Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: avalon1 »

>Adameria
Polska muzyka była, jest i będzie wtórna względem zagranicznej.
Głupotą jest odcinanie się od dobrych wzorców. A obecnie Trójka takich nie promuje, ograniczając się do politycznie poprawnych wykonawców nagradzanych przez Grammy, itd.
No i tak mamy zalew niewiele wartej rodzimej twórczości, która na wieki z nami nie zostanie bo jest jednosezonowa...
Trójka jest radiem publicznym i winna widzieć dalej za horyzont, niż inni.
Co z tego, że w zestawie do głosowani jest sporo dobrego, skoro się tego wcale nie puszcza.
Głosuję co tydzień na takie utwory i góra trafiają do szczęśliwej 13-tki ;-)
Bo lobby jest gdzieś indziej...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: Miszon »

Wydaje mi się,że obecna Lista dużo bardziej niż jeszcze parę lat temu oddaje to, co jest grane na antenie Trójki. Czy to dobrze, czy źle - kwestia gustu, bo jednak dawniej np. te wszystkie Fisze nie radziły sobie tak dobrze jak obecnie. Ale może po prostu nagrywali gorsze rzeczy i dlatego mimo grania w stacji, na Liście szło im średnio, a teraz to się zaczęło zazębiać?
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: adameria »

avalon1 pisze:Polska muzyka była, jest i będzie wtórna względem zagranicznej.
Myślę, że nie ma szans, żebyśmy się dogadali. Pozdrawiam.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

lady pisze:Oj, tu się zdecydowanie nie zgadzam.
To dla mnie nie nowość. Ale napisałem to dlatego żeby pokazać że każdy coś innego uważa za trójkowe lub nie. Aha i to czy coś pasuje do Trojki niekoniecznie ma coś wspólnego z tym czy to lubię czy nie.
avalon1 pisze:Trzeba to było nawet trochę wcześniej po Knopflerze zrobić...
Jeżeli już to przed Knopflerem, bo on gra cały czas tak samo i to samo.
avalon1 pisze:Uważam że Lista gdzieś skręciła, ...na manowce.
A ja uważam że przeżywa obecnie okres rozkwitu. Wprawdzie jak zawsze są rzeczy słabsze ale te lepsze przeważają zdecydowanie chociaż już mniej niż na początku roku.
adameria pisze:Wybacz, ale w kwestii Lao Che specem nie jesteś
Nie wybaczę, bo akurat nie uważam żebyś Ty był znacznie większym specem był i podejrzewam, że większość ludzi, która na ten utwór głosowała zna ich twórczość znacznie mniej niż ja.
adameria pisze:m.in. za to nawiązanie ludzie tak pokochali ten utwór
Może ale to nie oznacza, że to jest dobre i moje zdanie o tym wtręcie jest równie wartościowe jak Twoje.
avalon1 pisze:W pierwszej 30-tce mamy 6 utworów wyprodukowanych przez te same osoby.
Z czego wynika po pierwsze że jest cenionym producentem a po drugie że producent ma jednak nie aż tak wielki wpływ na kształt utworu skoro są one brzmieniowo tak od siebie różne.
avalon1 pisze:Trójka ostatnimi laty chce być dla wszystkich i to straszny błąd, bo za niedługo będzie dla nikogo.
Swoją drogą jest ciekawe, bo na tym forum zdecydowanie jest więcej opinii, że Trojka jest za bardzo hermetyczna i nie wpuszcza muzyki dla większości odbiorców tylko dla siebie.
adameria pisze:Hej, a może to tzw. światowej muzyce "odbiło"?
Aż tak nie, ale do wielu ciekawych rzeczy Trojka nie dociera lub nie chce prezentować bo nawet jak na nią są zbyt niszowe. A z tego co króluje Trójka stara się wybrać to co najlepsze (albo chociaż nadające się do słuchania) i słuchacze tego jakoś nie kupują.
avalon1 pisze:Polska muzyka była, jest i będzie wtórna względem zagranicznej.
W zdecydowanej większości tak. Ale w tej chwili 99,9% muzyki na świecie jest wtórnej i nic się na to nie poradzi. Ale że jest wtórna nie oznacza, że może być wybitna, a nawet rewelacyjna.
avalon1 pisze:No i tak mamy zalew niewiele wartej rodzimej twórczości, która na wieki z nami nie zostanie bo jest jednosezonowa...
O tym przekonamy się za kilka może nawet za kilkanaście lat.
avalon1 pisze:Co z tego, że w zestawie do głosowani jest sporo dobrego, skoro się tego wcale nie puszcza.
Głosuję co tydzień na takie utwory i góra trafiają do szczęśliwej 13-tki
Część tego na co głosuje też nigdzie nie trafia. A część trafia bardzo wysoko. A mogę Cię zapewnić że cały zestaw przesłuchałem dokładnie kilka razy i wybrałem to co uważałem za najlepsze.
avalon1 pisze:Bo lobby jest gdzieś indziej...
Teoria spiskowa? Ludzie głosują to na co im się podoba i muszę się z tym pogodzić chociaż dla mnie prywatnie takie rzeczy jak Zaklęcię, Pył czy Ja jestem to zwykły kicz.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

adameria pisze:
avalon1 pisze:Polska muzyka była, jest i będzie wtórna względem zagranicznej.
Myślę, że nie ma szans, żebyśmy się dogadali. Pozdrawiam.
Jak napisałem powyżej nie jest istotne czy jest wtórna czy nie (bo praktycznie każdą można w ten sposób przynajmniej w znacznej części określić) tylko czy jest dobra czy nie i czy się podoba (w tym konkretnym przypadku słuchaczom Trójki).
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: miszony »

Nicoletta pisze:
adameria pisze:Co jest prezentowane w mediach zagranicznych?
Bo MTV już dawno nie ma,
dobrej, wartościowej muzyki nie szukałabym raczej w mtv ... ale ale ... avalon1 nie narzekaj, tylko ciesz się, że nie ma na liście hitów typu: jest już ciemno, wszystko jedno :P ;) :twisted: czy jakoś tak.
Nicoletto ale jest juz ciemno było kiedyś na liście :lol: .. niestety
Nawiązując do dyskusji i krytyki użytkownika avalona 1 osobiście odnajduję w Trójce dużo dobrej polskiej muzyki i popularne tutaj Fisze , Voo- Voo, Koteluk oraz ostatnio Lao Che taką mi oferują .
Być może dla Fiszów emadów jest to złoty okres a ich następne utowory nie odniosą już takiego sukcesu jak teraz więc nie ma co krytykować tylko " zalicytować" swoich ulubieńców.
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: avalon1 »

To, że polska muzyka jest wtórna nic w tym złego.
Tylko trzeba brać wzorce z najlepszych.
A co my tu mamy? Trójka w kółko gra głupawą piosenkę Kensington War.
W ciągu ostatnich dwu dni już trzy razy słyszałem kolejny "wielki hit" w postaci nowego utworu Chemical Brothers.
Za każdym razem przed emisją był 5 minutowy poem pochwalny ku czci zespołu. Jeden z prezenterów, po zakończeniu utworów dodał ze skwaszoną miną "że jakoś nie potrafi do tego się przyzwyczaić, no ale tak też było z innymi wielkimi hitami tego zespołu".
Więc "niechcem, ale muszem"...
A czemu nas karmiono wściekłym utworem Feel it - Archive, bo należało pokazać jaki to wielki zespół, skoro przyjechał do Trójki na koncert. Tym razem jednak nie udało się ogłupić słuchaczy i nie było kolejnego szczytu LP3.
Pewnie mało kto z Was słuchał Nocy Muzycznych Pejzaży, w końcu pomiędzy 2 a 4 w nocy się śpi. Ale Piotr Kosiński nie przejmując się jedynymi słusznymi hitami puszczał to co dobre wg swojego gustu. No i pielęgnował historię, bo bez niej nie ma przyszłości.
Tak więc proszę nie krytykować Knopflera, bo z ACDC i Perfectem są jedynymi przedstawicielami klasycznej muzyki rockowej w 30-tce LP3. Taką muzykę też tworzą nowi wykonawcy, a nie tylko dinozaury, ale Trójka ma dla nich zamknięte drzwi. Niestety...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: Yacy »

avalon1 pisze: Ale Piotr Kosiński nie przejmując się jedynymi słusznymi hitami puszczał to co dobre wg swojego gustu. No i pielęgnował historię, bo bez niej nie ma przyszłości.
i puszczał m.in. Feel It :-P czyżby też musiał? wątpię.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: adameria »

Taaa...
forum.narzekamy.bo.chwalenie.jest.bee.lp3.pl

Kajman, a ile masz ich płyt na półce i na ilu koncertach Lao Che byłeś? 8)
Będziemy się licytować?
Zdajesz sobie sprawę z tego, że połowa fanów tego zespołu pokochała ich za "Powstanie Warszawskie", a druga połowa za "Gospel"?
Szkoda też, że nie możesz sobie przejrzeć youtube, żeby zdać sobie sprawę, jak publika śpiewa z nimi na koncertach wszystkie
teksty i że przy okazji śpiewania "Wojenki" najgłośniej krzyczane jest "Ja Wisła, ja Wisła".
Tobie się to kojarzy źle, ale jesteś, niestety, w mniejszości i... musisz to przyjąć do wiadomości.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

Tym razem nie skomentuję wypowiedzi avalona1 gdyż poza listą nie słucham Trójki. Może tylko zapytam o to:
avalon1 pisze:Tak więc proszę nie krytykować Knopflera, bo z ACDC i Perfectem są jedynymi przedstawicielami klasycznej muzyki rockowej w 30-tce LP3. Taką muzykę też tworzą nowi wykonawcy, a nie tylko dinozaury, ale Trójka ma dla nich zamknięte drzwi.
Co rozumiesz przez klasyczną. Stylistykę czy wiek wykonawcy? W jednym i drugim kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Bo o ile co do Piorunów i Perfectu można się zgodzić to stylistycznie utwory Knopflera niewiele z rockiem mają wspólnego. Dużo bliżej ma country. Bardziej rockowo brzmi i Voo Voo i Apocalyptica i Plant. W przypadku Voo Voo i Planta to także wykonawcy którzy tworzą już wiele wiele lat więc można pod tym względem uznać ich za klasyków podobnie jak Toto. A co do nowych wykonawców to w zestawie się pojawiają tylko jakoś w większości przypadków nie potrafią się przebić. I to że nie są grani w Trójce nie jest wystarczającym argumentem (chociaż na pewno jakimś jest) bo wielokrotnie okazywało się (jakbyś przejrzał niektóre wątki to byś się dowiedział co z zestawu było grane a co pojawiało się na liście, bo były osoby, które to sprawdzały i publikowały), że utwory praktycznie w Trójce nigdy nie grane potrafiły na liście zdrowo namieszać.
avalon1 pisze:Tylko trzeba brać wzorce z najlepszych.
Niektórzy nie tylko biorą ale i twórczo je rozwijają. Dla mnie przykładem jest rewelacyjna ostatnia płyta Voo Voo.
adameria pisze:Kajman, a ile masz ich płyt na półce i na ilu koncertach Lao Che byłeś?
Nie byłem i nie mam raczej zamiaru być ale bycie specem nie oznacza większej ilości słuchanych koncertów. Znam ich wystarczająco dobrze (a szczegolnie ostatnie dokonania) żeby móc się o nich wypowiadać. I jestem prawie pewien, że większość osób, które głosowały na Wojenkę zna ich twórczość znacznie słabiej niż ja. Pewnie gdyby glosowali tylko fani to mogłoby na top 30 nie starczyć (chyba że była jakaś nagonka mordoksiążkowa ale tego akurat nie podejrzewam.
adameria pisze:Tobie się to kojarzy źle, ale jesteś, niestety, w mniejszości i... musisz to przyjąć do wiadomości.
adameria pisze:że nie możesz sobie przejrzeć youtube
mogę ale staram się tego nie robić
adameria pisze:przy okazji śpiewania "Wojenki" najgłośniej krzyczane jest "Ja Wisła, ja Wisła"
Ale cały czas piszesz o fanach a nie o przeciętnych słuchaczach.
adameria pisze:jesteś, niestety, w mniejszości i... musisz to przyjąć do wiadomości.
Mam odmienne odczucia niż fani i może nawet jestem w mniejszości ale to nie oznacza że oni mają rację. Nie oznacza też oczywiście że ja mam. Znaczy tylko że znaczna część lubi ten fragment.
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: avalon1 »

Lista Przebojów Programu Trzeciego jest audycją opiniotwórczą w publicznym radiu ogólnopolskim, a nie niszową listą w komercyjnej lokalnej stacyjce (a przynajmniej tak być powinno).

Laoche, jak na razie, jest niszowym zespołem. Nie ma się też czemu dziwić, że osoby kupujące bilet na ich koncert lubią ich utwory i znają teksty. To normalne. Argument z "Ja Wisła, ja Wisła" akurat jest kontrargumentem, bo ta fraza została "pożyczona" z kultowego filmu i zna ją kilka pokoleń ludzi, które nigdy o Laoche nie słyszało. Budowanie popularności na "zapożyczeniach" jest mało twórcze... ale charakterystyczne dla "młodego pokolenia".
Ostatnio zmieniony ndz maja 10, 2015 9:43 pm przez avalon1, łącznie zmieniany 1 raz.
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: avalon1 »

>Kajman.
Rock klasyczny jest łatwo definiowalny. Kwintesencją jest na przykład pierwsza płyta Dire Straits, z którą Beryl ma akurat bardzo wiele wspólnego. ACDC kiedys było nazywane metalem, czy hard rockiem, ale w obecnych czasach to już ogólnie rock.
WW nie jest młodziakiem i już swoje w przeszłości wziął ze światowej muzyki, teraz już nie musi.
Pisałem też że nie trzeba być dinozaurem by grać taką muzykę.
Toto już nie ma w pierwszej 30-tce. Plant w tym utworze jest średnio rockowy, ale ogólnie jak najbardziej.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: Miszon »

Lao Che jest niszowym zespołem?? :shock: A gdzie byłeś przez ostatnie 7 lat??? 8) A platynowe i złote płyty, Srebrne Krzyże Zasługi, koncerty transmitowane w TV, wysokie pozycje na LPP3 i obecność w Trójkowych Topach, etc. ?
Zresztą:
"Gazeta Wyborcza" uznała Powstanie Warszawskie za wydarzenia nr 1 w polskiej muzyce w 2005 roku
Słuchacze III Programu Polskiego Radia uznali Powstanie Warszawskie za najlepszy album 2005 roku
Tygodnik "Przekrój" zaliczył Powstanie Warszawskie do 5 najlepszych polskich płyt 2005 roku
Nominacja do nagrody Nocne Marki 2005 przez magazyn "Aktivist" w kategorii Najlepszy Polski Zespół Roku
Nominacja do nagrody "Fryderyki 2005" w kategorii Album Roku – Muzyka Alternatywna.
Złoty Bączek za Przystanek Woodstock 2006.
Nagroda Programu Trzeciego Polskiego Radia, imienia Mateusza Święcickiego – „Mateusz 2008” za „energię i pasję tworzenia, za umiejętność prowokowania ludzi do myślenia na temat natury ludzkiej” (10 września 2008)[24]
Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2008
Zespół Lao Che został uznany przez serwis infomuzyka.pl za najlepszy polski zespół 2008 roku.
Słuchacze Trójki (Polskie Radio, audycja "Radiowy Dom Kultury"), wybrali płytę GOSPEL "najlepszą płytą (z muzyką)" w 2008 roku.
25 lutego 2009 – TAJNIAK 2008 (przyznany przez periodyk Tajniak) w kategorii Płyta Roku dla zespołu Lao Che i płyty GOSPEL[25]
17 kwietnia 2009 zespół Lao Che otrzymał nagrodę "Gwarancja Kultury", przyznaną przez TVP Kultura.
31 lipca 2010 Lao Che otrzymało Nagrodę m. st. Warszawy przyznawaną dla wybitnych warszawiaków działających na rzecz rozwoju stolicy: ludzi kultury, nauki i sztuki[26].
Teledysk do utworu "Życie jest jak tramwaj" autorstwa Łukasza Rusinka został wybrany najlepszym klipem animowanym 19 Yach Film Festiwal.
30 lipca 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył muzyków Srebrnym Krzyżem Zasługi. Uhonorował ich za „zasługi na rzecz popularyzacji i upamiętniania Powstania Warszawskiego”
Jak widać - jest to także bardzo trójkowy zespół, RMFy i Zetki nagród mu nie dają (ale Złoty Bączek trudno uznać za nagrodę od "małej grupki fanów").
Możesz w takim razie podać mi przykład jakiegoś nieniszowego polskiego zespołu, który powstał w tym wieku? Feel? Golec uOrkiestra? Bo chyba takich masz na myśli?

Mnie się akurat podoba to nawiązywanie w tekście tego kawałka do płyty PW, ale to jest jak na razie jedyny większy pozytyw tego numeru. Przynajmniej po 3 przesłuchaniach, po których nic więcej nie zapamiętałem, szczególnie z melodii. A w przypadku poprzedniego singla już w połowie pierwszego przesłuchu "zażarło", tak tekstowo, jak muzycznie. Ale wiadomo - każdy ma swój gust.

co do Kensington - tu chyba powinieneś być zadowolony, bo mimo że faktycznie numer jest grany bardzo często, tak jakby był w pierwszej 10-ce Listy, to nie przełożyło się to na wyniki na LPP3 i nawet w Poczekalni nie odniósł sukcesu. Czyli jak widać to co jest grane na antenie jednak nie ma specjalnego przełożenia na Listę.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

avalon1 pisze:Lista Przebojów Programu Trzeciego jest audycją opiniotwórczą w publicznym radiu ogólnopolskim, a nie niszową listą w komercyjnej lokalnej stacyjce.
Problem w tym że jeżeli jest opiniotwórczą to lansuje (przynajmniej także) muzykę według ich opinii wartą promocji więc także niszową. Poza tym LP3 układają przede wszystkim głosującywięc oni decydują o tym czy głosować będą na światowe przeboje, polską dyskotekową sieczkę czy utwory niszowe.
avalon1 pisze:Laoche, jak na razie, jest niszowym zespołem.
Jeżeli Lao jest niszowe to niszowa jest prawie cała lista. Chyba że uważasz że wykonawca którego nie zna połowa Polaków jest niszowy. Bo jest na pewno znany większości ludzi poważnie interesujących się muzyką całościowo.
avalon1 pisze:Argument z "Ja Wisła, ja Wisła" akurat jest kontrargumentem, bo ta fraza została "pożyczona" z kultowego filmu
Nie ma to nic do rzeczy bo akurat tutaj jest nawiązaniem do ich płyty która prawie cała składa się z zapożyczeń. I mimo że ewidentnie mi się ta płyta nie podoba to stwierdzam że była to ciekawa i twórcza koncepcja.
avalon1 pisze:Kwintesencją jest na przykład pierwsza płyta Dire Straits, z którą Beryl ma akurat bardzo wiele wspólnego.
Jedyna wspólna rzecz to fakt, że Knopfler i tu i tam gra na gitarze. Tylko że tam były częścią czegoś większego a tutaj jest to tylko granie dla grania.
avalon1 pisze:WW nie jest młodziakiem i już swoje w przeszłości wziął ze światowej muzyki, teraz już nie musi.
Oczywiście że brał ale zawsze w sposób twórczy nadając temu indywidualne piętno.
Oczywiście że nie trzeba być dinozaurem ale jakoś taka muzyka mimo że pojawiająca się w zestawie nie podoba się widać wystarczająco większości słuchaczy skoro nie osiąga sukcesów na LP3.
avalon1 pisze:Toto już nie ma w pierwszej 30-tce.
Ale jest w poczekalni.
avalon1 pisze:Plant w tym utworze jest średnio rockowy, ale ogólnie jak najbardziej.
No cóż to Twoje odczucie. Dla mnie jest ewidentnie rockowy - być może najbardziej na tej liście.
Awatar użytkownika
Mash
Posty: 501
Rejestracja: sob paź 27, 2007 7:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: Mash »

A mnie drażni i kojarzy z Kazikiem. Ale najbardziej mnie wkurza nawiązanie do PW w słowach Ja Wisła ja Wisła.
No moim zdaniem (i chyba nie tylko moim - ktoś wyżej to już pisał) - to akurat nawiązanie do "Czterech Pancernych"; mnie akurat taka "plastyczność" tekstów Spiętego, skojarzeń, bardzo się podoba.
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: avalon1 »

>Miszon
O niszowości świadczy charakter twórczości, a nie liczba laurek przyznanych przez media.
Na przykład Stare Dobre Małżeństwo jest zespołem niszowym, choć powszechnie znanym i lubianym. Chyba nigdy nie było na Liście, a jak sądzę zespołowi ani fanom na tym nie zależy, w końcu mogą sobie razem pośpiewać na koncertach.
Co do laurek. Media często starają się kreować rzeczywistość niż ją opisywać. Ich liczba (laurek) nie zmienia niszowości, nie tworzy popularności, a tym bardziej nie przekłada się na wartość twórczości.
Dla przykładu, parę lat temu pojawił się wychwalany film"Jestem bogiem" (chyba mała literą) o "kultowym zespole" Paktofonika. Minęło 5 lat, a ja dalej nie znam żadnej twórczości tego zespołu, mimo że on nawet się wywodzi z mojego miasta. Zatem niszowść została niezmieniona, popularność też, a wartości nie znam.
Co do Laoche, budowanie swej popularności na politycznej twórczości jest dla mnie kontrowersyjne. Zespół do niedawna znałem tylko i wyłącznie z licznych wywiadów z Piotrem Stelmachem z anteny Trójki, z niczego więcej.
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: avalon1 »

>Mash
Oczywiście, "Ja Wisła, ja Wisła " to Czterej Pancerni.
Pokolenia to właśnie stąd znają.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

avalon1 pisze:O niszowości świadczy charakter twórczości, a nie liczba laurek przyznanych przez media.
W takim razie na pewno niszowe jest też AC/DC, a co do Knopflera bym się zastanawiał. Natomiast kompletnie nie jest niszowe Tworzywo.
avalon1 pisze:Chyba nigdy nie było na Liście, a jak sądzę zespołowi ani fanom na tym nie zależy, w końcu mogą sobie razem pośpiewać na koncertach.
Mieli 6 utworów. Ostatnio nie pojawiają się bo ich nowa muzyka nawet przez ich fanów niekoniecznie jest lubiana (chociaż dla mnie teraz grają najlepsze rzeczy z tego co kiedykolwiek grali).
avalon1 pisze:Ich liczba (laurek) nie zmienia niszowości, nie tworzy popularności, a tym bardziej nie przekłada się na wartość twórczości.
Ale akurat Lao jest bardzo popularnym zespołem - na pewno w tej chwili w top 10 w Polsce jeżeli o popularność chodzi. A co do wartości to kto decyduje o tym co jest wartościowe a co nie? Czyżby Ty?
avalon1 pisze:Minęło 5 lat, a ja dalej nie znam żadnej twórczości tego zespołu
To że Ty czegoś nie znasz o niczym nie świadczy. W kręgach miłośników hipu hopu (a jest to szeroki krąg niestety) jest znany raczej dobrze. A przy okazji tak się składa że kultowość nie stoi w sprzeczności z niszowością. Można być kultowym w obrębie jakieś niszy (szczególnie że w tym przypadku jest to duża nisza).
avalon1 pisze:Co do Laoche, budowanie swej popularności na politycznej twórczości jest dla mnie kontrowersyjne.
Akurat wielką popularność (może się mylę ale tak wrażenie) nie przyniosła im druga płyta czyli Powstanie ale trzecia czyli Gospell. Pewnie będziesz uważał że kontrowersyjne jest też budowanie popularności na bazie twórczości antyreligijnej, ale to można odnieść do bardzo różnych rodzajów twórczości.
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: avalon1 »

>Kajman
A ta Gospel jest antyreligijna?

Po prostu mówię, że liczba głosów winna wynikać z popularności, a niszowatości raczej nie w parze w popularnością.
Ale ACDC już do niszy nie wpychaj, w to nikt nie uwierzy ;)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: adameria »

avalon1 pisze:Laoche, jak na razie, jest niszowym zespołem.
Skończ Waść, wstydu oszczędź! A to z jakiego filmu?

Ludzie, litości... Macie Lao Che (taki zapis jest poprawny) polubione na fejsie i orientujecie się, jaką teraz zrobili trasę?
Orientujecie się, że mają nadkomplety wysprzedanych biletów?
kajman pisze:1. cały czas piszesz o fanach a nie o przeciętnych słuchaczach.
2.
adameria pisze:jesteś, niestety, w mniejszości i... musisz to przyjąć do wiadomości.
Mam odmienne odczucia niż fani i może nawet jestem w mniejszości ale to nie oznacza że oni mają rację. Nie oznacza też oczywiście że ja mam.
1. Proszę o definicję - kto jest według Ciebie przeciętnym słuchaczem?
2. Ten ma rację, kto stawia kolację. Kajman, zweryfikuj - zanim coś napiszesz, dobra? Ilu jest fanów, itp. itd.
avalon1 pisze:
1. Dla przykładu, parę lat temu pojawił się wychwalany film"Jestem bogiem" (chyba mała literą) o "kultowym zespole" Paktofonika. Minęło 5 lat, a ja dalej nie znam żadnej twórczości tego zespołu, mimo że on nawet się wywodzi z mojego miasta. Zatem niszowść została niezmieniona, popularność też, a wartości nie znam.
2. Co do Laoche, budowanie swej popularności na politycznej twórczości jest dla mnie kontrowersyjne.
1. No patrz, a ja w tym czasie kupiłem ich dwie płyty, choć przymierzałem się jeszcze przed filmem. Miejsce 100 w PTWC też jest niszowe.
Twoja megalomania (wybacz, ale to wynika z tego, co napisałeś) chyba pożera Cię od środka skoro definicję niszowości opierasz
na własnym guście, a nie na faktach.
2. Który tekst jest polityczny? Proszę o dokładny cytat. Gdzie jest polityka?

W życiu nie pomyślałbym, że będę zmuszony bronić Lao Che na forum.lp3.pl. To nie sen? Uszczypnijcie mnie.
Dobra, pora kończyć, bo szkoda czasu. Nikogo się do niczego nie przekona przecież, więc to nie ma sensu.
Bądźcie pozdrowieni.
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: avalon1 »

Niszowatość to nie obelga.
To przeciwieństwo powszechności.
A tego to już ja nie określam, tylko to wynika faktów.
Niestety LP3 i Trójka staje się mało reprezentatywne...
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

avalon1 pisze:A ta Gospel jest antyreligijna?
Można ją tak traktować chociaż jedni się z tym zgodzą a inni nie.
avalon1 pisze:Po prostu mówię, że liczba głosów winna wynikać z popularności, a niszowatości raczej nie w parze w popularnością.
Po pierwsze primo liczy się też wielkość niszy i siła wykonawcy w tejże. Bo jeżeli każdy w niszy zagłosuje na jakiś utwór a na jakiś mainstreamowy hit zagłosuje co setny mainstreamowicz to co dostanie więcej głosów. A po drugie primo to słuchacze Trójki są w większości bliżsi niektórym niszom niż mainstreamowi, zresztą Trojka nie jest radiem, które zajmuje się lansowaniem mainstreamu (i bardzo dobrze).
avalon1 pisze:Ale ACDC już do niszy nie wpychaj, w to nikt nie uwierzy
Oczywiście że uwierzy, bo cały metal jest w obecnych czasach niszą, a możliwe że nawet cały rock.
adameria pisze:1. Proszę o definicję - kto jest według Ciebie przeciętnym słuchaczem?
Definicji Ci nie podam, a odpowiedź zmienię na taką że większość głosujących na Wojenkę przypuszczalnie nie należy do fanów zespołu a przynajmniej nie zna tak dobrze ich twórczości jak ja. A ilu jest fanów? Liczb nie znam ale oceniam że wśród glosujących na listę znacznie mniej niż połowa. I przy okazji to wiem, że jestem tłusty ale nie musisz mi tego wypominać.
adameria pisze:Który tekst jest polityczny?
Sam fakt że nagrali płytę o Powstaniu może dla niektórych oznaczać fakt polityczny.
avalon1 pisze:A tego to już ja nie określam, tylko to wynika faktów.
A ja mam wrażenie że to Ty próbujesz określić. Bo ja się nie podejmę się określić czy hip hop jest niszą i czy jest nią obecnie rock.
avalon1 pisze:Niestety LP3 i Trójka staje się mało reprezentatywne...
No cóż tutaj się nie zgodzę. Bo albo jest reprezentatywna jak była zawsze albo nie jest reprezentatywna ale nigdy taka nie była więc słowo staje się jest przekłamaniem.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: ku3a »

Miszon pisze:Lao Che jest niszowym zespołem?? :shock:
Miszon, wyluzuj, to jest zwykłe trollowanie.
więc proszę o wstrzymanie się z rozdmuchiwaniem tematu. i przypominam, że zawsze można zgłosić jakiś post do administracji pisząc w wyjaśnieniu uzasadnienie. np. że post to trolling.
co ja właśnie za chwilkę uczynię przy poście na który odpowiedział Miszon. który ewidentnie miał na celu wzniecenie zamętu i pobudzenie emocji. bez względu na to na jakie niewiniątko pozuje autor.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: LLucky »

avalon1 pisze:Pewnie mało kto z Was słuchał Nocy Muzycznych Pejzaży, w końcu pomiędzy 2 a 4 w nocy się śpi.
Nie chcę się włączać do tej mało naukowej dyskusji, ale tak z ciekawości chciałbym poznać tę jedną statystykę. Kto regularnie słuchał NMP? Ręka do góry!
Ja podnoszę swoją. :)
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

Ja chyba nigdy nie słyszałem.
ku3a pisze:Miszon, wyluzuj, to jest zwykłe trollowanie.
Ludzie (bo to nie tylko do Ciebie) co jest z Wami. Wszędzie węszycie jakieś trollowanie. Lao Che można uważać za niszowy zespół tak samo jak można Voo Voo, Tworzywo (to chyba najmniej) i prawie wszystko co się na liście znajduje.
Zablokowany