia Listy się skończyła. Wtedy audycję przejął Baron, zachował unikalny charakter a także tchnął nowe życie (bo końcówka ery monopolu Niedźwieckiego to była przygnębiająca stagnacja, zresztą podobnie było na liście p. Marka w Złotych Przebojach, gdzie utwór zespołu ToTo był obecny w zestawie przez cały czas emisji listy). Potem oczywiście M. N. wrócił (dyrektorem był wtedy uchodzący za człowieka PiS Jacek Sobala, podobno powrót Niedźwiedzia uzgodniono z Magdą Jethon, ale Sobala podkreślał, że jest za i się cieszy) no i lista miała wtedy dwóch prowadzących. Uważałem wtedy, że M. N. do listy już wracać nie powinien i przyznaję - myliłem się, ale też M. N. po powrocie był już inny i była to zmiana na plus (zniknęły dowcipy o blondynkach i Alina Dragan). Także np. jego Tonacje czwartkowe są moim zdaniem lepsze niż np. rozmowy W. Manna i A. Gacek z wtorku. Po prostu p. Marek już nie gwiazdorzy tylko puszcza muzykę i to jest plus.
2. Irytują mnie teksty, że związki M.N. z PRL-owskim wywiadem to "bzdura i poziom tabloidów". Rozumiem, że wielu fanów listy ma do jej twórcy stosunek emocjonalny i z założenia odrzuca, by kiedykolwiek mógł zrobić coś złego (a gdy np. dyrektor Witold Laskowski komercjalizował Trójkę Niedźwiecki był przez obrońców Programu III szczerze znienawidzony, było nawet określenie "Miś - Kolabo"), ale proponuję spojrzeć chłodnym okiem. Władza, która wprowadziła na ulice czołgi była władzą totalitarną, nie miała tych możliwości co władza stalinowska, ale gdzie się tylko dało korzystała z sytuacji bez zahamowań. Nawet jeśli doszli do pragmatycznego wniosku, że rockowo nastawionej młodzieży nie da się zindoktrynować, wystarczy ją czymś zająć, to tego zadania nie powierzyliby osobie niepewnej albo niesprawdzonej. Tylko ktoś bardzo naiwny albo nieznający tamtych czasów kupi opowieść, że oto po spacyfikowaniu Solidarności i odzyskaniu kontroli nad zastraszonym społeczeństwem powierzono -ot tak, spontanicznie - mało znanemu 28-latkowi z Szadka rząd dusz nad młodymi ludźmi. Ktoś taki musiał być sprawdzony a jeśli jego praca wiązała się z z częstymi wyjazdami zagranicznymi, również do "wrażych" krajów kapitalistycznych nie mogło się obejść bez ingerencji bezpieki. Dlatego moim zdaniem M. N. nie mógł nie być KO (to nie to samo co TW czy OZI - to odpowiedź dla tych, którzy wyciągną IPN-owski kwit z 2006 roku) , co ani nie ma na ocenę wpływu jego działalności zawodowej ani też nie musi dyskwalifikować go obecnie (tu się np. nie zgadzam z Krzysztofem Czabańskim, który będąc prezesem Polskiego Radia, wprowadził dość idiotyczną formę lustracji). Może dobrze będzie, gdy sam wyjaśni tę sprawę.
3. No i wreszcie - last but not least - jeśli Trójka pod kierownictwem M. Jethon dość ostentacyjnie wiązała się z z poprzednią władzą a zwłaszcza z poprzednim prezydentem (akcja z czekoladowym orłem, ale nie tylko) to niestety po zmianie władzy i przejęciu przez nią mediów, raczej nie zostanie to wybaczone. Tak jak wcześniej bezlitośnie rozliczano tych, którzy przytulali się do PiS czy choćby nie brali udziału w atakach na tą partię. To jednak są dorośli ludzie i raczej powinni wiedzieć w co się pakują.
Mam nadzieję, że to co napisałem, doczeka się rzeczowej polemiki a nie emocjonalnych ataków. Osobiście wolałbym aby w LP3 nic się nie zmieniało, ale przeboleję jakieś rewolucje personalne.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19618
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Notowanie 1771 - 08.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jollyroger72 »

mikrobi pisze:(...) zresztą podobnie było na liście p. Marka w Złotych Przebojach, gdzie utwór zespołu ToTo był obecny w zestawie przez cały czas emisji listy).
Nie jest to prawdą. Utwór zadebiutował w notowaniu nr 10, więc pierwsze 9 notowań prowadzonych przez Pana Marka było bez niego.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1771 - 08.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

1. Nie można dwa razy wejść do tej samej rzeki. Niedźwiedź drugi raz nie odejdzie z tych samych powodow co wtedy a jeżeli odejdzie z innych albo go odejdą to będzie zupełnie inna sytuacja. I nie wiem czy w takiej sytuacji Balonik będzie chciał ratować listę (jeżeli w ogóle zostanie). A komuś innemu będzie znacznie trudniej uratować listę (jeżeli mu się uda). Szczegolnie jeżeli byłaby to osoba spoza obecnych dziennikarzy Trójki, a nie wiem czy ktoś z obecnych chciałby się w to bawić.
No i jeszcze istnieje najprostsza opcja, że nowa dyrekcja po prostu ją zlikwiduje.
2. Po pierwsze wtedy zatrudniano dziennikarzy, którzy nie byli przeciw i nie mieszali. Czy może np Kaczkowskiemu i Mannowi też chciałbyś takie łatki przypiąć? A Niedźwiecki nie był czlowiekiem wziętym z ulicy. Sprawdził się prowadząc LP1 w 1981 roku i w tej sytuacji był idealnym kandydatem do prowadzenia takiej audycji.
ODPOWIEDZ