Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: avalon1 »

No właśnie nikt nie słuchał Piotra Kosińskiego bo tak sobie założyła Redakcja Trójki, że zbyt ambitna muzyka jest Beee...
Ja przez kilkanaście lat nagrywałem w różny sposób i słuchałem. teraz niestety się to urwało, jakoś na fale "internetowe" nie uśmiecha mi się przechodzić. Wiec jak młodzi (także twórcy) mogą poznać coś ambitniejszego z zagranicy, a także z historii którą winni znać?

A co do tego kto jest "niszowaty" a kto "maintreemowy" mogłaby jedynie odpowiedzieć jakaś rzetelna ankieta i to nie internetowa, ani wśród słuchaczy Trójki.
Zasadniczo styl reprezentowany przez Laoche, nie ważne jakby go nazwać, jest niszowy.
Do tych "mainstreemowych" z pewnością można by zaliczyć choćby Podsiadło, czy Koteluk z nowych, jak i Perfect ze starych.

PS. Radio, to ludzie radia i słuchacze. Kosiński nie jest jedynym wartościowym prezenterem który zniknął z eteru Trójki.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5187
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: konwicki1980 »

LLucky pisze: Kto regularnie słuchał NMP? Ręka do góry!
Najlepszy utwór w tej audycji był na początku i... końcu :)
kajman
Posty: 64189
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

avalon1 pisze:Zasadniczo styl reprezentowany przez Laoche, nie ważne jakby go nazwać, jest niszowy.
Zasadniczo może tak, ale nie znaczy to, że wykonawca jest niszowy. Cofając się o jakieś 50 lat w przeszłość to muzyka, którą zaczęli wtedy grać Beatlesi to była kompletna nisza a oni ani przez moment wykonawcą niszowym nie byli.
avalon1 pisze:Do tych "mainstreemowych" z pewnością można by zaliczyć choćby Podsiadło, czy Koteluk z nowych, jak i Perfect ze starych.
Co do tych dwóch pierwszych to pewności nie mam ale kłocić się nie będę natomiast Perfect jest obecnie ewidentnie wykonawcą niszowym. Mainstreamem to on był dwadzieścia lat temu ale już dawno być nim przestał.
lady
Posty: 17775
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: lady »

LLucky pisze:Kto regularnie słuchał NMP? Ręka do góry!
Był taki czas, że regularnie słuchałam. Tęsknię za tą audycją.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9272
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: Martyr »

co do mixu:
ku3a pisze:ale mniej więcej połowa odpowiedzi jest w kopertach, więc nie tylko kartki pocztowe poprzychodziły.
czy komisja konkursowa akceptuje odpowiedzi w kopercie?
Kuba, można przesłać kartę pocztową zapakowaną w kopertę? :)
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: ku3a »

Martyr pisze:czy komisja konkursowa akceptuje odpowiedzi w kopercie?
tak, akceptuje. akceptuję ;-).
Martyr pisze:Kuba, można przesłać kartę pocztową zapakowaną w kopertę? :)
tak też się zdarzyło :-). no i jest zaliczone.
więc te kartki pocztowe to tak umownie dość.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: LLucky »

kajman pisze:Lao Che można uważać za niszowy zespół tak samo jak można Voo Voo, Tworzywo (to chyba najmniej) i prawie wszystko co się na liście znajduje.
Chyba nie ma zespołu, który by grał każdy rodzaj muzyki, więc wszystkie zespoły są w takim czy innym stopniu niszowe. Poza tym nisze mogą być większe lub mniejsze, więc ta dyskusja tutaj chyba toczy się w sprawie semantyki, a nie muzyki.

A tę moją ankietę to chyba powinienem w jakimś oddzielnym wątku zrobić, bo tutaj zaglądają już nieliczni i statystyka będzie kiepska.
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: avalon1 »

Co to za ankieta?
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: LLucky »

"Ankieta" to może za duże słowo - miałem na myśli moje pytanie o słuchanie NMP.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: Miszon »

Co do niszowości:
swego czasu bardzo mnie rozśmieszyła opowieść bodajże Dejnarowicza (albo jakiegoś innego gościa, który był muzykiem, DJem i dziennikarzem), o prowadzonej przez niego imprezie sylwestrowej. To było jakoś ok. 2008-10. Otóż zapuścił on na tej imprezie jakiś utwór The Beatles, a może nawet 2 z rzędu, w trakcie drugiego podeszła do niego jakaś blondpanna i powiedziała:
- Przepraszam, mógłby Pan zagrać coś bardziej znanego?

Oczywiście Borys padł. Ja też czytając to.

Ale wyglądałoby na to, że wg definicji avalona, Beatlesi (dla tej panny na pewno) są niszowi?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22018
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: Yacy »

LLucky pisze:Nie chcę się włączać do tej mało naukowej dyskusji, ale tak z ciekawości chciałbym poznać tę jedną statystykę. Kto regularnie słuchał NMP? Ręka do góry!
najbardziej regularny byłem z piątku na sobotę. potem prawie wszystkie nagrywałem i w piątek po 12-stej odsłuchiwałem. ale kiedyś mi się nie nagrało, potem zapomniało i okazało się, że niestety mogę się obywać bez tej audycji. ale potem znów nagrywałem i odsłuchiwałem bardzo regularnie.
po przenosinach do rockserwisu słuchałem. potem częściej nagrywałem i odsłuchiwałem. ale np. dziś audycja dokładnie teraz ma swój półmetek a ja sobie dopiero teraz przypomniałem.

na Twoje pytanie - jesli nie ma tam dopisku "na żywo" - odpowiadam regularnie, a nawet mimo wszystko dodam bardzo regularnie. :-)
lady pisze:Tęsknię za tą audycją.
rockserwis.fm, wtorki od 21:00 do 23:00 :-)
lady
Posty: 17775
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: lady »

Dzięki za info, bo nie orientuję się w tych stacjach internetowych kompletnie. Jak Pan Romuald (nie pamiętam już nazwiska :oops: ) odszedł z Jedynki (czy go wyrzucono) i założył radio internetowe, to też sobie postanowiłam go słuchać, ale nawet nie wiedziałam gdzie go szukać i kiedy jest audycja. No i się nie dowiedziałam, a i tak mam strasznie mało czasu na słuchanie radia i muzyki w ogóle. Audycja Pana Kosińskiego jest o takiej porze, że raczej dałabym radę słuchać, no i na pewno będę próbować.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19590
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: jollyroger72 »

lady pisze:Jak Pan Romuald (nie pamiętam już nazwiska :oops: )
Jakubowski :wink:
lady pisze:(...) to też sobie postanowiłam go słuchać, ale nawet nie wiedziałam gdzie go szukać i kiedy jest audycja. No i się nie dowiedziałam (...)
Jakubowski założył Radio RockTime ------> klik
lady
Posty: 17775
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: lady »

Dzięki :D
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: avalon1 »

> Miszon
Nie stworzyłem żadnej definicji niszowości.
Po prostu uważam, że o tym decyduje charakter twórczości a nie popularność konkretnego zespołu.
The Beatles pomijając ich konkretną sławę, tworzyli muzykę rock&rollową, czyli popularną, a niewiedza blondpanny tego nie zmieni :)
Tak wiec można być zupełnie nieznanym początkującym twórcą, który szuka swojego miejsca w głównym nurcie.
Można też być znanym twórcą, niszowego stylu jakim np dla mnie jest rap, czy choćby jazz.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: ku3a »

i po raz kolejny potwierdzenie - coś jest dla Ciebie jakieś, to znaczy, że takie jest.
nie, sorry, to jest absolutnie żaden wyznacznik.
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: avalon1 »

A co jest ne tak w mojej wypowiedzi?
To Miszon wciskał, że wg "mojej definicji" The Beatles jest niszowy
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: kamil_snk »

avalon1 pisze:Tak wiec można być zupełnie nieznanym początkującym twórcą, który szuka swojego miejsca w głównym nurcie.
Można też być znanym twórcą, niszowego stylu jakim np dla mnie jest rap, czy choćby jazz.
I w drugim przypadku już się niszowym nie jest. Rammstein kiedyś sam siebie nieco ironicznie określał jako najbardziej znany niszowy zespół świata. Grając niepopularną muzykę, będąc w niektórych mediach tylko ze względu na wywoływane kontrowersje, potrafią zebrać kilkaset tysięcy ludzi na koncertach.
kajman
Posty: 64189
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

Skoro temat Beatlesów został wywołany to ja może o takim aspekcie (chyba jeszcze o tym nie pisałem). Beatlesi to był zespół ewidentnie mainstreamowy do roku 1965. Ale już wtedy zaczęli wprowadzać do swojej twórczości elementy niszowe, żeby od 1966 grać praktycznie niszową muzykę. A jednak grając muzykę nowatorską jak na owe czasy nie zostali niszowym zespołem.
avalon1 pisze:Po prostu uważam, że o tym decyduje charakter twórczości a nie popularność konkretnego zespołu.
Tylko co z tego wynika? Że Trójka gra niszową muzykę w wykonaniu popularnych wykonawców? To powinna grać niepopularnych wykonawców grających mainstream czy co?
temik3
Posty: 17402
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: temik3 »

Jak przekupki na pchlim targu, jeden swoje drugi swoje. :D
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: avalon1 »

Ależ skąd, dochodzimy do konsensusu ;)
kajman
Posty: 64189
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

Do jakiego konsensusu? Ale może to nie o mnie chodzi bo ze mną trudno o bardziej rozbieżne stanowiska. Chyba że Ty też uważasz, że w Trójce grana jest dokładnie taka muzyka jaka powinna być w niej grana i że dobrze jest, że w tak małym stopniu ulega światowym trendom. Jeżeli tak to osiągnęliśmy konsensus.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: Miszon »

avalon1 pisze:A co jest ne tak w mojej wypowiedzi?
To Miszon wciskał, że wg "mojej definicji" The Beatles jest niszowy
Czyli grające rocka Lao Che jest niszowe, a grające rocka Beatles nie jest niszowe?

Zresztą - żyjemy w takich czasach, że rock jest bardziej niszowy od rapu (więc w zdumienie wprawił mnie post z przykladami niszowej muzyki), więc może Lao tez jest niszowe.
Ale ale - napisales że DLA CIEBIE rap jest niszowy. Więc chyba nie mamy się o co spierać, przecież my dyskutujemy o tym, co jest niszowe ogólnie, a ty co DLA CIEBIE. Zaszło więc pewne nieporozumienie :-) . Myślę ze po takiej konkluzji doszlismy do konsensusu, bo każdy ma prawo do subiektywnych sądów.
q.e.d.
:-)
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: ku3a »

zamykam wątek. zaczęło się już kolejne notowanie Listy.
Zablokowany