Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

marasall22
Posty: 17
Rejestracja: pt mar 30, 2012 7:02 pm

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: marasall22 »

Nie wierzę...
Dobranoc Wam wszystkim - najwyższy czas uciekać. Dosłownie.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: piotr1990 »

Nicoletta pisze:ja też z tym nie mam problemu, ale komuś się nie spodobało,. że uważam Tworzywo za kiepskie bardzo :)
Można powiedzieć, że uważasz Tworzywo za bardzo kiepskie tworzywo. ;)
Nicoletta pisze:]ale dajmy już spokój.
Ok, ok już nic w tym temacie nie piszę.

Tak słucham tej "Wojenki" i jednak jest całkiem niezła, jak słuchałem albumu to mi się wydawała gorsza.
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: seblit »

Nie lubię nowości na 1. ale dobrze, że to Lao wymiotło wyjące VV. Zresztą to naprawdę niezłe Lao. I pomyśleć, że po tym jak popełnili HPW uważałem ich za wykonawcę nienadającego się do słuchania.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: Sundrajta »

Emilia pisze:"W genach mam humory, zmienne tak jak wiatr" - niestety też mogę tak zanucić. :twisted:
Jakie niestety! :shock:
To jest właśnie w kobiecie najpiękniejsze... Jestem o tym przekonany. :idea:

Najbardziej w nowym numerze jeden podoba mi się fragment: "Płock żąda dostępu do morza..."
Awatar użytkownika
Emilia
Posty: 4315
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Jesieni 2008

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: Emilia »

Żegnam się z Wami z duuużych uśmiechem na gębie.
Dobranoc.
Awatar użytkownika
DarekM
Posty: 1470
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 5:05 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 33 (04.12.1982)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: DarekM »

Subiektywnie napiszę że dzisiejszy numer jeden mi się nie podoba. Jak zresztą cała twórczość tego zespołu.
Awatar użytkownika
BeataB
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:53 am
Lokalizacja: Oława

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: BeataB »

Było miło - dziękuję :mrgreen:
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: Nicoletta »

barb42 pisze: Nicoletto, różnica w komentarzach polega na odniesieniu do innych słuchaczy, dla mnie zawsze po drugiej stronie jest człowiek,
nie uważam, żeby napisanie " ten utwór to porażka" było złym odniesieniem do słuchaczy.
jest bezpośrednim odniesieniem do utworu i to moje odczucia w stosunku do niego. Ale jeśli ktoś tak bardzo identyfikuje się z piosenkami i odbiera krytykę swojej ulubionej piosenki bardzo bezpośrednio to ja nic na to nie poradzę. Do wszystkiego trzeba mieć dystans.
I w tym momencie uważam temat za zakończony. :)
gżegoż

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: gżegoż »

gżegoż pisze:Chyba niepotrzebnie już teraz zagłosowałem na tę "Wojenkę", bo to, że będzie wyżej od "Tu" to chyba jednak przesada. Ale jakby miała już teraz zrzucić "Gdybym" z niezasłużonego pierwszego miejsca, to mimo wszystko byłoby świetnie! :D
Czyli jednak dobrze, że zagłosowałem już teraz :)
Choć nie zmienia to faktu, że "Tu" jest lepsze, podobnie jak większość ich wcześniejszych listowych numerów.

Ponawiam zdziwienie:
Yacy pisze:a w nowym zestawie nowości jeszcze nowszy utwór The Chemical Brothers
:-P
Jak to tak tydzień po tygodniu? :shock:
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: kamil_snk »

Cóż, jest lepiej niż w przypadku ostatniego utworu. Słychać jakiś pomysł na piosenkę. Ale jednak debiut od razu na pierwszym? Chociaż w sumie mocno się ostatnio zdewaluował.

Dzięki za dziś. Uciekam dalej juwenaliować. Swoją drogą kto wymyślił koncert Luxtorpedy rozpoczynający się dopiero kwadrans po północy?!
gżegoż

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: gżegoż »

seblit pisze:Nie lubię nowości na 1. ale dobrze, że to Lao wymiotło wyjące VV.
Z tym się w pełni zgadzam! :)
seblit pisze:I pomyśleć, że po tym jak popełnili HPW uważałem ich za wykonawcę nienadającego się do słuchania.
Ale to już jest dla mnie szokiem :shock: Ciągle uważam Hydro za mój ulubiony utwór wszech czasów!
Sundrajta pisze:Najbardziej w nowym numerze jeden podoba mi się fragment: "Płock żąda dostępu do morza..."
Mi też! :)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: Sundrajta »

O, zazdroszczę koledze - koncert Luxtorpedy! :twisted:

DobraNoc się z Wami i obyśmy tylko dotrwali do przyszłego weekendu. :idea:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: bobby-x »

Nicoletta pisze:
barb42 pisze: Nicoletto, różnica w komentarzach polega na odniesieniu do innych słuchaczy, dla mnie zawsze po drugiej stronie jest człowiek,
nie uważam, żeby napisanie " ten utwór to porażka" było złym odniesieniem do słuchaczy.
jest bezpośrednim odniesieniem do utworu i to moje odczucia w stosunku do niego. Ale jeśli ktoś tak bardzo identyfikuje się z piosenkami i odbiera krytykę swojej ulubionej piosenki bardzo bezpośrednio to ja nic na to nie poradzę. Do wszystkiego trzeba mieć dystans.
I w tym momencie uważam temat za zakończony. :)
Czy notowanie 1736 też będzie "zamknięte"? Dobranoc.
Ostatnio zmieniony pt maja 08, 2015 10:07 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: FOXD »

barb42 pisze: Nicoletto, różnica w komentarzach polega na odniesieniu do innych słuchaczy, dla mnie zawsze po drugiej stronie jest człowiek,
Najwyraźniej mylisz pojęcia/terminy, odnoszenie się do utworów to nie odnoszenie się do czyjegoś gustu, twojego, czy kogoś innego. Takie jej prawo, jak każdego innego, do przedstawienia tego, co jej się podoba lub też nie. Co innego gdyby oceniała twoją ocenę, wtedy jak nabjbardziej twoje anse byłyby uzasadnione ;) Taka subtelna, a jakże znacząca różnica ;)
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: seblit »

A ja nie wiem, o co cała ta afera. Wszyscy mamy słodzić i pisać, jakie wszystko fajne i cudowne? I kto będzie czytał takie nudne bzdety? Zarówno negatywne jak i pozytywne emocje powinno się na forum uzewnętrzniać, oczywiście w granicach normy, która moim zdaniem jest zachowana. Nikt nie klnie ani nie wyzywa innych, więc po co ta dyskusja? A zabranianie używania słowa "gniot" uważam za absurd. Zakaz krytyki obowiązywał w ustroju słusznie minionym.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: bobby-x »

Przypomniało mi się, afery nie ma, a pamiętacie jak "bloki wyborcze" wchodziły mocno na listę w 2006 roku? To dopiero była afera. Dziś weszły na Offensywę.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: Yacy »

nie zdążyłem się pożegnać tuż po, bo musiałem biec do apteki ;-)

oby TA Wojenka jak najdłużej, bo konkurencji brak.

dobrej nocy :-)
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6628
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: 4989341 »

Sundrajta pisze:koncert Luxtorpedy
bede za tydzien w piatek :) czyznalia 2015 :)
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

Emilia pisze:
barb42 pisze:nie wylewam żali i pozwalam się na przykład w tej chwili rozkoszować Kajmanowi, przecież on kocha banjo w tym utworze Andrusa.
Przyznaję się bez bicia, że ja też. I ten klarnet zarówno.
Dokładnie tak samo sądzę. :D
marasall22 pisze:1. Mam pytanie do Was - tak szczerze i obiektywnie - czy też, jak ja, nie uważacie, że piosenki Fisza niezbyt pasują do Trójki?
2. I że gdyby nie to, że to synowie pana Wojtka to by tu raczej tak łatwo nie figurowali?
3. Podobnie Andrus... Pomijając już walory żonglowania słowami - muzycznie to jest jakaś biesiada :/
4. Może to ja się starzeję, ale "ongisiejsze" listy miały nieco bardziej trójkowe przeboje w czołówce.
1. Prywatnie też tak uważam, ale według mnie nie pasuje też Król, Organek, Celińska (to może do Jedynki by pasowało) i Sheeran.
2. Nie, sądzę, że to nie ma z tym wiele wspólnego. Ale na tej zasadzie Kazik pewnie by nie był na liście z tym utworem gdyby nie był Kazikiem.
3. Muzycznie to jest rewelacyjne nagranie - instrumentalnie to cudeńko.
4. Zawsze były jakieś przeboje, które ktoś uznawał za mało trójkowe.
Daniel84 pisze:Zalew słabiutkiej polskiej muzyki - gdzie te lata 90-te, kiedy królowała topowa zagraniczna muza?
W większości zdecydowanie słabsza od obecnej i polskiej i zagranicznej muzy.
LLucky pisze:Kiedyś uznałem, że mój ulubiony zespół jazzowy to King Crimson. ;)
Zależy jak się rozumie jazz. Dla mnie też jest wiele jazzu w ich dokonaniach.
EVENo pisze:Lao Che świetnie dobrało drugi singiel, "Wojenka" to jedyna piosenka z płyty, która może dorównać "Tu" i odnieść podobny sukces.
Sukces jak widać faktycznie może odnieść podobny, ale nijak nie dorównuje.
seblit pisze: O właśnie, wtedy nawet Spice Girls można było grać.
A teraz można grać Hoziera, Chemical Brothers i podobne rzeczy. Trójka zawsze znaczną część komercyjnej muzyki odrzucała i zawsze coś z niej puszczała.
seblit pisze:Całe szczęście, że mimo to jest sporo utworów ratujących poziom LP3, niestety niższy niż kilkanaście lat temu.
Niższy to jest niż 2 miesiące temu ale kilkanaście lat temu było zdecydowanie gorzej.
Daniel84 pisze:Otworzyłem sobie losowe notowanie listy (519), co piosenka to mocarz. Mało polskiego szrotu. Kiedyś nie do pomyślenia były debiuty na 1 miejscu a teraz przynajmniej raz w roku takie kwiatki, bo łatwo zmanipulować tłuszczę na forach...
Otworzyłem też i co widzę: na pierwszym i trzecim totalne pomyłki Queenu, na 5 fatalna Nirvana, na 7 słaby Simply Red (to obecnie w poczekalni jest ciekawsze, na 8 jedno z najgorszych U2, na 10 Jackson cieniutki jak prawie zawsze. W 2 dziesiątce nieco lepiej, ale nadal przeważają przeciętne lub nawet słabe utwory. Mocarzy to nawet 10 bym tam nie znalazł (a obecnie jest około 20).
marasall22 pisze:Może to przez to, że ja po prostu nie znoszę nic, co choć trochę opiera się o hip-hop, RnB lub coś innego, co mi to przypomina. I jeszcze te dance'owe rytmy...
Ja też nie znoszę hipu-hopu i dancowych rytmów. Ale te drugie zawsze na LP3 były i chyba w większej ilości niż teraz.
Daniel84 pisze:Voo Voo na poziomie, to chyba najlepsza piosenka Voo Voo w ogóle.
Na tej płycie są co najmniej tak dobre, jeżeli nie lepsze. Ale utwór świetny.
Sundrajta pisze:Najbardziej w nowym numerze jeden podoba mi się fragment: "Płock żąda dostępu do morza..."
A mnie drażni i kojarzy z Kazikiem. Ale najbardziej mnie wkurza nawiązanie do PW w słowach Ja Wisła ja Wisła.
gżegoż pisze:
seblit pisze:I pomyśleć, że po tym jak popełnili HPW uważałem ich za wykonawcę nienadającego się do słuchania.
Ale to już jest dla mnie szokiem :shock: Ciągle uważam Hydro za mój ulubiony utwór wszech czasów!
A ja za prawie najsłabszy na Gospellu (Hiszpan jest jeszcze gorszy) i jeden z najsłabszych w ich dorobku. I dopiero dzięki Kowbojom mogłem ich słuchać.
Yacy pisze:oby TA Wojenka jak najdłużej, bo konkurencji brak.
No ja zdecydowanie jestem za tym, żeby za tydzień Voo Voo na pierwsze wróciło i to najlepiej na jakieś 15-20 tygodni.
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: avalon1 »

Powiem tak: Cieszę się, ze wyłączyłem radio przed końcem listy.
Trzeba to było nawet trochę wcześniej po Knopflerze zrobić...
Ostatnio się zmuszałem do dotrwania do końca teraz już zdecydowanie nie będę.
Uważam że Lista gdzieś skręciła, ...na manowce.
Monopolizacja utworów z jednej "stajni"...
lady
Posty: 17784
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: lady »

kajman pisze:według mnie nie pasuje też Organek,
Oj, tu się zdecydowanie nie zgadzam. Pasuje zarówno na Listę, jak i do audycji Stelmacha.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: adameria »

kajman pisze:
Sundrajta pisze:Najbardziej w nowym numerze jeden podoba mi się fragment: "Płock żąda dostępu do morza..."
A mnie drażni i kojarzy z Kazikiem. Ale najbardziej mnie wkurza nawiązanie do PW w słowach Ja Wisła ja Wisła.
Wybacz, ale w kwestii Lao Che specem nie jesteś i myślę, że właśnie m.in. za to nawiązanie ludzie tak pokochali ten utwór, że wywindowali go na 1 miejsce.

Jak czytam o "forumowych tłuszczach" i wpisy tego typu:
avalon1 pisze:Uważam że Lista gdzieś skręciła, ...na manowce.
Monopolizacja utworów z jednej "stajni"...
to jednak myślę, że trzeba delikatnie zareagować.
1. Uważam, że Twój gust po prostu rozmija się z tym, co jest obecnie na Liście. Nie ma obowiązku słuchania Listy, nie jest to zapisane w Konstytucji RP.
Męczy Cię - nie słuchaj.
2. O jakiej "stajni" Ty piszesz? Wniknąłeś kiedykolwiek głębiej w zestaw nowości?
Czym innym jest to, co Trójka gra na co dzień i to zależy od całej Redakcji tego radia, a czym innym są propozycje
na LP3 i to, co pojawia się na liście. Kuriozalnie uważam, że te dwa ostatnie podzbiory muzyczne są szersze i większe
niż ten pierwszy. Nie piszę tutaj o audycjach nocnych i autorskich, mam na mysli audycje poranne do południa i popołudniowe,
gdzie potencjalnie może być największa słuchalność.
Na LP3 nie zauważyłem żadnej monopolizacji - jest miejsce dla Sojki, Andrusa, jest miejsce dla Roberta Planta, AC/DC i jest miejsce dla Lao Che.
I to jest monopol? Wypraszam sobie. Redakcja Listy stara się urozmaicać propozycje jak może i trzeba być ślepym i głuchym,
żeby tego nie dostrzegać. Czym innym są głosujący i to jak się lista układa, to też trzeba zauważyć.
Gdyby na Liście były utwory tylko zgodne z gustem Redaktorów Prowadzących, to myślę, że 50% utworów nie byłoby tutaj wcale.
Dziękuję za uwagę.
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: avalon1 »

>Adameria
Znamy takie powiedzenie: "Wszyscy grają w futbol (fonet) a i tak wygrywają Niemcy..."
W pierwszej 30-tce mamy 6 utworów wyprodukowanych przez te same osoby. Czy to już monopol, czy jeszcze nie?
W pierwszej 30-tce mamy tylko 9 utworów zaśpiewanych nie po polsku, w tym jeden po czesku ;-)
Trójka ostatnimi laty chce być dla wszystkich i to straszny błąd, bo za niedługo będzie dla nikogo.
To takie śpiewać każdy może...
Ja osobiście jako słuchacz Trójki i Listy, od jej początków czuję się opuszczony.
Na liście jest to co się puszcza i promuje przez 7 dni i to w normalnych godzinach, a nie miedzy 2 a 4-tą w nocy, gdzie na przykład przez lata był upychany program Piotra Kosińskiego, który się już wyniósł z Trójki na dobre...
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: adameria »

avalon1 pisze:1. W pierwszej 30-tce mamy 6 utworów wyprodukowanych przez te same osoby. Czy to już monopol, czy jeszcze nie?
2. W pierwszej 30-tce mamy tylko 9 utworów zaśpiewanych nie po polsku, w tym jeden po czesku
1. Spółka Przybylski-Regulski - mówi Ci to coś? Był wtedy monopol czy jeszcze nie?
Nie przemawia do mnie ten argument.
2. Nie widzę w tym nic złego, a wręcz odwrotnie. Cieszę się niezmiernie, że ludziom podoba się polska muzyka. 8)
Hej, a może to tzw. światowej muzyce "odbiło"? Co jest prezentowane w mediach zagranicznych?
Bo MTV już dawno nie ma, a jeśli jest to raczej można zauważyć kręcące się tyłki roznegliżowanych panienek niż
usłyszeć coś fajnego. Produkty popkultury... dziękuję, wybieram Trójkę.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Notowanie 1736 - 08.05.2015 - Piotr Baron

Post autor: Nicoletta »

adameria pisze:Co jest prezentowane w mediach zagranicznych?
Bo MTV już dawno nie ma,
dobrej, wartościowej muzyki nie szukałabym raczej w mtv ... ale ale ... avalon1 nie narzekaj, tylko ciesz się, że nie ma na liście hitów typu: jest już ciemno, wszystko jedno :P ;) :twisted: czy jakoś tak.
Zablokowany