Nasza Lista 4?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Nasza Lista 4?

Post autor: Grycek »

Pada dużo propozycji co do następnej edycji Naszej Listy.
Przede wszystkim. Kiedy i na jakich zasadach?
dominik_fi pisze:
jackal pisze:to co, kiedy Nasza Lista IV? :)
Mam nadzieję, że tym razem nie będzie to zwykła lista.

1. Tak sobie pomyślałem, że nieco można by zmienić reguł na jedną rundę i zrobić listę z piosenkami zespołów granych na liście, ale tylko tych kawałków które w nie lub w topie się nie znalazły. Przecież są takie kawałki, mało znane i rzadko grane w radiu.

2. Albo ten drugi pomysł o którym już debatowaliśmy. Że lista piosenek z jakiegoś gatunku muzyki.

3. Mam jeszcze trzeci, ale to już chyba niezbyt ciekawa propozycji. Żeby przejść po kolej cały alfabet list piosenek lub zespołów na literę A, B, C, ...

4. Jeszcze inna propozycja to lista piosenek trwających do określonego czasu, np. piosenki do 2 lub 3 min, piosenki od 4 do 5(6)min, piosenki od 5(6)min do 8(10) i więcej.

5.Mam jeszcze jeden pomysł. Nasza Lista z piosenkami z jakiejś dekady. Np. z lat 60, 70, 80, 90 - tych, naturalnie tylko te kawałki które nie były na liście czy topie.
to na razie tyle jak coś jeszcze wymyślę to dodam
tadzio3 pisze:A ja bym proponował top trochę związany z LP3. Otóz kazdy by wybrał piosenki, które zatrzymały się na poczekalni i nigdy nie weszły do podstawowego zestawienia. Byłby to taki troche top niedocenionych piosenek na liście, a my wybierzemy ten najbardziej niedoceniony, a lubiany przez nas.
Grycek pisze: Co wy na to, żeby następna edycja "Naszej Listy" była edycją specjalną? Padały różne propozycje: utwory śmieszne(to jest dość subiektywne), utwory polskie, covery, może utwory wykonywane live itd.
Jakie są wasze opinie?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Ja bym jeszcze wkleił wypowiedź Robinsona bo mi to bardzo odpowiada :-)
Robinson pisze:Przerwa może być. Oby niezbyt długa. :)
Ja byłbym za tym, żeby utwory wrzucać na przełomie października i listopada, a udostępnić do ściągania tuż po zakończeniu Topu Pink Floyd, czyli 4/5 XI. Eliminacje do ok. 25 XI. :)
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

I jest jeszcze jedna kwestia.
Czy dyskwalifikujemy Yacego ,czy nie? :twisted:
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Grycek pisze:I jest jeszcze jedna kwestia.
Czy dyskwalifikujemy Yacego ,czy nie? :twisted:
Oczywiście, że tak. :wink:
:lol:
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Ja jestem wręcz zdania, że zwycięzca powinien mieć możliwośc wysłania 4 utworu - w końcu jakaś nagroda powinna być :!:
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

A ja myślę, że powinniśmy myśleć też jednocześnie nad edycją 5. Bo po 4 będzie mało czasu na zastanawianie się i dyskusje tylko powinniśmy po 4 zacząć wysyłać piosenki do edycji piątej.
Która mogłaby wypaść w okresie świątecznym i było by super gdyby ta piąta była z piosenką świąteczną.

A czwarta może być i zwykła już sam nie wiem, ale najbardziej mi zależy na tym aby 5 była w święta i świąteczna.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Post autor: Nivo »

Nie, bo Yacy musi wrzucić swoje utwory, bo zawsze coś dobrego wrzuci... to byłby cios poniżej pasa :) W końcu passa się przerwie :) A tak zostanie wiecznym zwycięzcą :lol:

Głosuję za całkowicie standardową edycją z zastrzeżeniem, że w II etapie głosujemy cały czas na wszystkie utwory :)
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Nivo pisze:Głosuję za całkowicie standardową edycją z zastrzeżeniem, że w II etapie głosujemy cały czas na wszystkie utwory :)
Nie może być takiej zasady bo nawet na LP3 nie trzeba oddawać głosów na max ilość utworów to raz a dwa dlaczego mam głosować na utwory czy też pary które mi się nie podobają?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Abstrahując nieco od kwestii terminu IV edycji, miałbym pewną propozycję, która chyba jednak większości się nie spodoba, ale za to zmobilizowałaby do głosowania w eliminacjach wszystkich, którzy wrzucają swoje propozycje.
Otóż Grycek ma tam ściśle ustalony sposób w jaki rozstrzyga wyniki w przypadku identycznej ilości punktów. I bardzo dobrze, że jest taki szczegółowy sposób, ale ja dodałbym jeszcze 1 warunek (i to na pozycji nr 1). Otóż, jeżeli 2 utwory miałyby taką samą ilość punktów, to niżej klasyfikowałbym utwór, którego "autor" nie zagłosował w eliminacjach.
Czy mam to udziwnienie spróbować uzasadnić czy moja intencja jest raczej jasna?
Proszę tylko nie rzucać we mnie jajkami ani pomidorami. ;)
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

W tych eliminacjach z osób zgłaszających swoje utwory nie głosował tylko mrsap.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Grycek pisze:W tych eliminacjach z osób zgłaszających swoje utwory nie głosował tylko mrsap.
Tak, tak, nie chodzi mi o to, że było za mało głosujących, tylko o to, że osoba niegłosująca w eliminacjach automatycznie (ale w niewielkim stopniu) zwiększa szanse swoich własnych utworów na ich wejście do 32 lub na uzyskanie wyższego miejsca.
retry2
Posty: 267
Rejestracja: wt sie 21, 2007 12:17 am
Lokalizacja: ???

Post autor: retry2 »

Myślę, że kolejna edycja NL powinna odbyć się wg. dotychczasowych zasad. Edycja specjalna jakoś mnie nie przekonuje. Co do terminu - w związku z dosyć jak dla mnie intensywnymi topami Pink Floyd i The Beatles dobrze byłoby trochę poczekać. Połowa listopada to doskonały termin na początek dwutygodniowego okresu zgłaszania propozycji.
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

Nivo pisze:Głosuję za całkowicie standardową edycją z zastrzeżeniem, że w II etapie głosujemy cały czas na wszystkie utwory :)
Kwestia standardowej edycji - popieram. Wydania specjalne jakoś mnie nie przekonują, nie widzę wówczas możliwości wybrania naprawdę wartościowych według mnie utworów, mając na uwadze swego rodzaju rygory, narzucone odgórnie.
Glosowanie na wszystkie utwory - nie popieram. Nie mam ochoty eliminować utworów metodą mniejszego zła
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Robinson pisze:
Grycek pisze:W tych eliminacjach z osób zgłaszających swoje utwory nie głosował tylko mrsap.
Tak, tak, nie chodzi mi o to, że było za mało głosujących, tylko o to, że osoba niegłosująca w eliminacjach automatycznie (ale w niewielkim stopniu) zwiększa szanse swoich własnych utworów na ich wejście do 32 lub na uzyskanie wyższego miejsca.
Jeśli chodzi o eliminacje to w sumie dobry pomysł, żeby każdy głosował na 10, ale w następnych etapach nie wiem dlaczego miałby być jakiś przymus głosowania na kiepskie kawałki. Choć i tak jak by ktoś w eliminacjach nie zagłosował to jakoś by trzeba było go "ukarać" tylko jak? Usunięciem piosenki? A jeśli na ten kawałek głosowało dużo osób i byłby na 1m.
Zasada powinna być taka. Kto nie głosuje w eliminacjach ten nie może głosować w kolejnych etapach ale jego piosenki zostają.
retry2 pisze:Myślę, że kolejna edycja NL powinna odbyć się wg. dotychczasowych zasad.
już kiedyś rozmawialiśmy, żeby jeszcze zrobić zwykłą edycję nr.3. a potem pomyśleć.
jackal pisze:Kwestia standardowej edycji - popieram. Wydania specjalne jakoś mnie nie przekonują, nie widzę wówczas możliwości wybrania naprawdę wartościowych według mnie utworów, mając na uwadze swego rodzaju rygory, narzucone odgórnie.
Glosowanie na wszystkie utwory - nie popieram. Nie mam ochoty eliminować utworów metodą mniejszego zła
Argument o niemożliwości wybierania wartościowych kawałków mnie jakoś nie przekonuję. A dlaczego np. w liście świątecznej, która mam nadzieję będzie, nie maiło by znaleźć się coś wartościowego?
Rozumując w twój sposób mogę powiedzieć tak samo o obecnych edycjach, że obecnie rygor też istnieję bo można zgłaszać tylko 3 piosenki. A w topie wszech czasów też masz podanych tylko "kilkadziesiąt" piosenek, czy w nim nie bierzesz udziału?

Glosowanie na wszystkie utwory ja też nie popieram.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

dominik_fi pisze:Jeśli chodzi o eliminacje to w sumie dobry pomysł, żeby każdy głosował na 10, ale w następnych etapach nie wiem dlaczego miałby być jakiś przymus głosowania na kiepskie kawałki.
W mojej propozycji nie ma nic o "przymusie" głosowania w kolejnych rundach. Moja propozycja dotyczy tylko i wyłącznie etapu eliminacji, bo w dalszych rundach ta propozycja nie ma sensu, gdyż w kolejnych rundach nie ma możliwości faworyzowania swoich utworów, gdyż jest zakaz głosowania na propozycje zgłoszone przez samego siebie.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

dominik_fi pisze:Choć i tak jak by ktoś w eliminacjach nie zagłosował to jakoś by trzeba było go "ukarać" tylko jak? Usunięciem piosenki? A jeśli na ten kawałek głosowało dużo osób i byłby na 1m.
Zasada powinna być taka. Kto nie głosuje w eliminacjach ten nie może głosować w kolejnych etapach ale jego piosenki zostają.
:shock: :shock: :shock: a jeśli ktoś nie może to co ma udowadniac wypisem ze szpitala ? Usunięcie piosenki :shock: A po co zmieniać coś co dobrze funkcjonuje? Co Ci przeszkadza że ktoś raz głosuje a raz nie. Po co te ograniczenia?

Grycek proszę nie zmieniaj raz przyjętych, trzy razy sprawdzonych zasad!!! Kosmetyka tak - rewolucja nie!!!
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Robinson pisze:Czy mam to udziwnienie spróbować uzasadnić czy moja intencja jest raczej jasna?
ja poproszę o uzasadnienie bo dopiero teraz doczytałem że to Ty zacząłeś. Tak mnie zszokował post dominika_fi o zakazie głosowania w dalszych etapach ;-)

I żeby nie było wątpliwości : do tej pory zawsze głosowałem w eliminacjach i mam zamiar dalej to robić ( być może nawet kiedyś uda mi się zagłosować w finale :mrgreen: ). Mało tego - w kolejnych rundach tam gdzie mogę :mrgreen: zawsze wybieram utwór bo ZAWSZE jeden jest słabszy od innego. Ja po prostu reaguję alergicznie jak ktoś potencjalnie mi czegoś chce zabronic lub ograniczyć. Co prawda odczulam sie ale to niewiele daje jak widać.

Więc co szkodzi że ktoś wstawi swoje utwory i potem zagłosuje dopiero w finale na przykład? Że zwiększa szanse swych utworów - niezłe :-) :-) :-)
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Robinson, masz rację w twojej nic niema ale padła w innym poście od Nivo propozycja, przymusu głosowania w II rundzie. I to mu błąd, że tego nie zaznaczyłem.

Yacy pisze:
dominik_fi pisze:Choć i tak jak by ktoś w eliminacjach nie zagłosował to jakoś by trzeba było go "ukarać" tylko jak? Usunięciem piosenki? A jeśli na ten kawałek głosowało dużo osób i byłby na 1m.
Zasada powinna być taka. Kto nie głosuje w eliminacjach ten nie może głosować w kolejnych etapach ale jego piosenki zostają.
:shock: :shock: :shock: a jeśli ktoś nie może to co ma udowadniac wypisem ze szpitala ? Usunięcie piosenki :shock: A po co zmieniać coś co dobrze funkcjonuje? Co Ci przeszkadza że ktoś raz głosuje a raz nie. Po co te ograniczenia?
Czy to ja dałem ten pomysł ja si ę tylko zastanawim po co ten pomysł skoro właśnie nie byłoby możliwości żadnej egzekwowania tego. A co do usuwania piosenek to przeczytaj sobie całą moją wypowiedz, a nie co któreś słowo, gwarantuje że nie znajdziesz tam propozycji z mojej strony do usuwania piosenek. To ja powinienem być w szoku :shock: tak wybiórczym czytaniem z twojej strony, ale bardziej jestem :twisted: , oczywiście :wink:

Ja też się odczulam, a raczej po 5 latach właśnie tydzień temu skończyłem :D
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Yacy pisze:
Robinson pisze:Czy mam to udziwnienie spróbować uzasadnić czy moja intencja jest raczej jasna?
ja poproszę o uzasadnienie bo dopiero teraz doczytałem że to Ty zacząłeś. Tak mnie zszokował post dominika_fi o zakazie głosowania w dalszych etapach ;-)
Post Dominika "nieco" odbiegł od idei, którą ja podałem. Trochę przesadził z usuwaniem utworów, z zakazem udziału w dalszych rundach, itd.

Otóż, w skrócie rzecz ujmując, niegłosowanie w eliminacjach ma mniej więcej takie samo znaczenie jak zagłosowanie na swój własny utwór w późniejszych rundach.

Podam to na przykładzie kolegi mrsap, który nie zagłosował w eliminacjach, a jego utwory zajęły miejsca 22, 27 i 45, co widać w tym pliku Grycka:
http://chomikuj.pl/adam_gr/Nasza+Lista/ ... inacje.xls

// Oczywiście nic nie mam do mrsapa :P Wręcz przeciwnie - głosowałem na 1 z jego utworów, ale akurat mrsap jest tu dobrym przykładem. //

Załóżmy (dość drastycznie), że mrsap zagłosowałby na takie utwory:
God Is An Astronaut- Fragile
Clint Mansell - Summer Overture
Ratatat - Kennedy
Rihanna - Umbrella
Pineapple Thief - Wilting Violet
Zielone Żabki - Kultura
Peter Pan - Smiling In The Rain
Die Toten Hosen - Alles aus liebe
Tierra Santa - Alas de fuego
Blood Sweat And Tears - Spinning Wheel

Wtedy jego utwór Finger Eleven - Paralyzer niestety nie wszedłby do I rundy. A nie głosując, teoretycznie pomógł swojemu utworowi pozostać w grze.

Nie chodzi tu tylko o całkowite wypadnięcie z I rundy. Wystarczyłoby, że zagłosowałby na 1-2 utwory z wyżej wymienionych i jego utwór spadłby w klasyfikacji np. o 2 miejsca, co spowodowałoby, że w I rundzie jego utwór spotkałby się z teoretycznie silniejszym przeciwnikiem. Mrsap nie zagłosował, więc niejako pomógł swojemu utworowi spotkać się ze słabszym rywalem. Tak to wygląda. Moja propozycja to tylko wyrównanie szans wszystkich zgłoszonych utworów.

Przepraszam mrsapa za tak bezwzględne wykorzystanie go w tych dywagacjach teoretycznych. :)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Już kolejna edycja? Dajcie odpocząć trochę. :wink:
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Robinson ty tylko podałeś zasadę żeby każdy głosował i że jak nie zagłosuje to będzie tak jakby głosował na swój utwór. To proszę przypomnij jaka to zasada, co się dzieję jak ktoś zagłosuje na swój kawałek i jak by się to miało do niezagłosowania w eliminacjach.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

dominik_fi pisze: Jeśli chodzi o eliminacje to w sumie dobry pomysł, żeby każdy głosował na 10, ale w następnych etapach nie wiem dlaczego miałby być jakiś przymus głosowania na kiepskie kawałki. Choć i tak jak by ktoś w eliminacjach nie zagłosował to jakoś by trzeba było go "ukarać" tylko jak? Usunięciem piosenki? A jeśli na ten kawałek głosowało dużo osób i byłby na 1m.
Zasada powinna być taka. Kto nie głosuje w eliminacjach ten nie może głosować w kolejnych etapach ale jego piosenki zostają.
Wybiórczo? Czytałem go kilka razy.
1. chyba jednak znalazłem propozycję o usuwaniu piosenek... :-) przecież to Ty napisałeś o usunięciu a nie Robinson - co prawda pytająco ale jednak...
2. I o nie głosowaniu w kolejnych etapach
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Yacy pisze:
dominik_fi pisze: Jeśli chodzi o eliminacje to w sumie dobry pomysł, żeby każdy głosował na 10, ale w następnych etapach nie wiem dlaczego miałby być jakiś przymus głosowania na kiepskie kawałki. Choć i tak jak by ktoś w eliminacjach nie zagłosował to jakoś by trzeba było go "ukarać" tylko jak? Usunięciem piosenki? A jeśli na ten kawałek głosowało dużo osób i byłby na 1m.
Zasada powinna być taka. Kto nie głosuje w eliminacjach ten nie może głosować w kolejnych etapach ale jego piosenki zostają.
Wybiórczo? Czytałem go kilka razy.
1. chyba jednak znalazłem propozycję o usuwaniu piosenek... :-) przecież to Ty napisałeś o usunięciu a nie Robinson - co prawda pytająco ale jednak...
2. I o nie głosowaniu w kolejnych etapach
No właśnie pytając a to duża różnica od proponując. A po wcześniejszym poście nie powiedziałbym że czytałeś kilka razy
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

dominik_fi pisze:Robinson ty tylko podałeś zasadę żeby każdy głosował i że jak nie zagłosuje to będzie tak jakby głosował na swój utwór. To proszę przypomnij jaka to zasada, co się dzieję jak ktoś zagłosuje na swój kawałek i jak by się to miało do niezagłosowania w eliminacjach.
Tak jak podałem wyżej na przykładzie mrsapa.
Niezagłosowanie w eliminacjach może (ale nie musi) spowodować awans swojego utworu, tak samo jak zagłosowanie w kolejnych rundach na swój utwór mogłoby (ale nie musiałoby) spowodować jego awans do kolejnej rundy.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Gary pisze:Już kolejna edycja? Dajcie odpocząć trochę. :wink:
POPIERAM.
Sadzę, że spokojnie można zacząć wrzucać utwory około początku listopada, w połowie rozpocząć głosowanie, a ogólnie wyrobić się przed Topem Wszech Czasów (tzn. około 10 grudnia najpóźniej skończyć).
ODPOWIEDZ