Nasza Lista X

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Nasza Lista X

Post autor: słoik »

Tak więc oficjalnie się dziwię. A jak zeszła to było akurat dość głośno, bo zmarła właściwie na scenie, na kocercie wspierającym autora "Gomorry".
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista X

Post autor: krzysiek83 »

Ja chyba tylko coś u Rosiaka o niej słyszałem. Ale mogę napisać, że też nie znam.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista X

Post autor: Grycek »

Koniec głosowania
A. Abigails Ghost - Waiting Room vs. Mando diao - Crystal
B. Brendan Perry - Babylon vs. Opeth - To Bid You Farewell
C. David Minasian - Summer's End vs. Lamb - Gabriel
D. Five Finger Death Punch - Bad Company vs. Laura Marling - Night Terror
E. Karen Elson - The Ghost Who Walks vs. Poets of the Fall - War
F. Mew - Comforting Sounds vs. The Domino State - We Must Not Shut Ourselves Away
G. Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - Góry Moje w nieskończoność zaklęte vs. Rebekka Bakken - Powder Room Collapse
H. The Dead Weather - Hustle and Cuss vs. The Swell Season - Low Rising
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista X

Post autor: Grycek »

Głosowało 26 osób

a. David Minasian - Summer's End vs. Opeth - To Bid You Farewell
b. Karen Elson - The Ghost Who Walks vs. Mando diao - Crystal
c. Laura Marling - Night Terror vs. The Dead Weather - Hustle and Cuss
d. Mew - Comforting Sounds vs. Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - Góry Moje w nieskończoność zaklęte


e. Abigails Ghost - Waiting Room vs. Poets of the Fall - War
f. Brendan Perry - Babylon vs. Lamb - Gabriel
g. Five Finger Death Punch - Bad Company vs. The Swell Season - Low Rising
h. Rebekka Bakken - Powder Room Collapse vs. The Domino State - We Must Not Shut Ourselves Away


Czas głosowania do 12 XII 2010 do godz. 22:00
Głosy wysyłamy na maila: nl.naszalista@gmail.com
Tytuł maila: Nasza Lista - runda IV - nick_z_forum
michal91d
Posty: 1039
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 9:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosny 2007

Re: Nasza Lista X

Post autor: michal91d »

oj, wydaje mi się, że jest jedna zabójcza para...
mój zgłoszony utwór przegrał, ale przeciwnika miał naprawdę świetnego
5:2 dla jednej ze stron :D
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista X

Post autor: Yacy »

głosy oddane.

remis.

walczy mój nr 2 z moim nr 3 ... dobrze, że w górnej połówce ;-)
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: Nasza Lista X

Post autor: uzi »

michal91d pisze:oj, wydaje mi się, że jest jedna zabójcza para...
na pewno jedna jest zabójcza dla mnie O.o

strona rooshoffa jest dokładnie 3 razy lepsza [nie, moim kryterium nie jest koloreq].
Awatar użytkownika
mixplusik
Posty: 213
Rejestracja: sob lut 06, 2010 9:17 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista X

Post autor: mixplusik »

Mój utwór wygrał ( :shock: :mrgreen: ), ale teraz ma silnego przeciwnika (mój #4). Najtrudniejszy wybór w wygranych będzie w parze, gdzie spotkały się moje #2 i #5, a w przegranych: #8 i #11.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista X

Post autor: Neo01 »

Chyba zapomniałem zagłosować :know: Ależ ten czas leci.
Yacy pisze:walczy mój nr 2 z moim nr 3 ... dobrze, że w górnej połówce ;-)
A mój 3ci z 4tym. (Ciekawe czy to te same 8)). #1 też cały czas walczy :)
Ostatnio zmieniony pt gru 10, 2010 11:40 pm przez Neo01, łącznie zmieniany 1 raz.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista X

Post autor: Nivo »

Przegrał mój faworyt i piosenka obstawiana do przejęcia całej listy.
A co gorsza, mój numer odpadł z utworem, który uważam za najgorszy w całym top16 :(
Za to w zasadzie jest to jedyny słaby utwór w top8, więc przeżyję.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista X

Post autor: adameria »

Przegrał mój nr 1 i to jest dla mnie duży szok.
Wyniki NL10 wydają się być coraz dziwniejsze, ale może to ja zdziwiam.
W końcu nie o to chodzi (przynajmniej mnie) kto wygra - tylko o to, żeby poznać nowych wykonawców.
Awatar użytkownika
saferłel
Posty: 3240
Rejestracja: wt lis 21, 2006 5:31 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czasu do czasu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nasza Lista X

Post autor: saferłel »

Oho, jedna kapela robi niesamowitą karierę w NL. Trzeba jednak przyznać, że ten numer im się wyjątkowo udał i zaskoczył mnie gdy poznałem go po raz pierwszy. Nie sądziłem, że grają tak rozbudowanie. Nie zmienia to faktu, że w ich repertuarze jest raczej rodzynkiem.
Szkoda, że bagienny bulgot pochłonął stolicę jednego z najsłynniejszych państw z terenów Mezopotamii :( Jedna panna (a może pani?), której bardzo kibicuje niespodziewanie przeszła i tym razem. Szok :D Druga zresztą też! Mój lider zapewne na spokojnie rozprawił się ze swoim przeciwnikiem, a teraz spotka się z drużyną, od której muzyki włos jeży mi się na głowie, więc nie potrzebuje - wbrew nazwie kapeli - grzebienia, aby je ładnie zaczesać. To będzie starcie gigantów! Nie dziwi mnie również przejście zespołu pewnego znanego muzyka, który całkiem lubię, ale jego obecność kłóci się z ideą NL, więc nie może on raczej liczyć na mój głos.

6:2 dla różowych landrynek.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista X

Post autor: ku3a »

obydwa moje odpadły, mój nr 1 odpadł, więc jak to zwykle dla mnie przy ćwierćfinałach już jest po zawodach.
z mojej jedenastki został tylko nr 7, któremu zresztą z powodów ideologicznych aż tak znowu mocno nie kibicuję.
Awatar użytkownika
iqh
Posty: 781
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Tychovia/Cracovia

Re: Nasza Lista X

Post autor: iqh »

Przygniatająca przewaga sraczkowatego. 6-2.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista X

Post autor: Neo01 »

saferłel pisze:Nie dziwi mnie również przejście zespołu pewnego znanego muzyka, który całkiem lubię, ale jego obecność kłóci się z ideą NL, więc nie może on raczej liczyć na mój głos.
ku3a pisze:z mojej jedenastki został tylko nr 7, któremu zresztą z powodów ideologicznych aż tak znowu mocno nie kibicuję.
Uważam że należałoby w przyszłości zakazać zgłaszania utworów wykonawców którzy pojawili się choćby w propozycjach do LP3. Bo to faktycznie się kłóci...
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista X

Post autor: Grycek »

Neo01 pisze:Uważam że należałoby w przyszłości zakazać zgłaszania utworów wykonawców którzy pojawili się choćby w propozycjach do LP3. Bo to faktycznie się kłóci...
Też byłbym za tym, ale to bardzo ciężko sprawdzić. I też chyba będę bojkotował wymieniony utwór.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Nasza Lista X

Post autor: kamil_snk »

No i jedną rundę niestety pominąłem. W czołowej 8 na razie jest tylko 1 utwór, który dostał u mnie ocenę wyższą niż 4 w 10-stopniowej skali :). Także dla mnie o wiele ciekawsze jest głosowanie na dalsze miejsca :)
michal91d
Posty: 1039
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 9:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosny 2007

Re: Nasza Lista X

Post autor: michal91d »

Neo01 pisze:Uważam że należałoby w przyszłości zakazać zgłaszania utworów wykonawców którzy pojawili się choćby w propozycjach do LP3. Bo to faktycznie się kłóci...
też byłbym za tym, ALE: są zespoły i zespoliki.
Załóżmy jest wielki, popularny zespół, który pojawił się w propozycjach (a może nawet poczekalni [choć nie wiem, czy tacy mogą być zgłaszani]), ale nie dostał się z różnych powodów na listę i jest mało znany brytyjski (polski, niemiecki czy jaki tam chcecie) zespół, dla którego sukcesem jest to, że dostał się do propozycji. Problem leży w tym, jak to rozgraniczyć. ..
Nie spodziewałem się na początku, że zespół, o którym pisze saferłel w pierwszym zdaniu, dojdzie tak wysoko... Dla mnie to bardzo przyjemna niespodzianka.
Trzymam kciuki za mój (i nie tylko mój) numer 1, by zagłuszył konkurenta :D
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista X

Post autor: Neo01 »

No masz rację, najlepszy byłby tu tzw. zdrowy rozsądek. Jest tylu mniej znanych wykonawców, że pchanie się z czymś co jest na absolutnym topie w ostatnim czasie do takiej zabawy, jest moim zdaniem trochę nieuczciwe.

Tym razem zdążyłem zagłosować :P Nr 4. wygrał z 3., ale w tej chwili to dla mnie już żadna niespodzianka. W kororach z podziałem i bez podziału - remis.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista X

Post autor: Nivo »

Chyba żyję na innej planecie, bo nie wiem o czym mówicie. Dla mnie z prawdziwych światowych topów na NL mieliśmy Queens of the Stone Age... i chyba tyle :P
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista X

Post autor: adameria »

Wieszcz Janerka pisał: Wygodnie jest nie wiedzieć.
Już gdzieś o tym mówiłem/pisałem.
I żyję sobie tak w błogiej nieświadomości.
Dzięki temu pozostają tylko walory muzyczno-artystyczne.
Mój nr 1 najpierw MISIE spodobał, potem skojarzył, a potem załapałem o co chodzi.

1-4 i 3 wstrzymane.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista X

Post autor: kajman »

A ja nie jestem pewien, nad czym tak deliberujecie. Jeżeli nad wykonawcą, który jest członkiem zespołu i jest bardzo znany to uważam, że może i on jest znany, ale zespół zdecydowanie mniej i do tego prezentuje bardzo ciekawą muzykę i uważam, że takich wykonawców należy promować.
A teraz najpierw o wynikach. W dwóch parach szok. Nigdy bym nie wpadł na to, że może przejść Laura i może odpaść Brendan. Nota bene, do jednego z wyników sam się przyłożyłem, ale i tak mnie zaskoczył. A ogolnie to przeszła piątka z tych, na które głosowałem. Poza tym w górnej połówce są moje utwory 4, 6, 11 i 12. Odpadły nry 10, 13 (ale z 12) i 15 (ten z kolei z 4) czyli w zasadzie nie narzekam.
Teraz w górnej połówce trafia nr 6 na 11 (właśnie jestem w trakcie dogrywki), a poza tym różnica poziomów jest gigantyczna, bo trafiły trzy utwory cieniutkie. W dolnej połówce dwa słabeusze, a w dwóch parach poziom wyrownany, ale dogrywkę robię tylko między nrami 10 a 13. Dogrywki dobiegają końca, a na razie wiem tylko tyle, że każdy utwór z dolnej pary przegrałby z każdym z gornej, a poza tym... czeka mnie druga dogrywka.
No i jeszcze o parze 4 contra 57. Nie wyobrażam sobie, że czworeczka mogłaby przegrać (chociaż moim faworytem do zwycięstwa jest 12, ktora poradziła się z bardzo silną 13), chociaż jest tu ktoś, kto chyba nie wyobraża sobie, żeby mogła wygrać.
P.S. Do tego opisu pasuje równie dobrze jeszcze jeden wykonawca, bo też jest z kultowego zespołu, ale chyba o nim nie mówicie, bo jest w dolnej połówce.
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3244
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: Nasza Lista X

Post autor: Arkano »

5:3 dla gospodarzy.
W poprzedniej rundzie odpadł mój nr 2, teraz nr 1 będzie miał okazję go pomścić.
Nivo pisze:Chyba żyję na innej planecie, bo nie wiem o czym mówicie. Dla mnie z prawdziwych światowych topów na NL mieliśmy Queens of the Stone Age... i chyba tyle :P
Dla mnie Gabriel to przebój i wydaje mi się, że każdy to zna.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista X

Post autor: Grycek »

Pięć pojedynków jest bardzo wyrównanych (różnica 0/1 punktu). Głosowało na razie 20 osób.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista X

Post autor: Miszon »

Arkano pisze:5:3 dla gospodarzy.
W poprzedniej rundzie odpadł mój nr 2, teraz nr 1 będzie miał okazję go pomścić.
Nivo pisze:Chyba żyję na innej planecie, bo nie wiem o czym mówicie. Dla mnie z prawdziwych światowych topów na NL mieliśmy Queens of the Stone Age... i chyba tyle :P
Dla mnie Gabriel to przebój i wydaje mi się, że każdy to zna.
Zgadzam się. Kawałek jest od ładnych paru lat w moim Topie, jest Trójkowy, bo często go słyszałem chociażby w Trójkowym Expressie, jest szeroko znanym przebojem (był wykorzystany całkiem niedawno w jakiejś reklamie) i zasadniczo jest genialny. To, że nie był nigdy na LP3 to kwestia tego, że na początku wieku Lista miała kryzys, kiedy dużo świetnych rzeczy na niej nie było (wspomniane QotSA zresztą też).
Natomiast pewnie w eliminacjach by nie dostał mojego głosu, ze względu że zbyt dobrze znam. Ale później pewnie by wszystkich kosił, bo nie sądzę aby coś mogło mu zagrozić (nie słuchałem wszystkich propozycji, więc nie wiem. W tej 16-ce absolutnie nikt).
ODPOWIEDZ