Nasza Lista 4?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

dominik_fi coś podobnego pisze:NIE
A mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź :) ?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Grycek pisze:
dominik_fi coś podobnego pisze:NIE
A mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź :) ?
Pomijając jej treść, to wypowiedź wygląda naprawdę bardzo ładnie. :)
kajman
Posty: 64175
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

A ja jestem za 4 edycją normalną i nic nie mam przeciwko świątecznej, ale jeżeli już to na normalnych zasadach, czyli piosenki artystów jak dotąd, runda wstępna i puchar. Tylko można nieco skrócić termin zgłaszania utworów i głosowanie na rundę wstępną. To drugie nie będzie takie złe, bo jednak raczej będą to krótsze utwory.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Widze, że jesteście BARDZO sceptycznie nastawieni do Listy świątecznej. Zupełnie nie podzielam waszego pesymizmu. W moim przypadku piosenki świąteczne są we mnie bardziej zakorzenione niż wiele innych utworów, nawet tych największych. Dlatego szkoda by było rezygnować z tego pomysłu lub okrajać go maksymalnie...
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

Grycek pisze:Moja opinia jest taka:
- IV edycja normalna na dotychczasowych zasadach. Mogą być drobne kosmetyczne zmiany. Dobrym terminem rozpoczęcia byłby chyba 4 listopad.
- edycja świąteczna. Jestem trochę sceptycznie do tego nastawiony. Jeśli już to nienumerowana minedycja. Każdy wrzuca po jednym utworze i od razu bez eliminacji są rozlosowane pary. Ja mam swój jeden typ tylko jest jeden problem. Szukam tego utworu od pół roku i nigdzie go nie ma. Może przez najbliższe miesiące uda mi się go zdobyć.
Popieram. Przyznaję, że jestem sceptycznie nastawiony do listy świątecznej, jednak powody dotyczą głównie moich gustów - nie przepadam po prostu za "okolicznościowymi" nagraniami. Ale miniedycja, dlaczego nie?
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Ja nie jestem optymistycznie nastawiony co do listy świątecznej.

A może tak (pobocznie) zrobić małe podsumowanko tych 3 edycji i każdy stworzyłby top 10 najlepszych własnym zdaniem utworów, które pojawiły się w "naszej liście"? Najlepiej aby nie sugerować się ostatecznymi wynikami każdej z edycji, a nawet tym jak sami głosowaliśmy, tylko wybierzmy z perspektywy czasu na czysto 10 piosenek, które najbardziej nam się spodobały we wszystkich edycjach. Oczywiście najlepiej byłoby omijac własne typy. Jestem ciekawy jaki utwór zbiera największą nasza sympatię.
Co wy na to?
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

mysle, ze to calkiem fajny pomysl, ale po trzech edycjach to raczej za szybko. Moim zdaniem najszybciej po pieciu moznaby takie cos zrobic.
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5015
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

tadzio3 pisze:A może tak (pobocznie) zrobić małe podsumowanko tych 3 edycji i każdy stworzyłby top 10 najlepszych własnym zdaniem utworów, które pojawiły się w "naszej liście"?
Dobry pomysł, ciekawe kto by wygrał (Funeral???)


Co do Naszej Listy 4 wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłaby edycja z coverami. O ile pamiętam przed trzecią edycją ktoś zgłaszał taką propozycję i parę osób było zainteresowanych.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Myślę, że i po 3 edycjach jest mnóstwo piosenek z których możemy wybierac top 10.

Top z coverami jest trochę zbyteczny, gdyż i tak w każdej edycji pojawia się po kilka.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22017
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

ja przychylam się do propozycji Ku3y aby jeszcze poczekać z podsumowywaniem edycji NL. Już kiedyś pisałem o lidze mistrzów :-) ale ja bym poczekał nawet do 10 edycji. Przecież to jest tylko podsumowanie, nikt tu już nic nowego nie pozna. To już lepiej mini edycję świąteczną. Każdy wrzuciłby po 1-2 kawałki (zależy od ilości chętnych) i bez eliminacji, tak aby zakończenie nastąpiło przed Świętami :-)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Yacy pisze:ja przychylam się do propozycji Ku3y aby jeszcze poczekać z podsumowywaniem edycji NL. Już kiedyś pisałem o lidze mistrzów :-) ale ja bym poczekał nawet do 10 edycji. Przecież to jest tylko podsumowanie, nikt tu już nic nowego nie pozna.
Ale to nie miała by byc kolejna edycja, tylko poboczna, niezależna od naszej listy zabawa.
A po 10 edycji można zrobić kolejne głosowanie :)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

adr pisze:Co do Naszej Listy 4 wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłaby edycja z coverami. O ile pamiętam przed trzecią edycją ktoś zgłaszał taką propozycję i parę osób było zainteresowanych.
Nie wiem, czy przypadkiem nie zgłaszał też ktoś takich edycji:
- wersja z utworami śmiesznymi tekstowo,
- wersja z utworami śpiewanymi w językach innych niż polski i angielski.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Robinson pisze: - wersja z utworami śmiesznymi tekstowo,
Raczej Nie
Robinson pisze: - wersja z utworami śpiewanymi w językach innych niż polski i angielski.
Popieram

A po 8 edycjach 8 najlepszych utworów z każdej (w sumie 64) i możemy zrobić Naszolistową Lige Mistrzów :D
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

stavanger pisze:A po 8 edycjach 8 najlepszych utworów z każdej (w sumie 64) i możemy zrobić Naszolistową Lige Mistrzów :D
Heh, z podziałem na grupy i mecze u siebie i na wyjeździe? ;)
A 3 miejsce z każdej grupy przechodziłoby do Naszolistowego Pucharu UEFA? :lol:
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Miszon pisze:
stavanger pisze:A po 8 edycjach 8 najlepszych utworów z każdej (w sumie 64) i możemy zrobić Naszolistową Lige Mistrzów :D
Heh, z podziałem na grupy i mecze u siebie i na wyjeździe? ;)
A 3 miejsce z każdej grupy przechodziłoby do Naszolistowego Pucharu UEFA? :lol:
I czasami niektóre takty dostawałyby żółte i czerwone kartki.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

i zrobilibysmy ranking userów, zeby wiedziec kto ile utworow moze wystawic w nastepnej edycji :P
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

A zwycięzca trofeum otrzymuje możliwośc wystąpienia w następnej edycji bez eliminacji :lol:
Po za tym trzeba zrobić rozgrywki regionalne aby wyłaniac mistrzów. :lol:
No i świstak siedzi...
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Ależ pięknie się rozmowa układa a czas leci święta (1.11; 11.11; 6.12; 24.12) co raz bliżej i przydałoby się dopracować szczegóły listy specjalnej świątecznej.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Skopiuję post z tematu Nasza Lista III.
dominik_fi pisze:
abd3mz pisze:@dominik_fi Twoje propozycje są ciekawe, ale -jakby to ująć- wolałbym aby nie były pod szyldem "Nasza Lista", ale jakimś innym.
Ale niewiem czy jest sens tworzyć coś nowego, lepiej nazwać to po prostu nasza lista - ...
Wyraziłem się niezbyt jasno. Moja wina. Najlepiej opisał to co miałem na myśli Grycek.
Grycek pisze: - edycja świąteczna. Jestem trochę sceptycznie do tego nastawiony. Jeśli już to nienumerowana minedycja.
W innym miejscu też zgadzam się z Gryckiem (to się robi niebezpieczne :wink: )
Grycek pisze: Moja opinia jest taka:
- IV edycja normalna na dotychczasowych zasadach. Mogą być drobne kosmetyczne zmiany. Dobrym terminem rozpoczęcia byłby chyba 4 listopad.
Na koniec jeszcze zaznaczę, że jeśli byłaby edycja świąteczna to raczej nie brałbym w niej udziału. Co innego w przypadku muzyki ciszy czy coverów.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Tak sobie pomyślałem, że ze specjalnych edycji najwięcej miałbym do zaoferowania jezeli chodzi o piosenki nie-angielsko i nie-polskojęzyczne
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Po zastanowieniu odniosę się do kilku aspektów poruszonych w tym temacie.
Nagroda dla zwycięzcy
Trzeba się nad tym zastanowić. Wiadomo satysfakcja, ale może coś więcej ? Dodatkowe utwory mogłyby zdominować kolejne edycje. Gdyby ktoś ;) zwyciężył w 3 edycjach to miałby 6 utworów ! Może zamiast tego większa ilość punktów. Np. 11 miejsce - 1 pkt, i każde kolejne za każdą wygraną edycję możliwość wybrania 12 miejsca za 1 pkt itd. Co o tym sądzicie ?
Specjalne edycje
Jestem za tym, aby specjalne edycje odbywały się pod następującymi warunkami:
- edycja nienumerowana
- znajdzie się chętny do poprowadzenia
- wystarczająca liczba chętnych do udziału (nie wiem tylko czy ustalić sztywną liczbę uczestników czy zostawić to pod osąd forowiczów?)
- zachowanie umiaru. Co przez to rozumiem ? Jednocześnie Top Pink Floyd, Nasza Lista IV, Nasza Lista - covery...
Zwykłe edycje
Numerowane edycje na dotychczasowych zasadach, wraz ze zmianą zaproponowaną przez Robinsona.
Robinson pisze:Otóż, jeżeli 2 utwory miałyby taką samą ilość punktów, to niżej klasyfikowałbym utwór, którego "autor" nie zagłosował w eliminacjach.
To na razie tyle.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Tak...
Myślę, żę
Robinson pisze:Otóż, jeżeli 2 utwory miałyby taką samą ilość punktów, to niżej klasyfikowałbym utwór, którego "autor" nie zagłosował w eliminacjach.
skomplikowałoby mi mocno życie. Jest już chyba z 7 warunków ustalania kolejności utowrów. Wszystkie oprócz chyba jednego ustalane są na podstawie oddanych głosów(a nie tych nieoddanych). Poza tym dość rzadko byłaby wykorzystywana powyżej podana reguła.
Jednak uważam, że należałoby wprowadzić zakaz głosowania w fazie pucharowej jeśli ktoś nie głosował w eliminacjach.(W tej edycji dość wątpliwe były dla mnie głosy Ady ,ktra głosowała tylko w jednej fazie pucharowej)

Kolejna kwestia Nivo wspomniał o głosowaniu na wszystkie utwory. Chodziło o to, aby po pierwszej fazie pucharowej dalej głosować na 16 par. ?

Dobrym pomysłem jest nagrodzenie zwycięzcy NL możliwością umieszczenia dodatkowego utworu w kolejnej edycji.
Yacy, będziesz mógł wrzucić 4 utwory na NL4 :)

Co do terminów 04-11. 11. 2007 zgłaszanie utworów. 11-25. 11. 2007 eliminacje, a potem...
Faza pucharowa w czasie, kiedy mam kolokwia i egzaminy połówkowe :D
Nie wiem jak to wypadnie.


Ile jest chętnych na NL świąteczną? Przydałoby się co najmniej 8 osób.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Grycek pisze:Jednak uważam, że należałoby wprowadzić zakaz głosowania w fazie pucharowej jeśli ktoś nie głosował w eliminacjach.
Popieram w 100%. Albo ktoś bierze udział w całości albo nie (tzn. po wrzuceniu swojej 3 czy 4)

Ja jeszcze mam jeden pomysł dla tych którzy nie mogli by głosować w fazie pucharowej.
Chodzi o to, że np. jeśli będzie wszystkich piosenek do wybory np. 60 i ja wiem że tylko mogę wziąć udział w eliminacjach, to ustawiam sobie te wszystkie 60 piosenek w kolejności takiej jak w eliminacjach, ale dalsze miejsca też ustawiamy według ulubionych utworów. I taką listę z 60 utworami dostaje od nas Grycek. I on już wie, że ja nie będę mógł brać udziału w kolejnych etapach fazie pucharowej. Więc Grycek brałby z tej listy pierwszą 10 do eliminacji jak moje typy, a następnie w fazie pucharowej spotykają sie piosenki z xxx z piosenką yyy i Grycek patrzyłby na moją listę 60 piosenek i widzi, że u mnie piosenka xxx jest na miejscu 40 a piosenka yyy na 20 i Grycek wstawiałby w tej parze jako mój typ piosenkę z miejsca wyższego.

I teraz jeszcze takie 2 możliwości.
1.Gdybym np. wrócił od którejś rundy i mógłbym już głosować, zgłaszam to odpowiednio wcześniej Grycekowi, i on już nie bierze pod uwagę tej listy tylko czeka na maila z moimi typami.
2.Albo gdybym np. wrócił od którejś rundy i mógłbym już głosować, to i tak nie wolno już mi brać udziału do końca NL bo, trzeba docenić poświęcenie i ciężką pracę jaką Grycek musi robić.

I najważniejsze co o tym myślisz Grycek, oraz inni uczestnicy NL :?::?::?::?:
Grycek pisze: Kolejna kwestia Nivo wspomniał o głosowaniu na wszystkie utwory. Chodziło o to, aby po pierwszej fazie pucharowej dalej głosować na 16 par. ?
Myślę, że chodziło o to żeby był przymus głosowania (wyboru) piosenki z każdej pary.
I z tym się nie zgadzam, bo jak nic mi się w jakiejś parze nie podoba do dlaczego mam na to głosować.
Grycek pisze: Dobrym pomysłem jest nagrodzenie zwycięzcy NL możliwością umieszczenia dodatkowego utworu w kolejnej edycji.
Yacy, będziesz mógł wrzucić 4 utwory na NL4 :)
Popieram w 100%
Grycek pisze: Co do terminów 04-11. 11. 2007 zgłaszanie utworów. 11-25. 11. 2007 eliminacje, a potem...
Myślę, że czas jest dobry.
Grycek pisze: Ile jest chętnych na NL świąteczną? Przydałoby się co najmniej 8 osób.
Ja jestem jak najbardziej chętny, tylko że pewnie jest sam jedyny :(
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22017
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

dominik_fi pisze:Ja jeszcze mam jeden pomysł dla tych którzy nie mogli by głosować w fazie pucharowej. .....

I on już wie, że ja nie będę mógł brać udziału w kolejnych etapach fazie pucharowej. Więc Grycek brałby z tej listy pierwszą 10 do eliminacji jak moje typy, ....
Pomysł świetny tylko wszystko zależy od tego ile zapłacisz za to Gryckowi? Bo jeśli dostanie takich maili np. 5 to myślę że pochłonie Go to bez reszty... To ma być zabawa nie tylko dla nas ale też dla Grycka, a nie ciężka wręcz, w tym przypadku, juz fizyczna robota. tym bardziej że coś wspomniał o egzaminach... Nie chcę tu występować jako rzecznik Grycka ale ... nie mogłem sie powstrzymać od komentarza.

Po przemysleniu uważam że pomysł z braniem udziału albo w całej zabawie od eliminacji albo wcale jest ok. Tylko bez maili z naszymi 60-tkami ;-)

Ja jestem chętny do NL świątecznej - mimo że nie wiem w jakiej formie ale tak :-)

Dzięki za dodatkową nagrodę ;-)
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Yacy pisze:Dzięki za dodatkową nagrodę ;-)
Nie ma co się cieszyć, bo przez to od ćwierćfinału będziesz głosować tylko na miejsca 9-16 :lol:
ODPOWIEDZ