Nasza Lista 8

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Kaczy1993
Posty: 1123
Rejestracja: sob sty 17, 2009 8:01 pm
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Nasza Lista 8

Post autor: Kaczy1993 »

At The Drive-In - One Armed Scissor
Osobiście to jest mój ulubiony projekt Omara. Cała płyta genialna, a ten utwór szczególnie :)
Cloud Cult - May Your Hearts Stay Strong
A to wynalazek mychartsa :D Dziękuję pięknie osobom, które zaraziły mnie tym kawałkiem :wink:
Tenacious D - Tribute
Szczególnie duży plus za tekst tego utworu. Swojego czasu słuchałem nałogowo :D
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista 8

Post autor: ku3a »

Kaczy1993 pisze:Cloud Cult - May Your Hearts Stay Strong
zastanawiałem się czy przypadkiem ktoś tego nie wrzuci ;-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8

Post autor: Miszon »

edit:
dorzuciłem 3 utwór w propozycjach. Jako że już parę osób się dopominało, to mają ;-).
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista 8

Post autor: krzysiek83 »

Miszon pisze: dorzuciłem 3 utwór w propozycjach. Jako że już parę osób się dopominało, to mają ;-).
A tam dopominało :mrgreen:
Wspominałeś przy okazji poprzedniej edycji, że o nich myślałeś, byłem pewien że ich wrzucisz tym razem :)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista 8

Post autor: abd3mz »

kajman pisze:1. 50-osobowy zespół grający mieszankę jazzrocka, progressive, awangardy na 13 skrzypiec, 11 saxofonów itd. W zestawie wielu znakomitych muzyków. No i pewne niektorzy się ucieszą, niektórzy wprost przeciwnie, bo to 21:35 (ale gdybym chciał wrzucić całość, to wyszłoby ponad 85 minut.
Centipede - Septober Energy - Part 1
Nie wiesz czy pominąłeś kto wyprodukował tą płytę?
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista 8

Post autor: ku3a »

Miszon pisze:Vader - Sword of the witcher - czyli Vader w nieco łagodniejszym, rockowym i przebojowym wydaniu. Z naszego eksportowego hitu, który sprzedał się w ponad 1 milionie egzemplarzy na świecie :-)
jeee :mrgreen: .
btw - fajnie się grało :-). dobrze, że to jeszcze było w erze przedrockiestrowej, bo teraz już bym na grę nie miał czasu ;-).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8

Post autor: Miszon »

Ja grałem tylko kilka godzin u kuzyna (sam początek w zamku, nieco mnie zawiódł, ale słyszałem że właśnie taki lekko zniechęcający jest), bo mój komputer nie chce uruchomić Wiedźmina niestety :evil: .
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:a czy Twoja selekcja odbywa się Twoją metodą? :mrgreen:
Hehe, bardziej natuaralną, ale trwa kilka godzin, zanim zdecyduję sie jaką trójkę wybrać
miszon pisze:Vader - Sword of the witcher - czyli Vader w nieco łagodniejszym, rockowym i przebojowym wydaniu. Z naszego eksportowego hitu, który sprzedał się w ponad 1 milionie egzemplarzy na świecie
A jednak będzie Vader. :) Ja skłaniałem się ku "Carnal", ale ten jest też niezły :)
ku3a pisze: btw - fajnie się grało :-). dobrze, że to jeszcze było w erze przedrockiestrowej, bo teraz już bym na grę nie miał czasu ;-).
Albo na Rockiestrę :mrgreen: :wink:
kajman
Posty: 64221
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista 8

Post autor: kajman »

abd3mz pisze:
kajman pisze:Centipede - Septober Energy - Part 1
Nie wiesz czy pominąłeś kto wyprodukował tą płytę?
Teraz już wiem. Jakiś Neon.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista 8

Post autor: abd3mz »

Robert Fripp. 8)
kajman
Posty: 64221
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista 8

Post autor: kajman »

abd3mz pisze:Robert Fripp. 8)
Myślałem, że chodzi Ci o wytwórnie. Pominąłem także szereg znaczących dla mnie osób grającycg na tej płycie.
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Nasza Lista 8

Post autor: Aro »

1. Rishloo - Zdzislaw - Zespół powstał pod koniec 2002 roku, w Seattle (USA). Ciągle zyskuje powszechne uznanie za dynamiczną muzykę i przepełnione emocjami występy na żywo. Ich muzyka oscyluje w dziedzinie epickiego progresywnego rocka, a inspiracje czerpią z najlepszych klasycznych twórców i chyba najbliżej mają do Toola .

2. The Veils - Larkspur - jak dla mnie jeden z najbardziej poruszających, niepokojących i niespodziewanie nawiedzonych utworów muzyki rockowej w tym roku.

3. IQ - The Province - Od wydania "Dark Matter" minęło 5 lat,(choć mogło się wydawać że już sczezli naturalnie dawno dawno temu) a w tym czasie w zespole nastąpiły zmiany personalne, z IQ nie gra już Martin Orford ani Paul Cook, a w ich miejsce pojawiły się nowe twarze. Nad całością czuwa jednak stary lis Peter Nicholls .

4. KruK - Reality (It's A Foolish Cry) - autorski debiut grupy , uznawanej za jedną z nadziei polskiej sceny rockowej. Utwór pochodzi z albumu "Before He'll Kill You" wydanego pod koniec lutego 2009 roku.

Całość : 35.17



BONUS:

Licorea - Elegia

Historię Licorei - jak to w życiu - kształtują rozstania. Najpierw, w 2001 roku, Bart powiedział parę brzydkich słów o narzeczonej kolegi z zespołu i w rezultacie musiał opuścić Indukti. Niewiele później wokalista zespołu Bian wyjechał myć szyby na stacji benzynowej w Ohio, zostawiając w kraju pogrążoną w nieutulonym żalu sekcję rytmiczną - Filara i Rowka. Trójka opuszczonych znała się wcześniej i niezbyt za sobą przepadała, lecz w końcu postanowili założyć zespół, widząc w tym świetną okazję do wzajemnych mentalnych tortur.
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Nasza Lista 8

Post autor: bear »

Aro pisze:4. KruK - Reality (It's A Foolish Cry)
no i odpadł mi pewniak, ale to dobrze, bo będę mógł na niego głosować 8) Zresztą, z propozycji Aro wszystkie 3znane mi utwory mogą być w mojej czołówce (nie znam tylko pierwszego).
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Nasza Lista 8

Post autor: bear »

Cisza Jak Ta "W naszym niebie"
A więc coś z poezji śpiewanej. Biorąc pod uwagę popularność tego utworu w niektórych kręgach na tym forum, liczę na dobry wynik :wink:

Jean Lubera i Piotr Nalepa "Czarno-czarny film"
Fenomelny cover Breakout'u. Ciągle się rozpływam gdy to słyszę, i ciągle nie może mi się zmudzić. Bo to chyba jeden z tych utworów, które nie nudzą się nigdy. No i - biorąc pod uwagę popularność... 8)

Lacrimosa "Ich verlasse heut' dein Herz"
A więc coś starszego. To nic, że po niemiecku. Mój ukochany fragment z ukochanej płyty "Elodia". Utwór z mojej setki wszech czasów.
Awatar użytkownika
Yoda
Posty: 802
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 1:40 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nasza Lista 8

Post autor: Yoda »

bear pisze:[Lacrimosa "Ich verlasse heut' dein Herz"
Zastanawiałem się nad wrzuceniem Lacrimosy, ale ostatecznie chyba bym jej nie umieslił, dlatego bardzo się cieszę, że wrzucił ją ktoś inny :D
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista 8

Post autor: Grycek »

bear pisze: Zresztą, z propozycji Aro wszystkie 3znane mi utwory mogą być w mojej czołówce (nie znam tylko pierwszego).
Teoretycznie ideą NL jest promowanie mało znanych utworów, czyli niewskazane jest głosowanie na utwory, które już się zna. Oczywiście nie jestem w stanie w żaden sposób tego zweryfikować.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista 8

Post autor: ku3a »

czy można zgłosić utwór w których gościnnie w tle gra ktoś kto jest dobrze znany? choć to nie jest instrument, z którym ta osoba jest kojarzona (bo jest znana jako wokalista). to nie był singiel i raczej nie będzie, więc nie da się zweryfikować czy byłby podany jako współwykonawca, ale osobiście bardzo wątpie, bo to tylko gościnny występ w tle.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista 8

Post autor: Grycek »

ku3a pisze:czy można zgłosić utwór w których gościnnie w tle gra ktoś kto jest dobrze znany? choć to nie jest instrument, z którym ta osoba jest kojarzona (bo jest znana jako wokalista). to nie był singiel i raczej nie będzie, więc nie da się zweryfikować czy byłby podany jako współwykonawca, ale osobiście bardzo wątpie, bo to tylko gościnny występ w tle.
Jeśli nie jest podany, jako wykonawca (np. A.B. & C. D. - Jakiś utwór) to można.
kajman
Posty: 64221
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista 8

Post autor: kajman »

A ja się z Gryckiem nie zgadzam. To jeżeli znałbym wszystkie, które mi się podobają, to mam głosować na te, które mi się nie podobają? Złożeniem jest promocja rzeczy mniej znanych w ogóle, a nie mniej mi znanych.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasza Lista 8

Post autor: Gary »

Mam to samo zdanie co kajman. A nie zawsze piosenka, którą znałem wcześniej i mi się podobała dostawała ode mnie punkty, gdyż rywale byli jeszcze lepsi.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista 8

Post autor: ku3a »

Grycek pisze:Jeśli nie jest podany, jako wykonawca (np. A.B. & C. D. - Jakiś utwór) to można.
no ale to właśnie ciężko zweryfikować, bo nie było na singlu i nigdzie osobno nie było wymieniane. We wkładce do płyty oczywiście jest wymieniony w "creditsach", ale na takich samach prawach jak inni, nie jako żadna gwiazda.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8

Post autor: Miszon »

Wydaje mi się, że podaj o co ci chodzi, to stwierdzimy, czy można ;-).

Co do głosowania na znane rzeczy - no cóż, zdarza mi się, ale w eliminacjach raczej nie. No, chyba że nie ma wyboru, jak bodajże w poprzedniej edycji kiedy to musiałbym głosować na rzeczy niespecjalnie mi się podobające.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8

Post autor: tadzio3 »

bear pisze:Cisza Jak Ta "W naszym niebie"
A więc coś z poezji śpiewanej. Biorąc pod uwagę popularność tego utworu w niektórych kręgach na tym forum, liczę na dobry wynik :wink:

Jean Lubera i Piotr Nalepa "Czarno-czarny film"
Fenomelny cover Breakout'u. Ciągle się rozpływam gdy to słyszę, i ciągle nie może mi się zmudzić. Bo to chyba jeden z tych utworów, które nie nudzą się nigdy. No i - biorąc pod uwagę popularność... 8)

Lacrimosa "Ich verlasse heut' dein Herz"
A więc coś starszego. To nic, że po niemiecku. Mój ukochany fragment z ukochanej płyty "Elodia". Utwór z mojej setki wszech czasów.
No no Bear - pojechałeś hiciorami! Wszystkie znam, a Cisza Jak ta na 95% ma moje pierwsze miejsce! :) Może tego nie powinienem pisać, ale w sumie trudno się tego nie domyśleć znając moją listę 8)
kajman
Posty: 64221
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista 8

Post autor: kajman »

Znam 12 utworów, z czego na pewno 8 będzie w mojej czołowce, 3 kolejne to zobaczymy i jeden na pewno nisko.
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Nasza Lista 8

Post autor: bear »

Dla mnie sprawa jest prosta.
Na pewno sumiennie odsłucham wszystkie zgłoszone utwory.
jeśli te których jeszcze nie znam będą lepsze od tych które już znam, zagłosuję na te świeżo poznane.
ale na pewno nie będę dyskwalifikował tych które znam, bo w większości są to świetne numery i byłoby to wbrew mnie, ale też nie będę ich faworyzował.
mam nadzieję, że to jasne i zrozumiałe.
ODPOWIEDZ